Leštěnka

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Příspěvek od Roman620ti » úte úno 12, 2008 16:24

Aha...tak to je paráda. To zase neni tak náročné na práci :)
Docela na to mám chuť to vyzkoušet.
:P No pokud nenakoupím do srazu, budu to moct aspoň pokoumat. :wink:
Díky za odpověď. Už aby bylo teplo :?
2x Rover 620ti

Uživatelský avatar
Austin
Moderátor
Příspěvky: 2271
Registrován: ned zář 16, 2007 22:32
Bydliště: Brno 602 770 206
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Austin » úte úno 12, 2008 22:03

Jen pár postřehů
- Tempo není zas tak špatný, jak píšete, ale na laky starší!! je to v podstatě jemná brusná pasta.
- než začnete je opravdu nutné umýt auto, důkladně
- poté použít lack reiniger od sonaxu
- poté tvrdý vosk, nejlépe Turtle wax nebo Liqui Moly.
- kdo je fanjšmekr koupí si vosk s Karnaubou - Hartwachs mit Karnauba - od Nigrinu f.e.
- ZÁSADNĚ používáme na nanášení starou kuchyňskou houbičku glitzi ze které jsme utrhli tu abrazivní vrstvu. Tímto do vody namočeným vymačkaným molitanem nanášíme vždy několik dm2, necháme zaschnout a vatou, obyč.vatou rozleštíme.
- nezapomeneme na skla (rainoff) a plasty
- a za týden, dva po mytí použijeme jen leštěnku, protože na laku nyní JE tvrdý vosk.
- nejezděte do myček, ničí to lak

Dobře se nakupuje např. v Bauhausu, každopádně je tak větší výběr a je to levnější než na pumpě 8)

Pokud máte takto ošetřené povrchy auta, stačí jezdit tu a tam na wapku a opláchnout ho vodou ošetřenou reverzní osmózou, nezanechává uschlé kapky na autě. Za tři měsíce je nutno postup opakovat. Tempo se má používat je je -li to třeba a jednou za čas.

max80

Příspěvek od max80 » stř úno 13, 2008 7:27

.

Uživatelský avatar
Striker
Příspěvky: 17
Registrován: pon lis 19, 2007 11:49
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Striker » pát úno 15, 2008 8:56

to vyzkousim taky jen co bude tepleji a trochu sucho...delam na stavbe hyundai ..milacek sice stoji na parkovisti ale parkrat kolem nej neco projede a je jak prase.....a kazdy den vecer se s tim piplat aby rano byl uplnestejny nema cenu...ale jak se otepli tak to prubnu...sem zvedavy

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Příspěvek od Roman620ti » pát úno 15, 2008 9:44

No asi počkám na sraz a kdo bude mít nejhezčejc naleštěný auto, tak si nechám poradit a možná nějakej ten sajrajt koupím :D Snad se na ten sraz konečně dostanu...
2x Rover 620ti

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Příspěvek od Roman620ti » pát úno 15, 2008 11:44

Mě zase nejde do hlavy ta vata...Podle mě musí zanechávat na laku drobné častečky (chloupky) nebo ne :?: Nedovedu si tu práci s vatou vůbec představit... Nechtěl jsem to psát, ale když kolega hodil dotaz na houbičku, tak já musel na tu vatu. :D
2x Rover 620ti

cham
Příspěvky: 77
Registrován: ned zář 16, 2007 23:36
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cham » sob úno 16, 2008 18:25

Jo Austin je má tohle opravdu zmáknuté dobře.
Ve chvíli, kdy přide čas a řeč na ošetření auta, tak se vytasí s košem plným různých lahviček. Potom popíše a ukáže, jak se která a proč použije, v jakém pořadí atd. Je to prostě "koncert" a hlavně výsledek stojí za to.
Kdyby jste věděli kolikrát jsem už toužil aby to někde popsal, protože mi to vždycky pěkně vysvětlil, ale než jsem došel do obchodu tak už jsem si nepamatoval nic.

To Austin: DÍÍÍKY!!!

Uživatelský avatar
Fujitsu
Příspěvky: 1187
Registrován: stř zář 19, 2007 20:04
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fujitsu » sob úno 16, 2008 22:35

Tak jsem si ze začátku připadal jak hlupák, co se ptá na takové banální věci, a ona se z toho vyvinula docela užitečná a zajímavá diskuse :lol: .

