Poradíte ohledně R400?

Odpovědět
Jeník76
Příspěvky: 4
Registrován: stř led 16, 2008 10:25
Bydliště: Praha

Poradíte ohledně R400?

Příspěvek od Jeník76 » pon led 21, 2008 15:11

Ahoj Všem příznivcům Roverů
Tak jsem se konečně rozhoupal si pořídit nové auto. Při prolézání webu jsem se po několika přešlapech do slepých uliček zastavil u značky Rover, konkrétně čtyřstovka 1.6 kombi (r.v. 1998). Co Vám budu povídat, láska na první pohled. Okouknul sem parametry, prošel místní forum a zjistil, že mě tyto vozy zajímají a lákají. Roverů po bazarech moc není a tak bych se rád nejprve obrátil na někoho dosud s následující prosbou. Mohl by se prosím někdo vlastnící tento typ podělit se se svými zkušenostmi a poradit na co si při shánění a koupi tohoto vozu dát pozor, čeho se vyvarovat atd? Případně pokud by se našel někdo, kdo mi v Praze a okolí vůz ukáže , poradí atd, budu vděčný... Děkuji za Vaše reakce...
Honza

Uživatelský avatar
Eny45
Příspěvky: 488
Registrován: stř zář 19, 2007 12:34
Bydliště: Upice

Příspěvek od Eny45 » pon led 21, 2008 15:40

Tak toho je hodně.
Kontrolu VIN kodů, nebo možného poškození auta přeskočím, to je asi jasný.
Najeté kilometry poznáš částečně dle opotřebení volantu... sedaček, i plynového pedálu. Musel bys ale prošmejdit fotky nějakejch ojetejch roverů, k porovnání.

- 100tisíc Km +- odejde těsnění pod hlavou, nebo už odešlo. Je třeba ho měnit. Jinak hrozí poškození motoru.
- Zrovna tak rozvodovej řemen.

- může hučet převodovka v rychlostech kolem 90Km/h, pak sou to její ložiska. Oprava ložisek nebo staronová převodovka, obojí 8k. (ale závada je jen hučení, jinak to ničemu nevadí)

- celkově bych se zaměřil hlavně na motor. Kouknout zespoda, i z vrchu, hledat olejové skvrny, nejlíp asi po zkušební jízdě.
- Prohlédnout čistotu chladící kapaliny v nádržce. Nutno před ohřátím motoru.
- Za jízdy si pak hlídej ukazatel teploty, měl by zůstat po zahřátí neměně cca na 40% ze sta.

- víc mě nenapadá, pak už sou to takové běžnosti, špatné ložiska v kolech poznáš dle hučení při zatočení.
- Možná pujdou špatně otvírat některé dveře, pak bude stačit rozdělat a promazat.
- hluk narůstá od 2500 tisíc do 3500. Pak se zvyšuje už dost pozvolna.

Jeník76
Příspěvky: 4
Registrován: stř led 16, 2008 10:25
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jeník76 » pon led 21, 2008 16:01

Děkuju do podkrkonoší, každá rada dobrá!
H.

Hombre
Příspěvky: 2761
Registrován: pon zář 17, 2007 7:26
Bydliště: Krnov, tel: 604 573 386

Příspěvek od Hombre » pon led 21, 2008 16:20

Taky silentbloky v zadních ramemech bývají špatné (takové ty velké), pozná se to tak, že při přejetí nerovnosti to vzadu hlasitě mlátí a při odbrzdění auta lze zadním kolem rukou pohybovat dopředu - dozadu. Nové sojí sice jen kolem 500/kus, ale výměna + geometrie je dražší. Bacha na korozi zadních lemů a prahů vpředu kolem lišt, ale to se spíš týká ročníků 96.

Jeník76
Příspěvky: 4
Registrován: stř led 16, 2008 10:25
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jeník76 » pon led 21, 2008 16:41

Hombre děkuji, ty silentbloky mě až tak nebolí, to se dá asi udělat, nebo nechat udělat bez problémů a není to ažtak nákladné a je to takové běžné vozidlové opotřebení. S tím se "počítá". Můžete třeba ještě říct něco o dálkovém ovládání a souvisejícího zablokování startu vozu, pokud je to provazbené, někde jsem četl o problémech stím souvisejících...
Děkuji

Uživatelský avatar
dados
Příspěvky: 53
Registrován: stř zář 26, 2007 18:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dados » stř led 23, 2008 12:14

idealni je si neco vyhlednout a vzit si ssebou technika, ktery s tebou se na auto podiva.

Jeník76
Příspěvky: 4
Registrován: stř led 16, 2008 10:25
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jeník76 » stř led 23, 2008 13:34

Děkuju za příspěvek, to by jistě bylo ideální, jen si nejsem jist, zda se mi podaří někoho taktko sehnat (víte o někom???). Možná by stačilo vzít i znalého majitele Rovera, který ví kam se podívat, kam sáhnout. Nicméně maximum vědomostí a zkušeností bych pochopitelně získal i já...

Uživatelský avatar
dados
Příspěvky: 53
Registrován: stř zář 26, 2007 18:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dados » pát úno 29, 2008 11:09

zalezi odkud jste ... popr. ja z Prahy, takze pokud jste nekde tady kolem, muzu s vami se tam zajit podivat...
popr. mi napiste na mail....

dados.b@seznam.cz

Odpovědět