Xenony ROVER - cocky

Odpovědět
Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony ROVER - cocky

Příspěvek od Tommi_82 » sob led 31, 2009 18:26

Smázl jsem to sám, přišlo mi že bych už jen jitřil emoce. Každopádně doufám Ondro že to dotáhneš do konce.
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

Uživatelský avatar
Austin
Moderátor
Příspěvky: 2271
Registrován: ned zář 16, 2007 22:32
Bydliště: Brno 602 770 206
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony ROVER - cocky

Příspěvek od Austin » sob led 31, 2009 22:05

OndrejiK, ten, kdo založí téma samozřejmě může požádat o zamčení a taky se tak na žádost stane. Tedy až ji jednoznačně zopakuješ, teď je to nejasný.
A pokud to máš dotáhnout do konce, tak to nejde.
-----------------------------------------------------------------------

Mám dvě katerorie a to je styling a tuning a ty moc nesměšuji.

Spousta lidí nemá na to vylepšovat si auto, koupili dnes relativně levného Rovera, a říkají že nic než klasika . Dobře jim tak. A vůbec bych netvrdil, že jich je většina. Ta většina nechodí na web a nafórum, tady je většina lidí jen ze skutečného zájmu.

Ke komunitě - je velmi různorodá, před rokem 2004 byla úplně jiná, nyní je tu mnoho lidí, kteří mají svého prvního Rovera (a posledního zároveň),
šmahem bys to tu odsuzovat neměl.

Spousta lidí má stylingem upravená auta vpodstatě šíleným způsobem, pokud jen obráží srazy a nejezdí autem denně do práce, celkem proti tomu nic nemám.

Vážím si lidí, co umí tuning dělat nebo alespoň tomu rozumí, ale těch je sakra málo. Např. kdo kdy otevřel knihu jako Tuning the A-Series Engine od Davida Vizarda ?
O kvalitě knihy svědčí, že v secondandshopu stojí použitá víc než stála nová, to se mnoha knihám nepoštěstí :-)


Jeyteemu navrhnu, aby založil sekci Tunig/Styling a tam bude těm ONLY British original prostě vstup zakázán - líbí se řešení?

No a Ramsesi, dostali jsme od Jeyteeho rozšířená práva do absolutna, tj. nemůže nikdo nic mazat aniž bys ty konkrétně o tom nevěděl, všechny pohyby jsou archivovány.
K webu - napiš Vaškovi, přímo, pošlu Ti adresu, jistě se dá dělat víc s webem, ale Vašek ( jak jasně řekl), sem skoro nechodí a Jeytee nevím, zda mu psal. Já když chci postavit článek atp. tak to tam obvykle mám do 12 hodin, tak to zkus, ju? U Jeyteeho jsem Tě podpořil, víc asi udělat nemohu.

Tak a teď konec keců ...........a kdo bude urážlivý sprostý nadále dostane ban
:| :|
Austin Allegro 1.5 MKII 76, Austin Princess 2.0 OHC MKI 76, Rover 200 CVT 1.6 Twincam 99, Mini Cooper 1.3 97

OndrejK
Příspěvky: 117
Registrován: ned lis 16, 2008 7:13

Re: Xenony ROVER - cocky

Příspěvek od OndrejK » sob led 31, 2009 23:16

Austin - jevíš se jako rozumný člověk... Založ tu sekci... možná pomůže rozrůst se komunitě ROVERU když lidé uvidí že má co nabídnout (nejen v orig. stavu)

Zakar
Příspěvky: 1098
Registrován: pon zář 17, 2007 8:39
Bydliště: Mezi Benešovem a Táborem +420603474419 rover.sinogl@email.cz

