620ti a zrcátko

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: 620ti a zrcátko

Příspěvek od Roman620ti » sob led 09, 2010 20:04

V havl. brodě originál dignostika zřejmě neni, bude to mít třeba něco od Bosche, nebo něco na většinu aut. Těžko říct, jestli by ta původní v něčem pomohla.

Non tak to máš parádní, když se znáte je to o něčem jiném. Já zkusím Welinku, která ty díly oficiálně zprostředkovává. Jen musím všechno dobře vyhledat a sepsat orig čísla a pak uvidím, jak a co bude sympatický :-))

Přijeď a uvidíš, že budeš velmi mile překvapen :wink:
2x Rover 620ti

snaker
Příspěvky: 84
Registrován: stř lis 25, 2009 7:28
Bydliště: Keřkov (okr. Havlíčkův Brod)
Kontaktovat uživatele:

Re: 620ti a zrcátko

Příspěvek od snaker » sob led 09, 2010 22:37

Jo, to je klidně možný. Když nenajdu příčinu tý nestandartní výkonový křivky, tak pak zajedu na origoš dialýzu do Rover Hos v Jihlavě.
Ještě jsem tě chtěl poprosit, až budeš trochu času, napiš mi něco k tomu menšímu chladiči (účel, funkce), co do něj ústí ty hadice turba. Díky moc. Je posazenej vedle hlavního chladiče vpravo při čelním pohledu. Když jsem měl sundaný hadice a posvítil si dovnitř, tak se mi zdálo, že je docela promaštěnej olejem. To je normální?

Já jestli se nepletu, tak Welinka byla nějak právě propojená nebo přímo pracovala s Benešem z Unipartu. Někde jsem narazil na to, že byli oba napsaný pod jedním názvem.

Jo, stavím se na sraz, to už jsem se rozhodnul, ale možná se dřív stavím za tebou v Pardubkách, jezdím za kámošem do Hořic, tak bych při cestě udělal krátkou návštěvu.

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: 620ti a zrcátko

Příspěvek od Roman620ti » ned led 10, 2010 10:45

No to je "chladič" stlačeného vzduchu pro motor, který se díky stlačením rozpáleného turba ohřeje, což by vedlo ke snížení výkonu. Čím studenější vzduch, tím lépe pro motor. U turbo motoru je normální jev, že se do hadic za turbo a tím i chladiče dostává nepatrné množství oleje, po 200tisících je pak běžný, že uvnitř chladiče je vidět na stěnách povlak z oleje a to i v té první hadici, ve které jsou místy vyschlé nánosy. Vede to i k rychlejšímu znečištění škrtící klapky, ale za ten výkon to stojí :-D

Tak tak, Welinka je vlastně za p. Beneše.

Až se Ti to bude hodit, dej vědět a můžem dát někde 620ti minisraz :lol:
2x Rover 620ti

snaker
Příspěvky: 84
Registrován: stř lis 25, 2009 7:28
Bydliště: Keřkov (okr. Havlíčkův Brod)
Kontaktovat uživatele:

Re: 620ti a zrcátko

Příspěvek od snaker » pon led 11, 2010 21:14

OK, jakmile budu mít cestu na Pardubky, ohlásím se.
Zrcátko je objednaný z Elitu, nakonec mi ho vezme známej na svou firmu, což bude velmi hezká úspora. Pak ještě musím nastudovat v manuálu jak na něj, abych ho vyměnil. Kdybych náhodou tápal, tak tě poprosím o radu, ale snad to zvládnu. Nemyslím si o sobě, že by bych byl zrovna levej.
Zatím díky moc za péči.

Dodatek: tak už jsem ten manuál projel. Měl bych to zvládnout vyměnit.

Uživatelský avatar
seba
Příspěvky: 1309
Registrován: sob říj 04, 2008 9:02
Kontaktovat uživatele:

Re: 620ti a zrcátko

Příspěvek od seba » pon led 11, 2010 21:50

Hale to zrcadlo budu mit mozan zitra ale to je fuk prodam ho jinam.

Na sundani di takto:sundej tapec a odpoj konektor ze zrcadla pak sundej plastovej trouhelnik zevnitr je nacvakavaci.Tam povol 3 srouby a drz si zrcatko zvenku at ti nespadne na zem.Tot vse.

