aké repro do Rovera?

Noobsz DJ
Příspěvky: 155
Registrován: pon dub 27, 2009 8:16

aké repro do Rovera?

Příspěvek od Noobsz DJ » pon dub 12, 2010 21:44

čaute tak mám teraz takú dilemu...rozmýšľam nad tým, že by som si spravil nejakú lepšiu hudbu do môjho miláčika...len ma zaujíma teraz...či si mám nechať pôvodne reproduktory a do kufra si dať subwoofer ( je jedno či aktívny alebo pasívny) alebo mám radšej vymeniť ako v predných dverách tak aj v zadných "stĺpikoch" reproduktory...čo si o tom myslíte?...čo by bolo výhodnejšie?...potrpím si na čistý zvuk a hlavne dobré basy...ak by ste mi odporúčali dať subwoofer, tak aký?...myslím pasívny alebo radšej aktívny?...nechcem, aby som musel zasa každý mesiac doťahovať skrutky v aute, aby sa mi nerozsypalo...ak by som si mal radšej vymeniť reproduktory, aké by ste mi odporučili?...aké do predných dverí a aké do zadu do tých stĺpikov, či ako to nazvať...ak mi odporučíte vymeniť reproduktory, tak mi prosím aj napíšte, aké veľkosti reproduktorov mám kam dať...ďakujem veľmi pekne za Vaše návrhy...

Hombre
Příspěvky: 2761
Registrován: pon zář 17, 2007 7:26
Bydliště: Krnov, tel: 604 573 386

Re: aké repro do Rovera?

Příspěvek od Hombre » úte dub 13, 2010 5:57

Ono taky záleží na tom, jakou posloucháš muziku. Myslím třeba, že když někdo poslouchá např.rock a koupí si do auta subwoofer, tak je buď hluchej, nebo blbej. Subwoofer je totiž jen na zdůraznění basů do 150 Hz, takže na takové to "tuc tuc tuc" (netroufám si ten žánr nazvat) je to dobrý, ale čistý lokalizovatelný zvuk basové kytary moc neposkytne. U většiny normálních žánrů je třeba si vychutnat zpěv a zvuk hudebních nástrojů, což může dunění subwooferu někde z kufru jen pokazit.
.....Rover 45 1.6 2005...............MG-F 1.8 1999........
Obrázek.Obrázek
........Obrázek...........Obrázek.......

Noobsz DJ
Příspěvky: 155
Registrován: pon dub 27, 2009 8:16

Re: aké repro do Rovera?

Příspěvek od Noobsz DJ » úte dub 13, 2010 5:59

hombre tak na to som aj zabudol pravdu povediac...ja počúvam tanečnú hudbu...takže všetko čo sa týka trance a dance...takže by boli najideálnejšie nejaké reproduktory, ktoré majú aj výrazne basy...

Hombre
Příspěvky: 2761
Registrován: pon zář 17, 2007 7:26
Bydliště: Krnov, tel: 604 573 386

Re: aké repro do Rovera?

Příspěvek od Hombre » úte dub 13, 2010 7:52

Tak to pak jo, mohlo mě to napadnout podle Tvé přezdívky, to doporučuju subwoofer s výkonovým zesilovačem - takovým tím žebrovaným, co je namontovaný zezadu na zadním opěradle. To měl známej v oktávce a měl jsem vážné obavy krom svého zdraví i o zadní sklo a těsnění ve dveřích.
Ale teď vážně - pasivní subwoofer připojený jen k autorádiu asi nemá moc cenu, to jen zabírá místo v kufru. Když už, tak něco lepšího. Nebo udělat zadní plato napevno a do něj velké reproduktory.
.....Rover 45 1.6 2005...............MG-F 1.8 1999........
Obrázek.Obrázek
........Obrázek...........Obrázek.......

rover414si
Příspěvky: 96
Registrován: sob led 24, 2009 2:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: aké repro do Rovera?

