spatne startuje auto 416Si

sector
Příspěvky: 326
Registrován: úte říj 09, 2007 8:48
Bydliště: Warsaw

spatne startuje auto 416Si

Příspěvek od sector » ned led 04, 2009 15:19

Zdravim, mam novy problem, ktery me neuveritelne ser*.

Nastartuji v pohode a ujedu cca. 10-50km, zastavim, neco vyridim a po 5-20 minutach chci nastartovat a ono nejde.

Akumulator je stary cca rok je to 44Ah (dle navodu by mel byt 55Ah - ale takovy se tezko shani, alespon jsem ho shanel ctvrt roku a nikde nemeli takovou velikost aby do auta pasoval (je tam problem s prednim svetlem a podstavec na 55Ah je maly - proste se tam nevejde - nevim si rady, rad bych tam nacpal 55Ah, ale kdyz nedelam velky odber (max zapnuty radio za jizdy, fouka topeni na 2 stupen - pred startem vse vypnuto) tak asi by nemel byt problem - to ted ale neresim.

S autem jezdim kazdy den.

Jaky muize byt problem s tim, ze po ujeti nekolika desitek km (nebo treba i par km) auto nenastartuje, musim vyckat hodinu, nez se akumulator nejak vzpamatuje a samozregeneruje a mohl jsem tak nastartovat.

Muze byt problem ve svickach - ze nejaka nedama jiskru a tak motor nechytne?
Muze byt problem v alternatoru ?
Nebo problem je ve starteru - ale to bych asi nestartoval auto v pohode pokazde kdyz potrebuji jet
Nebo je nejaky vadny kabel?

Svicky jsem menil pred rokem a pul, remeny jsem menil pred rokem (ujel jsem na ne max 5000km, rozdelovac jsem menil pred rokem, palivovy filtr taky, olej asi pred dvema mesici.

Jak identifiovat nejaky problem - nejak se mi moc do servisu nechce, protoze je nedostatek financi a pred dvema mesici jsem menil manzety, silentbloky zadni napravy, predni silentbloky, olej atd a zaplatil jsem nemalou castku

Auto je 416Si, 82kW, r.v. 98 typ motoru 16K4F

Dekuji za rady

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: spatne startuje auto 416Si

Příspěvek od Tommi_82 » ned led 04, 2009 16:25

Mě dvoustovka za tepla taky blbě chytala(ale chytla vždy, jen to někdy točilo dýl než za studena), vysvětloval jsem si to laicky tím že řj neodhaduje v ten první okamžik správně teplotu motoru a vstřikuje tam třeba špatnou směs. Každopádně taky když jsem dojel a chtěl třeba za 0 - 10 min startovat tak to byl větší problém než po půl hodině.
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

sector
Příspěvky: 326
Registrován: úte říj 09, 2007 8:48
Bydliště: Warsaw

Re: spatne startuje auto 416Si

Příspěvek od sector » ned led 04, 2009 16:59

to je tragicky hodne, v nevhodny okamzik proste auto nenastartuje :/ neni to moc spolehlive.

me osobne napada, ze by mohl byt problem ve svickach nebo v alternatoru.

kdyz nastartuji auto tak po nejake dobre motor funguje s vynechavanim... jako by bezel na 2-3 valce... takze ?

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: spatne startuje auto 416Si

Příspěvek od Tommi_82 » ned led 04, 2009 17:04

rozdělovač jsi rozdělával? Za ten rok se tem třeba dostal nějakej bordel.
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

sector
Příspěvky: 326
Registrován: úte říj 09, 2007 8:48
Bydliště: Warsaw

Re: spatne startuje auto 416Si

Příspěvek od sector » ned led 04, 2009 17:13

rozdelovac je OK, takze v nem asi problem nebude :/

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: spatne startuje auto 416Si

Příspěvek od Tommi_82 » ned led 04, 2009 17:19

No až se ti bude zdát že to jede na tři válce tak jedině zkusit postupně vytahovat fajfky ze svíček při běžícím motoru a zjistit že to skutečně jede na tři válce a na který. Když si s tím budeš chvilu hrát tak rozhodně zjistíš kterej válec nezapaluje. Pak už bude zbývat jen zjistit proč.
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

Uživatelský avatar
Fujitsu
Příspěvky: 1187
Registrován: stř zář 19, 2007 20:04
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Re: spatne startuje auto 416Si

Příspěvek od Fujitsu » ned led 04, 2009 17:38

Jak mám rozumět tomu, že auto nenastartuje?? Startér se netočí? Cvaká v něm? Nebo točí a auto nechytá? Víc to rozepiš...
Rover 416Si, 1997, šedá kůže, Platinum Silver
http://www.rover-club.net/car_detail.php?id=212
www stránky: http://www.fuji.estranky.cz

Uživatelský avatar
Fujitsu
Příspěvky: 1187
Registrován: stř zář 19, 2007 20:04
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Re: spatne startuje auto 416Si

Příspěvek od Fujitsu » ned led 04, 2009 17:54

Jinak pokud to točí a nechytá a vynechává to s ohřívajícím se motorem, tak bych to spíš viděl na indučku, rozdělovač, hodně se tu o tom psalo...jak se to chová ve vysokých otáčkách, řekněme nad 3000? Mě to škubalo nejdřív jenom v nizkých, potom i ve vysokých a pak jsem dojel.... byl to palec na rozdělovači.

