600 Ti NETÁHNE-ztráta výkonu

Uživatelský avatar
seba
Příspěvky: 1309
Registrován: sob říj 04, 2008 9:02
Kontaktovat uživatele:

600 Ti NETÁHNE-ztráta výkonu

Příspěvek od seba » pát dub 03, 2009 18:04

Čau
moje šestistovka s turbem zlenivěla!:-DDřív když sem an to hamstnul tak to trhalo gumy.No a teť to sešlápnu, motor jde do otáček ale forsáž nějak moc nespíná:(NEvíte co s tim ?Jinak obtokovej ventil mi chrastí tak jestli tlak nemůže unikat nedoléhajícím obtokovým ventilem..?Na kolik vyjde nechat změřit kolik turbo tlačí.?A taky mam otázku jestli to může bát výfukem..Dával jsem jiný neděravý ale že by to mělo až takovej vliv?POČKAM CO NAPÍŠETE AŤ NELEZU ZBYTEČNĚ POD AUTO A NEZKOUŠIM tam rvát ten děravej lauf:-DVážně z toho mám deprese že mi nespíná forsáž:(

Jak moc vám tvrdnou hadice když na volnoběh přidáte do turba?Mě to začíná tvrdnout až při 4000 a to lehce..:(Ale bez zatížení na neutral to asi ani nijak extra plnit nemá.ne?
Miluji Rover Club. T16 turbo power.

Uživatelský avatar
seba
Příspěvky: 1309
Registrován: sob říj 04, 2008 9:02
Kontaktovat uživatele:

Re: 600 Ti NETÁHNE-ztráta výkonu

Příspěvek od seba » sob dub 04, 2009 8:54

Myslim že to bude netěsnícim obtokovym ventilem...Pomocí ty tyčky by se měl seřídit ne?a pak by měl přestat i cinkat...
Miluji Rover Club. T16 turbo power.

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: 600 Ti NETÁHNE-ztráta výkonu

Příspěvek od Roman620ti » sob dub 04, 2009 10:38

seba píše:Myslim že to bude netěsnícim obtokovym ventilem...Pomocí ty tyčky by se měl seřídit ne?a pak by měl přestat i cinkat...
No k nějakému seřízení to je, ale nevím, jestli to pomůže. To cinkání asi nezmizne. Zkusit to můžeš, jen bych si poznačil tu původní polohu, jenže aby jsi se k tomu dostal budeš potřebovat hodně nervů, spíš bych řekl turbínu vyndat...Co nějaká netěsnost hadic. Prošel jsi všechny výstupní hadice? Často bývá prasklá první hadice, ze strany od svodů, kde je největší žár, nebo nějaká povolená spona, či prodření :?:
2x Rover 620ti

Uživatelský avatar
seba
Příspěvky: 1309
Registrován: sob říj 04, 2008 9:02
Kontaktovat uživatele:

Re: 600 Ti NETÁHNE-ztráta výkonu

Příspěvek od seba » ned dub 05, 2009 9:05

No tak jsem přitáh tu závitovou ovládací tyčku wastegatu a už to necinká, výkon se trochu zlepšil ale pořád to neni ono jako při koupi...Bude to asi ti vyfukem..Zkusim dát starej a uvidim.A kdyžtak jestli to bude tim tak to nějak pořešim:)Netěstnost hadic přezkoušim ale nezdá se mi to..

Nevíte někdo kam zapojit budík na tlak turba?
Miluji Rover Club. T16 turbo power.

