Cukání motoru.....ja už sem z toho fak t vyřízenýýý-((((

Odpovědět
mixal
Příspěvky: 189
Registrován: ned led 25, 2009 19:16
Bydliště: Vrable SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání motoru.....ja už sem z toho fak t vyřízenýýý-((((

Příspěvek od mixal » sob črc 03, 2010 17:47

Ja som nejazdil mesiac kym som prisiel na to ze je to v cievke.Najprv bolo len jemne trhanie a neskor to uz ani nenastartovalo.Kupil som novu a vydrzala 2 mesiace :D

hapip
Příspěvky: 191
Registrován: úte čer 09, 2009 13:01
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání motoru.....ja už sem z toho fak t vyřízenýýý-((((

Příspěvek od hapip » pon črc 05, 2010 7:05

Zdravim sehnal sem si....jinou zapalovaci inducku.... wv,audi......zapojil ......+ a i, a neškytla ani jiskru,zkusil sem připojit žárovku na vyvody + a - ktere vedo do civky a žárovka svítila, Pak sem zkusil dle pana Zakara vytahnout konec s rozdělovače který vede do cívky a přiložit centimetr od nějake kostry motoru a druhy kamarad startoval a opět ani jiskra...., Pak sem zkusil tu moji starou z mojeho Rovra ktera fungovala aspon davala jiskru a ,a tady tahle taky nedalavala žádnou jiskru, Ještě chci podotknout že sem ji neměl přichycenou na kostre motoru ..vadí to?......

hapip
Příspěvky: 191
Registrován: úte čer 09, 2009 13:01
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání motoru.....ja už sem z toho fak t vyřízenýýý-((((

Příspěvek od hapip » pon črc 05, 2010 14:39

hm tak sem tu puvodni zapalovaci civku ....přichytil originalně k motoru jak byla ...plus a minus zapojil konektor a ni jiskra žadne škytnuti....nemohlo se něco spalit...přerušit?

mixal
Příspěvky: 189
Registrován: ned led 25, 2009 19:16
Bydliště: Vrable SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání motoru.....ja už sem z toho fak t vyřízenýýý-((((

Příspěvek od mixal » úte črc 06, 2010 9:56

hapip píše:hm tak sem tu puvodni zapalovaci civku ....přichytil originalně k motoru jak byla ...plus a minus zapojil konektor a ni jiskra žadne škytnuti....nemohlo se něco spalit...přerušit?
NIe.JEDNODUCHO JE TA CIEVKA ZLA!!! :idea:

hapip
Příspěvky: 191
Registrován: úte čer 09, 2009 13:01
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání motoru.....ja už sem z toho fak t vyřízenýýý-((((

Příspěvek od hapip » úte črc 06, 2010 10:25

přivod jde do civky obyčejnych 12 voltu?.......jestli jo tak fakt bude ta civka zlaa....no přijde mi nova nad to pujde-(

mixal
Příspěvky: 189
Registrován: ned led 25, 2009 19:16
Bydliště: Vrable SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání motoru.....ja už sem z toho fak t vyřízenýýý-((((

Příspěvek od mixal » úte črc 06, 2010 10:59

ano 12V.ale ak to chces merat tak najlepsie pri zatazi.to znamena ked startujes a zaroven meras.

lukacek
Příspěvky: 151
Registrován: pon dub 19, 2010 17:00

Re: Cukání motoru.....ja už sem z toho fak t vyřízenýýý-((((

Příspěvek od lukacek » úte črc 06, 2010 14:39

Potřebuji se jen zeptat jak to tam je řešené plovák jelikož se mi v tom předchozí majitel hrabal a ukazuje mi to špatně je to stale pod nulou i když mam plnou

Hombre
Příspěvky: 2761
Registrován: pon zář 17, 2007 7:26
Bydliště: Krnov, tel: 604 573 386

Re: Cukání motoru.....ja už sem z toho fak t vyřízenýýý-((((

Příspěvek od Hombre » stř črc 07, 2010 7:00

Cívka být přimontovaná ani ukostřená nemusí. Žárovkou tam nic nepoznáš, je tam 12V, ale přerušovaných tyristorem , který je v řídící jednotce. Když přivedeš do zapalovací cívky nepřerušovaných 12V, žádnou jiskru neuvidíš, musí to být jenom impulzy, při kterých se cívka nabíjí a po skončení impulzu vybíjí přeskokem jiskry. Takže nedělej žádné zbytečné pokusy, pečlivě (tím myslím tak, aby měla kvalitní kontakt - konektory nebo připájet) připoj zapalovací cívku (musí mít jen 2 kontakty, cívky s více kontakty se nazývají zapalovací trafa a systém zapojení je trochu jiný - proto doporučuju Š120), a pak buď zkus jiskru, nebo klasicky nastartovat.
.....Rover 45 1.6 2005...............MG-F 1.8 1999........
Obrázek.Obrázek
........Obrázek...........Obrázek.......