Příspěvek od rover414si » úte dub 13, 2010 14:43

Zdravim,

zarizoval jsem si muziku v aute sam, a myslim ze celkem uspesne ... nestalo me to vic jak 12 000,-

predni repro je puvodni, vzadu jsem to je vymenil za 16o- ky fly, musel jsem si ale udelat mysto tech plastovejch krytek dreveny( maj setejnej tvar, ale problem mam sehnat latku na jejich potahnuti, takze zatim jsou jen ve dreve :-[
Obrázek

zesilovac sem poridil u conrada.com
Obrázek

Kód: Vybrat vše

http://shop.conrad.cz/websale7/Koncovy-stupen-Magnat-Edition-Two.htm?Ctx=%7bver%2f7%2fver%7d%7bst%2f3eb%2fst%7d%7bcmd%2f0%2fcmd%7d%7bm%2fwebsale%2fm%7d%7bs%2fconrad%2dcz%2fs%7d%7bl%2f02%2daa%2fl%7d%7bmi%2fSHOP%5fAREA%5f17280%5f0307010%2fmi%7d%7bpi%2f372521%2fpi%7d%7bpo%2f1%2fpo%7d%7bfc%2fx%2ffc%7d%7bp1%2ff06958300f1d59d8903960c683c5e517%2fp1%7d%7bmd5%2f107fa5bf11377d75ed8a3a9ca9cf09f1%2fmd5%7d
ten co mam uz bohuzel asi nema, ale tenhle ti bohate bude stacit( pokud nechces krmit hudbou cely sidliste :-D)

kabelaz jsem poridil v sade( zdrojovy kabel k zesilovaci- pomerne dulezita vec, nekdo rika ze staci dvou linka od zehlicky- ano na napajeni staci, ale jakmile zacne hrad tak ten uzkej kabel ti nedoda spravny mnozstvi proudu a zesilovac se zacne v urcity urovni zesileni vypinat) taky u conrada, bohuzel uz ji asi nema nemuzu ji najit ..... zdroj kabel k zesku, kabely k privodu zvuku s dratkem spinaneho plus, je to docele prakticka vec ( pri vypnuti elektriky se vypne i zesik)

radio je pak Alpin, v zelenym podsvitu :-) k barve vozu :-)

a nakonec nejakej woofr ja mam kickra 15" a na to ze nemam buhvi jak silnej zesik, tak mi to ve predu na prednim skle profukuje ve skvire, kterou sem tam diki nemu objevil :D


Ale nejdulezitejsi ze vseho je si sednou do auta otevrit si manual a sladit to vsechno tak aby ti bud neprevisovaly basi vejsky a strady a nebo naopak .... to je pak zakladem vseho, a ver mi ze pokud si vystacis jen s kvalitnima reproduktarama tak docilis vazne peknyho efektu- me pritelkine tvrdi ze kdyz si otevru okinka a pustim to na plno, tak to hraje pomerne nahlas a ciste, nic takovyho jako ze v aute see neda sedet, boli te z toho hlava a tak podobne, a venku slisis bud jen basy, nebo jen kraval a pri nejhorsim jen strasnej rev vejsek, jak to obcas slychavas na silnicich....


snad je to dobre popsany, nikoho to neurazi a pomuze to.
jeste prihodim par fotek ...

zatim Tomas
Rover 414 Si
Praha

rover414si
Příspěvky: 96
Registrován: sob led 24, 2009 2:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: aké repro do Rovera?

Příspěvek od rover414si » úte dub 13, 2010 14:57

Tak jeste sem zapomel na frekvencni vyhibku ( docela dobra vec, odfiltruje vse z co bo woofru nema prijit, hlavne teda vejsky a cast stredobasu )
a jeste sem dokoupil kapacitor, ten je docela vyhodny kvuli odberi z baterie- neblikaj ti svetla :-D pri uderu opravdu hlasite basy :-) ten jeste neni focenej )

Obrázek

a moje radio .:Obrázek
Rover 414 Si
Praha

rover414si
Příspěvky: 96
Registrován: sob led 24, 2009 2:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: aké repro do Rovera?

