Vymena repro

bignos
Příspěvky: 11
Registrován: stř dub 09, 2008 7:01
Bydliště: Nitra SK

Re: Vymena repro

Příspěvek od bignos » pát dub 11, 2008 11:12

Kedze mam dnes volno tak som sa na to vybehol hned pozret.
Reproduktory su vonku. Dik za radu. Idem si vybrat nejake nove k znamemu do predajne.
618 Si. r.97
Konečne som našiel spriaznené duše aj keď až za hranicami. :-)

Uživatelský avatar
Muff
Příspěvky: 32
Registrován: stř črc 16, 2008 15:55
Bydliště: 620Si
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena repro

Příspěvek od Muff » pon srp 11, 2008 2:55

mate nejakou zkusenost, zda dopredu spis pasuji 130 nebo 165 repro? nerad bych tam neco slozite pacil...

uvazuju ted mezi

http://www.ahifi.cz/akcni-sety/helix-da ... -69-1.html
http://www.ahifi.cz/akcni-sety/hertz-ds ... x-690.html

Uživatelský avatar
Big.T
Příspěvky: 234
Registrován: ned led 27, 2008 21:31
Bydliště: Náchodsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena repro

Příspěvek od Big.T » pon srp 11, 2008 16:27

Pokud se podivas o par prispevku zpet, zjistis, ze prave ty Helixi jsem do Roverka daval. Ted jsem jen pridal subwoofer a jsem spokojen. Vrele doporucuji. Ta akcni cenba je myslim dobra.
R 620 SD r.v. 1998
www.tomsfoto.xf.cz

Uživatelský avatar
Muff
Příspěvky: 32
Registrován: stř črc 16, 2008 15:55
Bydliště: 620Si
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena repro

Příspěvek od Muff » pon srp 11, 2008 16:43

big.t: jj diky, samozrejme jsem to cetl, ale o par prispevku driv zase nekdo trvdil, ze originalni jsou atyp 145mm, tak chci zvolit neco, s cim bude nejmin problemu a nutnosti improvizovat, nejsem nijak zrucny typ ;]]

kazdopadne jak dopadly nakonec ty tweetery? podarilo se ti zabudovat tez?

Uživatelský avatar
Big.T
Příspěvky: 234
Registrován: ned led 27, 2008 21:31
Bydliště: Náchodsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena repro

Příspěvek od Big.T » pon srp 11, 2008 20:20

Muff píše:big.t: jj diky, samozrejme jsem to cetl, ale o par prispevku driv zase nekdo trvdil, ze originalni jsou atyp 145mm, tak chci zvolit neco, s cim bude nejmin problemu a nutnosti improvizovat, nejsem nijak zrucny typ ;]]

kazdopadne jak dopadly nakonec ty tweetery? podarilo se ti zabudovat tez?
Originaly jsem neresil, stejne nehraly a Helixy jsem namontoval do rohu na calouneni prednich dveri.
R 620 SD r.v. 1998
www.tomsfoto.xf.cz

Uživatelský avatar
Muff
Příspěvky: 32
Registrován: stř črc 16, 2008 15:55
Bydliště: 620Si
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena repro

Příspěvek od Muff » úte srp 12, 2008 17:43

aha no ja prave chci, aby mrizky a calouneni zustaly tak jak jsou :) pokud by nekdo chtel provadet podobnou operaci, zde je velice slusnej navod

http://www.grumpy-monkeh.co.uk/guides.p ... r%20system

kazdopadne na nejakym UK audiofilnim foru jsem cetl, ze nez kupovat komponentni predni repro, je pry lepsi koupit kvalitni coax s moznosti zmeny smerovani tweeteru... jde o to, ze originalni poloha pro tweetery hned za prednim oknem je pry dost nestastne zvolena, jednak jsou hrozne daleko od stredobasu a hlavne smeruji pak primo na zakriveny sklo, cimz pak vznikaji neprijemny odrazy a vyslednej zvuk je dost nekoherentni...

Uživatelský avatar
Muff
Příspěvky: 32
Registrován: stř črc 16, 2008 15:55
Bydliště: 620Si
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena repro

Příspěvek od Muff » úte říj 21, 2008 10:22

Budu vdecny za jakykoliv rady a postrehy v nasledujicich vecech:

a) instalace vyskace - nemam tam zadny kabel, rozhodne nechci sundavat celou pristojovku, tak me zajima, zda se to nekomu podarilo protahnout nekam dolu, vyhybky budu mit asi za schrankou na veci vpravo... bohuzel se mi to protazeni nedari, nejaky rady, tipy prosim?

b) kabely do dveri - nechci pouzit standartni pidi kabliky co jsou v konektoru, ale rad bych z auta do dveri provlekl novy, silnejsi kabel... nicmene se zda, ze bez sundani dveri to nepujde, jedina dira v oblasti pantu (na dverich) je kompletne obsazena tim standartnim konektorem... takze zvazuju sundani dveri a provrtani noveho otvoru, do ktereho pujde ten kabel z "husiho krku" s ostatnimi kabely, ale tento pujde pak primo do dveri jinou dirou...

