Imobilizer

alexs
Příspěvky: 4
Registrován: pát dub 17, 2009 14:23

Re: Imobilizer

Příspěvek od alexs » pát bře 11, 2011 0:20

Mam podobny problem,po zasunuti kluca do skrinky a pootoceni,sa ozyva pipanie-teda imobilizer zaostal aktivny, tlacitkami sa neda deaktivovat-nemozem startovat.Stava sa to hlavne ked je zima.ovladace mam dva,ked sa to stane, ani jeden ne pomoze.
Podla mojho nazoru to nie je problem ovladacov,bude to skor spatny kontakt v obvode imobilizatora -v obvode prijimaca kodu,alebo v obvode ktory aktivuje startovanie.Zial neviem kde mam imobilizator vo voze hladat,mozno je v riadiacej jednotke?

rado-st
Příspěvky: 17
Registrován: čtv zář 02, 2010 16:42

Re: Imobilizer

Příspěvek od rado-st » pát bře 11, 2011 8:19

Riadiaca jednotka imobilizéru je určite zvlášť krabička lebo to mám v schéme,ale ako to odblokovať to by som tiež chcel vedieť.

lenham3
Příspěvky: 2349
Registrován: pát lis 30, 2007 0:52
Bydliště: Zlin,Canterbury,Zlin +420603476566 lenham3@seznam.cz

Re: Imobilizer

Příspěvek od lenham3 » pát bře 11, 2011 19:33

Ridici jednotka imobilizeru je pod volantem uplne nahore pod palubkou ,je cerna a pridelana na dve plastove matky....

alexs
Příspěvky: 4
Registrován: pát dub 17, 2009 14:23

Re: Imobilizer

Příspěvek od alexs » ned bře 13, 2011 13:37

Dakujem; lenham 3 a rado-st za odpoved,pozrem sa na tu cernu skrinku,dufam ze to miesto je totozne aj v "Rover 414 Si z r.1997.
Svoj problem som zatial vyriesil;z manualu som vycital,ze ak zadam kod pomocou kluca-deaktivujem imobilizer.Ak potom voz zatvorim nie ovladacom ale klucom,imobilizator ostane deaktivovany,otvarat mozem ovladacom aj klucom.Teda imobilizer ostava trvalo deaktivovany
ale nesmiem zavret ovladacom!Toto funguje!Ak rado-st, mas kod zadaj ho klucom a mas po probleme,ak nemas kod treba riesit funkcnost ovladaca.
Vycistit tlaceny spoj,premerat mikro spinace,vymenit bateriu,to vsetko som si spravil,preto si myslim ze sa musim pozriet na prijimac kodu,na jeho antenu atd.
Vela uspechov.

rado-st
Příspěvky: 17
Registrován: čtv zář 02, 2010 16:42

Re: Imobilizer

Příspěvek od rado-st » ned bře 13, 2011 22:10

Ja si myslím ,že do dosť jednoduché aby to fungovalo takto. Ale ak je to tak ,tak to by bolo super.díki.

rado-st
Příspěvky: 17
Registrován: čtv zář 02, 2010 16:42

Re: Imobilizer

Příspěvek od rado-st » stř dub 06, 2011 9:16

Takže ďakujem alexs za pomoc s ovladačom -naozaj to funguje .Ovladač je odložený a auto funguje aj bez ovadača. Kód bol v servisnej knižke ,takže ešte raz vďaka za pomoc.

Odpovědět