POMOC: prehrdzavené blatníky

sector
Příspěvky: 326
Registrován: úte říj 09, 2007 8:48
Bydliště: Warsaw

Re: POMOC: prehrdzavené blatníky

Příspěvek od sector » úte kvě 11, 2010 10:04

kde jsis to nechal delat u jakeho klempire? cena je dobra. Na kyt nesmi prijit voda, protoze je porovitej. Ten se jen vybrousi a az na plnic muze prijit voda.
MITKAR - Milan Tomeček. Útvina 60, Toužim.
+420 777 607 471

Jo, proto mi to hnije, protoze pres zimu vyžrala sul a zacala se objevovat rez, jen doufam, ze mi to paradne prebrousi abych zas nemusel shanet lemy a nechavat prevazovat.

Uživatelský avatar
Fujitsu
Příspěvky: 1187
Registrován: stř zář 19, 2007 20:04
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Re: POMOC: prehrdzavené blatníky

Příspěvek od Fujitsu » stř kvě 12, 2010 18:00

Dovolím si požádat zkušenější odborníky, jakým způsobem je možné řešit tohle:

Obrázek

Obrázek

Budu rád za jakékoli tipy.
Rover 416Si, 1997, šedá kůže, Platinum Silver
http://www.rover-club.net/car_detail.php?id=212
www stránky: http://www.fuji.estranky.cz

kuba
Příspěvky: 7
Registrován: pon zář 17, 2007 17:14

Re: POMOC: prehrdzavené blatníky

Příspěvek od kuba » čtv kvě 13, 2010 9:35

Ahoj. Taky mě čeká oprava zrezlých zadních lemů. Problém je, že se mi nedaří je nikde sehnat. Ani klempířovi se to nepovedlo. Nevíte někdo kde by je měli? Ideálně v okolí Plzně. Mám 416ku hatchback z roku 98. Díky.

sector
Příspěvky: 326
Registrován: úte říj 09, 2007 8:48
Bydliště: Warsaw

Re: POMOC: prehrdzavené blatníky

Příspěvek od sector » pát kvě 14, 2010 14:59

kuba píše:Ahoj. Taky mě čeká oprava zrezlých zadních lemů. Problém je, že se mi nedaří je nikde sehnat. Ani klempířovi se to nepovedlo. Nevíte někdo kde by je měli? Ideálně v okolí Plzně. Mám 416ku hatchback z roku 98. Díky.
Abych pravdu rekl, vubec nevim kde mi je znamy sehnal.

Ale... predpokladam, ze se jedna o tyto lemy, ktere by mely byt shodne s ROver 416Si, sedan, r.v. 98
http://www.aci.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=14606

Pokud se nekdo tady vyzna v karosarskych dilech Rover, at prida svoje znalosti, zda fakt pasuji z tohoto modelu nebo z jineho Civicu se daji pouzit.

sector
Příspěvky: 326
Registrován: úte říj 09, 2007 8:48
Bydliště: Warsaw

Re: POMOC: prehrdzavené blatníky

Příspěvek od sector » pát kvě 14, 2010 15:02

Fujitsu píše:Dovolím si požádat zkušenější odborníky, jakým způsobem je možné řešit tohle:

Budu rád za jakékoli tipy.
Jestli toto nechas do podzimu nebo pres zimu, tak ti vyhniji poradne diry. Stejne jako u me na zadnich lemech pred rokem.
Byla tam rez o velikost deseti koruny. Pres zimu jsem mel totalni diry.

Jak opravit?

Kup si karosarsky tmel. Musis si rez poradne obrousit na plech, odmastit, prekytovat, vybrousit a nechat si u lakyrnika namichat odstin tveho laku a premalovat.

