guma kolem okna

luxusluxus
Příspěvky: 34
Registrován: čtv črc 31, 2008 8:00
Bydliště: liberec

guma kolem okna

Příspěvek od luxusluxus » ned úno 08, 2009 21:20

cest
netesni guma kolem okna,okno vyjizdi mimo ,a nekdy vyjede cela a musim sundat calouneni a uz me to neba,netusite,jestli se tam da dat guma treba octavky??? na vrakaci tvrdi ze to dela kazde druhe a ze lepsi tezko sezenou :cry: diky za radu

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: guma kolem okna

Příspěvek od Roman620ti » ned úno 08, 2009 21:27

No než chybu v gumě bych spíš hledal chybu ve zohýbaném ramenu stahovačky. Taky mi to okno jelo bokem až vyzkočilo a pak nešlo bez pomocí rukou ani nahoru ani dolů. Stačilo ramínko narovnat a zatím chodí, jak má...
2x Rover 620ti

luxusluxus
Příspěvky: 34
Registrován: čtv črc 31, 2008 8:00
Bydliště: liberec

Re: guma kolem okna

Příspěvek od luxusluxus » ned úno 08, 2009 21:30

taky uz vypadlo dokonce z te listy,nekolikrat :-) ale kdyz jede nahoru,ma silenou vuli a nejde posunout ta lista bliz aby ta vule zmizela

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: guma kolem okna

Příspěvek od Roman620ti » ned úno 08, 2009 21:35

No nevím nemůže být vyhrkaná ta ztahovačka? Mě ta guma nejde do hlavy, protože stříbrnej má najeto možná víc jak 200.000km a ta guma nemá jedinou vadu, ale raději klepu...
2x Rover 620ti

luxusluxus
Příspěvky: 34
Registrován: čtv črc 31, 2008 8:00
Bydliště: liberec

Re: guma kolem okna

Příspěvek od luxusluxus » ned úno 08, 2009 21:39

to mam radost :roll: proc zase jen ja :lol: na vrakaci rikal ze jinou lepsi nema,ze to je vecnej problem,asi nekouris a neotviras okno tak casto jako ja :wink: to okno vyjede az nad dvere,uplne mimo gumu....a silene se zvedne zadni cast okna,tece tam fouka....proste hnus ja mam najeto 225tis ale uz sem to stim kupoval na 198tis ale kolik ma najeto stejne nikdo netusi :-D diky za rady

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: guma kolem okna

Příspěvek od Roman620ti » ned úno 08, 2009 21:56

Ale přitom ten popis sedí, taky mi to okno na straně u sloupku lezlo nahoru dokud se nezapříčilo, pak jsem mu musel pomoct rukou zatlačit zpět a pak pomalu zavírat a stále tlačit směrem dolů, aby se nemohlo opět zpříčit.
Dokonce myslím v sekci Rover 400 byl i popis jak to opravit, prtže se to tu řešilo docela často. Než budeš kupovat tu gumu, zkus ještě fakt mrknout na ten mechanizmus. Je tvořen s tenkých plíšků a když je jeden špatně ohlej, tak to okno vede mimo gumu a pak se okno vzpříčí...

Pokud bys měl opravdu vadnou gumu, tak to je smolík, no :x
2x Rover 620ti

luxusluxus
Příspěvky: 34
Registrován: čtv črc 31, 2008 8:00
Bydliště: liberec

Re: guma kolem okna

Příspěvek od luxusluxus » ned úno 08, 2009 23:13

presne jak pises,prici se a vyleza z gumy,kouknu na to jak jsi psal....to okno ma proste 1cm vuli....zatim dekuji

Uživatelský avatar
seba
Příspěvky: 1309
Registrován: sob říj 04, 2008 9:02
Kontaktovat uživatele:

Re: guma kolem okna

Příspěvek od seba » ned úno 08, 2009 23:57

Tohle jsem sem psal, bude to ono.Vypadá to jako guma protože pod tapecírunkem to není přesně vedeno v gumě... : : : :

Přidám své zkušenosti s opravou stahování okénka co nezajíždělo do těsnících gum a kynklalo se.

Problém byl v tom že vypadlo z vodicích lišt(gum) a jak se křížilo tak nešlo nahoru a spálila se pojistka, nicméně šikovný majitel dal pojistku silnější motor se rozběh a ohnul vodící lištu.Takže okno bylo vypadlé z vodících lišt a jěště mechanismus zohejbaný.

1.Sundat polstrování
2.Sjet oknem dolu kde sou diry povolit 2x10ku vyndat sklo vrchem.
3.Odpojit kabel z motorku a odšroubovat další šroubky 10ky
4.Vytáhnout dírou ve dveřích stahovací mechanismus s motorkem
5.Narovnat...(na konci ližiny roztáhnout zploštění, vyjet z ližiny a ve svěráku srovnat pekne do roviny,zas ansadit a stuknout)
6.promazat vodici casti vazelinou
7.nasunout mechanismus zpet dirou prisroubovat srouby krome male kolejničky ty nechat povolene,zapojit elektriku
8.zezhora nasunout sklo presne do gum aby byly po obou stranach skla a zaject až ke kolejnici
9.nasunout ze strany kolejnici na 2x 10ku a utáhnout..
10.zajet s oknem nahoru zkontrolovat zda presne sedi a dotahnout ty 2 10ky na male kolejnici
11.vyzkoušet jestli okno jezdi spravně rovně a doseda jinak nastavit polohu 2 10tek na male kolejnicce.
12 nakonec poradne promazat gumy aby to pekne klouzalo :-D :-D :-D a dat polstování.