Baterku bych vyloučil, když to chytne po nočním stání, musí to chytnout i po hodině provozu!
Rover 416Si, 1997, šedá kůže, Platinum Silver
http://www.rover-club.net/car_detail.php?id=212
www stránky: http://www.fuji.estranky.cz

Uživatelský avatar
Ptech
Příspěvky: 95
Registrován: pát pro 26, 2008 22:32
Bydliště: United Kingdom
Kontaktovat uživatele:

Re: spatne startuje auto 416Si

Příspěvek od Ptech » ned led 04, 2009 18:02

Trosku vic informaci opotrebuju: Toci ten motor (starter), anebo ne? Cili jestli toci s motorem, ale motor nechce chytit.
Hazi jiskru? (pokud ne kdyz je teply, a za studena ano - civka v haji) :D

Jinak obecne: pokud toci, ale nechyta, pokud je motor teply, tak:

Tesnost saciho potrubu mezi potrubim a hlavou ( do rucniho rozprasovace vodu, a kdyz motor jede, postrikat to mezi hlavou a potrubim. pokud chcipne, saje falesnej vzduch.

Spatny spoj na ECU, releove krabicce, konektory kolem ecu.

Krokovy motorek rizeni volnobehu

odpojovac palivove pumpy

ECU

Uživatelský avatar
Fujitsu
Příspěvky: 1187
Registrován: stř zář 19, 2007 20:04
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Re: spatne startuje auto 416Si

Příspěvek od Fujitsu » ned led 04, 2009 18:35

Ptech: pěknej přehled....mě to v tom ještě figuroval špinavej MAP senzor (jestli to řikám správně), prostě čidlo nasávání vzduchu, motor potom dělal psí kusy, otáčky lítaly jak zběsilý, špatně to startovalo....
Rover 416Si, 1997, šedá kůže, Platinum Silver
http://www.rover-club.net/car_detail.php?id=212
www stránky: http://www.fuji.estranky.cz

sector
Příspěvky: 326
Registrován: úte říj 09, 2007 8:48
Bydliště: Warsaw

Re: spatne startuje auto 416Si

Příspěvek od sector » ned led 04, 2009 18:48

znate takove kdyz je baterie vybita ?

tak takhle toci, nic necvaka, jen taktak to protoci 3-4x potom radsi dam pauzu aby nic neodeslo.

Kdyz je motor teply (po ujeti cca 50km) tak nic neskube... skube to jen kdyz nastartuji a behem jizdy po meste asi pul hodiny od nastartovani na studeny motor... znat je to nejvice treba na semafotu... motor huci a auto hupsa jako kdyby tocilo jen minimum valcu.

to nenastartovani neni jako kdyz motor nechyta... je to spise jako by byla uplne vybita baterie

sector
Příspěvky: 326
Registrován: úte říj 09, 2007 8:48
Bydliště: Warsaw

Re: spatne startuje auto 416Si

Příspěvek od sector » ned led 04, 2009 18:50

Fujitsu píše: Baterku bych vyloučil, když to chytne po nočním stání, musí to chytnout i po hodině provozu!

ale je po tom co jedu nekam a auto stoji hodinuz tak chytne, chci-li po minute stani zas nastartovat tak to uz nejde... jako by bylo po akumulatoru... musi jak nevim co cekat pul hodiny az hodinu az pak to chyti

Uživatelský avatar
Fujitsu
Příspěvky: 1187
Registrován: stř zář 19, 2007 20:04
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Re: spatne startuje auto 416Si

Příspěvek od Fujitsu » ned led 04, 2009 19:29

No tak to bych možná asi určitě nechal proměřit dobíjení a kapacitu baterky, protože tohle se mi nezdá... mě to dělá přesně opačně, po celonočním stání se motor sotva převaluje, a když je teplej tak to chytne na drc. Ještě možná tím jak je zahřátej startér tak se tam mechanicky teplem něco roztáhne a jde s ním hůře točit, za studena vznikne vůle a jde zase lehce, ale to jenom teorizuji... kolik máš najeto a byl někdy rozdělanej startér?

Edit: Aha, tak jestli platí tech 160 000 km... no každopádně rozborkou startéru nic nezkazíš, taky se na to chystám až bude teplo.
Rover 416Si, 1997, šedá kůže, Platinum Silver
http://www.rover-club.net/car_detail.php?id=212
www stránky: http://www.fuji.estranky.cz

Uživatelský avatar
Ptech
Příspěvky: 95
Registrován: pát pro 26, 2008 22:32
Bydliště: United Kingdom
Kontaktovat uživatele:

Re: spatne startuje auto 416Si

Příspěvek od Ptech » ned led 04, 2009 19:51

Jo takhle, takze to blbe toci......tak tipuju starter v haji, cili nejakej uhlik uz je kratkej, bo to nema silu, a po zahrati jeste jakz takz...

Ale neni zas tak neobvykly, ze baterka jde po roce do kytek, jeden clanek/spoj mezi clanky.....
...ale fakt to tipuju na starter :-D

sector
Příspěvky: 326
Registrován: úte říj 09, 2007 8:48
Bydliště: Warsaw

Re: spatne startuje auto 416Si

Příspěvek od sector » ned led 04, 2009 19:56

starter nebo alternator tot otazka, nebo jeste svicky :D

kdyz je starter debilni tak to dela uplne jine veci... mno zkusim to nejak poresit, az se mi zitra zas neco podobneho stane, zkusim to natocit na mobil - abyste videli jak to startuje.

EDIT: prave, ze ja nemam garaz ani potrebne vybaveni abych se v tom tak vrtal s tim starterem, i svicky sam nevymenim, pac potrebuji dlouhy klic - to me na roverech vadi, ze ke svickam se jen tak clovek nedostane. musi bud za kamosem do garaze nebo do servisu :/

Odpovědět