Airbagy 620

Odpovědět
Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Airbagy 620

Příspěvek od Roman620ti » ned led 13, 2008 13:14

Ahoj všichni :D
Ještě před včerejškem jsem si zakládal na tom, že mi už všechno funguje jak má, ale včera jsem se dozvěděl špatné zprávy z minulosti mého Rouvříka ohledně airbagů :cry: . Problém by měl být, že kontrolka SRS stále svítí a aby se to tenkrát dalo prodat, bývalý majitel propojil kontrolky ABS se SRS. Nikdy mě ani náhodou nenapadlo, že by oba systémy neměly zhasínat ve stejnou dobu. Člověk se stále učí a tak jsem zase chytřejší, čeho si při koupi vozu všímat. Jen by mě zajímalo, když zajedu na diagnostiku, jestli dokážou zjistit co je v nepořádku z počítače nebo jestli na to musí přijít stylem měnit a měnit součástky. Na diagnostiku se dostanu až tak v březnu, tak mě to pořát žere. :( Nemáte někdo zkušenost co na diagnostice zvládnou zjistit ohledně airbagů?
2x Rover 620ti

Spring
Příspěvky: 29
Registrován: stř pro 26, 2007 23:56

Re: Airbagy 620

Příspěvek od Spring » ned led 13, 2008 13:26

Roman620ti píše:Ahoj všichni :D
Ještě před včerejškem jsem si zakládal na tom, že mi už všechno funguje jak má, ale včera jsem se dozvěděl špatné zprávy z minulosti mého Rouvříka ohledně airbagů :cry: . Problém by měl být, že kontrolka SRS stále svítí a aby se to tenkrát dalo prodat, bývalý majitel propojil kontrolky ABS se SRS. Nikdy mě ani náhodou nenapadlo, že by oba systémy neměly zhasínat ve stejnou dobu. Člověk se stále učí a tak jsem zase chytřejší, čeho si při koupi vozu všímat. Jen by mě zajímalo, když zajedu na diagnostiku, jestli dokážou zjistit co je v nepořádku z počítače nebo jestli na to musí přijít stylem měnit a měnit součástky. Na diagnostiku se dostanu až tak v březnu, tak mě to pořát žere. :( Nemáte někdo zkušenost co na diagnostice zvládnou zjistit ohledně airbagů?
No toto človeka nepoteší :( , ale nemusí to byť až tak veľká,,závada", toto mi robila jedna Honda, tiež jej svietila kontrolka SRS už keď som ju kupoval a viacerý mi potvrdili, že je to bežná chyba systému signalizácie SRS nie samotného SRS, a dá sa jednoducho v servise vynulovať, ale časom sa zase objaví, takže som aj auto kupoval aj predával takto....samozrejme, je tam vždy tá pochybnosť, čo keby .....?????No toto myslí diagnostika dokáže ( ak sa teda nemýlim) ukázať, či je to len planá hláška či fakt problém s SRS.
Obrázek

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: Airbagy 620

Příspěvek od Roman620ti » ned led 13, 2008 13:29

Kéž by to tak bylo :P Děkuji za aspoň trošku uklidňující odpověď :wink:
2x Rover 620ti

Spring
Příspěvky: 29
Registrován: stř pro 26, 2007 23:56

Re: Airbagy 620

Příspěvek od Spring » ned led 13, 2008 13:38

Roman620ti píše:Kéž by to tak bylo :P Děkuji za aspoň trošku uklidňující odpověď :wink:
Mňa môj teraz ,,prekvapil" tiež a priznám sa som trochu v rozpakoch....zničoho nič mi zamkol centrál sám os seba pri parkovaní.... a odvtedy ak auto zamknem po chvíli samo odomkne, alebo niekedy aj hneď....občas zase neodomkne hneď , ale spustí alarm.....no proste chaos....takže parkujem tak že zamykám manuálne a odpájam baterku....neviaš náhodou čo by to mohlo byť a ako sa to dá odstrániť ? ( neviem, nejaký reštart centrálu či niečo podobné :? )
Obrázek

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: Airbagy 620

Příspěvek od Roman620ti » ned led 13, 2008 13:48

No tak to je taky bomba :shock: S tím jsem se vůbec nesetkal, ale musím zaklepat... Je zajímavé, že když to zamkneš klíčem, tak je to v pořádku. Třeba někdo jiný se s tím už setkal a poradí, ale já fakt nevím :(
2x Rover 620ti