Mě okno jezdí jak nový a sedí to na milimetr. Třeba tenhle návod budě někomu užitečný, nevím.

Ještě jednu úplně zbytečnou fotku:
Obrázek
Miluji Rover Club. T16 turbo power.

luxusluxus
Příspěvky: 34
Registrován: čtv črc 31, 2008 8:00
Bydliště: liberec

Re: guma kolem okna

Příspěvek od luxusluxus » pon úno 09, 2009 0:30

pokud chapu dobre....liziny jsou prohnute...jako do tvaru luku a ja je mam srovnat do roviny??? jsou to ty vodici listy na boku skla co vnich lezdi okno?? omlouvam se za hloupe otazky ale strasne se netesim na dalsi demontaz okna a radeji se 3x zeptam nez to delat 2x :) jeste vyjizdi ta guma a schrnuje se nad listou u dveri,zkousel jsem ji prilepit ale marne,snad se to vyresi tim ze okno bude jezdit rovne...moc dekuji za rady

Zakar
Příspěvky: 1098
Registrován: pon zář 17, 2007 8:39
Bydliště: Mezi Benešovem a Táborem +420603474419 rover.sinogl@email.cz

Re: guma kolem okna

Příspěvek od Zakar » pon úno 09, 2009 8:28

Dej novou gumu.Ta stará už se těžko srovná.
ZAKAR Rover 214 Si,Land Rover Discovery,Rover 111L

Uživatelský avatar
seba
Příspěvky: 1309
Registrován: sob říj 04, 2008 9:02
Kontaktovat uživatele:

Re: guma kolem okna

Příspěvek od seba » pon úno 09, 2009 15:14

luxusluxus píše:pokud chapu dobre....liziny jsou prohnute...jako do tvaru luku a ja je mam srovnat do roviny??? jsou to ty vodici listy na boku skla co vnich lezdi okno?? omlouvam se za hloupe otazky ale strasne se netesim na dalsi demontaz okna a radeji se 3x zeptam nez to delat 2x :) jeste vyjizdi ta guma a schrnuje se nad listou u dveri,zkousel jsem ji prilepit ale marne,snad se to vyresi tim ze okno bude jezdit rovne...moc dekuji za rady
To mi dělalo taky....nesmí být a ni trochu zahlá..Já jí měl zahlou v místě kam neni vidět a nevšim se si toho na 1,pohled..Chce to okno vyndat a pak odspoda ho tam dat a nesmí se ta guma shrnout...
Miluji Rover Club. T16 turbo power.

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: guma kolem okna

Příspěvek od Roman620ti » pon úno 09, 2009 16:05

Já osobně jsem chvíli koumal mechanizmus při vyjíždění a zajíždění, než se to zaseklo, pak se mi zdálo jedno rameno do luku, tak ho v těch dveřích jenom rukou narovnám a sklo usadím kam patří a najednou začlo makat. Takže jsem to jen všechno promazal a vrněl si. Ono než jsem to koupil já, tak někdo rozmlátil okno a ukradl rádio, takže tam pak někdo dal prasácky jiné sklo a ten mechanizmus ohnul. Pak to někdo narafičil do zavřené polohy :lol: Možná jsem měl jen štěstí, ale ztahovačku jsem ven rubat nemusel :D
2x Rover 620ti

Uživatelský avatar
seba
Příspěvky: 1309
Registrován: sob říj 04, 2008 9:02
Kontaktovat uživatele:

Re: guma kolem okna

Příspěvek od seba » pon úno 09, 2009 20:17

Ono se to ohne samo když se to zasekne..Má to takovou sílu.
Miluji Rover Club. T16 turbo power.

comax
Příspěvky: 100
Registrován: úte zář 18, 2007 0:06
Bydliště: Duchcov
Kontaktovat uživatele:

Re: guma kolem okna

Příspěvek od comax » pon úno 09, 2009 21:00

mám to samy,ale mám to kvůli celýmu mechanizmu zvedání,protože kolem 3 ze 4 šroubů mi to vyžvejklo dveře až o 2cm

Uživatelský avatar
tobias
Příspěvky: 1163
Registrován: úte říj 16, 2007 18:38
Bydliště: PRAHA

Re: guma kolem okna

Příspěvek od tobias » úte úno 10, 2009 8:57

delalo mi to to samy. U ridice sem mu musel pomahat rukou, aby nejel mimo listu. U spolujezdce to delalo taky, ale ne tak moc.
Nakonec neco ruplo a okno u ridce se zaseklo a bylo cely od oleje. Tim neustalym tlakem se ohnula stahovacka.
Takze vymena stahovacky, kterou sem koupil v Jeseniku a komplet promazani silikonovym olejem ve spreji. To jsem udelal i u spolujezdce, kde to okamzite prestalo.
Od ty doby je klid, staci to tak jednou za 3 mesice trochu prostriknout a krasne to zajizdi. Kdybych nebyl blbej a udelal to hnedka, kdyz to zacalo zlobit, tak sem usetril jednu stahovacku.
prodany Rover 620ti :(
Mercedes 124-300 Coupe
Ochcafka na kazdy den

Odpovědět