Příspěvek od rover414si » úte dub 13, 2010 15:03

Hombre píše:Ono taky záleží na tom, jakou posloucháš muziku................ což může dunění subwooferu někde z kufru jen pokazit.

ahoj ..... nemuzu ti v nicem odporovat mas pravdu, ale jen dodam ze opravdu zalezi na tom jak to je sladeny, vono i to , jak rikas tuc tuc tuc, muze ten woofr pekne pokazit :-)... takze se to musi kazdopadne sladit, ale kdyz se to sladi dohromady tak je pak jedno co tam pustis..... a takova baskytara ktera je pekne ciste syset a hlavne pak diky woofru cejtit taky neni k zahozeni.:-) ........


jo a pak jedna zvlast dulezita poznamka, mozna to budes vedet taky, ale zminim se,

subwoofr by nemel byt slyset, je to jen tlakovy nastroj.... proste jen pro pocitovy zvirazneni basu ...
Rover 414 Si
Praha

Noobsz DJ
Příspěvky: 155
Registrován: pon dub 27, 2009 8:16

Re: aké repro do Rovera?

Příspěvek od Noobsz DJ » úte dub 13, 2010 16:57

jj díki moc chalani...a hlavne za príspevok užívateľa rover414si...tak som sa nakoniec rozhodol, že subwoofer radšej do auta dávať nebudem...nechcem, aby som musel každú chvíľu doťahovať všetky skrutky v aute...nechcem, aby mi celé rezonovalo...takže nakoniec zostávam iba pri výmene predných a zadných reproduktorov...pláto vzadu nemám, nakoľko to bol iba taký "papier" takže do pláta reproduktory nepôjdu...ale možno si jedno také z dreve vyrobím...to ešte uvidím...ale zaujímalo by ma, aké reproduktory by ste mi odporučili dať dopredu a aké dozadu...myslím tým veľkosť reproduktor, výkonnosť a koľko pásmové...respektíve, kde mám dať výškove, stredobasové a basové reproduktory (neviem ako sa to rozdeľuje tak ma prosím neukameňujte)...za každú radu budem veľmi vďačný...

Uživatelský avatar
Fujitsu
Příspěvky: 1187
Registrován: stř zář 19, 2007 20:04
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Re: aké repro do Rovera?

Příspěvek od Fujitsu » úte dub 13, 2010 17:09

Tak je sice hezký, že plánuješ koupi kvalitních repro, ale základem všeho je správně všechno nainstalovat! Repráky za desetitisíce jsou k ničemu, pokud nemají pevnou a uzavřenou ozvučnici! Mluvím o vytlumení dveří, případně dalších částí auta. Zrovna taky řeším muziku v autě a nové repro nekoupím do té doby, dokud neuslyším hrát ty původní v řádně vytlumených dveřích. Zatím mám skoro hotové spolujezdcovy dveře. Základem je polepit vnější plech dveří tlumícím materiálem, potom zadělat všechny otvory na vnitřním plechu a nakonec polepit i tento plech. Potom je ještě dobré dát pěnu na odhlučnění pod tapec. Než to začneš dělat, je dobré natáhnout lepší kabeláž pro repro mezi dveřima a rádiem.

Dopředu rozhodně komponentní repro (středobas + vyhybka + výškáč). Dozadu koaxiální. Co se týče výkonu, prostuduj si to tady: http://www.revilohifi.cz/poradime-vam-c ... ry-cz.html

Nejlépe uděláš, když zabrousíš na http://www.autohificlub.cz/ uživatel pod nikem "rover" tam má fotky vytlumené 200ky a také mi pomáhá s výběrem komponentů. Já plánuji pouze kvalitně vytlumit a případně koupit nová kompa dopředu. Sub zatím nechci.

Tady je ta vytlumená 200ka http://schizofrenics.rajce.idnes.cz/Rover_200/
Rover 416Si, 1997, šedá kůže, Platinum Silver
http://www.rover-club.net/car_detail.php?id=212
www stránky: http://www.fuji.estranky.cz

Hombre
Příspěvky: 2761
Registrován: pon zář 17, 2007 7:26
Bydliště: Krnov, tel: 604 573 386

Re: aké repro do Rovera?