Uživatelský avatar
tobias
Příspěvky: 1163
Registrován: úte říj 16, 2007 18:38
Bydliště: PRAHA

Příspěvek od tobias » sob úno 16, 2008 23:21

Jeste mam jednu radu, kterou teda jenom posilam dal...na zahlazeni lehkejch skrabancu je pry nejlepsi lestenka s modrym pigmentem...zahladi to skrabance, akorat netusim, kde to sehnat.
prodany Rover 620ti :(
Mercedes 124-300 Coupe
Ochcafka na kazdy den

Uživatelský avatar
Austin
Moderátor
Příspěvky: 2271
Registrován: ned zář 16, 2007 22:32
Bydliště: Brno 602 770 206
Kontaktovat uživatele:

vata

Příspěvek od Austin » ned úno 17, 2008 23:28

Nebojte, letos napíšu článek, jak na to a co je dobré a co ne. Leštím už ty anglické potvory 18 let tak nějaké zkušenosti jsou 8)

Vata - funguje skvěle a lépe než cokoliv jiného. Malý balíček skládané! vaty stačí na dvětři auta.

Houbička - něčím to rozetřít musíte, a speciální to moc být nemusí, jde o rozmístění rovnoměrné vrstvy před zaschnutím. Tzn. abrazivní vrstvu utrhneme proto, aby už definitivně houbička nešla použít na nic jiného :-)
a je nutné ji namočit a vyždímat, nyní je mokrá a drahocenný vosk se do ní nebude vpíjet ale poslušně se rozmazávat po karoserii.
Lze i navoskovat dvě vrstvy! déle to vydrží.

Teflon, nic proti, ale karnauba je top.

Lack reiniger /sonax/ udělá takovou malou opravu laku, aby vosk šel lépe nanést. Ale vosk nenahrazuje. Pouze zahladí vlásečnicové škrábance a spojí se s pigmentem vašeho laku /pokud zrovna nemáte nalakováno dvousložkovým PPG tj. + schvrchní bezbarvý lak jako mají Jaguary/ a tedy vyplní vrypy směsí v odstínu Vašeho laku. Toto lze autu provést asi 30 x pak je lak tenký. Já mám docela slušné výsledky i s Tempem, ad1. mám ale barvu jednoho svého Austina Sand Glow tj. skoro shodnou ad2 taky ono na počátku 90 let toho zas tak moc na výběr nebylo.

Uživatelský avatar
tobias
Příspěvky: 1163
Registrován: úte říj 16, 2007 18:38
Bydliště: PRAHA

Příspěvek od tobias » čtv úno 21, 2008 0:23

to Austin: teda ty to máš vážně promakaný :) Doufám, že přijedeš do Jičína, ať si můžem udělat seminář :D

Každopádně sem objevil úžasnou věc na zahlazování mikroskopických škrábanců z myčky apod. Je to od Formula 1 a v pátek to snad konečně seženu. V jednom obchodě mi prodavač/majitel půjčil vlastní láhev, abych si to vyzkoušel a když se mi to bude líbit, tak si to koupim :) má k tomu super přístup.
No a výsledek vážně stojí za to. Akorát teď čekám jenom dva tři dny, abych viděl jestli se to třeba víc nešpiní apod.
prodany Rover 620ti :(
Mercedes 124-300 Coupe
Ochcafka na kazdy den

max80

Příspěvek od max80 » čtv úno 21, 2008 12:00

.

Mechwarrior
Příspěvky: 218
Registrován: úte zář 18, 2007 20:53
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé - běloch
Kontaktovat uživatele:

ke?

Příspěvek od Mechwarrior » čtv úno 21, 2008 12:12

.. co je na tom tajemnýho? :shock: tuhle leštěnku (scratch remover) používám běžně na vlasové škrábanečky.
.. prodává se ve žluté umělé dóze (jako plechovka, ale se šroubovacím uzávěrem) a také v umělé láhvi (snad i v tubě), dokonce jsou různé typy - jemná, střední a tvrdá tuším - mě se osvědčila ta jemná na "vlasovky"
.. jinak můžu jen doporučit 8)
.. není potřeba žádná velká síla, stačí jen nanést, nechat pár sekund působit a potom lehce rozleštit :D

.. tak a máte po záhadě, stačí se zeptat 8)
Mechwarrior Mireček Rover 75 2.0 CDT Fajnšmekr

max80

Příspěvek od max80 » čtv úno 21, 2008 12:28

.

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: ke?

Příspěvek od Roman620ti » čtv úno 21, 2008 12:48

A na jakém principu to funguje :?: To nechápu... Zkoušel jsem to hledat na netu a našel akorát scratch remover na nějaká skla a pak na škrábance i s brusným papírem. To radši nee :lol: Kdo je výrobce nebo celej název zázračného prevítu:?: :?: :?:
2x Rover 620ti

Odpovědět