Re: Xenony ROVER - cocky

Příspěvek od Zakar » sob led 31, 2009 23:24

OndrejK píše:Tak koupit si auto kvůli lidem by byla hloupost. Já to vzal tak, že auto má v sobě potenciál, jednoduchost oprav(nevím co tu řešíte pořád s diagnostikou!!! TOHLE NENÍ CAN-BUS na tohle auto pořád platí kleště šroubovák a rozum)
Komunita lidí je druhá věc - auto vás baví více když vám jen nestojí v garáži a můžete si s někým zajet na výlet se stejnou značkou auta...
Je mi úplně jedno co tady píšeš ale na tohle musím reagovat. Jak můžeš napsat,že na Rovera platí šroubovák a rozum.To platilo na starou Škodu 120.Jak by jsi chtěl řešit závady např.na řízení motoru bez diagnostiky to teda nevím.Nebo naprogramovat nový ovladač při ztrátě,přečíst kód imobilizéru nebo ho změnit,vyměnit řídící jednotku při poškození atd. a mnoho dalších věcí.Bez testbooku se nelze obejít.A pokud by jsi jenom něco málo věděl o opravách aut tak by jsi mi dal za pravdu. :evil:
ZAKAR Rover 214 Si,Land Rover Discovery,Rover 111L

OndrejK
Příspěvky: 117
Registrován: ned lis 16, 2008 7:13

Re: Xenony ROVER - cocky

Příspěvek od OndrejK » ned úno 01, 2009 16:25

Promiň jsem vyučen v oboru a vím co říkám! Programování ovladačů, imobilizér (jsou alternativi a mnohem levnejsi než si nechat naprogramovat nový) Výměna řídící jednotky - snad ale většinou ji přizpůsobovat nemusíš!!! Řízení motoru - tyhle auta ještě nejsou tak daleko ve vývoji abys potřeboval test book... Držel jsi v ruce někdy diagnostiku??? Pracoval jsi sní???? Myslíš, že stačí ji připojit a auto zázrakem opět začne jet??? Vždy je za opravou mechanik! Diagnostika ti snad někdy usnadní práci, ale vždy na závadu musíš přijít sám!!! Nebo se tě zeptám naše 420si zničeho nic za jízdy přestane jet a diagnostika se tváří že je vše OK... Takže jak postupovat??? Nechat tak a tvrdit že je to normální? :evil:

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: Xenony ROVER - cocky

Příspěvek od Roman620ti » ned úno 01, 2009 17:20

Mě osobně se ty světla líběj a to dost, ikdyž jsem komouš a mám rád originální stav. Ať je to Rover, Superb a nebo stará Škodovka, přijde mi to tak nejhezčí. U těch světěl je jedna výborná věc, že už večer konečně pořádně uvidíš, narozdíl od originálu :D Ale nevím jak bych měl opravovat třeba nefunkční pytle a mazat závady šroubovákem a kladivem :lol: Ale asi jsi to myslel tak, že je to stále ještě takové rozumné auto, oproti dnešním vozům :P
2x Rover 620ti

OndrejK
Příspěvky: 117
Registrován: ned lis 16, 2008 7:13

Re: Xenony ROVER - cocky

Příspěvek od OndrejK » ned úno 01, 2009 19:07

Ano Romane přesně takhle jsem to myslel - že auto není ještě prošpikováno elektronikou... Ta světla se musí vidět na voze, což bude až do 14 dní nyní mého ROVERA čeká lak...

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: Xenony ROVER - cocky

Příspěvek od Roman620ti » ned úno 01, 2009 19:24

No to máš pravdu, taky jsem zato hrozně vděčný. Zatím jsem skoro vše udělal sám nebo s bráchou, a že se toho na obou měnilo :-D Ze servisů mám hrozný strach, jsou to zvířata :x . U tý čtyrstovky je paráda, že to krycí plastové sklo nemá na sobě ty směrové drážky, já mám na šestikilu skleněný, takže tam mě to aspoň nemusí lákat :D . Na fotky jsem zvědavej, přece jen to auto hrozně omladí ;)
2x Rover 620ti

Zakar
Příspěvky: 1098
Registrován: pon zář 17, 2007 8:39
Bydliště: Mezi Benešovem a Táborem +420603474419 rover.sinogl@email.cz

