Budík tlaku oleje

Uživatelský avatar
seba
Příspěvky: 1309
Registrován: sob říj 04, 2008 9:02
Kontaktovat uživatele:

Budík tlaku oleje

Příspěvek od seba » ned bře 15, 2009 18:35

Jak zapojit na 620Ti budík co ukazuje tlak oleje?
...dát redukci nad filtr? A dát s termostem nebo bez? Nebo nějaký jiný nápad?
Čidlo v olejové pumpě umí měřit průběžně nebo umí jen OK/nedostatecne mazani?
A když bych místo toho dal snimac co to umí, tak co by na to řikala elektrika motoru?
Asi bude lepší to nechat jak to je a přidat to pod filtr že?
Než spustim ten postavenej motor tak to tam prostě musim mít. Nic nenechám náhodě:-D

Obrázek
Miluji Rover Club. T16 turbo power.

cairns
Příspěvky: 25
Registrován: pon lis 19, 2007 14:18
Bydliště: Litomysl

Re: Budík tlaku oleje

Příspěvek od cairns » ned bře 15, 2009 21:58

Co umí čidlo to nevím.My to řešili tak,že jsme ho vymontovali a místo něho dali měřák (tlakoměr).

Uživatelský avatar
seba
Příspěvky: 1309
Registrován: sob říj 04, 2008 9:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Budík tlaku oleje

Příspěvek od seba » pon bře 16, 2009 21:10

A standartní (kontrolku)jste vyřadily?Co na to rover?V pohodě nic nehlásil nebo tak?Kdes kupoval senzor a budík...?
Miluji Rover Club. T16 turbo power.

cairns
Příspěvky: 25
Registrován: pon lis 19, 2007 14:18
Bydliště: Litomysl

Re: Budík tlaku oleje

Příspěvek od cairns » úte bře 17, 2009 11:39

No já jsem připojoval tlakoměr po GO motoru pouze pro kontrolu tlaku oleje(jestli to maže).Do provozu jsem namontoval zpátky čidlo.Prostě nemontoval jsem ho tam nastálo.Tlakoměr mám doma už dávno.Trubičku s redukcí jsem si udělal.Je to už 11 let.

Darren
Příspěvky: 19
Registrován: stř dub 02, 2008 17:27

Re: Budík tlaku oleje

Příspěvek od Darren » úte bře 17, 2009 20:20

Proboha na co????? :roll:
Já nevym co to máte lidi ve zvyku dávat si do aut taký nesmysli.... Já nevím kčemu ti to bude,i kdyby se ti dostala voda do oleje tak to bude mít stejnej tlak jako vždycky akorát že tam bude navíc ta voda.Nechceš si tam dát ještě snímač vduchu na turbo a tlak chladící kapaliny???Rover je dokonalej takovej jakej ho postavily v UK.A jestli se ti vyser* tak jenom proto že se k tomu autu člověk nechová tak jak by měl a je to jen jeho hloupost.

OndrejK
Příspěvky: 117
Registrován: ned lis 16, 2008 7:13

Re: Budík tlaku oleje

Příspěvek od OndrejK » úte bře 17, 2009 20:40

Dokonalý ??? :lol: To snad není žádné auto.... Nechci nic hanit... Ale to to :lol:
Na ROVERU by se dalo toho hodně vylepšit aby zněj bylo "dokonalé auto".... A pořádné kladivo na tu německou sebranku :twisted:

Darren
Příspěvky: 19
Registrován: stř dub 02, 2008 17:27

Re: Budík tlaku oleje

Příspěvek od Darren » úte bře 17, 2009 20:59

Pro mě je můj rover dokonalej už sem jel v hodně autech a nikde kromě Lexusu Ls 600h a svýho rovera sem se necejtil dobře a úplně pohodlně.

Uživatelský avatar
seba
Příspěvky: 1309
Registrován: sob říj 04, 2008 9:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Budík tlaku oleje

Příspěvek od seba » stř bře 18, 2009 0:27

cairns píše:No já jsem připojoval tlakoměr po GO motoru pouze pro kontrolu tlaku oleje(jestli to maže).Do provozu jsem namontoval zpátky čidlo.Prostě nemontoval jsem ho tam nastálo.Tlakoměr mám doma už dávno.Trubičku s redukcí jsem si udělal.Je to už 11 let.
Jojo chápu, taky připojim jen kontrolní a budík do interiéru budu řešit pozdějc:)Asi dám redukci pod filtr kde budou vstupy na snímač tlaku a teploty:)
Miluji Rover Club. T16 turbo power.

Uživatelský avatar
seba
Příspěvky: 1309
Registrován: sob říj 04, 2008 9:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Budík tlaku oleje

Příspěvek od seba » stř bře 18, 2009 0:29

Darren píše:Proboha na co????? :roll:
Já nevym co to máte lidi ve zvyku dávat si do aut taký nesmysli.... Já nevím kčemu ti to bude,i kdyby se ti dostala voda do oleje tak to bude mít stejnej tlak jako vždycky akorát že tam bude navíc ta voda.Nechceš si tam dát ještě snímač vduchu na turbo a tlak chladící kapaliny???Rover je dokonalej takovej jakej ho postavily v UK.A jestli se ti vyser* tak jenom proto že se k tomu autu člověk nechová tak jak by měl a je to jen jeho hloupost.
Chytrej promluvil :D :D :D Přišel, neví vubec o co jde, vylíh se tu ani neví jak :-D :-D :-D
Miluji Rover Club. T16 turbo power.