Uživatelský avatar
Muff
Příspěvky: 32
Registrován: stř črc 16, 2008 15:55
Bydliště: 620Si
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena repro

Příspěvek od Muff » pát říj 24, 2008 10:57

takze vyreseno, kdyby to nekdo potreboval tak tady jsou hinty:

a) vyskace - nalevo u ridice je to docela problem, ale podarilo se to nakonec protahnout dirou uplne nalevo, kdyz je sundany plast pod volantem, tak uplne nalevo je videt prosvitajici svetlo zezhora... tak touto dirou, primo po zeleze karoserie... chytnout to pak nahore pod zaklopkou vyskace nejakym dratem nebo tak neco... na druhe strane u topeni je to jeste vice easy, doporucuju protahovat kabel zezhora - po sundani krytu vyskace smerem doleva.. objevi se pak vedle topeni v takovem plastovem vecku za odkladaci prihradkou

b) kabely do prednich dveri - tak toto je trochu psycho, protoze je nutno opravdu oddelat dvere a udelat do nich ze strany diru... jinak to pak jde provleknout az k dire spolecne s ostatnimi kabely v tom husim gumovem krku az do auta...

dalsi postreh je, ze se do dveri nevejdou standarne 165mm repro, i kdyz to tak vypada... nejde pak stahovat okynko, chce to podobnou redukci jako http://www.grumpy-monkeh.co.uk/guides.p ... r%20system

Uživatelský avatar
tobias
Příspěvky: 1163
Registrován: úte říj 16, 2007 18:38
Bydliště: PRAHA

Re: Vymena repro

Příspěvek od tobias » úte lis 11, 2008 16:06

Poradil by mi nekdo, jestli je v 620 klasicky rozmer radia? Chci koupit neco novyho a nerad bych to potom vracel. A rover je porad v servise.
prodany Rover 620ti :(
Mercedes 124-300 Coupe
Ochcafka na kazdy den

Uživatelský avatar
Muff
Příspěvky: 32
Registrován: stř črc 16, 2008 15:55
Bydliště: 620Si
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena repro

Příspěvek od Muff » stř lis 12, 2008 10:30

tobias píše:Poradil by mi nekdo, jestli je v 620 klasicky rozmer radia? Chci koupit neco novyho a nerad bych to potom vracel. A rover je porad v servise.
jj, rozmer je zcela klasicky a myslim, ze se tam vejde i nejaky extra dlouhy model, mista tam je dost... pokud mas ale originalni rover konektor, mozna bude nutny prehazet par vodicu a napojit je na konektor noveho autoradia, ale je to easy, barevny kody dratu najdes v repair manualu, oddil "in-car entertainment"

Uživatelský avatar
tobias
Příspěvky: 1163
Registrován: úte říj 16, 2007 18:38
Bydliště: PRAHA

Re: Vymena repro

Příspěvek od tobias » stř lis 12, 2008 11:00

Muff: díkes, akorat teda nevim jak to zvladnu, ale snad to pujde. Je tam original radio v barve palubky (imitace dreva) ale preci jenom kazety uz jsou docela dlouho prekonany :)
prodany Rover 620ti :(
Mercedes 124-300 Coupe
Ochcafka na kazdy den

Uživatelský avatar
Muff
Příspěvky: 32
Registrován: stř črc 16, 2008 15:55
Bydliště: 620Si
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena repro

Příspěvek od Muff » stř lis 12, 2008 11:29

tobias píše:Muff: díkes, akorat teda nevim jak to zvladnu, ale snad to pujde. Je tam original radio v barve palubky (imitace dreva) ale preci jenom kazety uz jsou docela dlouho prekonany :)
hmm ja jsem investoval do alpine ida-x200, hlavne proto, ze tam byla pouze dira a originalni konektor byl ustipnuty... mozna zvaz nakup nejakyho FM transmiteru do cigaretovyho zapalovace, aby si neporusil vzhled interieru :) jeden kamos si koupil tento http://www.aukro.cz/item479751066_mp3_p ... vneji.html a je uplne v klidu, muzes tam pripojit usb flash disk i audio line-out...

Uživatelský avatar
tobias
Příspěvky: 1163
Registrován: úte říj 16, 2007 18:38
Bydliště: PRAHA

Re: Vymena repro

Příspěvek od tobias » stř lis 12, 2008 16:26

Muff: neco podpobnyho mam uz dlouho z Anglie, ale mensi a da se to napajet i 2xAAA a vydrzi to tak mesic :) ale stejne to porad neni ono. Koukam na ruzny Sony a Pioneery. Chci aby to v sobe melo i handsfree pres BT. No uvidime :)
prodany Rover 620ti :(
Mercedes 124-300 Coupe
Ochcafka na kazdy den

Uživatelský avatar
Big.T
Příspěvky: 234
Registrován: ned led 27, 2008 21:31
Bydliště: Náchodsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena repro

Příspěvek od Big.T » sob črc 10, 2010 13:59

Ma nekdo tuseni, kde u 620 hledat original vyhybky? Potreboval by jsem je vyradit. Jsou-li tam vubec nejake. :wink:
R 620 SD r.v. 1998
www.tomsfoto.xf.cz

Uživatelský avatar
seba
Příspěvky: 1309
Registrován: sob říj 04, 2008 9:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena repro

Příspěvek od seba » ned črc 11, 2010 22:48

Co to je vyhybka?
Miluji Rover Club. T16 turbo power.

Odpovědět