Re: Xenony ROVER - cocky

Příspěvek od Zakar » ned úno 01, 2009 21:03

OndrejK píše:Promiň jsem vyučen v oboru a vím co říkám! Programování ovladačů, imobilizér (jsou alternativi a mnohem levnejsi než si nechat naprogramovat nový) Výměna řídící jednotky - snad ale většinou ji přizpůsobovat nemusíš!!! Řízení motoru - tyhle auta ještě nejsou tak daleko ve vývoji abys potřeboval test book... Držel jsi v ruce někdy diagnostiku??? Pracoval jsi sní???? Myslíš, že stačí ji připojit a auto zázrakem opět začne jet??? Vždy je za opravou mechanik! Diagnostika ti snad někdy usnadní práci, ale vždy na závadu musíš přijít sám!!! Nebo se tě zeptám naše 420si zničeho nic za jízdy přestane jet a diagnostika se tváří že je vše OK... Takže jak postupovat??? Nechat tak a tvrdit že je to normální? :evil:
Dobře jsi vyučen v oboru.Tak mi tady napiš jaký typ a výrobce diagnostiky je shopen komunikovat s Rovery mimo Testbooku.Mám na mysli všechny systémy vozidla.Nejenom to,že se připojíš ke vstřikování a to je všechno.A měnit řídící jednotku kvůli ovladači je pěkný nesmysl.(u Rovera)Kdyby se jednalo třeba o haťapku 1,2 tak to chápu.Těch leží všude haldy.
ZAKAR Rover 214 Si,Land Rover Discovery,Rover 111L

OndrejK
Příspěvky: 117
Registrován: ned lis 16, 2008 7:13

Re: Xenony ROVER - cocky

Příspěvek od OndrejK » pon úno 02, 2009 17:08

KTS od BOSCHE má hodně slušnou podporu ROVERU....
Imobilizer jde vyřadit a nahradit novým....

Zakar
Příspěvky: 1098
Registrován: pon zář 17, 2007 8:39
Bydliště: Mezi Benešovem a Táborem +420603474419 rover.sinogl@email.cz

Re: Xenony ROVER - cocky

Příspěvek od Zakar » pon úno 02, 2009 22:06

Podrobnosti neznám,protože to všechno dělá elektrikář ale teď nevím u jaké verze asi 520.Tak s tím nenastavíš ani škrtící klapku.A testbookem uděláš všechno.
ZAKAR Rover 214 Si,Land Rover Discovery,Rover 111L

OndrejK
Příspěvky: 117
Registrován: ned lis 16, 2008 7:13

Re: Xenony ROVER - cocky

Příspěvek od OndrejK » pon úno 02, 2009 22:11

Testbook - je přímo pro ROVER tak je logické že sním uděláš věčinu věcí :lol:
Ale stojim si za svym že 400 ještě není tak složitá na opravu... Pořád je člověk schopen ji opravit bez diagnostiky... Př. vyčistíš škrtící klapku -nemusíš ji nastavit diagnostikou - jelikož má adaptabilní hodnoty po určitých km se nastaví sama...

Zakar
Příspěvky: 1098
Registrován: pon zář 17, 2007 8:39
Bydliště: Mezi Benešovem a Táborem +420603474419 rover.sinogl@email.cz

Re: Xenony ROVER - cocky

Příspěvek od Zakar » pon úno 02, 2009 22:25

Bez diagnostiky jí opravíš ale je to mnohem pracnější a nákladnější.Pokud ovládáš osciloskop tak si také závadu najdeš.A nebo musíš zkoušet měnit jednotlivé komponenty.
ZAKAR Rover 214 Si,Land Rover Discovery,Rover 111L

OndrejK
Příspěvky: 117
Registrován: ned lis 16, 2008 7:13

Re: Xenony ROVER - cocky

Příspěvek od OndrejK » pon úno 02, 2009 22:30

Osciloskop ovladam... Na hodně součástek v autě stačí obyčejny multimetr:) když víš kde co jak měřit...

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17952
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: Xenony ROVER - cocky

Příspěvek od Trunda » úte úno 03, 2009 0:39

Koukam, tady se to zvrhlo v ring automechaniku :-D Kdyz uz povolili to internetove sazeni... vybiram sazky.... kdo z koho ;-)
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

Odpovědět