Servo 620SDi

Karlos I.
Příspěvky: 3
Registrován: pát říj 12, 2007 9:48
Bydliště: Sokolov

Servo 620SDi

Příspěvek od Karlos I. » stř říj 17, 2007 11:22

U R620Sdi mi vyteklo servo.Vyndat ho,bylo o nervy a ruce,ale podařilo se.Chtěl jsem si sehnat jiné,ale při prohlídce starého jsem zjistil,že servo teklo mezi odlitky z nichž je sestavené.Ani jsem jej nerozebíral,jen jsem dotáhl volné šrouby.Tlakem vzduchu jsem se přesvědčil,že už to "nefouká",jako před tím a servo budu montovat nazpátek.Má někdo z vás zkušenosti s touto závadou???Byl jsem docela v šoku,neboť mé autíčko nebylo ještě opravováno(r.v.98,naj poctivých 127tis.km) a opravdu nebylo poznat,že se do serva někdo hrabal.Překvapil mne volný šroubek,resp.šroubky.Opravdu po dotažení už to nefouká....zkoušel jsem to i před utažením a foukalo to jako blázen.Budu rád za zkušenost.
Mějte se príma,Roveráci!
Karlos I.

Zakar
Příspěvky: 1098
Registrován: pon zář 17, 2007 8:39
Bydliště: Mezi Benešovem a Táborem +420603474419 rover.sinogl@email.cz

Re: Servo 620SDi

Příspěvek od Zakar » stř říj 17, 2007 12:44

Karlos I. píše:U R620Sdi mi vyteklo servo.Vyndat ho,bylo o nervy a ruce,ale podařilo se.Chtěl jsem si sehnat jiné,ale při prohlídce starého jsem zjistil,že servo teklo mezi odlitky z nichž je sestavené.Ani jsem jej nerozebíral,jen jsem dotáhl volné šrouby.Tlakem vzduchu jsem se přesvědčil,že už to "nefouká",jako před tím a servo budu montovat nazpátek.Má někdo z vás zkušenosti s touto závadou???Byl jsem docela v šoku,neboť mé autíčko nebylo ještě opravováno(r.v.98,naj poctivých 127tis.km) a opravdu nebylo poznat,že se do serva někdo hrabal.Překvapil mne volný šroubek,resp.šroubky.Opravdu po dotažení už to nefouká....zkoušel jsem to i před utažením a foukalo to jako blázen.Budu rád za zkušenost.
Mějte se príma,Roveráci!
Karlos I.
Myslím,že až se zahřeje poteče dál jenom v menší míře.Pokud to chceš opravit pořádně použij anaerobní lepidlo.

Jaroush
Příspěvky: 37
Registrován: stř říj 10, 2007 20:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

servo

Příspěvek od Jaroush » stř říj 24, 2007 15:57

Zdravim,
pred cca 2mesici sem resil to same...
puvodni igelitopapirove zverstvo zacalo v jednom bode prosakovat a tim kapat....
Prislo na radu rozebrani a zhotoveni nahradniho tesneni (ted nevim jak se ten mat. jmenuje) a namazani tesnici pasty....to vydrzelo dva dny:-( a bylo to mnohokrat horsi....
Takze pri druhem pokusu se pouzila nejaka dvouslozková pryskyrice,(udajne na takoveto veci,zakoupeno za cca 90kc nekde v OBI) a stim bez problemu jezdim kazdy den jiz ony 2mesice....

s pozdravem J.

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: servo

Příspěvek od Roman620ti » stř bře 19, 2008 13:07

Ahoj všichni,
měl bych také dotaz k servu. Teď jsem si koupil další 620ti na běžné ježdění, ale bez funkčního serva. Když doleju olej po chvilce je rozšlehanej po motoru a nádobka zase prázdná. Utíká to hodně někde u servočerpadla, možná z toho spoje(hliník na hliník). Je vidět těsnění a oprasený pryží na motory. Jinak s práznou nádobkou se už nejakej kilometr najel a je to strašná posilovna :lol: Bojím se, aby se nemohlo poškodit ještě řízení :roll:
A jak tady čtu, musí se použít něco speciálního? Neznáte přímo nějakej název, prosím?
Díky moc za případné rady :mrgreen:
2x Rover 620ti

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: Servo 620SDi

Příspěvek od Roman620ti » pát bře 21, 2008 7:20

Ještě jsem se chtěl zeptat, když seženu nějaké to lepidlo, mám tam vystříhat to těsnění z papíru na výrobu těsnění a nebo jen to lepidlo???
2x Rover 620ti

Karlos I.
Příspěvky: 3
Registrován: pát říj 12, 2007 9:48
Bydliště: Sokolov

Re: Servo 620SDi

Příspěvek od Karlos I. » stř bře 26, 2008 12:41

To servo je z odlitků,mezi nimiž je těsnění z nějakého hrozného,průhledného papíru,či co.Já to dotáhl a nevypadalo to,že by to mělo téci dále,ale pro případ jsem to rozebral,z papíru jsem vyrobil jiné těsnění a namazal takovým modrým lepidlem,co používají v servisu na utěsnění převodovek.Od té doby jsem najel asi 4tis.Km a je to bez problémů.Takže doporučuji se obrnit trpělivostí,zvyknout si na malý prostor pro ruce a dát si bacha při zpětné montáži.Přeji zdar a radost z autíčka.
Karlos I.