Tapec sundas tak ze oddelas myslim 1 nacvakavaci plastovej spunt + v operce sou naky krizaky + jeste jeden sroub dole u odkladaciho kasliku a pak sup trhnout smerem nahoru chce to trochu silu myslim:-Da pred tim jeste sundat otevirani dveri.Coz je ejden sroubek pod cernou poklickou an klice a odpojis ji od dratu pootocenim uemle hmoty a odhaknutim..JJJ mam to v halvě.Cau
Miluji Rover Club. T16 turbo power.

snaker
Příspěvky: 84
Registrován: stř lis 25, 2009 7:28
Bydliště: Keřkov (okr. Havlíčkův Brod)
Kontaktovat uživatele:

Re: 620ti a zrcátko

Příspěvek od snaker » pon led 11, 2010 22:03

To SEBA: díky moc. To bych mohl zvládnout. :mrgreen:
Myslím ale, že to zrcátko už ani držet nemusím - podle toho jak je roztříštěný. Klidně ať si upadne. :-D On o něj tím náklaďákem fakt jen škrtnul, ale zajedno byl docela tuhej mráz, takže umělina byla křehká a pak to kolem docela dost profičel, takže ve finále totální destrukce. Myslím, že to přežil jen ten motůrek v něm.

Hele, to zrcátko jsem objednal dneska, protože ho budu mít v podstatě zadarmo. No, neber to.... Ale v každým případě jste tady fajn lidi a myslím, že jste mě naladili abych se na nějakej ten sraz přijel podívat. Není nikdy na závadu pokecat se spřízněnejma dušičkama - tíčkářema.

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: 620ti a zrcátko

Příspěvek od Roman620ti » úte led 12, 2010 17:41

Seba to n apsal hezky :D , určitě to zmákneš, to je pěkná práce. To si bude Rourek vrnět, s novým zrcátkem bude jako za mlada :P :P :P Zajímavý je, že levé máme skladem 2 a pravé ani jedno :mrgreen:
2x Rover 620ti

snaker
Příspěvky: 84
Registrován: stř lis 25, 2009 7:28
Bydliště: Keřkov (okr. Havlíčkův Brod)
Kontaktovat uživatele:

Re: 620ti a zrcátko

Příspěvek od snaker » úte led 12, 2010 18:52

Tak až budu mít rozebraný celý dveře a to rozbitý zrcátko bude pořád na svým místě, tak vás všechny povolám. :D :D :D
Neee, to je jen vtip. Já fakt tak levej nejsem.

Včera jsem ho chudáka posadil na závěj sněhu v neprohrnutý ulici a nemohl jsem se hnout dopředu ani dozadu. Jenže my kluci z Vysočiny jsme vycvičený a v tomhle počasí máme v kufru zkrácenou lopatu. Tak jsem ho párkrát lopatou podhrábnul a za chviličku jsem jel dál. Ještě že má tak velkej kufr, o moc jsem tu lopatu zkracovat nemusel. Joo taková zima to je dobrodružství.

Uživatelský avatar
seba
Příspěvky: 1309
Registrován: sob říj 04, 2008 9:02
Kontaktovat uživatele:

Re: 620ti a zrcátko

Příspěvek od seba » úte led 12, 2010 18:54

Lopata je dobrej nápad, dam si jí tam taky.Ale ten samosvor to je dobra věc co?To jede jak drak prez vsechno.
Miluji Rover Club. T16 turbo power.

Uživatelský avatar
tobias
Příspěvky: 1163
Registrován: úte říj 16, 2007 18:38
Bydliště: PRAHA

Re: 620ti a zrcátko

Příspěvek od tobias » úte led 12, 2010 19:31

Lopata je dobrá věc. Otec kdysi dostal takovou širokou skládací přímo na sníh, tak mu jí musím zabavit :)

Sebo, my máme samosvor??? To jsem ani netušil. Moje stará omega to neměla a ta naše nová to má a je to hodně znát :)
prodany Rover 620ti :(
Mercedes 124-300 Coupe
Ochcafka na kazdy den

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: 620ti a zrcátko

Příspěvek od Roman620ti » úte led 12, 2010 19:55

snaker píše:Tak až budu mít rozebraný celý dveře a to rozbitý zrcátko bude pořád na svým místě, tak vás všechny povolám. :D :D :D
Neee, to je jen vtip. Já fakt tak levej nejsem.

Včera jsem ho chudáka posadil na závěj sněhu v neprohrnutý ulici a nemohl jsem se hnout dopředu ani dozadu. Jenže my kluci z Vysočiny jsme vycvičený a v tomhle počasí máme v kufru zkrácenou lopatu. Tak jsem ho párkrát lopatou podhrábnul a za chviličku jsem jel dál. Ještě že má tak velkej kufr, o moc jsem tu lopatu zkracovat nemusel. Joo taková zima to je dobrodružství.
Při nejhorším to nech na sraz a uděláme to tam :mrgreen:

No taky sem měl problém v pondělí v 5h ráno. Přes víkend auto stálo a zrovna na Pardubicku hrozně sněžilo, že auto nebylo skoro vidět a to sem si ho v něděli večer šel odházet. No tak sem si to tam ráno zase celé vometl a chodil ve sněhový závěji a pak sem se nomohl vyhrabat, nakonec sem mu odkopal nohou všechny kola a dostal se akorát do prostřed náměstí, kde ani půjčená lopata nepomohla a dostal se akorát na zledovatělej sníh. Ještě že máme doma kočku, půjčil sem si trochu steliva a nasypal pod kola...no a hnedle sem vyjel :lol: 8) Takže už sem si byl nabrat u táty trochu písku, pač to je největší pomoc, holt táta se s Žigulíkem vyzná :wink: :mrgreen:
2x Rover 620ti