Shluk
Příspěvky: 65
Registrován: pát dub 25, 2008 8:21

Re: Budík tlaku oleje

Příspěvek od Shluk » stř bře 18, 2009 10:39

OndrejK píše:Dokonalý ??? :lol: To snad není žádné auto.... Nechci nic hanit... Ale to to :lol:
Na ROVERU by se dalo toho hodně vylepšit aby zněj bylo "dokonalé auto".... A pořádné kladivo na tu německou sebranku :twisted:
Jasan souhlas , ,,Tuláci" jsou výborné káry ( kdo nezkusil nepochopí ) , ale jité dolaďení určitě potřebují :!: záleží na každém z nás co .
Rozhodně však to nejsou přetechnizované mašiny oproti ,,jiným :D " ale různými věcmi jsou nadčasově řešeny .
PS: pouze můj názor , ale které auto ( myslím tím auto ) mělo třeba např. zapnutí zadního stěrače ( zapnuté př.stěrače ) při zařazení zpátečky ?? v těchto letech :)
Holt v jednoduchosti je síla :mrgreen:
Shluk Rapid136,Swift 1.0,Corsa1.5D ( jen do práce :-) )+SAŠA 214Si

Darren
Příspěvky: 19
Registrován: stř dub 02, 2008 17:27

Re: Budík tlaku oleje

Příspěvek od Darren » stř bře 18, 2009 18:34

Pro seba
No jelikož dělám v Rover servisu tak o tom asi něco budu vědět a nelistuju jenom v manuálech......

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: Budík tlaku oleje

Příspěvek od Roman620ti » stř bře 18, 2009 20:43

Darren píše:Pro seba
No jelikož dělám v Rover servisu tak o tom asi něco budu vědět a nelistuju jenom v manuálech......
No osobně bych to tam třeba nedával, ale to jen z důvodu, že mám rád původního ducha auta a nedokážu si představit, kam ty budíky dát. Ale je pravda, že takovej budík na plnění turba mi tam chybí, ten tlak oleje by tam taky mohl bejt. Pro někoho je to třeba kravina, ale mě by se to tam líbilo, jako třeba i budík na teplotu oleje.

Jo a to že děláš v Rover servisu ještě neznamená, že tomu musíš rozumět :D
2x Rover 620ti

Darren
Příspěvky: 19
Registrován: stř dub 02, 2008 17:27

Re: Budík tlaku oleje

Příspěvek od Darren » stř bře 18, 2009 21:50

Pro Roman 620ti
Já nemám jako nic proti nikomu jo...Ale nedokážu si to představit nikde kde by se to do toho auta hodilo aby to nevypadalo ,,ošklivě". Kolikrát vydim lidi jak maj na přístrojovce přilepený 3 nebo 4 budíky.Na ten olej mi to příde vážně zbytečný ale dát někam šikoně na tlak turba ,,A trošku tomu turbu přidat aby foukalo dřív ;) to je jiná když si s tim člověk fakt vyraje aby to vypadalo dobře"

Uživatelský avatar
seba
Příspěvky: 1309
Registrován: sob říj 04, 2008 9:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Budík tlaku oleje

Příspěvek od seba » stř bře 18, 2009 22:04

Já se ptal na to jak to udělat, mě názory nezajímaj....:)Jsem přesvědčenej že to je jeden z nejduležitějších.Když už vidíš kontrolku mazání a jedeš pilu tak už se to asi chytne a vzhledem k tomu že měnim všechny ložiska kluzny tak o ně nechci přijít:)A chci vedět kolik a kdy to tlačí:)Teplota oleje mě taky zajímá a tlak turba je samozrejmost + AFR chci taky abych nepodpálil písty až tam šoupnu 14psi a později 17psi:-P
Miluji Rover Club. T16 turbo power.

Uživatelský avatar
Fujitsu
Příspěvky: 1187
Registrován: stř zář 19, 2007 20:04
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Budík tlaku oleje

Příspěvek od Fujitsu » čtv bře 19, 2009 6:07

Seba: jen tak mimochodem, budeš mít vůbec čas zkrz všechny ty budíky koukat na silnici??? V tématu PP píšeš, že při špatné směsi je píst za 10 vteřin propálený, to jako budeš každých 5 vteřin čumět do budíku? A to zatím mluvím jen o tom jednom. Podle mě by bylo užitečnější, když už, dát tam signalizaci zvukovou, že se něco děje.... :?
Rover 416Si, 1997, šedá kůže, Platinum Silver
http://www.rover-club.net/car_detail.php?id=212
www stránky: http://www.fuji.estranky.cz

Odpovědět