Kontrolka čerpadla

Odpovědět
Fody75
Příspěvky: 53
Registrován: sob čer 15, 2013 19:37
Bydliště: Děčín

Kontrolka čerpadla

Příspěvek od Fody75 » sob čer 15, 2013 19:51

Ahoj všem,právě jsem se zaregistroval do Vašeho klubu.Tento týden jsem koupil Rover620 1997.Potřeboval bych poradit.
Pokud budete vědět budu velmi vděčný.PO chvilce jízdy se mi rozsvítí kontrolka čerpadla.Při větším a prutším sešlápnutí plynu auto nemá takový výkon.Při puštění plynu kontrolka zhasne .Vše se opakuje .Jakmile se kontrolka rozsvítí nemá to takový výkon.Ten co mi to prodal mi řekl,že to začalo dělat kdy se měnily rozvody.Že je to jen kontakt,ale to tak určitě není ,Tak jsem asi naletěl.Díky všem za odpověd. Tom Děčín.

Uživatelský avatar
white.lexus
Příspěvky: 66
Registrován: sob pro 04, 2010 23:48

Re: Kontrolka čerpadla

Příspěvek od white.lexus » pon čer 17, 2013 23:02

Nie kontrolka čerpadla ale kontrolka motoru... a keď svieti, tak je motor automaticky v tzv. núdzovom režime preto nemá výkon ani ťah..mne sa rozsvecovala hned jak sa auto zahrialo na prevádzkovú teplotu,,,pomohla výmena teplotného čidla pri altíku..takže kludne to môže byť niektoré s čidiel..
Rover 620 SDi Limited

EvilRover
Příspěvky: 12
Registrován: úte dub 16, 2013 7:57
Bydliště: Brno

Re: Kontrolka čerpadla

Příspěvek od EvilRover » úte čer 18, 2013 10:52

Já myslím, že to může být i kontaktem. Obecně se tu doporučuje projít všechny konektory, co najdeš. Postupně je rozpojit, prostříknout čisticím roztokem (např. já používám PRF 68/520), lehce napružit kontakty (když je potřeba a velmi opatrně) a pak znovu spojit.

Mně to prozatím odstranilo několik neduhů s chodem motoru. Jako první nástřel bych to zkusil.

Jinak jako novému vlastníkovi ti doporučím stáhnout si RAVE (servisní manuály), najdeš tam mnoho návodů a obrázků, jak co funguje a hlavně montážní postupy. Opravdu to pomáhá k získání představy, jak je co náročné opravit. Bohužel ted u sebe nemám link.
Rover 620 SDi - r.v. 1998, motor 20T2N, 77kW
Brno

Fody75
Příspěvky: 53
Registrován: sob čer 15, 2013 19:37
Bydliště: Děčín

Re: Kontrolka čerpadla

Příspěvek od Fody75 » stř čer 19, 2013 17:16

Díky moc za odpovědi pokusím se vzít to od nejjednodušího řešení .Krásný den Tom

Odpovědět