Příspěvek od Hombre » stř dub 14, 2010 9:06

rover414si píše:
ahoj ..... nemuzu ti v nicem odporovat mas pravdu, ale jen dodam ze opravdu zalezi na tom jak to je sladeny, vono i to , jak rikas tuc tuc tuc, muze ten woofr pekne pokazit :-)... takze se to musi kazdopadne sladit, ale kdyz se to sladi dohromady tak je pak jedno co tam pustis..... a takova baskytara ktera je pekne ciste syset a hlavne pak diky woofru cejtit taky neni k zahozeni.:-) ........


jo a pak jedna zvlast dulezita poznamka, mozna to budes vedet taky, ale zminim se,

subwoofr by nemel byt slyset, je to jen tlakovy nastroj.... proste jen pro pocitovy zvirazneni basu ...
To máš pravdu, kdyby to bylo dobře sladěný, tak woofer může svým rozsahem basovou kytaru zahrát, ale většinou co vidím v autě je v kufru sud s půlmetrovým reprákem a vpředu rozchrchlané laciné repráky ve dveřích - to pak není hudba, ale něco hrozného. Správně píšeš, že subwoofer má basy zdůrazňovat, ne suplovat - to je krásně řečeno vše jednou větou. :wink:
.....Rover 45 1.6 2005...............MG-F 1.8 1999........
Obrázek.Obrázek
........Obrázek...........Obrázek.......

Noobsz DJ
Příspěvky: 155
Registrován: pon dub 27, 2009 8:16

Re: aké repro do Rovera?

Příspěvek od Noobsz DJ » pon dub 19, 2010 19:21

takže páni našiel som pre seba taký malý subwoofer, ktorý by mne úplne postačoval na zvýraznenie bassov...jedna sa o subwoofer značky SAL XB-8/BXC...viem, že to nie je žiadny "silák" ale mne to bude úplne stačiť, nakoľko nechcem aby sa mi auto za jazdy rozsypalo...no ale to nie je to podstatné, čo som chcel...podstatné je pre mňa to, či budem musieť na ten subwoofer pripojiť aj zosilňovač...v aute mám rádio Sony CDX-GT430U...chcel by som vedieť, či toto rádio ten subwoofer zvládne alebo nie...ak ho nezvládne, tak mi prosím poraďte nejaký zosilňovač, ktorý bude úplne postačovať na ten mnou vybraný subwoofer...do budúcna nebudem chcieť výkonnejší subwoofer, takže zbytočne výkonný zosilňovač mi nie je treba...ďakujem Vám všetkým za rady...

rover414si
Příspěvky: 96
Registrován: sob led 24, 2009 2:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: aké repro do Rovera?

Příspěvek od rover414si » pon dub 19, 2010 19:55

tak radio ti woofer nezvladne 100% ted zalezi jestli mas na zadni strane radia cince vystupy nebo ne, jde o to ze pokud bude mit cincovy vystupy tak se muze poridit slabej dvoukana s moznosti premosteni vystupu... pokud ne a ma jen vystupy rovnou na reproduktory tak je nutny zakoupit jinaj dvoukanal, ted nevim jak se to menuje :oops:

podle techto parametru : Vstup / výstup signálu
Rozhraní USB, přední vstup USB (Typ A)
Režim přenosu USB Plněrychlostní
Rychlost přenosu dat přes rozhraní USB Max. 12 Mb/s
Výstup předzesilovače: Přední / zadní 2×
Max. úroveň výstupu předzesilovače 2 V
Lze přepínat možnosti výstupu SUB / zadní SUB
Dolní pásmová propusť
Ovládání hlasitosti subwooferu
Přední vstup audio AUX (3,5mm minikonektor)

tenhle by ti mel bohate stacit ..

Kód: Vybrat vše

http://www.alarmshop.sk/rfx-7230-zosil328ovac-do-auta-2x130w-p-203.html

a vyhibka by ti mohla stacit tahle ...

Kód: Vybrat vše

http://www.alarmshop.sk/hv-623-vyhybka-p-311.html
a tohle budes potrebovat pro montaz a oziveni, teda pokud to radio ma cincovy vystupy ...