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: 600 Ti NETÁHNE-ztráta výkonu

Příspěvek od Roman620ti » ned dub 05, 2009 19:20

No to koukám, fakt Ti to přestalo úplně cinkat a chrastit??? A šlo se k tomu dostat na autě, nebo musela turbína ven? A ještě se zeptám na kterou stranu jsi to šrouboval, jestli jako tu tyčku prodloužil, nebo zkrátil a o kolik. To by se mi líbilo, mít to tiché, ale bál sem se s tím hejbat :-D
2x Rover 620ti

Jan Ryšánek
Příspěvky: 47
Registrován: sob úno 16, 2008 17:56

Re: 600 Ti NETÁHNE-ztráta výkonu

Příspěvek od Jan Ryšánek » ned dub 05, 2009 19:31

ja mam uplne stejnej problem,ale me to zacalo delat od doby co jsem vymenil podtlakovou nadobku.Jeste jsem neprisel na to-co to zpusobuje.Nevim jestli je to vyfukem.Az na to prijdes napis mi osobkou,chrasteni jsem zamezil vymezenim osicky v turbu

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: 600 Ti NETÁHNE-ztráta výkonu

Příspěvek od Roman620ti » ned dub 05, 2009 20:20

Jo a s tím výfukem nevím, co tam máš za vejfuk? Laděněj? Třeba u stříbrného mám vymlácenej katalyzátor, z něho vede jen jedna trubka do posledního lazeného tlumiče. Střední tam vůbec neni, zvuk to má hezkej, ale jede to asi stejně jako červenej, kterej má kat plnej, raději klepu... a standartní oba tlumiče. Tak tím to asi nemůže mít takovej extra vliv. :idea: A tobě se to zhoršilo hned po nandání nového výfuku :?:
2x Rover 620ti

Uživatelský avatar
seba
Příspěvky: 1309
Registrován: sob říj 04, 2008 9:02
Kontaktovat uživatele:

Re: 600 Ti NETÁHNE-ztráta výkonu

Příspěvek od seba » ned dub 05, 2009 20:34

Já jsem měl komplet výfuk od BOSAL, tento výfuk měl katalizátor pak středovej a pak koncák.Dělal děsnej bordel a netáhlo to odspoda.Tak jsem dal koncovej výfuk walker(je asi vysypanej protože se v něm už něco přesejpá.)Motor táhnul od spoda ale v horních točkách strácel výkon, jenže já to přisuzoval něčemu jinýmu čímž to neni..Tak to je asi tim výfukem..No a tak jsem zkusil dát od walker potrubí kde chybí středový tlumič...A nejede to nejhůř no ale nic extra..

Prý je lepší mít středový díl tak nevim...

Navrhuju vyndat katalizátor a dát potrubí se středovim bosal a koncákem bosal..Vyklepat bordel a zavařit..Uvidíme jestli i se zavařenym to bude mít tah:)A hlavně koupim ten budík ať vidim kolik to kdy tlačí..A budu moudřejší...

No a hlavně možná to jede stejně a já si na ten výkon jen zvyk:-DA taky jak byl prasklej tak ten zvuk tomu dodával pocit že to víc jede:-DTo je taky možnost
Miluji Rover Club. T16 turbo power.

Uživatelský avatar
seba
Příspěvky: 1309
Registrován: sob říj 04, 2008 9:02
Kontaktovat uživatele:

Re: 600 Ti NETÁHNE-ztráta výkonu

Příspěvek od seba » ned dub 05, 2009 20:39

Jan Ryšánek píše:ja mam uplne stejnej problem,ale me to zacalo delat od doby co jsem vymenil podtlakovou nadobku.Jeste jsem neprisel na to-co to zpusobuje.Nevim jestli je to vyfukem.Az na to prijdes napis mi osobkou,chrasteni jsem zamezil vymezenim osicky v turbu
Možná tam máš slabší pružinu v tý nádobce ne?A už menší tlak jí stlačí a otevře obtokovej ventil a pak to plní míň...Když přitáhneš tu osičku tak si myslim že by to otvíralo až při většim tlaku a plnilo by to víc..(nezkoušel jsem to)A nebo zaručeenj způsob:kup Manual boost controller a dej ho na tu hadičku co ovládá wastegate..přiškrtíš tim tlak vzduchu co de do nádobky a ta otevře obtokovej ventil později a víc se roztočí turbina-->víc to plní.. No ale naslepo to nedělej...Chce to nainstalovat budík tlaku turba..Kterej ovšem přesně zatim nevim kam a jak zapojit...
Miluji Rover Club. T16 turbo power.

