guma kolem okna

luxusluxus
Příspěvky: 34
Registrován: čtv črc 31, 2008 8:00
Bydliště: liberec

Re: guma kolem okna

Příspěvek od luxusluxus » sob úno 14, 2009 1:35

zdarec,vsem dekuji....uz to funguje.....ta stahovacka,ten kriz byl ohnutej,stacilo ho srovnat a promazat,jak bylo receno...funguje luxusne,ale guma kolem okna se musi vymenit taky,ikdyz to funguje i stou starou,ale je znicena...potvrzuji,promazat !!! kdyz to nechate dyl,znicite gumu v okne a me odeslo i tlacitko...zakourilo se znej,diky tomu ze to okno se pricilo,ale to stacilo rozdelat a vycistit kontakty....jinak rover ma na kazde okno zvlast pojistku,takze kdyz nejde vubec,zkuste nejdriv kouknout na pojistky...dekuji za rady

masternet
Příspěvky: 30
Registrován: ned pro 02, 2007 14:51

Re: guma kolem okna

Příspěvek od masternet » čtv bře 05, 2009 13:35

Můžu potvrdit, co zde už bylo řečeno. Celé dveře u řidiče jsem rozebral, ten plíšek narovnal, ale stejně mám pocit, že ten silikon tomu pomohl více, už je to rok a já na to nemusel šáhnout.

Skafo
Příspěvky: 73
Registrován: ned dub 05, 2009 19:43

Re: guma kolem okna

Příspěvek od Skafo » sob dub 25, 2009 19:34

Zdravim. Vlastnim Rover 600. Zacalo mi tiez okno ist mimo, nieco tam mierne zaskripalo a uz okno islo vysunut iba do polky, dalej uz to islo velmi tazko.. Dnes som dal dole kryt a zistil som, ze umele biele koliesko, ktore chodi po liste je zlomene:(

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Na ebayi som nasiel mechanizmus pre Rover 600 pripadne Honda Accord, ktore stoji cca 32 libier + doprava. Nemoze to tu niekto zohnat lacnejsie?

Obrázek

Uživatelský avatar
seba
Příspěvky: 1309
Registrován: sob říj 04, 2008 9:02
Kontaktovat uživatele:

Re: guma kolem okna

Příspěvek od seba » sob dub 25, 2009 21:26

To kolečko se ze silonu vysoustruží za 5 minut a přinejtuješ to tam za 2 minuty...Ber to takhle..Opreava vyjde na 200 max.
Miluji Rover Club. T16 turbo power.

Skafo
Příspěvky: 73
Registrován: ned dub 05, 2009 19:43

Re: guma kolem okna

Příspěvek od Skafo » stř kvě 13, 2009 20:40

Lenze ide o to, ze keby chcem vyrobit to kolecko zo silonu a zanitovat, tak to musim vymontovat a tym by mi zostalo okno otvorene, resp len by som ho musel niecim podlozit a to nechcem, kedze nemam auto v garazi.

Chcel som to kupit odtialto:


http://cgi.ebay.co.uk/HONDA-ACCORD-ROVE ... otohosting

Ale kedze mi napisal, ze 45 libier stoji postovne na Slovensko, tak to neprichadza v uvahu..

Uživatelský avatar
seba
Příspěvky: 1309
Registrován: sob říj 04, 2008 9:02
Kontaktovat uživatele:

Re: guma kolem okna

Příspěvek od seba » stř kvě 13, 2009 20:59

Buď kup a nebo kolečko přeměř a nech vyrobit dle rozměru.Nebo to hold vyndáš a pojedeš k někomu kdo má soustruh bez tapecu a okna no.Chce to naplanovanou rychlou akci.
Miluji Rover Club. T16 turbo power.

Uživatelský avatar
AnderN
Site Admin
Příspěvky: 6964
Registrován: pon zář 17, 2007 17:46
Bydliště: Brno, tel.: +420 725 378 817
Kontaktovat uživatele:

Re: guma kolem okna

Příspěvek od AnderN » čtv kvě 14, 2009 7:33

Nechce ... ja si ted sundal tapec, premeril kolecko a pokracuju v jezdeni ... az bude cas, necham to vysoustruzit a az bude casu jeste vic, pustim se na chalupe do vymeny. Akorat jeste dumam, jak tam to kolecko zase pripevnit -- original je opravdu nerozebiratelny spoj a pro sroub s matici tam moc prostoru neni.

