Stahovačka okna u řidiče

Uživatelský avatar
Inferland
Příspěvky: 23
Registrován: pon čer 02, 2008 15:42
Bydliště: Brno

Stahovačka okna u řidiče

Příspěvek od Inferland » pon čer 23, 2008 13:17

Tak mám novej problémek. :roll:

Neustále se mi děje, že když stánu okýnko u řidiče, tak mi při zvedání ta mrcha odmítá vyjet zpět na své místo, kam patří. Sklo se vůbec nechce trefit spátky do těch gumových lišt kolem oken. Dvakrát už to došlo tak daleko, že sklo úplně vypadlo z toho držáku ve dvěřích, který ho zvedá nahoru a dolů. Dvakrát už měli ty dveře rozebrané v servise, 2 x ten držák čistili a lepili do něj to sklo znova, nicméně stále to blbne. Asi jen tam někde cosi vohnutého a pořád to nutí to sklo zajíždět někam jinam, nebo už prostě nevím. Je to poměrně nešikovné, když potřebujete vjet někam na kartu a nemůžete stáhnout okénko... nemluvě o tom, že z nějakého důvodu je tam někde asi mezírka, která způsobuje, že na dálnici t někdě okolo zrcátka pěkně hnusně hvízdá vzduch...

Nemá někdo podobnou zkušenost a radu, jak na to? V servise mi doporučili, že pokud to bude dělat stále, tak je to na výměnu snad i dveří - resp. tuším celého skla a mechanizmu stahování oken v těch dveřích, což vzhledem k tomu, že u řidiče by měl být umístěn motor pro stahovačky na celé auto, nebude asi žádná levná sranda. :cry:
Nenadávat a nesmát se. Autům moc nerozumím :)

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahovačka okna u řidiče

Příspěvek od Tommi_82 » pon čer 23, 2008 13:28

Motor pro stahovačky na celé auto? Jak to funguje?
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

Uživatelský avatar
Eny45
Příspěvky: 488
Registrován: stř zář 19, 2007 12:34
Bydliště: Upice

Re: Stahovačka okna u řidiče

Příspěvek od Eny45 » pon čer 23, 2008 13:58

Né motor na stahování je samostatně v každejch dveřích. Ale ten stahovací sistém příjde určitě na 3 tisíce. (někde sem to zaslech).

Jako tady těžko radit. jedině celé rozebrat, a vyzkoušet to při rozebranejch dveřích. Zkusit nějak zjistit kde to vyskakuje... Protože tohle tu ještě nikdo neřešil...

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: Stahovačka okna u řidiče

Příspěvek od Roman620ti » pon čer 23, 2008 14:28

no já když jsem kupoval s bráchou stříbrňáka (620) , tak u spolujezdce okno normálně sjelo, ale když jsem ho chtěl zavřít, tak mi stále vyjíždělo jen do půlky a křížilo se až se zaseklo a nešlo s tím nic dělat. Nakonec jsme ho aspoň zavřeli, že brácha mačkal tlačítko a já se snažil to okno navádět do správnejch drah.
Každopádně v garáži jsem oddělal čalounění a ten igelit a koumal jsem ten mechanizmus. Je to tvořený z takovejch tenkejch plíšků, stačilo jeden ten plíšek narovnat, byl ohlej a ani jsem to nemusel ze dveří vyndávat. No a po narovnání a usazení skla do správnejch drah už okno krásně maká...
2x Rover 620ti

Uživatelský avatar
Inferland
Příspěvky: 23
Registrován: pon čer 02, 2008 15:42
Bydliště: Brno

Re: Stahovačka okna u řidiče

Příspěvek od Inferland » pon čer 23, 2008 15:04

Tommi_82 píše:Motor pro stahovačky na celé auto? Jak to funguje?
Možná sem jen blbě pochopil, co mi řekli v servise, páč tomu kulový rozumím. Asi to tedy nebude motor, ale cosi co by mělo ovlivňovat veškeré stahovačky oken v celém autě... alespoň tak nějak mi to bylo tvrzeno.

