Leštěnka

Uživatelský avatar
Fujitsu
Příspěvky: 1187
Registrován: stř zář 19, 2007 20:04
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Leštěnka

Příspěvek od Fujitsu » ned úno 10, 2008 19:26

Jelikož je teď Roverek v lakovně, tak pomalu začínám uvažovat, čím nakonzervuji karoserii. Protože je to auto z roku 97 tak bych chtěl spíš něco univerzálnějšího, co zakryje drobné skrábance, oživí lesk a ochrání lak před nepříznivými vlivy. Dost jsem uvažoval o značce Turtle Wax nebo Sonax, ale nemám moc zkušeností s tím co použít na metalízu (stříbrná).

Včera jsem zkoušel na Felicii použít Tempo a docela mne zklamalo :( . Pořád jsou na laku taková kolečka v průměru asi 1cm, a vytváří takové hnusné mapky. Je to jen na tech místech, kde stojí voda (střecha a kapota) a netuším od čeho to může být, jestli od kyselých dešťů?? Je teda fakt že je to od té doby co auto stálo asi půl roku mimo garáž a nejhorší na tom je, že to nejde ničím dolů, i lak je o poznání matnější. Tempo je dobré maximálně na konzervaci a lesk, ale že by obnovilo lak a zmizly ty šmouhy, to ne.

Co tedy používáte za kosmetiku? Nejlépe na metalízu?

max80

Příspěvek od max80 » ned úno 10, 2008 19:45

.

Uživatelský avatar
Fujitsu
Příspěvky: 1187
Registrován: stř zář 19, 2007 20:04
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fujitsu » ned úno 10, 2008 22:00

max80 píše:...teda az na tu Spolchemii, co vyrabi to Tempo. Na to si davej velkyho bacha, presne jak pises, dela to mapy jako kraaava a ty tam jsou pak na veky veku....
Ale ty skvrny tam nejsou od toho Tempa, ikdyž některý možná taky :). Spíš mi de o ta kolečka od kyselých dešťů, ta tam byla před i po leštění a nevím čím to sundat dolu...

Zakar
Příspěvky: 1098
Registrován: pon zář 17, 2007 8:39
Bydliště: Mezi Benešovem a Táborem +420603474419 rover.sinogl@email.cz

Re: Leštěnka

Příspěvek od Zakar » ned úno 10, 2008 22:27

Fujitsu píše:Jelikož je teď Roverek v lakovně, tak pomalu začínám uvažovat, čím nakonzervuji karoserii. Protože je to auto z roku 97 tak bych chtěl spíš něco univerzálnějšího, co zakryje drobné skrábance, oživí lesk a ochrání lak před nepříznivými vlivy. Dost jsem uvažoval o značce Turtle Wax nebo Sonax, ale nemám moc zkušeností s tím co použít na metalízu (stříbrná).

Včera jsem zkoušel na Felicii použít Tempo a docela mne zklamalo :( . Pořád jsou na laku taková kolečka v průměru asi 1cm, a vytváří takové hnusné mapky. Je to jen na tech místech, kde stojí voda (střecha a kapota) a netuším od čeho to může být, jestli od kyselých dešťů?? Je teda fakt že je to od té doby co auto stálo asi půl roku mimo garáž a nejhorší na tom je, že to nejde ničím dolů, i lak je o poznání matnější. Tempo je dobré maximálně na konzervaci a lesk, ale že by obnovilo lak a zmizly ty šmouhy, to ne.

Co tedy používáte za kosmetiku? Nejlépe na metalízu?

Je nesmysl čerstvě nalakované auto nějak ošetřovat.Ten lak nech nějaký čas vyzrát.Jinak mu spíše ublížíš.
ZAKAR Rover 214 Si,Land Rover Discovery,Rover 111L

Uživatelský avatar
Fujitsu
Příspěvky: 1187
Registrován: stř zář 19, 2007 20:04
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Leštěnka

Příspěvek od Fujitsu » ned úno 10, 2008 22:32

Ale on se nově lakuje jenom nárazník a blatník....zbytek je původní. To jsem zapoměl dodat. :)

max80

Příspěvek od max80 » pon úno 11, 2008 6:50

.

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Příspěvek od Roman620ti » pon úno 11, 2008 7:57

max80 píše:Kazdopadne ten dryjaaak, Tempo, nebrat !!!
Udela ti tam teda jeste vetsi fleky nez tam jsou. Vyber od jineho vyrobce neco na zasly, stary laky a uvidis... :wink:
Tempo nemaj rádi ani ti, co auta lakujou. Prej to pak nejde přelakovat a vystupujou na novém laku mapy. Musí se pak původní barvu dostat dolů. To jsme slyšel hned od několika lidí. A co si pamatuji na starejch Škodovkách to bylo k hov*u. Matnej lak to trochu rozleštilo, ale byly tam strašný stopy po leštění. Loni jsem rozlešťoval svýho Formana a použil jsem na něj nějaký jemný rozlešťovací prostředek přímo od Škodaauto a bylo to rozhodně lepší. Ale stejně jde z blízka vidět, že je to rozlešťovaný... ale na druhou stranu se leskne ještě teď a z dálky byl jak "novej" :lol: Letos to zopakuji...jestli se teda někde nerozpadne :lol:
2x Rover 620ti

