620ti občas Cvaká a tiká + termostat

Odpovědět
roverider
Příspěvky: 23
Registrován: čtv říj 04, 2007 19:17

620ti občas Cvaká a tiká + termostat

Příspěvek od roverider » čtv pro 11, 2008 18:15

Ahoj potřeboval bych poradit se svým rovříkem
1)Teď když je zima tak když se rozjedu a přidám a uberu plyn(brzdím motorem) nebo když přeřadím, tak to někde vpravo ve předu cvakne, jakoby byla někde nějaká vůle, když se motor zahřeje tak tohle cvakání přestane.
2)když přidám plyn víc jak na asi 1/3 tak se ubčas odněkud zepředu ozve jakési tiché tikání, které je nezávislé na otáčkách motoru nebo zařazené rychlosti
3) Jak je chladno tak mi padá teplota chladící kapaliny- vyleze na půlku, tam se drží, ale když uberu plyn, nebo brzdím motorem tak spadne na cca 1/4,případně na začátku jízdy až k modré rysce,tohle to dělá pokud je venku cca pod 10 stupňů před cca rokem byl měněn termostat, po výměně teplota padala o něco málo méně ale za cca pulrok zas stejně...

nevíte čím by to mohlo být způsobeno?

Roman 620 Ti
Příspěvky: 15
Registrován: pon zář 17, 2007 8:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 620ti občas Cvaká a tiká + termostat

Příspěvek od Roman 620 Ti » ned pro 21, 2008 12:35

Je nepravděpodobné , že by auto takovýho výkonu tak perfektně chladilo a teplota se v závislosti na výkonu tak výrazně měnila. Naopak obdivuji konstrukci chladící soustavy , teplota se mi po zahřátí nehne i když je venku +40 nebo -20... a přehřátí si automaticky reguluje a hlídá ventilátor. Tak bych to viděl , že Ti ventilátor běží pořád a nebo jsou špatná čidla snímání teploty. Počítač by to měl odhalit. Já mám dle testbooku jedno čidlo špatné a připisuji tomu problémy se studeným startem. Dává asi špatné hodnoty a pak se to někde hádá...

roverider
Příspěvky: 23
Registrován: čtv říj 04, 2007 19:17

Re: 620ti občas Cvaká a tiká + termostat

Příspěvek od roverider » ned pro 21, 2008 13:35

Roman 620 Ti píše:Je nepravděpodobné , že by auto takovýho výkonu tak perfektně chladilo a teplota se v závislosti na výkonu tak výrazně měnila. Naopak obdivuji konstrukci chladící soustavy , teplota se mi po zahřátí nehne i když je venku +40 nebo -20... a přehřátí si automaticky reguluje a hlídá ventilátor. Tak bych to viděl , že Ti ventilátor běží pořád a nebo jsou špatná čidla snímání teploty. Počítač by to měl odhalit. Já mám dle testbooku jedno čidlo špatné a připisuji tomu problémy se studeným startem. Dává asi špatné hodnoty a pak se to někde hádá...


právě že ventilátor neběží... , časem zkontroluju ty čidla
jen pro zajmavost u mgf mam opačnej problém, tam větrák spíná moc pozdě> když se sunu v zácpě teplota de po chvíli nahoru, už mam čidlo doma, akorát neni čas na výměnu...

Uživatelský avatar
tobias
Příspěvky: 1163
Registrován: úte říj 16, 2007 18:38
Bydliště: PRAHA

Re: 620ti občas Cvaká a tiká + termostat

Příspěvek od tobias » ned pro 21, 2008 17:27

roverrider: to mi dělá rover taky, ale snad to není problém, dělá to od tý doby, co ho mám.
A hlavne když je studený motor, tak to dělá, ale jakmile se zahřeje, tak je klid. Myslím, že to bude něco povoleného a když se to zahreje, tak se ten kov roztahne a je klid.
prodany Rover 620ti :(
Mercedes 124-300 Coupe
Ochcafka na kazdy den

Odpovědět