ABS problem

Odpovědět
sector
Příspěvky: 326
Registrován: úte říj 09, 2007 8:48
Bydliště: Warsaw

ABS problem

Příspěvek od sector » sob říj 10, 2009 12:49

Zdravim,

je to uz asi mesic co mi zlobi ABS v aute, proste z niceho nic pri jizde bez brzdeni i pri brzdeni na suche silnici zacne prokluzovat ABS (vychazi takovy ten zvuk kdyz pracuje ABS).
Kdyz brzdim tak ABS bez priciny zacne pracovat (docela pech a je treba davat pozor aby se nestalabouracka sakra).

OK. Sel jsem na kontrolu podvozku - zjistili mi praskly ozubeny krouzek ABS - snazil jsem se sehnat samostatne krouzek - ale nikde neni - tak jsem byl shodou okolnosti v Anglii a tam se zakoupil cely novy homokloub - parada vymeneny. Nicmene ABS stale blbne - kontrolka ABS pritom vubec nestivi.

Mate nekdo nejaky napad proc bezdovodne pracuje ABS ?

muzou to byt trosku jinaci ALU disky nez puvodni original (disky sedi naprosto v pohode a jsou 14")
muzou za to meke letni gumy ?
jina pricina ?

Mechanicke casti jsou OK - homokloub u spolujezdce novy a u ridice je naprosto v poradku.
Mozna nekdo z vas nekdy podobny problem resit - prosim pokud mate nejaky napad napiste...

rower
Příspěvky: 152
Registrován: ned úno 10, 2008 21:08
Bydliště: Prostějov

Re: ABS problem

Příspěvek od rower » ned říj 11, 2009 9:49

Ahoj, měl jsem podobný problém s ABSkem - špatné čidlo na jednom kole. Musel jsem s tím taky do servisu, kde mi řekli, že ideální bude nahradit jej za nové. Tuším se jednou měnilo a vše bylo pár měsíců OK. Jezdím však hodně po dálnicích a tak sem se ani moc nedivil, že ABS začalo opět po několika měsících blbnout :/ přesně tak, jak píšeš - stačilo brzdit a absko začalo pracovat. Po další konzultaci v servise to bylo opět špatným čidlem... tentokrát jsem si však jen nechal promazat jednotku na diagnostice a nějaký ten týden byl opěd klid. Ale nevydrželo to dlouho. Navíc měnit takhle čidla jen proto, že máme místy občas takové "krásné" silnice se mi již nechtělo. Vyhodil jsem pojistku a od té doby mám klid - sice jezdím bez ABS, ale to mi vůbec nevadí a řízení jsem tomu, zvláště v zimě přizpůsobil.

U Tvého problému je mi jen divné, že Ti nesvítí kontrolka, jakmile to začne blbnout. Být Tebou, zkusil bych zajet na diagnostiku ještě jednou, třeba teď bude problém někde jinde - nebo jen stačí promazat pamět, kde jsou chyby ještě před výměnou...

Možná najdeš i nějaké info na anglickém MG-Rover fóru:
http://forums.mg-rover.org/showthread.php?t=7901
http://forums.mg-rover.org/showthread.p ... 13&t=76651
Rover 416 // časem snad opět 75 :)

sector
Příspěvky: 326
Registrován: úte říj 09, 2007 8:48
Bydliště: Warsaw

Re: ABS problem

Příspěvek od sector » ned říj 11, 2009 10:02

No problem neni jen pri brzdeni, ale take samovolne spusteni ABS primo pri jizde bez brzdeni - proste to zacne rachtat.
ABS kontrolna nesviti. Proto jsem si nechal zkontrolovat podvozek a nasli mi prave praskly ozubeny krouzek ABS na prednim pravym kole - tak se menil cely homokloub - myslite, ze by se mohl ulozit do pameti praskly krouzek ABS a proste to blbne ? Potom je zajimave, ze nesviti kontrolka - nicmene kontrolka je funkcni, protoze pri nastartovani auta klasicky ABS sviti 3-10 vterin (mozna dele mozna min).

