podsvietenie interiéru Rover 400

Odpovědět
NoobszDJ
Příspěvky: 46
Registrován: sob dub 25, 2009 18:05
Bydliště: Pezinok - Slovensko
Kontaktovat uživatele:

podsvietenie interiéru Rover 400

Příspěvek od NoobszDJ » ned kvě 31, 2009 18:09

čaute mám na vás takú otázku. robili ste už niekto podsvietenie interiéru do auta? chcel by som si to spraviť do auta len bohužiaľ neviem ako na to a sám sa v tom vŕtať moc nechcem. ako myslím tak že by som skúšal ako to pozapájať. mám doma tieto trubice http://www.alza.sk/fluorescencni-katodo ... d60655.htm ktoré sú momentálne nevyužité. tak by som ich chcel dať dovnútra auta. neviem či by som ich mal zapojiť priamo trubice na dajme tomu na spínač svetiel v páčke alebo či ich bude treba pripojiť cez invertor. ak by som ich pripojil cez invertor tak by som ich mohol dať hocikde, kde ide nejaké napätie, keďže je tam aj vypínač. viete mi niekto prosím vás poradiť? chcem to dať niekde pod palubovku aby mi osvetlilo priestor pod palubovkou. díki moc za akékoľvek rady.
Rover 416si

Uživatelský avatar
Fujitsu
Příspěvky: 1187
Registrován: stř zář 19, 2007 20:04
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Re: podsvietenie interiéru Rover 400

Příspěvek od Fujitsu » ned kvě 31, 2009 19:05

Určitě bude potřeba ten invertor, takže jedině přez něho. Odkud to odpíchneš je už na tobě, má to vlastní vypínač, takže stačí pod palubkou vybrat vhodnou pojistku a za ní to připojit. Pokud máš el. šíbr, tak je tam pěkně vyvedený konektor s kabelem, v levém dolním rohu pojistek...od něho by jsi to zrovna mohl odpíchnout. Ještě zjisti, kolika volty je napájený ten invertor, jestli 5V nebo 12V, ale tipoval bych to na tech 12V.
Rover 416Si, 1997, šedá kůže, Platinum Silver
http://www.rover-club.net/car_detail.php?id=212
www stránky: http://www.fuji.estranky.cz

NoobszDJ
Příspěvky: 46
Registrován: sob dub 25, 2009 18:05
Bydliště: Pezinok - Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: podsvietenie interiéru Rover 400

Příspěvek od NoobszDJ » ned kvě 31, 2009 22:01

tak šíber nemám takže na ten to nezapojím...ale tak premýšľal som že niekde hneď za štartér by som to mohol napojiť...spraviť z niečoho + vývod a pohľadať kde sú vyvedené všetky - a tam to zapichnuť...a ten invertor je na 12V...mal som tie trubice pôvodne v PC...
Rover 416si

Uživatelský avatar
Fujitsu
Příspěvky: 1187
Registrován: stř zář 19, 2007 20:04
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Re: podsvietenie interiéru Rover 400

Příspěvek od Fujitsu » pon čer 01, 2009 5:09

Za startér???! Rozhodně to musíš připojit až za pojistky, ty jsou pod volantem. Zítra nebo možná už dneska se budu hrabat na stejném místě, tak se můžu podívat, ke kterou pojistku by se to dalo připojit. Kostřící šroubek s matkou je na levém podběhu, když odděláš ten trojúhelnikovitý plast co je kolem táhla na otevření kapoty. Možná by stálo za to popřemýšlet, co se může stát, když ti ta trubice praskne (kopneš do toho nohou, nehoda, ...). Nevím co je v tom za sajrajty, jakej proud je schopnej dodat ten invertor (asi to nebude nic moc, ale přeci jenom by to chtělo zjistit. Do aut se dávají většinou LEDky.
Rover 416Si, 1997, šedá kůže, Platinum Silver
http://www.rover-club.net/car_detail.php?id=212
www stránky: http://www.fuji.estranky.cz

mixal
Příspěvky: 189
Registrován: ned led 25, 2009 19:16
Bydliště: Vrable SK
Kontaktovat uživatele:

Re: podsvietenie interiéru Rover 400

Příspěvek od mixal » pon čer 01, 2009 10:39

Ja mam pod palubovkou ledky.Zapojene to je na zapalovac cez original konektor.a mas pokoj.kuk sem......www.lioris.nl Su to luminiscencne diody a svietia ozaj nadherne.Myslim ze sa im nevyrovna ziadna trubica ci ledka.

NoobszDJ
Příspěvky: 46
Registrován: sob dub 25, 2009 18:05
Bydliště: Pezinok - Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: podsvietenie interiéru Rover 400

Příspěvek od NoobszDJ » pon čer 01, 2009 12:41

no hej...môžu byť veľmi dobre...ale chcem tam dať tie trubice kvôli tomu že veľmi málo osvetlujú...zasa nechcem aby ma to až oslepilo...chcem aby len tak jemne osvetlovali priestor pod palubovkou :)...a tie ultrafialové nemajú to svetlo tak moc intenzívne :)...inač mohol by si prosím ťa poskytnúť aj nejaké foto, ako to máš spravené?...bol by som ti povďačný :)
Rover 416si

mixal
Příspěvky: 189
Registrován: ned led 25, 2009 19:16
Bydliště: Vrable SK
Kontaktovat uživatele:

Re: podsvietenie interiéru Rover 400

Příspěvek od mixal » pon čer 01, 2009 21:22

Sem foto neviem dat ale ak chces daj mail a poslem ti to.

NoobszDJ
Příspěvky: 46
Registrován: sob dub 25, 2009 18:05
Bydliště: Pezinok - Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: podsvietenie interiéru Rover 400

Příspěvek od NoobszDJ » pon čer 01, 2009 21:30

ok tak tu je môj mail : lukas.novak@chello.sk
ďakujem ti veľmi pekne že mi tie fotky pošleš...ja potom upnem fotky sem na fórum keď sa mi to podarí spraviť :)
Rover 416si

rower
Příspěvky: 152
Registrován: ned úno 10, 2008 21:08
Bydliště: Prostějov

Re: podsvietenie interiéru Rover 400

Příspěvek od rower » čtv čer 25, 2009 23:07

Zdravím, jen bych chtěl napsat, že mám od původního majitele osvětlený interiér, naneštěstí trubicemi... osobně bych voli spíše LEdky, protože mi nedávno (ani nevím kdy a kdo) prokopl u spolujezdce trubici :/ ale zbytek svítí :admin: :lol:
Rover 416 // časem snad opět 75 :)

eltazar
Příspěvky: 92
Registrován: pát čer 13, 2008 12:17
Bydliště: okr. Příbram

Re: podsvietenie interiéru Rover 400

Příspěvek od eltazar » pát čer 26, 2009 6:56

mixal píše:Sem foto neviem dat ale ak chces daj mail a poslem ti to.
Q3.cz, imghosting.eu, imageshack.us - stačí si vybrat, uploadnout a jen sem hodit link
75 2.0 CDT

Odpovědět