Trhání motoru ve vyšších otáčkách ZJIŠTĚNO - OPRAVENO

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: Trhání motoru ve vyšších otáčkách VYŘEŠENO :-(

Příspěvek od Roman620ti » ned dub 06, 2008 19:07

Tu jsem dával obě nové, protože byly obě tak zpuchřelé, že se mi rozsypaly v ruce. Ale právě koukám všude po netu a nemůžu nic najít. Myslím, že na turbu jako takovém by se snad nemohlo nic poškodit, aby to dělalo takové nesmysle. Vždyť když zrychluji pomalu, tak to jde normálně vytočit k omezovači a na volnoběh to jde taky až do omezovače a bez cukání. Napadá mě jen, že by byl nějakej nemocnej podtlak, nebo ta přepouštěcí klapka turba. No nevím, nevím. Už jsme tři kolegové, co maj tenhle problém na R620ti. Ale díky :wink:
2x Rover 620ti

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: Trhání motoru ve vyšších otáčkách VYŘEŠENO :-(

Příspěvek od Roman620ti » sob kvě 24, 2008 20:46

Tak už mi ani stříbrnej necuká a doufám, že mi to vydrží... Pro všechny ostatní, co maj tenhle problém, tak za to může regulace klapky na výfukové části turba. Sehnal jsem jí na vrakáči a už to lítá jako krááá... Je to vlastně plechová uzavřená nádobka, ve které bude membránka a při tlaku začne působit na táhlo a otevře klapku, přes kterou můžou výfukové plyny rovnou za turbo do výfuku. Ta byla ve stříbrném prasklá, protože když jsem do té regulace pusou foukl, šlo to zadem ven a u červeného to nedělalo. Proto jsem jí začal schánět a je to ono.
Zajímavé je, že u toho stříbrného turbo nechrastilo, přitom většina Tíček prostě chrastí, jako i můj červenej no a teď, když jsem tam dal tu jinou regulaci, chrastí i ve stříbrném. Proto bych řekl, že ten zvuk vydává ta klapka, která začla chrastit až poté co jí začala nová regulace opět ovládat. Takže bych řekl, že obě záhady rozluštěny :lol: 8)

Konečně si můžu užívat toho super svezení i u stříbrného :P :P :P
2x Rover 620ti

qickshare
Příspěvky: 10
Registrován: sob kvě 08, 2010 20:53

Re: Trhání motoru ve vyšších otáčkách ZJIŠTĚNO - OPRAVENO

Příspěvek od qickshare » úte srp 31, 2010 19:27

no ja mam asi sami problem myslim s tou klapkou ja som to zacal nejako nastavovat ked pootocil na jednu stranu viacej zacalo mi to nejako brumat chcel by som vas poprosit ci by nebolo mozne co mate rovra 620 sdi ze by ste mi to zmerali tam ako je ta matka od zaciatku zavitu sublerom ze kolko to asi ma aby som vedel ju dat tak ako ma byt tu unas nema nikto rovra a este jeden dotaz ja mam problem taky ze mi hlasi chybu na pocitaci nejaku chybu snimaca na jednej tryske a chcem sa opytat ked pridam na podlahu tak mi stym autom trhne raz a potom to auto uz nejde ledva vytahnem sneho 100km po rovine mali ste niekto stymto skusenost.Uz som v koncoch vymenil som uz dost veci len tato mi ostala

Mira76
Příspěvky: 5
Registrován: čtv čer 02, 2011 12:09

Re: Trhání motoru ve vyšších otáčkách ZJIŠTĚNO - OPRAVENO

Příspěvek od Mira76 » ned črc 24, 2011 13:25

Ahoj,chtěl bych reagovat na toto téma se kterým mám co dočinění (aspoň myslim) Měl jsem ten samý problém. Při pozvolna sešlapnutí plynu auto jelo jak drak,ale po sešlápnutí na podlalu a rychle se rozjet to cuklo že bych vypadnul a pro uši nic moc. Dal jsem to na diagnostiku a tam mi zjistili manžetu na turbu. Po rozebrání turba kupodivu měli odborníci pravdu a opravdu manžeta měla vsobě 3 malé dírky. Sehnal jsem si novou až z Jeseníka z vrakáče cca 600 Kč + 200,- poštovné (kurýr) a mám klid. Teď to má jen takový houpavý přidávání tak hledám další závadu,která podle mě už nebude na turbu,ale na váze vzduch. No uvidím

Uživatelský avatar
seba
Příspěvky: 1309
Registrován: sob říj 04, 2008 9:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Trhání motoru ve vyšších otáčkách ZJIŠTĚNO - OPRAVENO

Příspěvek od seba » stř lis 02, 2011 23:30

Tak to mam prasklý taky, Přesně u 4000 otáček to najednou vynechá a cukne co s celym autem! Možná k tomu prispelo jak to mam přitažený, dám novou a nebudu jí přitahovat, ale připustim to boost controllerem.
Miluji Rover Club. T16 turbo power.