Lepsi je vsak nechat karosarovi aby si to prebrousil, prekytoval a pak dat lakyrnikovi prelakovat.
Jako cely dil ti to uctovat nebude. Pokud bys lakoval cely blatnik nebo dvere pocitej s cenou 2000-3500/dil

Uživatelský avatar
Fujitsu
Příspěvky: 1187
Registrován: stř zář 19, 2007 20:04
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Re: POMOC: prehrdzavené blatníky

Příspěvek od Fujitsu » sob kvě 15, 2010 9:02

No to je fajn, tohle řešení mě taky napadlo. Ale jak dlouho to vydrží, nevyleze to znova ven? Řek bych, že specielně ten blatník rezne z druhé strany, od podběhu. Už jsem několik aut takhle zakytovaných viděl, a netrvalo dlouho a začaly se dělat nové puchýřky.
Rover 416Si, 1997, šedá kůže, Platinum Silver
http://www.rover-club.net/car_detail.php?id=212
www stránky: http://www.fuji.estranky.cz

sector
Příspěvky: 326
Registrován: úte říj 09, 2007 8:48
Bydliště: Warsaw

Re: POMOC: prehrdzavené blatníky

Příspěvek od sector » ned kvě 16, 2010 11:26

Fujitsu píše:No to je fajn, tohle řešení mě taky napadlo. Ale jak dlouho to vydrží, nevyleze to znova ven? Řek bych, že specielně ten blatník rezne z druhé strany, od podběhu. Už jsem několik aut takhle zakytovaných viděl, a netrvalo dlouho a začaly se dělat nové puchýřky.
protoze nebyly poradne vybrousene. pokud nekde zustane trochu rzi pod kytem, tak to vyleze. muzes to prebrousit, odmastit, natrit nejakou antikor barvou, prekytovat a prelakovat. melo by to vydrzet dalscih 3-5 let.

Noobsz DJ
Příspěvky: 155
Registrován: pon dub 27, 2009 8:16

Re: POMOC: prehrdzavené blatníky

Příspěvek od Noobsz DJ » sob čer 05, 2010 1:25

ja to budem riešiť troška inakšie...žiadne vybrusovanie ani nič podobné...konečne sa mi podarilo nájsť predajňu, kde vedia tie lemy zadných blatníkov dodať...síce je cena za jeden kus 57€ ale tak nevadí...teraz už len zohnať veľmi dobrého klampiara, a lakérnika, ktorý by to zastriekal...a ešte jedna podstatná vec sú financie...dúfam, že do jesene to bude kompletne hotové...lebo už ma to naozaj štve, že sa mi tam spravil diera v tom jednom leme :(...

Noobsz DJ
Příspěvky: 155
Registrován: pon dub 27, 2009 8:16

Re: POMOC: prehrdzavené blatníky

Příspěvek od Noobsz DJ » stř dub 27, 2011 20:19

tak môj problém je konečne vyriešený! kúpil som lemy zadných blatníkov. cena za kus bola 38€ a samozrejme poštovné 5€ (nakoľko to bolo dosť rozmerné, tak mi to poslali kuriérom v cene pošty). klampiara som si vybavil cca 10km od môjho bydliska. mal to u seba 10 dní. vymenil mi oba lemy, spravil nové plechy okolo zadných svetiel (tiež to okolo nich hnilo) a musel vyrábať aj plech, ktorý drží celú zadnú časť nárazníka, nakoľko bol totálne aj ten prehnitý. táto robota aj s nastriekaním celého zadku (okrem kufra a nárazníku) aj so "strešným" stĺpikom až po predné blatníky ma vyšlo na 200€. myslím si, že za takúto robotu je to veľmi dobrá cena. v priebehu týždňa spravím fotky a dám ich sem na fórum. ja osobne som s jeho robotou veľmi spokojný.

inač bol som prekvapený, keď mi klampiar povedal jednu vec. auta sa mám zbaviť. dôvod je ten, že sú na ňom veľmi tenké plechy a veľmi zle sa na tom vyváralo a je možnosť, že sa niekde môže hocičo vyskytnúť. na tú jeho robotu som samozrejme dostal záruku. auta sa samozrejme neplánujem zbaviť, nakoľko som do neho preinvestoval v priebehu dvoch mesiacov cca 600€.

