Nestartuje motor

Zamčeno
Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17951
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Nestartuje motor

Příspěvek od Trunda » pát lis 16, 2007 21:24

Mam nove detaily v souvislosti se zahadnym chovanim meho Rovera (416 tourer). Bylo zjisteno, ze v benzinove soustave neni problem, se zapalovanim take ne (jiskru hazi, samozrejme tezko rici jestli dostatecnou). Dale bych upresnil, ze cca 3 dny jezdeni pred tim nez motor zkolaboval, jsem podstoupil vymenu motoroveho oleje, ale i oleje v prevodovce. Mohlo by to mit souvyslost. Tomu nasvedcuje to, ze za chladneho stavu motoru se z nej linul docela neprijemny smrad (typnul bych vypaleny olej). To by mohlo naznacovat to, ze se nejaky olej dostal nekam kam nema. A tim se dostavam k dalsimu bodu. Co jsem tak cetl a co mi povidal kamarad, je mozne, ze by mohl byt problem s nejakym cidlem (cmp, ckp). Docetl jsem se, ze nekteremu cidlu docela vadi kdyz je spinavy. Tzn. kdyz to vsechno spojim, tak bych typoval nasledovne: pri manipulaci s olejem doslo k jeho uniku do mist, kam nepatri a tim doslo k poskozeni nektereho cidla.
Tak docela hezka teorie :-) Povezte co si o tom myslite. Ac to nevypada, jsem z toho uz dost spatny.

donutil
Příspěvky: 914
Registrován: pát zář 28, 2007 11:07
Bydliště: Mor.Třebová

Příspěvek od donutil » pát lis 16, 2007 21:36

Ahoj Trundo,nejsi z Mor.Třebové-Boršova?

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17951
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Hehe

Příspěvek od Trunda » pát lis 16, 2007 21:44

To vis ze su :-) Ze by nejaky Rover kolega? ;-)

donutil
Příspěvky: 914
Registrován: pát zář 28, 2007 11:07
Bydliště: Mor.Třebová

Příspěvek od donutil » sob lis 17, 2007 10:14

No jo,už to tak je.Viděl jsem jak ti auto stojí před barákem nějak dlouho.Ale podle toho co píšeš,nevím v jakém jsi stadiu oprav.

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17951
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Příspěvek od Trunda » pon lis 19, 2007 15:46

Zdravim, spatne na tom jsem. Mel jsem to u kamarada na prohlidce a zjistil ze nic nezjisti, tekze jedine na diagnostiku. Volal jsem k Blahovi a rikal ze pry snad do mesice ji tu bude kdosi v Trebove delat, ale doporucil mi zajet na STK do Svitav, toz to udelam asi tak. Co jsem tak hledal, tak to vypada asi na cidlo, ktery snima polohu klikovky nebo neco podobneho. Zas tak se v tom nevyznam. Ale ta diagnostika je asi jediny rozumny reseni. Jinak pokud byste mel zajem, mam doma origos CD Manual na vsecky Rovery, respektive koukam na ty starsi modely (100,200,400,600,800, tourer, cabrio, coupe).
Jinak Rover je i pro mne srdecni zalezitost i kdyz ted to srdce boli :-)

donutil
Příspěvky: 914
Registrován: pát zář 28, 2007 11:07
Bydliště: Mor.Třebová

Příspěvek od donutil » pon lis 19, 2007 17:01

Tak to je blbý.Ve Třebové machruje jeden elektrikář z bejvalýho čsad že má diagnostiku,můžu se ho zeptat,pak bych ti dal vědět.Já jezdím do Brna na Bratislavskou,tam si myslím by ti to odhalili,ani nejsou drazí.Pojedu tam na výměnu silentbloku,kdyby bylo nejhůř vzal bych ti to na vozejk a hodil to tam po předchozí domluvě s tím servisem.Předpokládám že ti to nejede.

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17951
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Příspěvek od Trunda » pon lis 19, 2007 17:38

Na zitra popr. na pozitri bych mel mit diagnostiku domluvenou na emisich ve Svitavech,takze zatim diky.Kdyby to snad bylo uz vazne spatny, tak se vam ozvu. Ja su zrovna tedka na neschopence takze toho mam vazne plne zuby ;-) ale snazim se to pomalu nekam posouvat.

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17951
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Příspěvek od Trunda » pon lis 19, 2007 18:43

Potvrzeno - zitra to budu mit ve Svitavech na diagnostice, tak uvidime :-)

donutil
Příspěvky: 914
Registrován: pát zář 28, 2007 11:07
Bydliště: Mor.Třebová

Příspěvek od donutil » pon lis 19, 2007 20:28

O.K.pak dej vědět.

donutil
Příspěvky: 914
Registrován: pát zář 28, 2007 11:07
Bydliště: Mor.Třebová

Příspěvek od donutil » pon lis 19, 2007 20:29

Jo a píše se ve Svitavách.Máš matku učitelku,tak se trochu snaž o pravopis.

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17951
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Příspěvek od Trunda » úte lis 20, 2007 18:45

Děkuji za upozornění, čeština nikdy nebyla mou silnou stránkou a podepsala se na mně programátorský analfabetismus :wink:
Momentálně ležím majíc extrémní horečku, takže na řešení problému s Roverem, budu mít sílu až příští týden.
Díky za nabídnutou pomoc.

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17951
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Příspěvek od Trunda » čtv lis 29, 2007 13:12

Mam radostnou zpravu. Auto jsem dal na STK na diagnostiku a tak mi kluci sikovni i premerili indukcni civku a chyba byla odhalena. Nyni mam civku vymenenou a motor slape jedna radost :-)
Ted uz jen potrebuju vyresit kapajici olej kolem simeringovyho tesneni na prave poloose. Byla to pricina toho neprijemneho smradu v aute, protoze ten olej kapal primo na vyfuk.
Kazdopadne Pan Buh zaplat vsem, kteri me byli napomocni :-) Diky.

Zamčeno