Nicméně asi dám na výše uvedenou radu a zkusím to nějak rozebrat a podívat se, co je kde ohnutého nebo očividně špatně.... nicméně, když to nadvakrát nespravili v servise, tak já si těžko :shock:
Nenadávat a nesmát se. Autům moc nerozumím :)

Uživatelský avatar
tobias
Příspěvky: 1163
Registrován: úte říj 16, 2007 18:38
Bydliště: PRAHA

Re: Stahovačka okna u řidiče

Příspěvek od tobias » pon čer 23, 2008 15:21

inferland: to se mi děje u řidiče taky, sice ne tak, že by to přímovyjíždělo z držáku, ale často jede mimo těsnění, takže musím sjet dolů a pomoci mu nahoru ručně...potřeboval bych s tím něco udělat.
prodany Rover 620ti :(
Mercedes 124-300 Coupe
Ochcafka na kazdy den

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahovačka okna u řidiče

Příspěvek od Tommi_82 » pon čer 23, 2008 16:09

Co to bylo za servis? Já jen že třeba v brně jsem chodíval do DS autoservis a co oprava to udělali něco špatně. Jako nenadávám, může se stát, jenom konstatuju (špatně nasazená hadice na blok motoru takže po jedné jízdě vytekl obsah expanzní nádržky do sucha, po výměně destiček nezašroubovanej píst tak že kolo stále brzdilo, po opravě těsnění hlavy to netěsní a už asi ani těsnit nebude). Každopádně záleží na konkrétním opravářovi, jak moc se mu chce nad tou záhadou dumat. Já osobně bych řekl že většinou se těm opravářům moc dumat nechce. Na klasický opravy jsou lepší než amatéři ale na takovýhle koumání je lepší si vyhradit odpoledne a udělat si to sám.
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

Uživatelský avatar
Fujitsu
Příspěvky: 1187
Registrován: stř zář 19, 2007 20:04
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahovačka okna u řidiče

Příspěvek od Fujitsu » pon čer 23, 2008 20:29

V řidičových dveřích je pouze umístěna centrální jednotka všech el. oken....tu lze samozřejmně přehodit, je tam jenom našroubovaná, kabely jsou na konektorech.

Jinak špatně jezdící okno už jsem tady řešil, mě vždy když jelo nahoru vyjelo z těsnění a jelo po vněší straně dveří, muselo se tedy ručně navést.... stačí oddělat čalounění, igelit, sjet s oknem skoro dolů tak, aby jsi se otvory ve dveřích dostal k upevnění skla, to povolit, vyhodit vrchem ven a kouknout se na vodící gumy a lišty (svisle po stranách) jsou prohnuté jakoby do tvaru luku... já jsem měl v dolní části dveří ty gumy uplně odlepené, takže to jezdilo jenom v těch kovových lištách a tím pádem mělo sklo patřičnou vůli....stačilo tu gumu zpátky nalepit na lišty a bylo po problému... důležité je ještě ty gumy namáznout, třeba silikonovým olejem, ono jak tomu někdo nedá údržbu a okno se třeba dýl nepoužívá, může se stát že se guma přilepí ke sklu a to potom utrhne celou gumu co je na tech lištách, a pak se to tam různě šprajcuje a vyklá atd. Zkus na to kouknout, já jsem se toho taky nejdřív bál, ale pak byl největší problém oddělat tapecírunk na dveřích.... :lol: Ale teď už vím jak na to, takže je za 5 minut dole. :) Hodně štěstí
Rover 416Si, 1997, šedá kůže, Platinum Silver
http://www.rover-club.net/car_detail.php?id=212
www stránky: http://www.fuji.estranky.cz

Uživatelský avatar
Fujitsu
Příspěvky: 1187
Registrován: stř zář 19, 2007 20:04
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahovačka okna u řidiče

Příspěvek od Fujitsu » pon čer 23, 2008 20:43

Jinak ještě, pokud ti sklo uplně vypadává z toho kovového horizontálního držáku na kterém to okno jakoby stojí, a zapadne samo do dveří, přijde mi to skoro nereálné.... koukni na tenhle obrázek:

http://www.aci.cz/default.asp?cls=stoit ... v-predni-l

je to tam sice blbě vyfocené, pro lepší představu si najdi ten samý na http://obchod.autokelly.cz/, tam už to vypadá přesně tak, jak je to ve dveřích když se na ně díváš zevnitř.