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17952
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: POMOC: prehrdzavené blatníky

Příspěvek od Trunda » čtv dub 28, 2011 13:57

To je hodne dobra cena... ted zalezi na tom, jak dobre je to udelane a jak dlouho to vydrzi... ;-)
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

Noobsz DJ
Příspěvky: 155
Registrován: pon dub 27, 2009 8:16

Re: POMOC: prehrdzavené blatníky

Příspěvek od Noobsz DJ » čtv dub 28, 2011 15:56

ďakujem aj ja dúfam, že to vydrží dosť dlho. však som od neho dostal na to aj záruku. ten človek robieva aj drahšie autá a ľudia sú s ním spokojný. tak verím, že budem spokojný aj ja. inač čo sa týka jeho roboty, tak dnes ju pochválili aj kolegovia z práce. vraj to spravil veľmi pekne. škoda, že nemám fotky, ako to predtým vyzeralo. lem na ľavej strane bol "zožraný" na cca 20-25cm. zožraný myslím tak, že v ňom bola úplná diera. na druhej strane bol krásne "rozkvitnutý" a praskal, takže aj tam by bola diera. čo sa týka tej zadnej časti, na ktorej drží zadný nárazník tak sa radšej nevyjadrujem. ale to sa zistilo až vtedy, keď to celé rozobral. to auto bolo v nemecku búrané. vedel som o tom, ale nemal som tušenie, že to tak strašne odflákali :roll: . inač nakoľko je dnes pekné počasie, tak pôjdem spraviť nejaké tie fotky. a ak nie dnes, tak v sobotu keď budem na baráku :mrgreen:

Uživatelský avatar
Roowi
Příspěvky: 204
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:12
Bydliště: Most, Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: POMOC: prehrdzavené blatníky

Příspěvek od Roowi » čtv dub 28, 2011 20:27

Řeším teď stejnou věc, i když je teda fakt, že lemy ještě nejsou uplně děravý, ale bublinky už jsou vidět docela dost. Nechtěl jsem nechávat nic náhodě a rovnou jsem si objednal lemy nový. Ty už sice doma mám, ale pořád se rozhoduju, komu to svěřim do rukou, abych nemusel vyhlásit bankrot, ale zase aby to nějakej garážovej šoumen neudělal na půl roku. Nějakou střední cestu, ale je to těžší než jsem myslel :)... Někdo, kdo je z Ústeckýho kraje/severních Čech a ví o nějakém kvalitním a né předraženém klempíři?
Above all it's a Rover

hapip
Příspěvky: 191
Registrován: úte čer 09, 2009 13:01
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: POMOC: prehrdzavené blatníky

Příspěvek od hapip » pát dub 29, 2011 14:42

Mám nové zadní lemy cena 600kč kus

Noobsz DJ
Příspěvky: 155
Registrován: pon dub 27, 2009 8:16

Re: POMOC: prehrdzavené blatníky

Příspěvek od Noobsz DJ » sob dub 30, 2011 16:16

takže tak ako som sľúbil, tak dávam aj fotky auta aby ste mohli aj Vy ohodnotiť prácu toho človeka. fotky som dal na web http://www.rajce.net a hádam, že Vám sem dám aj dobrý link na tie fotky, lebo som sa tam po pravde len dnes zaregistroval. keď tak ohodnoťte robotu. sú tam aj fotky celého auta, aby bolo vidieť ako ho zastriekal.

tu je odkaz http://inmymemory.rajce.idnes.cz/Rover_416Si

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17952
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: POMOC: prehrdzavené blatníky

Příspěvek od Trunda » sob dub 30, 2011 16:20

Pekny pekny.... :-) Mas na tech kolech nejaky boule :-D a nelezou ti trosku ven z blatniku? Jinak na ty lemy podbehu je dobre si sehnat takove gumove navleky... netrpi to pak tolik. Na nektere modely se to davalo standartne, ale bohuzel na vetsinu ne... ja je tam mam, a zaplat Pan Buh ;-)
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

Odpovědět