Jen doufam, ze jsem to zmeril spravne, protoze ani na supleru tam neni skoro zadne misto :-(
Obrázek
MG ZT CDTi @ 118 kW / 370 Nm - 2009-? :: 200.000 km @ Obrázek
Rover 25 18K4F / automat CVT - 2013-? :: 50.000 km @ Obrázek
Rover Mini Cooper - 2016-? :: 20.000 km @ Obrázek
Ex. Rover 620 SDi - 2004-2009 :: 100.000 km @ Obrázek

Skafo
Příspěvky: 73
Registrován: ned dub 05, 2009 19:43

Re: guma kolem okna

Příspěvek od Skafo » pát kvě 15, 2009 18:24

No tak u mna to zatial nejako extra neponahla. Zatial nie je az take teplo, som si zvykol neotvarat okno, otvaram iba na strane spolujazdca. A ked bude leto a doplnim klimu, tak to ani nebude treba. Posli mi prosim tie rozmery a potom napis, ci sa ti to podarilo nejako spravit. Ale tiez nechapem, preco tam dali kolecko z umelej hmoty, preco tam nedali nieco, co je nastalo..

renlub
Příspěvky: 24
Registrován: stř led 28, 2009 16:48
Bydliště: Lidečko Walachia:o)

Re: guma kolem okna

Příspěvek od renlub » stř kvě 27, 2009 14:45

chlapi ja to kolečko nechal vysoustružit s tím že jsem si tam nechal zapustit šroubek aby se mi tam vešel a je to ok. tak at se daří

Skafo
Příspěvky: 73
Registrován: ned dub 05, 2009 19:43

Re: guma kolem okna

Příspěvek od Skafo » ned črc 26, 2009 20:46

Kto by mi mohol to kolecko vyrobit a poslat na dobierku? Napiste mi prosim SZ dakujem.

Skafo
Příspěvky: 73
Registrován: ned dub 05, 2009 19:43

Re: guma kolem okna

Příspěvek od Skafo » pát pro 04, 2009 23:11

Takze uz mam cely mechanizmus na otvaranie elektrickeho okna. Stary si potom nejako opravim a budem mat nahradny. Co budem potrebovat pri vymene mechanizmu okrem pevnych nervov?:) Ako najlepsie na to?

Skafo
Příspěvky: 73
Registrován: ned dub 05, 2009 19:43

Re: guma kolem okna

Příspěvek od Skafo » ned pro 06, 2009 20:06

Tak dnes sme sa pustili do vymeny mechanizmu. Tapacir + vybratie okna a odmontovanie mechanizmu bola pomerne jednoducha zalezitost, co sa tyka mechanizmu 2 desiny matky na tej dlhej liste drzia sklo, k tomu pravemu bol dost blby pristup, ale stacilo to dat do najnizsej polohy a tam bol k tomu pristup dobry, vlavo 1 matka na kratsiu listu, vpravo 4 matky. Po odmontovani a vybrati mechanizmu, netreba zabudnut odpojit motorcek:) Potom z mechanizmu odsrobovat motorcek, drzal na 3 torx, k jednomu torxu je taky blby pristup, treba si napojit nachvilu iba tak mechanizmus a trochu ho posunut, aby ho bolo vidiet, motorcek treba nasrobovat do noveho mechanizmu. Nasadit novy mechanizmus, zatial len jemne podotahovat matice a potom nasadit okno a prisrobovat a potom zacina proces ladenia, ktory je asi najzdlhavejsi a najdolezitejsi, najlepsie nastavenie sa uvidi podla toho ako to chodi, hlavne aby dobre zatvaralo a neslo mimo a pri posuve, aby to nevyskocilo z gumy, lebo aj to sa mi raz stalo, ked som to este nemal dobre nastavene, sa mi to z tej pravej gumy vyvlieklo.

Co sa tyka mazania, vsetky casti, kde sa pohybuje koliecko som nastriekal silikonovym olejom. Chodilo to uz pomerne dobre, ale vzdy len do polky, dalej uz to islo vzdy tazsie. Toto nebol problem mechanizmu ani motorceka, ale posuvu skla po krajoch po tej gume, ktora bola asi zatuhnuta a kladla odpor, ked sa to nepouzivalo ale skoro rok. Docasne som to vyriesil tym, ze som dal medzi sklo a gumu jar s vodou a chodi to uz uplne lahucko. Nechcel som davat silikonovy olej, lebo by to mohlo zmenit vlastnosti tej gumy, co by ste ine este poradili miesto tej jary?

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: guma kolem okna

Příspěvek od Roman620ti » ned pro 06, 2009 21:02

Já osobně sem to nějakým silikonovým olejem mazal, jen tu gumovou lištu, ve krteré to jezdí a hnedle to chodí rychlejc, ale musí se to sem tam opakovat...
2x Rover 620ti

Skafo
Příspěvky: 73
Registrován: ned dub 05, 2009 19:43

Re: guma kolem okna

Příspěvek od Skafo » ned pro 06, 2009 21:51

neviem ja som sa toho trosku bal, ale mozno sa nie je coho bat, preto sa pytam vas

Odpovědět