pbin
Příspěvky: 9
Registrován: úte zář 30, 2008 18:23
Bydliště: Praha 6 - Řepy

Re: Cukání motoru.....ja už sem z toho fak t vyřízenýýý-((((

Příspěvek od pbin » čtv črc 08, 2010 6:49

Před nedávnem jsem s tímto problémem také válčil. Auto začalo škubat, neustále se to zhoršovalo, při přidání plynu se dusilo, až jsem potupně skončil na odtahovce (byla páteční noc před velikonocemi) . Dva servisy si s tím neporadily, typovaly řídicí jednotku, čerpadlo atd. Závada byla jednoduchá - palec od rozdělovače. Zkus palec přeměřit multimetrem, měl by tam být odpor v řádu jednotek kOhmů.

hapip
Příspěvky: 191
Registrován: úte čer 09, 2009 13:01
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání motoru.....ja už sem z toho fak t vyřízenýýý-((((

Příspěvek od hapip » sob črc 10, 2010 16:44

Tak tu cuvku co jsem koupil na autoburze sem byl vrátit,ještě než sem ji vratil pan mi ji osobně v autě vyzkoušel a byla špatna dal mi tedy jinou.....kterou ješte než mi dal vyzkoušel v autě...a fungovala mu....ja ji zapojil u mě v autě......a ani šrt žádná jiskra.....šahl sem na tu cívku a fest byla horká poradte prosímmm

hapip
Příspěvky: 191
Registrován: úte čer 09, 2009 13:01
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání motoru.....ja už sem z toho fak t vyřízenýýý-((((

Příspěvek od hapip » sob črc 10, 2010 20:31

Takže abych to shrnul a nebyl v tom gulaáš, stěžoval sem si na cukani motoru..jako by docházel benzín, vyměnil čerpadlo a cukani bylo pořad stejne, tak ste řekli že by to mohla byt indukční cívka,moje indukční civka davala malou jiskru ale přece auto nastartovalo,ještě chci podotknout že kabel a svičky a palec jsou nove,tak sem sehnal jinou indučku ze škodovky jak ste mi poradili udělal sem konektory dva plus a minus, a zapojil,indučka fungovalala, auto nastartovalo ale opět cukalo asi tež nebyla v nejlepšim stavu, co si zajiskřilo u indučky, možna se mi nechtěně spojily kable plus a minus, a co si se zkratovalo nevim ale co, zkusil sme zapojit tu moji starou ktera podotykam fungovala ale špatně ale jiskra byla a ted už ani ona nedava jiskru,Nyní sem sehnal novou ,ale jiskra pořad nikde kde je zrada, dejte hlavy dohromady hoši moji zlatí,...protože ja už sem z toho černy, Eětě chci řict že po zapojeni civky plus a minus ze ta civka zahřivá!!!!

Zakar
Příspěvky: 1098
Registrován: pon zář 17, 2007 8:39
Bydliště: Mezi Benešovem a Táborem +420603474419 rover.sinogl@email.cz

Re: Cukání motoru.....ja už sem z toho fak t vyřízenýýý-((((

Příspěvek od Zakar » ned črc 11, 2010 9:56

Takto nelze poradit.Myslím,že kdyby jsi dal auto do servisu tak už jsi dávno jezdil.
ZAKAR Rover 214 Si,Land Rover Discovery,Rover 111L

Uživatelský avatar
KDB
Příspěvky: 2148
Registrován: úte úno 26, 2008 21:41
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Cukání motoru.....ja už sem z toho fak t vyřízenýýý-((((

Příspěvek od KDB » ned črc 11, 2010 10:30

To, co radí Zakar, je pro Tebe nejrozumnější řešení - vzhledem k Tvé technické erudici. Nic ve zlém, každý máme buňky na něco jiného. Zatím jsi si pravděpodobně jen problémy přidělal.
Najdi si v okolí šikovného mechanika -. bude Tě to praděpodobně stát méně, než oprava svoupomocí. Karel
MGF, Tourer, RR P38,R75, MGF Trophy, Rover 200 BRM, Rover 827 Coupe, 827 Sedan, Elise S1, XK8 , Škoda Felicia(60´), 1000(64) + 1100(67)MB, 110R(70,71,72,78,80), Garde(83), W353(67,73)...prostě mě to baví.

hapip
Příspěvky: 191
Registrován: úte čer 09, 2009 13:01
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání motoru.....ja už sem z toho fak t vyřízenýýý-((((

Příspěvek od hapip » ned črc 11, 2010 12:20

Na servis už je trochu pozdě...... Podle mě bude asi řidici jednotka v prdeli...

Zakar
Příspěvky: 1098
Registrován: pon zář 17, 2007 8:39
Bydliště: Mezi Benešovem a Táborem +420603474419 rover.sinogl@email.cz

Re: Cukání motoru.....ja už sem z toho fak t vyřízenýýý-((((

Příspěvek od Zakar » ned črc 11, 2010 12:33

Byl jsi s tím někde přečíst paměť uložených závad ?
ZAKAR Rover 214 Si,Land Rover Discovery,Rover 111L

Odpovědět