Uživatelský avatar
seba
Příspěvky: 1309
Registrován: sob říj 04, 2008 9:02
Kontaktovat uživatele:

Re: 620ti a zrcátko

Příspěvek od seba » úte led 12, 2010 21:28

Jo mame.NEvim ejstli nazev je primo samosvor ale ja tomu tak rikam:-DTorsen diferencial či co. Proste nam se toci obe kola i když je jedno na ledu.
Miluji Rover Club. T16 turbo power.

Uživatelský avatar
AnderN
Site Admin
Příspěvky: 6964
Registrován: pon zář 17, 2007 17:46
Bydliště: Brno, tel.: +420 725 378 817
Kontaktovat uživatele:

Re: 620ti a zrcátko

Příspěvek od AnderN » úte led 12, 2010 21:44

Roman620ti píše:Zajímavý je, že levé máme skladem 2 a pravé ani jedno :mrgreen:
Zrejme se auta casteji cvaknou v protismeru levyma ... kdybys pracoval v Anglii, meli byste na sklade dve prave :D
Roman620ti píše:Takže už sem si byl nabrat u táty trochu písku, pač to je největší pomoc, holt táta se s Žigulíkem vyzná
Mno jo, lopatka a pytlik s piskem byly zakladni zimni vybavou ridice v dobach, kdy jeste jizdni vlastnosti byly nepredvidatelne, pneumatiky staly za starou belu a o snehovych retezech nikdo jak ziv ani neslysel. ;)
Obrázek
MG ZT CDTi @ 118 kW / 370 Nm - 2009-? :: 200.000 km @ Obrázek
Rover 25 18K4F / automat CVT - 2013-? :: 50.000 km @ Obrázek
Rover Mini Cooper - 2016-? :: 20.000 km @ Obrázek
Ex. Rover 620 SDi - 2004-2009 :: 100.000 km @ Obrázek

snaker
Příspěvky: 84
Registrován: stř lis 25, 2009 7:28
Bydliště: Keřkov (okr. Havlíčkův Brod)
Kontaktovat uživatele:

Re: 620ti a zrcátko

Příspěvek od snaker » úte led 12, 2010 22:35

Hele kluci, já v zimě kdysi vozil v žigulíku půlku obrubníku. A nestalo se, že bych se nevyhrabal. Spotřebou na tom byl podobně jako tičko, komfort samozřejmě ještě tehdá Rusové nevynalezli. Ale na druhou stranu posloužil taky. Měsíc stál venku na mrazu a ten zmetek chytil na druhej pokus. Ale pak jsem ještě musel odmrazit vrstvu ledu, která se normálně udělala zevnitř na oknech. To trvalo nesrovnatelně dýl. To byl boží traktor! Jemu stačila trojka a čtyřka. Na trojku se rozjel a vytáhnul jakejkoliv kopec a čtyřka stačila na zbytek. Kdyby měl pětku, tak z něj bylo dost slušný žihadlo.

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: 620ti a zrcátko

Příspěvek od Roman620ti » stř led 13, 2010 15:34

snaker píše:Hele kluci, já v zimě kdysi vozil v žigulíku půlku obrubníku. A nestalo se, že bych se nevyhrabal. Spotřebou na tom byl podobně jako tičko, komfort samozřejmě ještě tehdá Rusové nevynalezli. Ale na druhou stranu posloužil taky. Měsíc stál venku na mrazu a ten zmetek chytil na druhej pokus. Ale pak jsem ještě musel odmrazit vrstvu ledu, která se normálně udělala zevnitř na oknech. To trvalo nesrovnatelně dýl. To byl boží traktor! Jemu stačila trojka a čtyřka. Na trojku se rozjel a vytáhnul jakejkoliv kopec a čtyřka stačila na zbytek. Kdyby měl pětku, tak z něj bylo dost slušný žihadlo.

Obrubník má táta v garáži taky, ale ten nejde v jednou unést :D Ta čtyřkvaltová převodovka zamrzí, nejdříve se zkoušel ptát, jestli by tam nepasovala 5ka z toho novějšího typu (má 1600ku 2106), ale nikde mu nebyl nikdo schopnej říct na 100% že jó. Te´d už moc nejezdí, tak by se na to stejně vys*ral, ale má jí zatím krásnou, zachovalou, často mu jí kolemdoucí chválej :lol: Jinak spotřebu má se svým stylem jízdy menší, než já s tíčkem :mrgreen:
2x Rover 620ti

Odpovědět