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: Servo 620SDi

Příspěvek od Roman620ti » stř bře 26, 2008 14:17

tak tenhle příspěvek se mi podařilo smazat... :oops:
2x Rover 620ti

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: Servo 620SDi

Příspěvek od Roman620ti » ned kvě 18, 2008 17:37

Hm...tak už zase mizí ve stříbrném servo olej a začíná se rozstřikovat po motoru. Asi ta pryž neni zase tak skvělá :x :roll: Zítra zkusím to OBI a snad tam něco najdu :|

No dnes jsem to opět v dešti rozebral a při rozdělení čerpadla to vypadalo dobře, ale asi to někde lehce fouklo, protože olej ubíhal poměrně rychle. To mě vydrželo od Velikonoc, dával jsem tam vystříhané těsnění z komoušského papíru a použil těsnící pryž na motory. Dnes jsem zajel do OBI a to jmenované anaerobní lepidlo nemaj, tak jsem zkusil vzít epoxid od Pattexu. Docela dobře o něm píšou, má vydržet teplotu od -30 až do +150 a zatížení do 190kg/cm2 a mělo by odolávat mimo jiné i olejům. Ale hodně rychle to schlo. Zítra ho snad budu montovat zpět. No doufám, že už to nebudu muset zase rozebírat.
2x Rover 620ti

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: Servo 620SDi

Příspěvek od Roman620ti » sob kvě 24, 2008 20:56

Tak nakonec nepomohl ani ten epoxid, pak jsem to zkoušel ještě jednou jen s tou pryží a vše vesele teklo. Nakonec jsem koupil jiné servočerpadlo z vrakoviště, tak doufám, že mi nezačne také téct. Nakonec jsem to měl rozebrané asi 5krát, což už mě fakt ničilo. Snad už teď budu mít pokoj...
2x Rover 620ti

Uživatelský avatar
seba
Příspěvky: 1309
Registrován: sob říj 04, 2008 9:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Servo 620SDi

Příspěvek od seba » stř úno 11, 2009 15:56

Můžete mi prosim někdo napsat jak se to servo rozebírá?Jestli myslíte to co je naproti vodní pumpě...Povolil jsem 4 šrouby ale nejde od sebe..Vypadá to jako nalisované.Mám to stáhnout stahovákem?Nebo jak se to rozebírá?Chi to taky přetěsnit tak dyby někdo už věděl co je na to dobré tak to uvítám:)Jinak důležité je asi pořádně odmastit:)
Miluji Rover Club. T16 turbo power.

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: Servo 620SDi

Příspěvek od Roman620ti » stř úno 11, 2009 16:54

Pokud neteklo, vůbec bych do něho nesahal :!: :!: :!: Jestli jsi ho ale už povolil, tak teď už budeš muset. Stačej vyšroubovat ty šroubky, pak to drží jen to lepidlo, ale musíš vybouchat ven tu hřídelku, aby to šlo rozebrat a odmastit. Musíš z hřídelky dostat takovej ten prevít, co zapadne do vodní pumpy. Pak se to rozpadne...
2x Rover 620ti

Uživatelský avatar
seba
Příspěvky: 1309
Registrován: sob říj 04, 2008 9:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Servo 620SDi

Příspěvek od seba » stř úno 11, 2009 19:32

Roman620ti píše:Pokud neteklo, vůbec bych do něho nesahal :!: :!: :!: Jestli jsi ho ale už povolil, tak teď už budeš muset. Stačej vyšroubovat ty šroubky, pak to drží jen to lepidlo, ale musíš vybouchat ven tu hřídelku, aby to šlo rozebrat a odmastit. Musíš z hřídelky dostat takovej ten prevít, co zapadne do vodní pumpy. Pak se to rozpadne...
Jo právě že teklo.Dík moc za radu už sem myslel že to nepůjde.Mam nejlepší odmašťovač tak myslím že to půjde a těsnění koupím od loctitu 8) Uvidíme jak to bude držet.
Miluji Rover Club. T16 turbo power.

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: Servo 620SDi

Příspěvek od Roman620ti » stř úno 11, 2009 19:48

No asi bude nejlepší sehnat to anaerobní lepidlo, jinak jsem to rozdělával a lepil jak ho*vado zbytečně, dokud jsem raději nekoupil jiné z vrakoviště :lol: Nakonec jsem stejně zjistil, že to původní bylo mrtvé, protože dlouhou dobu jezdilo skoro na sucho. Po nainstalování "nového" šlo řízení hrozně lehoučce, no jako v červeným :P
2x Rover 620ti

Uživatelský avatar
seba
Příspěvky: 1309
Registrován: sob říj 04, 2008 9:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Servo 620SDi

Příspěvek od seba » stř úno 11, 2009 19:55

:) to já tam olej měl takže nasucho nešlo, ale asi prolínalo nebo kapalo protože pod nim to bylo dost zahnojené.Co se tam lije za olej?
Miluji Rover Club. T16 turbo power.

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: Servo 620SDi

Příspěvek od Roman620ti » stř úno 11, 2009 20:04

Jo tak to nevím, asi tam má bejt nějakej červenej, osobně tam leju zelenej orig. koncern W :) Údalně by měl být lepší jak ten červený...
2x Rover 620ti

Odpovědět