Cukání motoru prosím poraďte??

kategorix
Příspěvky: 4
Registrován: čtv lis 06, 2008 18:15

Re: Cukání motoru prosím poraďte??

Příspěvek od kategorix » pon říj 19, 2009 11:30

Hehe, koukám, že cukání a chcípání je trvalým evergreenem diskuzí o tomto autě. Kdybych věděl jak ti odpovědět, tak bych se s tím sám netrápil už dva roky. Zde nezbývá odpovědět si otázkou: "Kde asi udělali soudruzi z Coventry chybu?" Už jsem vyměnil co se dalo, superdiagnostik, ke kterému jezdím mnoho let na diagnostiku s různými auty a objeví i nemožné, tak u tohoto auta po několikáté neobjevil nic, diagnostický přístroj neukazuje žádnou závadu. Poslední co zbývá vyměnit, je palivové čerpadlo. Můj selský rozum mi však říká, že kdyby to bylo čerpadlo, tak by to dělalo furt a ne jen někdy. A navíc stojí nejlevnější 14 litrů, protože v druhovýrobě se nevyrábí, tudíž jen originál Bosch. Jediné co u mého auta zabrání cukání, je to, že denně najedu nejméně 10 kilometrů. Jak jeden den stojí, tak potom cuká jako svině před porážkou. Takže sorry, asi ti neporadím. Jedině dojet na nejbližší skálu a ..................bác. Jo, teď jsem začal experimentovat s provozem na benzin Shell V-Power Racing a zdá se, že se to malinko změnilo, tak dám kdyžtak vědět. Ale auto na ten benzín jinak jede jako drak.

Hombre
Příspěvky: 2761
Registrován: pon zář 17, 2007 7:26
Bydliště: Krnov, tel: 604 573 386

Re: Cukání motoru prosím poraďte??

Příspěvek od Hombre » pon říj 19, 2009 13:33

Z diskuze v druhém vláknu, které současně běží na R400 ze zdá, že cukání (pokud jsou v pořádku svíčky a hlava rozdělovače + palec)vyřeší pročištění kontaků vhodným sprejem, zejména kontakty indukční cívky, pokud jsou mokré nebo zaoxidované, dokážou s autem dost cukat.
Chcípání na křižovatkách mě taky občas trápí, zatím vždycky pomohlo vyčistit kužel krokového motorku, sací klapku a všechno kolem. Musím to dělat tak 1x za rok. A už se to blíží.
Tyto závady bohužel diagnostika nenajde, síla jiskry v zapalování není zpětně kontrolována, takže diagnostika neodhalí ani úplně odpálenou indučku a i když auto prostě nejde nastartovat, na obrazovce bude vesele svítit:"paměť závad: 0"
.....Rover 45 1.6 2005...............MG-F 1.8 1999........
Obrázek.Obrázek
........Obrázek...........Obrázek.......

Uživatelský avatar
seba
Příspěvky: 1309
Registrován: sob říj 04, 2008 9:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání motoru prosím poradtě??

Příspěvek od seba » stř říj 21, 2009 8:01

hapip píše:takže 4 dny bylo auto v servise(!&@#!ý seeervis), vyměnili mi kable zn Made in USA vyroben v tesle v Blatné, hodno 600 napocitali 1100, vyměnili svíčký Bosh super 4 hodnota 400 za 4 svičky napočitali 870, + pry diagnostika 500 a + prace 700,suma dohromady 3400, vysledek vubec žadný pořad občas kolisaji otáčky prosím poradte,v tom servise to bude ještě mit dohru
:-D:-D:-DJa se smál už když sem čet že to davas do servisu.ZTo je asi nejhorsi vec co muzes udelat:-D-DJeste se div.Cos cekal?Ze ti to asnad opraví?:-DTo bys jim musel rict co s tim je a co chces vymenit:-D

Tady na roverclubu ti poradej asi milionkrat lip jak ti auto znici v servise:-D Neopravili to?Neplatit jim.
Miluji Rover Club. T16 turbo power.

Odpovědět