Rover 416Si motor na volnobeh chcipe.

Pitrs82
Příspěvky: 47
Registrován: pon led 12, 2009 18:05
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: Rover 416Si motor na volnobeh chcipe.

Příspěvek od Pitrs82 » stř dub 15, 2009 8:10

Tak po delší době je tu další update :) Auto bylo u Zakara, nechával jsem vyměnit motor za motor jiný (samozřejmě shodného typu), protože oprava by přišla draž než samotná výměna (kompresní tlaky byly nízké, byly popraskané šrouby hlavy, zalomené šrouby vany motoru v bloku, telky simerinky na vačkových hřídelích a na klikové hřídeli, došlo ke zničení rozvodového řemene, hlava byla nedměrně opotřebená tím, jak byla vícekrát broušena) - takto popsal stav Zakar, po dohodě s ním se nechal motor vyměnit a u vyměněného motoru provedl řádnou kontrolu, aby to něco vyrželo. Auto už teďka chytí bez přidání plynu (bylo to prý nízkými kompresními tlaky, proto nechtělo předtím vůbec chytit bez přidání plynu a s přidáním to šlo ztěžka). Když jsem jel zpátky od Zakara domů, tak mi auto ale dvakrát během jízdy při vyřazení rychlosti chcíplo, a když jsem jej startoval za tepla, tak se to jednou jakoby protočilo (spíš skoro s námahou převalilo) a na druhé otočení už to chytlo (plyn jsem přidávat nemusel). Dojel jsem domů a nechal jsem ho asi 20 minut nastartované a během té doby se několikrát jakoby přidusilo, samo si pak přidalo plyn a zase se ustálilo. Nevím, jestli by nebylo třeba, abych s tím zajel někam na diagnostiku, jestli není někde chyba v nastavení škrtící klapky, nebo něco v souvislosti s řídící jednotkou. Zakar mi doporučil, abych s tím zatím něco najel, že je možné, že si řídící jednotka potřebuje nastavit škrtící klapku, a to startování, že bude potřeba v případě, že to bude přetrvávat, nechat zkontrolovat startér.
Rover 416 Si 1997 barva: British racing green

sector
Příspěvky: 326
Registrován: úte říj 09, 2007 8:48
Bydliště: Warsaw

Re: Rover 416Si motor na volnobeh chcipe.

Příspěvek od sector » stř dub 15, 2009 8:24

kolik stala vymena motoru (predpokladam, ze to byl K-čkový motor 82kW na 416Si) ?

Diky

stepan.korba
Příspěvky: 155
Registrován: pon bře 30, 2009 20:40

Re: Rover 416Si motor na volnobeh chcipe.

Příspěvek od stepan.korba » stř dub 15, 2009 9:21

Pítrs: přesně to mi startér taky dělal.. jednou nebo dvakrát se tak líině převalil a pak se rozjel.. nevim čim to bylo,k každopádně novej startér to vyřešil :)

Pitrs82
Příspěvky: 47
Registrován: pon led 12, 2009 18:05
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: Rover 416Si motor na volnobeh chcipe.

Příspěvek od Pitrs82 » stř dub 15, 2009 11:36

Motor jako takový stál 14 000 Kč, ano, je to K-čkový motor 82kW na 416Si, a ještě bylo následně na motoru měněno: těsnění klikového hřídele vpředu, těsnění vačkových hřídelů, olej + filtr, nové svíčky a těsnění hlavy (vypsáno od zprávy od Zakara, doufám, že jsem to opsal správně), celkově to vyšlo na 20 000 Kč.

2 stepan.korba: No ono, když je to studené, tak to chytí krásně napoprvé (zkoušeno dnes asi třikrát), ale jak to chcíplo, tak to udělalo právě tu jednu otáčku (převalení) a pak to chytne. Jinak zeptám se Tě, na kolik Tebe vyšel nový startér (měl jsi funglovku, nebo si to vyřešil vrakáčem - Jeseník, Radíkovice apod.)
Rover 416 Si 1997 barva: British racing green

sector
Příspěvky: 326
Registrován: úte říj 09, 2007 8:48
Bydliště: Warsaw

Re: Rover 416Si motor na volnobeh chcipe.