Pripadne, muzete mi prosim sdelit, kolik stoji takove cidlo ABS nebo respektive - kde se da koupi a jak se to primo jmenuje ? Je to snimac otacek kola nebo ?

Takze si myslite, ze preumatikou nebo malinko jinym rozmerem ALU disku to nemuze byt jo ? Protoze pneu je docela meke a tak se domlivam, ze to muze zprusobovat primo pneumatika, jak prokluzuje kolo... :)

Navic pristi mesic me ceka STK - a tam asi s timto promlemem nepochodim pokud na to prijdou - coz asi prijdou, ze ABS neni v poradku.

berryj
Příspěvky: 343
Registrován: pát říj 31, 2008 18:04

Re: ABS problem

Příspěvek od berryj » ned říj 11, 2009 11:53

Ahoj,
měl jsem stejný problém i když ne na ROVERu, za jízdy (bez brždění) se zapínal motorek ABS, kontrolka na palubce nesvítila.
Problém byl v drátech které vedou od konektoru čidla ABS na diferenciálu. Drát byl skoro uklepanej, né úplně to by se rozsvítila kontrolka. Prostě něco jako studeňák a elektronika z toho blbla a pouštěla ABS.

rower
Příspěvky: 152
Registrován: ned úno 10, 2008 21:08
Bydliště: Prostějov

Re: ABS problem

Příspěvek od rower » ned říj 11, 2009 21:35

Samovolně při jízdě - to jsem naštěstí neměl :wink: nevím co všechno se ukládá do paměti, ale je možnost, že tam něco bude. A jak také říkal kolega - může být chyba v kabeláži, to jsem měl taky.

Čidlo ABS (snímač otáček kola) zkuste najit dle typu vozu na http://www.elitecat.cz/CarSelection.aspx Mě s servise minulý rok na podzim říkali něco kolem 2500,- Kč / čidlo.

Jiné disky nebo měkké pneu za to podle mě nemůžou, ale je jen jedna možnost jak to vyzkoušet - počkat na ranní mrazíky, kdy bude teplota pod 7 stupňů a letní pneu ztvrdnou, případně auto přezout na jiná / zimní kola. Já třebas jezdím na zimních celoročně a ikdyž měla silnice 45°C tak to bylo OK, tedy až na ten příšerný valivý odpor :P

Osobně bych vytáhnul pojistku a je to, bez ABS se dá jezdit také, nicméně je fakt, že pokud to auto již má, je vždy lepší, aby to fungovalo. U STK to také berou jako B závadu, takže by to byl problém.
Rover 416 // časem snad opět 75 :)

Uživatelský avatar
KDB
Příspěvky: 2148
Registrován: úte úno 26, 2008 21:41
Bydliště: Křivoklátsko

Re: ABS problem

Příspěvek od KDB » pon říj 12, 2009 7:11

S tvrdnutí pneumatik nepodléhejte panice...pokud máte dobré letní (žádné Eco, nebo lisovanou čínskou tmu), přilnavost se radikálně nemění.Samozřejmě když napadne sníh, letní končí. Naposledy jsem takhle v nouzi otestoval Bridge Turanzy ER300 letos v lednu-ty mě velmi příjemně překvapily, ač bylo hluboko pod nulou a sem tam námraza, drželo to obdoně jako v létě.
Zimní nahazuju až těsně příchodem sněhu, aby byl co nejhlubší vzorek, jinak bych je ojel ještě před sněhem - při mém nájezdu.
Při malém ročním nájezdu je ale dobrá cesta celoročního použití zimních, jak to dělá Rower.
MGF, Tourer, RR P38,R75, MGF Trophy, Rover 200 BRM, Rover 827 Coupe, 827 Sedan, Elise S1, XK8 , Škoda Felicia(60´), 1000(64) + 1100(67)MB, 110R(70,71,72,78,80), Garde(83), W353(67,73)...prostě mě to baví.

Odpovědět