Uživatelský avatar
seba
Příspěvky: 1309
Registrován: sob říj 04, 2008 9:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Trhání motoru ve vyšších otáčkách ZJIŠTĚNO - OPRAVENO

Příspěvek od seba » stř lis 02, 2011 23:32

HAle a to cuknutí to bude asi FUEL CUT ne? Obtokáč se neotevře a ECU odpojí palivo aby se motor nepřeturbil :-DDDDD ze jo?
Miluji Rover Club. T16 turbo power.

Uživatelský avatar
LANiN
Příspěvky: 432
Registrován: ned dub 26, 2009 8:44
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Trhání motoru ve vyšších otáčkách ZJIŠTĚNO - OPRAVENO

Příspěvek od LANiN » čtv lis 03, 2011 9:16

seba píše:HAle a to cuknutí to bude asi FUEL CUT ne? Obtokáč se neotevře a ECU odpojí palivo aby se motor nepřeturbil :-DDDDD ze jo?
Mělo by to tak fungovat.. ŘJ zaznamená jiné hodnota tlaku v "sání" které zřejmě nezná a vypíná vstřiky.. udivuje mě že je přímo vypne, většinou se setkávám že řj omezí přívod paliva ale vstřiky nevypína :shock:
Lexus IS300 SportCross - driftovací kombík
Rover 620i r.v.93, LPG = 1,2Kč/1Km SOLD
R19 Cabrio 1.8l 66kW automat r.v.1989, Klima, KW Sport2, Keskin KT8 Black, 3kč/1km ale s větrem ve vlasech

http://lanin.rajce.idnes.cz/"

Davidrtw
Příspěvky: 41
Registrován: pon zář 17, 2012 9:49

Re: Trhání motoru ve vyšších otáčkách ZJIŠTĚNO - OPRAVENO

Příspěvek od Davidrtw » ned říj 07, 2012 15:54

ahoj Taky se přidavam mam uplně stejny problem tak pořad hledam přičinu ale je tu hodně navrhu tak nevim z čeho si mam vybrat jestli to je tou regulaci na turbu,a nebo něčim jinym ještě poradte diky :(

Uživatelský avatar
seba
Příspěvky: 1309
Registrován: sob říj 04, 2008 9:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Trhání motoru ve vyšších otáčkách ZJIŠTĚNO - OPRAVENO

Příspěvek od seba » ned říj 07, 2012 23:12

to bude membrana v solenoidu co ovlada wastegate,....to z ceho vede tahlo k vratkum na vyfukovy casti turba..
Miluji Rover Club. T16 turbo power.

Davidrtw
Příspěvky: 41
Registrován: pon zář 17, 2012 9:49

Re: Trhání motoru ve vyšších otáčkách ZJIŠTĚNO - OPRAVENO

Příspěvek od Davidrtw » ned říj 07, 2012 23:52

nerozumim tomu tolik ale zeptam se lajcky je to takova ta banka na turbu s takovym tahlem?

Uživatelský avatar
seba
Příspěvky: 1309
Registrován: sob říj 04, 2008 9:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Trhání motoru ve vyšších otáčkách ZJIŠTĚNO - OPRAVENO

Příspěvek od seba » úte říj 09, 2012 11:46

jo jasny to je ono....
Miluji Rover Club. T16 turbo power.

Davidrtw
Příspěvky: 41
Registrován: pon zář 17, 2012 9:49

Re: Trhání motoru ve vyšších otáčkách ZJIŠTĚNO - OPRAVENO

Příspěvek od Davidrtw » stř říj 10, 2012 20:14

ok Diky moc tet ji musim akorad někde sehnat :(

Uživatelský avatar
seba
Příspěvky: 1309
Registrován: sob říj 04, 2008 9:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Trhání motoru ve vyšších otáčkách ZJIŠTĚNO - OPRAVENO

Příspěvek od seba » stř říj 10, 2012 23:28

http://www.ebay.co.uk/itm/Internal-Wast ... 337caf7530

ale nevim ejstli to je ono a posta je nehorazne draha
Miluji Rover Club. T16 turbo power.

Davidrtw
Příspěvky: 41
Registrován: pon zář 17, 2012 9:49

Re: Trhání motoru ve vyšších otáčkách ZJIŠTĚNO - OPRAVENO

Příspěvek od Davidrtw » pát říj 12, 2012 17:23

Mo asi je to ono Dival jsem se dnes na to a vypada uplně totožně děkuji moc !!!tak sem zvědavy kolik bude ta pošta koštovat :(

Uživatelský avatar
seba
Příspěvky: 1309
Registrován: sob říj 04, 2008 9:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Trhání motoru ve vyšších otáčkách ZJIŠTĚNO - OPRAVENO

Příspěvek od seba » ned říj 14, 2012 11:22

US $39.55 posta to ej des, mozna by s nim slo domluvit enco lepsiho enbo kouknout jinde.
Miluji Rover Club. T16 turbo power.

Odpovědět