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: 600 Ti NETÁHNE-ztráta výkonu

Příspěvek od Roman620ti » ned dub 05, 2009 20:46

Tak nevím, po koupi červeného byl zadní díl vysypanej, dal jsem novej bosaláckej, ale nepamatuju se, že by to jelo lépe. Mě se nejvíc zamlová sériový výfukovej systém, ale když už někdo dával na stříbrného ten lazenej, měnit to nebudu. Tam je zase ale hezký, že na nizké otáčky je tichej ale když se mu pořádně dá, začne mít krásnej zvouček, zvláště pak v omezovači to je ten správnej poslech :twisted:
2x Rover 620ti

Uživatelský avatar
seba
Příspěvky: 1309
Registrován: sob říj 04, 2008 9:02
Kontaktovat uživatele:

Re: 600 Ti NETÁHNE-ztráta výkonu

Příspěvek od seba » ned dub 05, 2009 20:54

Já na to nemam čas a nervy teť zkoušet to ale až bude čas tak zkusim všechyn kombinace výfuků a uvidim s čim to pojede nejlíp..Jinak s tim děravim to byl krásnej zvuk kor ve vysokejch točkách to uplně mělo zvuk jak když to letí:-DTo jen syčelo PSSSSS:-DNo uvidíme výfuk se už nějak vyřeší...Ještě před laborovánim chci mít měřákk tlaku turba +palubní počítač na spotřebu:-D
Miluji Rover Club. T16 turbo power.

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: 600 Ti NETÁHNE-ztráta výkonu

Příspěvek od Roman620ti » ned dub 05, 2009 21:00

No to bude dobrý, jak se budou měnit čísla, jesli ovšem neni lepší nevidět tu spotřebu :-D Co ten sraz v Mostě? Pojedeš tam :?:
2x Rover 620ti

Uživatelský avatar
seba
Příspěvky: 1309
Registrován: sob říj 04, 2008 9:02
Kontaktovat uživatele:

Re: 600 Ti NETÁHNE-ztráta výkonu

Příspěvek od seba » ned dub 05, 2009 21:07

:-D:-DJá od koupě projezdil 5000kč:-D:-DSpotřebu chci vidět:)A tlak turba tuplem..U modrýho je zvýšená komprese takže při stejny spotrebe pojede lip:).
Na sraz nepojedu..NEmam teť čas a hlavně na zelenym neni nic extra...Na sraz pojedu až modrym kterýho udělám al dente:-D
Miluji Rover Club. T16 turbo power.

Uživatelský avatar
Roman620ti
Příspěvky: 3701
Registrován: pon zář 17, 2007 4:58

Re: 600 Ti NETÁHNE-ztráta výkonu

Příspěvek od Roman620ti » ned dub 05, 2009 21:18

:D To já ji teda ani vidět nechci :D . Ten tlak by se mi libil, stejně jako mazání a teplota, ale moc práce a hlavně vymejšlení... :mrgreen:

Škoda mohlo by nás tam bejt více tíčkářů než loni na Kosti. nO JSEM NA MODRÝHO ZVĚDAVEJ, ALE VOKOUKL BYCH AJ ZELENÉHO, na fotkách vypadal moc hezky :P
2x Rover 620ti

Uživatelský avatar
seba
Příspěvky: 1309
Registrován: sob říj 04, 2008 9:02
Kontaktovat uživatele:

Re: 600 Ti NETÁHNE-ztráta výkonu

Příspěvek od seba » ned dub 05, 2009 21:24

Nooo budíky já vymyslim a pak dam návody co a jak...Zelenej je pěknej ale nic vyjímečnýho..Modrej bude kultovní a vymazlenej:-DTo pojede jen to bude hvizdat:-DPak přijedu obouma....Ale modrym já a zelenym někdo jinej:)Jinak kámoš teť bude kupovat stříbrnýho a dalši kámoš za měsíc taky nějaké Tíčko:) Tak nás bude jak šlupek:-D
Miluji Rover Club. T16 turbo power.

Odpovědět