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommi_82 » pon úno 11, 2008 8:48

Tempo používám pravidelně už od léta a žádnej problém nevidím, nutno dodat že nepostupuju podle návodu, ale pouze jej nastříkávám ředěný vodou. Prostě to nerozlešťuju. Sice se to neleskne jak když to hodinu šmudláš, ale rozdíl oproti tomu když nepoužiju nic tam je. V řadě aut u mě pod kanclem vypadá stejně ze všech aut nejhezčí (pokud tam nestojí nějaká funglovka).
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

Uživatelský avatar
Eny45
Příspěvky: 488
Registrován: stř zář 19, 2007 12:34
Bydliště: Upice

Příspěvek od Eny45 » pon úno 11, 2008 10:40

Já používám tohle. http://www.sonax.cz/web/view.php?cisloc ... vyrobek=16

Je to špička.
Umejt dokonale auto, jinak ho špína poškrábe. Usušit, dát do stínu, na chladnej povrch nanést houbičkou tuhej vosk. Poté vzít hadřík a pomalu vosk rozleštit. když se to dělá pořádně, je to práce na 4-5 hodin.

Jenže ten výsledek stojí zato.
- ten vosk má minimální spotřebu, ta pixla vydrží tak na osm deset použití. Takže aspoň na tři roky.

- použít se má 3x ročně. Ale i když to 6 měsíců nenaleštíte, tak ta vrstva tam porád drží, a voda z auta stejká prostě jak z vosku :)

Uživatelský avatar
Fujitsu
Příspěvky: 1187
Registrován: stř zář 19, 2007 20:04
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fujitsu » pon úno 11, 2008 11:24

Ale koukám, že to je spíš na nové laky, což se podle mě o 10let starém laku říct nedá :D Pravda zase je, že na Tvojí 45ce ten lak bude o poznání mladší....

max80

Příspěvek od max80 » pon úno 11, 2008 11:46

.

Uživatelský avatar
Eny45
Příspěvky: 488
Registrován: stř zář 19, 2007 12:34
Bydliště: Upice

Příspěvek od Eny45 » pon úno 11, 2008 11:54

max80 píše:@Eny: Dobra volba :!: Joooo, holt tyhle lestenky (2. misto meeting Trutnov 2006 !!!, zeeeeeee :wink: ) potrebujou nalezitou peci. :)
:lol: :lol:
No tenkrát sem to naleštil den předem, dalo mi to asi 6 hodin :) Přez noc sem to hodil do garáže, a ráno pak jel 3Km na sraz. To auto bylo jak nový... Tak eště abych nedostal druhé místo :wink:

jinak tyhle tuhý vosky sou asi všeobecně lepší. Akorád že použití je pracnejší.

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Příspěvek od Roman620ti » pon úno 11, 2008 19:20

To zní dobře... A nenecháto na laku ty kola po rozlešťování? Něco bych mu dopřál, ale bojím se, že pak budu mít z blízka auto samé kolo. A ty drobné "pavučinky" na laku to zakryje? Líbí se mi, že to je na nové auta, tedy žádná brusná pasta :lol:
2x Rover 620ti

Uživatelský avatar
tobias
Příspěvky: 1163
Registrován: úte říj 16, 2007 18:38
Bydliště: PRAHA

Příspěvek od tobias » úte úno 12, 2008 7:04

Tak já sem použil mě neznámou pastu/vosk z Halfords. Prostě sem si jí nechal doporučit prodavačem :) a nemůžu si to vynachválit. Vypadá to super, akorát se na to chytá prach...ale to je asi tím, že jak se mi to krásně blískalo, tak je to velký rozdíl...ale fakt to chce s tím strávit tak 2-3 hodiny a udělat to pořádně.
Vydrží to potom hodně dlouho...plánuju znova voskovat až před srazem :D
prodany Rover 620ti :(
Mercedes 124-300 Coupe
Ochcafka na kazdy den

Uživatelský avatar
Eny45
Příspěvky: 488
Registrován: stř zář 19, 2007 12:34
Bydliště: Upice

Příspěvek od Eny45 » úte úno 12, 2008 10:41

pro - Roman620ti

No je to apsolutně bez koleček :)
Ten vosk se nanáší houbyčkou, která je součástí balení. A naníší se tenkou vrstvou. Naneseš tak na půl auta, a pak zozleštíš, a pak druhou půlku. Jediné co je vidět, při pohledu zbízka, jsou ty mikrošrábance na laku. Které jsou asi od mytí auta... u mě na tmavě modré je to zvlášť vidět. Na stříbrné, nebo světlejších barvách, to asi je lepší. každopádně i tyhle "škrábance" ten vosk zminimalizuje.
Odstranit by asi šli nějakým voskem s přísadou brusné látky... Ale to dělat nebudu.

Odpovědět