Alarm

Odpovědět
Bonif
Příspěvky: 4
Registrován: ned dub 13, 2008 19:25

Alarm

Příspěvek od Bonif » ned dub 13, 2008 20:41

Zdravím pánové
Mám docela problém. Občas se mi z ničehonic zapne alarm. Třeba tejden v pohodě a pak se zblázní a začne houkat i 5x za hodinu.
Ve 2 ráno na sídlišti - paráda.
Nevíte někdo, co s tím ?

Díky

Hombre
Příspěvky: 2761
Registrován: pon zář 17, 2007 7:26
Bydliště: Krnov, tel: 604 573 386

Re: Alarm

Příspěvek od Hombre » pon dub 14, 2008 5:05

Ähoj, doporučuju zkontrolovat spínače v zadních dveřích (na sloupku), mě to dělalo, protože byly zaoxidované a mokré, takže vzniklý kontakt signalizoval otevření dveří. Tak jsem je nakonec všechny čtyři rozebral, vyčistil, vyresetoval jednotku a od té doby klid :)
.....Rover 45 1.6 2005...............MG-F 1.8 1999........
Obrázek.Obrázek
........Obrázek...........Obrázek.......

Bonif
Příspěvky: 4
Registrován: ned dub 13, 2008 19:25

Re: Alarm

Příspěvek od Bonif » pon dub 14, 2008 6:30

Díky

A nešel by ten alarm odpojit ouplně ? Aspoň dočasně, než přídu na příčinu ?

verny
Příspěvky: 3
Registrován: čtv dub 17, 2008 18:26

Re: Alarm

Příspěvek od verny » čtv dub 17, 2008 18:37

ano,taky jsem měl pár bezesných nocí a jsou to spínače v zadních dveří,mě to dělalalo to samé a hlavně za deštivého počasí,kolem těsnění u oken mi tam zatékala voda, a ještě doporučuji mít nabitou baterku - při slabší si špatně dosednou kontakty.

radim
Příspěvky: 49
Registrován: pon zář 24, 2007 17:29
Bydliště: Kroměříž

Re: Alarm

Příspěvek od radim » sob kvě 03, 2008 19:38

Řešil jsem podobný problém. Zkus nejjednodušší první způsob - odpojit prostorové čidlo. U 400 je na sloupku za spolujezdcem až nahoře - vytáhni plastový kryt, a poté odpoj kontakt. Při aktivaci alarmu s odpojeným prostorovým čidlem blinkry nezablikají, pouze při odemknutí (ale alarm je aktivní). Taky jak se zde radí - vyčistit všechny 4 kontakty u dveří. Pokud ani tohle nepomůže tak zbývá kontakt na mechanismu zámku na kufru - mechanizmus odšrubuješ 2mi šroubky, a na konektoru je jeden drát - očistit kontakt. A jestli auto houká dál, tak poslední zabezpečení je v zámku na kapotě. Zde je přístup velice špatný kvůli chladiči. Ale také tento kontakt je nejvíc špiněný. Tenhle kontakt byl špatný i v tom případě co jsem řešil. Bohužel vyčištění nepomohlo, zbývá buďto drát ustřihnout (nejlépe u jednotky alarmu protože zrada nemusí být na kontaktu ale prodřený drát k němu někde po cestě) anebo napojit novou kabeláž.

Uživatelský avatar
Fujitsu
Příspěvky: 1187
Registrován: stř zář 19, 2007 20:04
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Alarm

Příspěvek od Fujitsu » ned kvě 04, 2008 8:16

Asi předevčírem se mi rozhoukal alarm před barákem, zapoměl jsem totiž zavřít okénko a jak tam vlítla moucha tak to začalo hulákat, co mě ale překvapilo, že v podstatě přerušovaně troubily klaksony. Myslel jsem, že auto má na alarm vlastní houkačku. Je to tak správně? Druhá věc, kterou jsem včera zjistil, že mi kontrolka na otevření dveří (na palubce) reaguje jenom na přední dveře, na zadní nikoliv. A i při otevřených zadních dveřích a aktivaci centrálu blinkry zablikají a dioda ve dveřích se rychle rozbliká...hned jsem ale zase auto odemknul, aby to nehoukalo. Nějak se mi to nezdá...dle mě to vypadá, že někdo přede mnou přemostil zadní spínače na dveřích.
Rover 416Si, 1997, šedá kůže, Platinum Silver
http://www.rover-club.net/car_detail.php?id=212
www stránky: http://www.fuji.estranky.cz

Uživatelský avatar
Karel G.
Příspěvky: 233
Registrován: úte zář 18, 2007 14:08
Bydliště: Havířov

Re: Alarm

Příspěvek od Karel G. » ned kvě 04, 2008 9:15

Zdar kolego,možná by stačilo ty kontakty v zadních dveřích rozdělat a vyčisti(jemným smirkem a prostříknout kontaktolem)Taky mi to dělalo nerosvěcovalo se světlo v kabině a ani kontrolka na přistrojovce.Navíc jeden spínač mám rozviklaný tak nedrží u sebe a než sem na to přišel měl sem par fajn nocí kdy sem běhal k autu vypínat alarm.Zatím sem ho stah izolační páskou a je klid.Mnoho zdaru.

