Pozor na silnice - občas bývají zrádné...

Odpovědět
rower
Příspěvky: 152
Registrován: ned úno 10, 2008 21:08
Bydliště: Prostějov

Pozor na silnice - občas bývají zrádné...

Příspěvek od rower » úte úno 19, 2008 11:12

Je to několik dní, co jsem se navečer vracel se svým Roverem domů. Bylo tak kolem deváté večer a venku deset pod nulou. Předemnou lehce klopená zatáčka, kterou jsem již několikrát projížděl. Abych nezajížděl do protějšího pruhu kde jsem čekal projíždět auto, snažil sem se držet ve svém, ale ejhle... najednou mi přední pravé kolo skočilo na krajnici (nebo spíš pozůstatky krajnice) a bylo to. Nejdřív sem si myslel že praskla pneumatika nebo že jsem urval celé zavěšení, ale jak jsem to kolo sundal bylo vidět to co na fotkách...

Pro upřesnění té krajnice.... představte si lehce klopenou pravotočivou zatáčku a u vnitřního okraje ostrý konce silnice a deseticentimetrový schod (mimo to ještě nějaké ty díry do toho). Dle mého by to bylo OK, ale vždy když prší a voda teče z vozovky dolů (k vnitřnímu okraji) bere s sebou i části krajnice, až tam vlastně žádná krajnice není a hned máte co dělat. Obzvláště večer nebo když to nemůžete objet...

Největší sranda byla, že byla noc a já měl vybitou baterku, tak jsem si svítil mobilem. A pak do toho ta zima. Nic příjemného :) Naštěstí se to zvládlo. Jen budu muset pořídit nový disk a obutí. Jsem ale rád, že se neutrhlo celé zavěšení, protože ten deseti centimetrový schod byl opravdu něco. Snad kdybych to hnal naplno, což jsem ale naštěstí nejel.

Zajímavé také je, že ten večer projelo kolem plno aut, ale zastavilo jen jedno a to jeden mladší tuner s Golfem. Sice to bylo už skoro po výměně kola, ale to nevadí, je vidět, že se pořád najde někdo kdo pomůže. Leč mnoho aut projelo, přibrzdilo, zhlédli o co jde a jeli pryč :D nevím jestli se jim nezdáli ty pražské RZ (budu měnit) nebo co ...

Několik rad: vozte s sebou funkční rezervu (pořádně dofouknutou) klíč, hever a nějaké rukavice. Mějte v autě funkční baterku (žádné KO baterky;)) a občas protáhněte a ošetřete šrouby u kol, aby vám nezarezli... a nešli v případě potřeby sundat ;) o trojúhelníku a vestě snad mluvit nemusím :))


Btw. najeto mám něco kolem 50000 km a to moc nejezdím, nikdy jsem ještě defekt neměl, takže tohle byla premiéra :D ještě že dopadla jakž takž dobře



Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Eny45
Příspěvky: 488
Registrován: stř zář 19, 2007 12:34
Bydliště: Upice

Příspěvek od Eny45 » úte úno 19, 2008 11:54

:? Tak tuhle zimu taky chytám jednu díru za druhou. Naštěstí mě nepotkalo nic tak velkého.

Nechal bych udělat geometrii. Je možný že máš závěs kola pohlej. A stačí uplně minimální pohnutí a budeš více ojíždet gumy.
Na geometrii by to měli případně srovnat. Nebo takovou závadu vyloučit.

rower
Příspěvky: 152
Registrován: ned úno 10, 2008 21:08
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od rower » úte úno 19, 2008 12:11

Jojo, asi to bude potřeba udělat. Myslíš, že by to udělali v Autoservise DS Brno? :?: Pojedu tam zřejmě s ABSkem.. tak by to mohli sfouknout jednou ranou :)

Uživatelský avatar
Eny45
Příspěvky: 488
Registrován: stř zář 19, 2007 12:34
Bydliště: Upice

Příspěvek od Eny45 » úte úno 19, 2008 13:03

No ideálně tam nejdřív zavolej. Já přesně nevím jaks e to dělá, ale asi to nemaj v každém servisu.

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommi_82 » úte úno 19, 2008 14:45

Udělaj , dělali mi to tam taky, respektive mi to odvezli na gemoetrii, pak mi dali výsledek a vysvětlili co která hodnota znamená, s kterýma se dá něco dělat a s kterýma se dá spíš leda tak smířit, který maj vliv na sjíždění gum atd. Kolik to stálo už přesně nevím, bylo to několik set korun (mezi 500 a 1000 tuším).
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

Uživatelský avatar
Bifik
Příspěvky: 75
Registrován: stř zář 19, 2007 8:41
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bifik » úte úno 19, 2008 16:08

já se jednou v noci (ještě starým autem honda) výhýbal vlčákovi kterého jsem spatřil asi 10m před autem a abych ho nesrazil, tak jsem naletěl pravým předním kolem do patníku, guma proražená nebyla, ani ráfek neutrpěl nějakej vetší defekt.. jen se mi pohlo celé přední rameno asi o 2 cm dozadu. V servise mi to vyrovnli tak že to bylo posunuté jen 0,4 mm dozadu, kdyby to chtěli srovnat úplně, tak říkali že tam něco praskne a už to nedá dohromady ani doktor HAUS :lol: Od té doby se mi sjížděla pneu tak 3x rychleji než ostatní pneu a kolo si pořád nějakým záhadným způsobem hučelo a hučelo....
ROVER 75 2.0 CDT Limousine

rower
Příspěvky: 152
Registrován: ned úno 10, 2008 21:08
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od rower » úte úno 19, 2008 16:32

To teda musela být pecka.. No rozhodně to nechám přeměřit, když jsem se na to dívals sám, tak jsem nikde nic neviděl, žadné evidentní posunutí vpřed či vzad. Možná něco po vertikální ose to bude níž nebo výš, ale to se uvidí. Nejvíc si asi odnesl tlumič, ale je OK, neteče, pruží, tak snad je v pohodě.

Uživatelský avatar
Striker
Příspěvky: 17
Registrován: pon lis 19, 2007 11:49
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Striker » stř úno 20, 2008 13:26

ja diky ledu,levotocive zatacce ,a spatne vozovce skoncil s hyundaiem mych rodicu v prikopu otoceny na strese ...sem rad ze sem neprevratil sveho rovera...
Rover 416Si 82kW

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommi_82 » stř úno 20, 2008 14:54

Jojo já už jsem si s roverem na rozbředlým sněhu škarpu vyzkoušel. Dal jsem hodiny jak jezdec F1 a skončil zadníma kolama v luftě nad škarpou a zadním nárazníkem opřenej o skálu. Zázrakem to všechno přežilo bez škrábance na laku nebo nárazníku a geometrie byla taky relativně OK.
Jo jinak z DS to vozej na geometrii do Matadora na Opavskou Brno a stálo to 700,- Můžeš si tam zavolat třeba to vyjde levněji. http://www.podnikatel.cz/katalog-firem/ ... 2011056000
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

Odpovědět