Sklo leží na té spodní dlouhé liště a je chycené 2 šrouby za ta očka s výřezy (vlevo a vpravo dole), ten kratší horní plech slouží jenom k uchycení mechanismu do dveří. Zkontroluj uchycení skla, musí být pevné a pěkně to na tom sedět.
Rover 416Si, 1997, šedá kůže, Platinum Silver
http://www.rover-club.net/car_detail.php?id=212
www stránky: http://www.fuji.estranky.cz

Hombre
Příspěvky: 2761
Registrován: pon zář 17, 2007 7:26
Bydliště: Krnov, tel: 604 573 386

Re: Stahovačka okna u řidiče

Příspěvek od Hombre » úte čer 24, 2008 5:22

Já k tomu chtěl taky něco dodat, protože jsem měnil všechny dveře a předělával ty mechanizmy z jedněch do druhých, ale Fuji to napsal vyčerpávajícím způsobem 8) . V žádném případě to není na výměnu dveří, spíš to svěř šikovnému soukromníkovi než do servisu. Vidím to taky na gumy vypadlé z těch vodicích lišt, nebo něco pokřiveného.
.....Rover 45 1.6 2005...............MG-F 1.8 1999........
Obrázek.Obrázek
........Obrázek...........Obrázek.......

Uživatelský avatar
Fujitsu
Příspěvky: 1187
Registrován: stř zář 19, 2007 20:04
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahovačka okna u řidiče

Příspěvek od Fujitsu » úte čer 24, 2008 10:00

Hombre: Tě někdo skřipnul, že jsi měnil všechny dveře? Jinak můžeš klidně vylíčit svoje postřehy při přehazování stahovaček, to tady asi ještě nikdo nedělal :)
Rover 416Si, 1997, šedá kůže, Platinum Silver
http://www.rover-club.net/car_detail.php?id=212
www stránky: http://www.fuji.estranky.cz

Uživatelský avatar
Inferland
Příspěvky: 23
Registrován: pon čer 02, 2008 15:42
Bydliště: Brno

Re: Stahovačka okna u řidiče

Příspěvek od Inferland » úte čer 24, 2008 10:40

Fujitsu: díky za návod, zkusím to o víkendu rozebrat a pořádně to prozkoumat. Už sem to jednou měl dole, když se mi to totálně rozpadlo v Brně ve Vaňkovce (parkoviště obchodního centra) po projetí cez závoru (rozuměj stažení a pokus o vytažení okýnka). To okno sem pak normálně vytáhl rukou vrchem ze dveří.... Třeba se mi to povede rozebrat i podruhé. Jediné co se mi blbě odendává je ta klika ode dveří... elektrika se dá v poho vycvaknout. Mimochodem je nutné, aby se tam zpět přilepila ta folie pod tapecírungem, nebo může jemně plandat?

Tommy_82: jo, jo bylo to u DS na Bratislavské. Já tam jezdím pravidělně a jsem spokojenej. Prozatím všechno až na tu stahovačku dali dopořádku. Máš typ na něco jiného?
Nenadávat a nesmát se. Autům moc nerozumím :)

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: Stahovačka okna u řidiče

Příspěvek od Roman620ti » úte čer 24, 2008 11:26

ta fólie tam chrání zadni stranu čalounění před vniknutím vody a tvoření se plísní. Určitě bych to něčím opět přilepil...
2x Rover 620ti

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahovačka okna u řidiče

Příspěvek od Tommi_82 » úte čer 24, 2008 11:59

Nene tip na nic jinýho nemám ani se nesnažím odrazovat od toho abys tam chodil, přecejenom o znalostech pana Švihálka nemám sebemenších pochyb, nicméně pracují tam i mladí automechanici kterým se nemusí vždy podařit odvvést svou práci dokonale(ostatně tak jako nám všem). Prostě takový řeči jako: "když to nezvládli v autoservise tak to nezvládnu ani já" nejsou v tomhle případě na místě, v servise je to jak na běžícím páse tam nikdo nemá čas nad tím půl dne koumat, kdežto ty doma už si s tím pohraješ tak aby to opravdu fungovalo.
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

Uživatelský avatar
Fujitsu
Příspěvky: 1187
Registrován: stř zář 19, 2007 20:04
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahovačka okna u řidiče

Příspěvek od Fujitsu » úte čer 24, 2008 12:01

Já jsem ji zatím nechal odchlípnutou, držela na tom původním tmelu... ještě musím vyřešit ten výškový reproduktor, který mi odešel (možná už nešel předtím) na řidičových dveřích, a potom bych to celé přidělal znova, asi na nějaký silikon.
Rover 416Si, 1997, šedá kůže, Platinum Silver
http://www.rover-club.net/car_detail.php?id=212
www stránky: http://www.fuji.estranky.cz

Odpovědět