Spring
Příspěvky: 29
Registrován: stř pro 26, 2007 23:56

Re: Airbagy 620

Příspěvek od Spring » ned led 13, 2008 13:52

Roman620ti píše:No tak to je taky bomba :shock: S tím jsem se vůbec nesetkal, ale musím zaklepat... Je zajímavé, že když to zamkneš klíčem, tak je to v pořádku. Třeba někdo jiný se s tím už setkal a poradí, ale já fakt nevím :(
No kľúčom to zamknem iba s odopjenou baterkou :( , takže nič moc, skúsim to hodiť do fóra :cry:
Obrázek

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: Airbagy 620

Příspěvek od Roman620ti » ned led 13, 2008 14:26

Spring píše: No kľúčom to zamknem iba s odopjenou baterkou :( , takže nič moc, skúsim to hodiť do fóra :cry:
Jo takhle... No to je teda v prd...

Koukal jsem do HelpTechu a mám z něj hlavu jak kedluben, ale našel jsem, že tu kontrolku SRS už dost lidí řešilo.Prý hlavně kontakty volantu a pak pod sedačkou jsou kontakty k přepínačům pásů. Zkusil bych je rozhejbat, ale pak se tam často psalo, že se nějaký konektor vyzkratuje a tím se smaže závada SRS. Nevíte někdo přesný postup?
2x Rover 620ti

Spring
Příspěvky: 29
Registrován: stř pro 26, 2007 23:56

Re: Airbagy 620

Příspěvek od Spring » ned led 13, 2008 14:34

Roman620ti píše: Jo takhle... No to je teda v prd...

Koukal jsem do HelpTechu a mám z něj hlavu jak kedluben, ale našel jsem, že tu kontrolku SRS už dost lidí řešilo.Prý hlavně kontakty volantu a pak pod sedačkou jsou kontakty k přepínačům pásů. Zkusil bych je rozhejbat, ale pak se tam často psalo, že se nějaký konektor vyzkratuje a tím se smaže závada SRS. Nevíte někdo přesný postup?
noo popravde,myslím, že v servise to isto vedia odstrániť na testbooku a na 600 ke by to nemal byť problém aj individuálne al vieš čo treba s čím prepojiť v konektory....moj mechanik na východe má k tomu program v pc aj mi to ukazoval ako si viem sám urobiť ,,testbook,, ale je to aj v manuáli ktorý som stiahol z netu tuto z fóra!!! skúsim ti nájsť či je to ono ?
Obrázek

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: Airbagy 620

Příspěvek od Roman620ti » ned led 13, 2008 14:42

Právě, že v tom helptechu kolegové psali, že si mechanici v servisech moc dobře nevedli. Údajně by mělo stačit buď kontakty baterky zkratovat, nebo nějaký konektor pod volantem, ale moc chytrý z toho nejsem a nechci si udělat ještě větší škodu :D Ale díky za pomoc :wink:
2x Rover 620ti

Zakar
Příspěvky: 1098
Registrován: pon zář 17, 2007 8:39
Bydliště: Mezi Benešovem a Táborem +420603474419 rover.sinogl@email.cz

Re: Airbagy 620

Příspěvek od Zakar » ned led 13, 2008 16:12

Roman620ti píše:Právě, že v tom helptechu kolegové psali, že si mechanici v servisech moc dobře nevedli. Údajně by mělo stačit buď kontakty baterky zkratovat, nebo nějaký konektor pod volantem, ale moc chytrý z toho nejsem a nechci si udělat ještě větší škodu :D Ale díky za pomoc :wink:
Ten kroužek pod volantem je velmi choulostivá věc a také velmi drahý náhradní díl.Doporučuji ti aby jsi navštívil odborníka.A jak jsi přišel na to,že máš propojené kontrolky ? :roll:
ZAKAR Rover 214 Si,Land Rover Discovery,Rover 111L