Příspěvek od sector » stř dub 15, 2009 14:26

Pitrs82 diky za odpoved.
20k za vymeneny motor s praci je moc paradni cena.

Mohu se zeptat kdes motor sehnal? Od Zakara? Kolik mel najeto KM ?

Pitrs82
Příspěvky: 47
Registrován: pon led 12, 2009 18:05
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: Rover 416Si motor na volnobeh chcipe.

Příspěvek od Pitrs82 » stř dub 15, 2009 14:51

Motor mi sehnal Zakar, kolik ma najeto se bohuzel nevi, ale podle Zakara je v dobrem stavu. Jinak jsem (kdyz jsem shanel i ja nekde motor, nez jsem se rozhodl vzit ten od Zakara) koukal i polske Allegro.pl a i tam jsem nasel motory http://www.allegro.pl/search.php?string ... gory=50850 (i jsem tam nasel shodny typ na moje auto) a cena byla jeste lepsi, jenze byl problem v tom, ze doprava po Polsku by byla levna, ale kdyby to mel posilat do CR, tak si rekl vetsinou prodejce 300 Euro a to uz pak cenu neumerne zvysilo. A ja nemam znameho v Polsku, kteremu bych to nechal poslat a pak se pro to treba stavil a kdyz jsem koukal na ty prodejce, tak byli desne daleko (treba jeden dokonce i 800 km, a to uz se osobne pro to jet nevyplati). No oni tam vetsinou uvadeji, kolik ten motor ma najeto, ale Zakar mi rikal, ze tomu nemuzes stopro verit, mozna ma skutecne najeto co uvadeji, mozna vice a v jakem je stavu to taky presne nezjistis, dokud tam nepojedes a pak treba takovy zbytecny vvlet do Polska a nic si neprivezt, to jsem se docela bal.
Rover 416 Si 1997 barva: British racing green

sector
Příspěvky: 326
Registrován: úte říj 09, 2007 8:48
Bydliště: Warsaw

Re: Rover 416Si motor na volnobeh chcipe.

Příspěvek od sector » stř dub 15, 2009 15:04

Pitrs82 píše:Motor mi sehnal Zakar, kolik ma najeto se bohuzel nevi, ale podle Zakara je v dobrem stavu. Jinak jsem (kdyz jsem shanel i ja nekde motor, nez jsem se rozhodl vzit ten od Zakara) koukal i polske Allegro.pl a i tam jsem nasel motory http://www.allegro.pl/search.php?string ... gory=50850 (i jsem tam nasel shodny typ na moje auto) a cena byla jeste lepsi, jenze byl problem v tom, ze doprava po Polsku by byla levna, ale kdyby to mel posilat do CR, tak si rekl vetsinou prodejce 300 Euro a to uz pak cenu neumerne zvysilo. A ja nemam znameho v Polsku, kteremu bych to nechal poslat a pak se pro to treba stavil a kdyz jsem koukal na ty prodejce, tak byli desne daleko (treba jeden dokonce i 800 km, a to uz se osobne pro to jet nevyplati). No oni tam vetsinou uvadeji, kolik ten motor ma najeto, ale Zakar mi rikal, ze tomu nemuzes stopro verit, mozna ma skutecne najeto co uvadeji, mozna vice a v jakem je stavu to taky presne nezjistis, dokud tam nepojedes a pak treba takovy zbytecny vvlet do Polska a nic si neprivezt, to jsem se docela bal.

jasne rozumim. novy motor jsi nechal pak prepsat v technicaku, ze? co to tak stoji ted ?

Pitrs82
Příspěvky: 47
Registrován: pon led 12, 2009 18:05
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: Rover 416Si motor na volnobeh chcipe.

Příspěvek od Pitrs82 » stř dub 15, 2009 19:46

sector píše:jasne rozumim. novy motor jsi nechal pak prepsat v technicaku, ze? co to tak stoji ted ?
Nic, protoze cislo motoru se neeviduje, nemusis nic nechavat v technicaku prepisovat, pouze to musi byt shodny typ motoru, coz u me vymeny je. Taky jsem se divil a overoval si to, ale i lide od policie mi rikali, ze se nemusi nikde nic menit. Eviduje se pry pouze typ motoru, ten mam 16K4F a byl menen za uplne shodny. Oni sice jsou vyrobni cisla na motoru, ale kdyz se to neeviduje, tak na technicke ani jinde nezjisti, ze byl motor menen. Aspon takhle jsem to pochopil z toho, co mi k tomu rekli odbornici.
Rover 416 Si 1997 barva: British racing green

stepan.korba
Příspěvky: 155
Registrován: pon bře 30, 2009 20:40

Re: Rover 416Si motor na volnobeh chcipe.