Hombre
Příspěvky: 2761
Registrován: pon zář 17, 2007 7:26
Bydliště: Krnov, tel: 604 573 386

Re: Alarm

Příspěvek od Hombre » ned kvě 04, 2008 12:02

Fujitsu píše:Asi předevčírem se mi rozhoukal alarm před barákem, zapoměl jsem totiž zavřít okénko a jak tam vlítla moucha tak to začalo hulákat, co mě ale překvapilo, že v podstatě přerušovaně troubily klaksony. Myslel jsem, že auto má na alarm vlastní houkačku. Je to tak správně? Druhá věc, kterou jsem včera zjistil, že mi kontrolka na otevření dveří (na palubce) reaguje jenom na přední dveře, na zadní nikoliv. A i při otevřených zadních dveřích a aktivaci centrálu blinkry zablikají a dioda ve dveřích se rychle rozbliká...hned jsem ale zase auto odemknul, aby to nehoukalo. Nějak se mi to nezdá...dle mě to vypadá, že někdo přede mnou přemostil zadní spínače na dveřích.
Jo, měl jsem stejnej problém, spínače nejsou přemostěný, ale naopak rozpojený a nesepnou ani při otevřených dveřích, protože mají zoxidované kontakty. Stačí rozebrat, vyčistit smirkem a sprejem a namazat vazelínkou, aby se tam voda nedostala, pak už bude kontrolka i světlo svítit i při otevření zadních dveří.
.....Rover 45 1.6 2005...............MG-F 1.8 1999........
Obrázek.Obrázek
........Obrázek...........Obrázek.......

Bonif
Příspěvky: 4
Registrován: ned dub 13, 2008 19:25

Re: Alarm

Příspěvek od Bonif » sob kvě 10, 2008 9:22

Zdravím
Můj problem byl v zadnich dverich za ridicem.
Proste ten senzor byl zaprasenej. Tak sem to procistil, ale porad nejni 100%. Musim s dverma poradne prastit, aby to pochopil :?
Nedal by se nekde sehnat novej a vymenit ?
Ale jinak moc dik za rady. Staci si dat pozor, esli na me pri zablikani auticko 3x zablika. Pokud ne, otevru a zavru zadni dvere a zkusim to znova. Trochu neprijemny, ale porad lepsi nez ranni budicky :D

tomino
Příspěvky: 10
Registrován: čtv led 01, 2009 12:20

Re: Alarm

Příspěvek od tomino » sob led 03, 2009 19:09

Zdravím všechny.
Mám stejný problém, občas z ničeho nic začne alarm řádit. Prostorové čidlo jsem vypojil, stejně se spouštěl. Dnes jsem dělal zkoušel vyčistit čidla zavřených a otevřených dveři. Doufám, že to je ono - černé plastové páčky. Kontakty byly špinavé, u všech čtyřech však jedna část byla úplně černá a nešlo to vůbec dostat dolů ani smyrkem, máte to také tak? I po tomto kroku ale houká. Chtěl jsem udělat kuforvé čidlo, ale to nevím, kde je, jestli kostře auta nebo přímo v pátých dveřích. Také někdo radil vyresetovat jednotku alarmu, ale nevím, kde je. Kontrolka otevřených dveří v přístrojovce však ukazaje veškerý pohyb dveřmi perfektně, tak už nevím. Nemusím ještě udělat něco přímo ve dveřích? Díky za rady.

Hombre
Příspěvky: 2761
Registrován: pon zář 17, 2007 7:26
Bydliště: Krnov, tel: 604 573 386

Re: Alarm

Příspěvek od Hombre » pon led 05, 2009 6:05

Jednotka alarmu se resetuje odpojením akumulátoru a spojením obou kabelů od akumulátoru na nekolik minut k sobě. Pak to zase připojíš k aku. a je to.
.....Rover 45 1.6 2005...............MG-F 1.8 1999........
Obrázek.Obrázek
........Obrázek...........Obrázek.......

Odpovědět