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: Airbagy 620

Příspěvek od Roman620ti » ned led 13, 2008 18:33

Zakar píše: Ten kroužek pod volantem je velmi choulostivá věc a také velmi drahý náhradní díl.Doporučuji ti aby jsi navštívil odborníka.A jak jsi přišel na to,že máš propojené kontrolky ? :roll:
Jj , četl jsem, že stojí 6000kč a měl by se měnit po 100000km.
Dozvěděl jsem se to docela zajímavým způsobem. Mám na Rouvříka recenzi na MOJE.AUTO.CZ a tam mi teď nedávno napsal komentář bývalý majitel. Nejdříve jsem nevěřil, tak jsem vyzvídal a chtěl vědět něco z minulosti až mi pak napsal, že si hrál s pájkou a že mi zhasíná kontrolka ABS se SRS.Nejdříve jsem nechápal co tím myslí, ale brácha mi to pak vysvětlil, jakým způsobem to vyprasil.Druhý den napsal, že když to kupoval on nesvítila ta kontrolka vůbec a když jí chtěl vyměnit žádná žárovka tam nebyla. Po namontování nové žárovky mu už svítila stále a tak to udělal tak, aby to mohl aspoň prodat. Vlastnil ho jenom rok, já další dva, tak nefunkční airbagy jsou už přes tři roky.
Co jsme četl, tak ty naše dva servisy stojí za ... Jedině bych zkusil pana Meredu. Toho tady každý chválí nebo pak K-Car-Centrum. Na ně jsem moc špíny nenašel, ale ani chválu. :? Jenže já jsem blázen, který nechce s Rouvrem jezdit ve vodě natož solí, tak musím počkat až se oteplí a pak se nějak objednat. :roll: :?
2x Rover 620ti

Uživatelský avatar
Kaja
Příspěvky: 36
Registrován: čtv zář 20, 2007 20:43
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvek od Kaja » pon led 14, 2008 14:32

Ty káble pod sedačkou dělají neplechu dost často-na to bych se zaměřil(a na podobný místa, kde je kabeláž nějak venku), až potom zkus řešit přes servis-ještě je tu jedna nemilá možnost, že v airbagu není patrona, nebo vak(někdy se kradou, a pak je na majiteli, jak to vyřeší).

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Příspěvek od Roman620ti » pon led 14, 2008 14:46

Kaja píše:Ty káble pod sedačkou dělají neplechu dost často-na to bych se zaměřil(a na podobný místa, kde je kabeláž nějak venku), až potom zkus řešit přes servis-ještě je tu jedna nemilá možnost, že v airbagu není patrona, nebo vak(někdy se kradou, a pak je na majiteli, jak to vyřeší).
Zkusím ty kabely pročistit,ale jestli má řídící jednotka paměť, bude si pamatovat chybu a já stejně nepoznám, jestli to bylo tím spojem nebo nikoli. Proto se mi do toho moc nechce a ještě se bude muset nejdříve vyndat přístrojovka a dát jí do původního stavu. Kdoví co tam na mne bude čekat. Pytle by tam měly údajně být a myslím, že na Rovera nejdou sehnat záslepky tak snadno jako na nějaké W seat Škoda Audi :-) Budu doufat, že to může být jen špatný kontakt a až bude pěkně nechám se odjednat.

P.S. Věděl by někdo jestli po opravě chyby v systemu SRS zhasne při dalším nastartování kontrolka sama nebo musí počítač nejdříve uloženou chybu smazat a pak až začne zhasínat?
2x Rover 620ti

Zakar
Příspěvky: 1098
Registrován: pon zář 17, 2007 8:39
Bydliště: Mezi Benešovem a Táborem +420603474419 rover.sinogl@email.cz

Příspěvek od Zakar » pon led 14, 2008 15:30

Kaja píše:Ty káble pod sedačkou dělají neplechu dost často-na to bych se zaměřil(a na podobný místa, kde je kabeláž nějak venku), až potom zkus řešit přes servis-ještě je tu jedna nemilá možnost, že v airbagu není patrona, nebo vak(někdy se kradou, a pak je na majiteli, jak to vyřeší).
Problém svorkovnice pod sedačkou se týká pouze 75ky. :roll:
ZAKAR Rover 214 Si,Land Rover Discovery,Rover 111L

Mirek 1234.cz
Příspěvky: 143
Registrován: pon zář 17, 2007 8:11
Bydliště: Praha, Přílepy, Hradec Králové

Příspěvek od Mirek 1234.cz » pon led 14, 2008 17:59

Zakar píše: Problém svorkovnice pod sedačkou se týká pouze 75ky. :roll:
Je to tak R75+MG ZT. Žádného jiného Rovera.

Odpovědět