Kód: Vybrat vše

http://www.alarmshop.sk/sa-003-sada-auto-hifi-kablov-p-385.html

jo a moje rada : vim ze sis vybral uz woofer, ale s timhle vykonem se dost spatne hleda zesilovac aby ten subwoofer neznicil, podle mne by bylo dobry spis poridit tento

Kód: Vybrat vše

http://www.alarmshop.sk/xb10ahx-subwoofertuba-p-165.html
rozmerove je stejny, akorad o neco drazsi s vetsim vykonem, a bude to optimalizovany vsechno k sobe tak nejak stejnyma vykonama....
Rover 414 Si
Praha

Noobsz DJ
Příspěvky: 155
Registrován: pon dub 27, 2009 8:16

Re: aké repro do Rovera?

Příspěvek od Noobsz DJ » pon dub 19, 2010 20:44

áno to rádio má výstup na tie cinče...nechce sa mi to rádio vyberať z tunelu, tak tu je aspoň nákres, ktorý je dodávaný aj k rádiu...takže by to rádio mohlo ten subwoofer teoreticky aj zvládnuť nie?...ale ako tak pozerám, tak v tom návode je spomenutý aktívny subwoofer...takže ten pasívny to potom asi nezvládne naozaj...no tak nič potom...tak budem hľadať nejaký aktívny subwoofer ale vo výkone 80W až 150W...výkonnejší nechcem :)...ak by ste niekto našli nejaký aktívny subwoofer v tej výkonovej hladine, tak sem s ním :)...díki moc...

rover414si
Příspěvky: 96
Registrován: sob led 24, 2009 2:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: aké repro do Rovera?

Příspěvek od rover414si » pon dub 19, 2010 22:33

Basový reproduktor 20 cm (8")
Nízká výška 10,6 cm umožňující montáž pod sedačku
Max. špičkový výstupní výkon 300 W
Max. RMS výstupní výkon 75 W
Frekvenční rozsah 25~300 Hz
Nastavitelný filtr dolní propusti
Přepínač fáze 0°/180°
Vstupní citlivost 0.2~2 V
Impedance reproduktoru 4 ohm
Vstupní konektory Cinch Stereo
Vysokoúrovňový vstup
Rozměry (š v h): 350x106x285 mm
Hmotnost: 5,8 kg

http://www.shopik.cz/goods.php3?g_id=124324

Obrázek

nebo
Basový reproduktor 25 cm (10")
Max. špičkový výstupní výkon 400 W
Max. RMS výstupní výkon 100 W
Plný frekvenční rozsah 40~3000 Hz .1.0 dB
Frekvenční rozsah s dolní propustí 40~200 Hz .1.5 dB
Nastavitelný filtr dolní propusti
Vstupní citlivost 0.2~5 V
Impedance reproduktoru 4 ohm
Vstupní konektory Cinch Stereo
Rozměry (š v h): 422x290x311 mm

http://www.shopik.cz/goods.php3?g_id=124324

Obrázek

ale jinak co se tyce vykonu je jedno, z radia to muzes s klidem a pohode ovladat a nastavit presne tak jak ty potrebujes, i ten nejvikonejsi woofer se pak bude chovat jak jehne a nerozebere ti auto:-D

stejne si pak musis sednout do auta a ladit a ladit, nesmi ti to moc bouchat ani nesmis mit moc velky vejsky, ladeni hudby je fakt alchimie, protoze kdyz to neni slazeny, tak se v tom neda ani sedet, boli te hlava a ani si to nechces pak poustet, me to trvalo mesic nez jsem to naladil, v radiu je ekvalizer a ten ma fakt hafec kombinaci jak to nastavit, takze preji hodne zdaru pri dokoncovani a lazeni :-)
Rover 414 Si
Praha

Noobsz DJ
Příspěvky: 155
Registrován: pon dub 27, 2009 8:16

Re: aké repro do Rovera?

Příspěvek od Noobsz DJ » pon dub 19, 2010 22:52

tá tuba ma zaujala...také niečo by mohlo bez problémov byť...musím to pohľadať aj tu niekde na SVK...díki moc také niečo som hľadal...

Odpovědět