Příspěvek od stepan.korba » stř dub 15, 2009 19:59

Pítrs: strejc dělá rovery, takže sem ho měl zadarmo :-D

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Rover 416Si motor na volnobeh chcipe.

Příspěvek od Tommi_82 » stř dub 15, 2009 20:14

Je to jak říká Pitrs, dneska už se na to prdí. Je potřeba aby zůstal stejnej typ motoru a jinak je to fuk.
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

sector
Příspěvky: 326
Registrován: úte říj 09, 2007 8:48
Bydliště: Warsaw

Re: Rover 416Si motor na volnobeh chcipe.

Příspěvek od sector » stř dub 15, 2009 21:59

tak to to je zajimave. Jak sjem v roce 2006 kupoval 416Si a sel s ni na STK tak typek se rozciloval, ze nemuze podivat se na cislo motoru :D
Nicmene tu polozku vynechal a nevypsal ji - nevim kcemu by byla dobra.

Diky za info ;)

Pitrs82
Příspěvky: 47
Registrován: pon led 12, 2009 18:05
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: Rover 416Si motor na volnobeh chcipe.

Příspěvek od Pitrs82 » čtv dub 16, 2009 17:12

Tak trochu upresnim to, co se s autem deje. Kdyz je studeny tak chyta bezvadne, i kdyz je zahraty, tak chytne skvele. Problem je v tom, ze mi to vzdycky po urcitych kilometrech chcipne pri vyrazeni a pak to chyta hure, ale chytne to bez pridani plynu, akorat se to jednou line prevali, pak to chytne. Poradte mi, mam s tim zajet na diagnostiku, aby zjistlili, cim to je? Zakar menil motor, daval ten stavajici co tam je do poradku, tim to nebude, sice to chcipe mene nez predtim, ale porad to dela potvora jedna.
Rover 416 Si 1997 barva: British racing green

Uživatelský avatar
Fujitsu
Příspěvky: 1187
Registrován: stř zář 19, 2007 20:04
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Rover 416Si motor na volnobeh chcipe.

Příspěvek od Fujitsu » čtv dub 16, 2009 18:51

Indučka, rozdělovač, palec, svíčky, čidlo nasávání vzduchu, čidlo teploty.... přepokládám, že tohle Zakar kontroloval....
Rover 416Si, 1997, šedá kůže, Platinum Silver
http://www.rover-club.net/car_detail.php?id=212
www stránky: http://www.fuji.estranky.cz

sector
Příspěvky: 326
Registrován: úte říj 09, 2007 8:48
Bydliště: Warsaw

Re: Rover 416Si motor na volnobeh chcipe.

Příspěvek od sector » pát dub 17, 2009 8:09

kde se nachazi cidlo nasavani vzduchu u 416Si ?

mimochodem - asi budu muset vymenit svicky a vycistit viko rozdelovace nebo vymenit zapalovaci kabely - protoze mi zase blbne motor - obcas pracuje jakoby na tri valce - zvlaste kdyz je studeny hned po startu nebo i tak kdyz je ohraty a ja stoji ma semaforu tak motor jakoby poskakuje :( a pri jizde obcas chod motoru neni zcela idealni a jemny - proste to v konstatni rychlosti treba 70 zacne jakoby proskakovat - takove cuknuti par krat a zas v pohode.

Proste neuveritelny

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Rover 416Si motor na volnobeh chcipe.

Příspěvek od Tommi_82 » pát dub 17, 2009 9:04

Pitrs82 píše:Problem je v tom, ze mi to vzdycky po urcitych kilometrech chcipne pri vyrazeni a pak to chyta hure, ale chytne to bez pridani plynu, akorat se to jednou line prevali, pak to chytne.
To tučně vyznačený bych za problém nepovažoval.
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

Odpovědět