prosim o pomoc po vymene remenice, kladky sponovacej, remena

Odpovědět
mario.viznerx
Příspěvky: 40
Registrován: čtv zář 19, 2013 18:37

prosim o pomoc po vymene remenice, kladky sponovacej, remena

Příspěvek od mario.viznerx » ned říj 13, 2013 20:41

Dobry vecer prajem.Pred pol rokom som si kupil tohto krasavca (rover 75 2cdt 2001) bol som nadceny kym :som vymenil termostat -OK, potom napravy-OK,
Cca. Jeden den dozadu mi mechanik isiel menit sponovaciu a vodiacu kladku ked chytil hlavnu tu spodnu dvojremenicu zistil, ze ma moc velku volu dal ju von a ta guma totalne vypadana bola -OK sobota a autodiely zatvorene.Tak som na internete nasiel , isiel kupit.Takze usmev na tvari, ze aky som sikovny :):). Mechanik teda vsetko namontoval spravil nahodil koleso a povedal nastartuj.Ja som nastartoval volaco tam troska zasomralo a potom islo vsetko OK. Zavrel kapotu dvere a vtedy som pocul.Take pistanie nie doslova piskot skor nueco take ako mnaucanie :):):). Pri vacsich otackach to robi viac.Bol som s tym u cloveka ktory robi bmw zevraj by to malo byt servo cerpadlo.Moja otazka nema tu niekto nahodou skusenosti ??? Lebo od 10.10.2013 sa mi spustil sled neskutocnej smoly a zufalstva.

Uživatelský avatar
AnderN
Site Admin
Příspěvky: 6964
Registrován: pon zář 17, 2007 17:46
Bydliště: Brno, tel.: +420 725 378 817
Kontaktovat uživatele:

Re: prosim o pomoc po vymene remenice, kladky sponovacej, re

Příspěvek od AnderN » pon říj 14, 2013 10:28

Nemáš to náhodou z Lipt. Mikuláša :?: Bol tu jeden taký chalan nevedel si svojho Rovera vynachválit, kým ho predal.
Obrázek
MG ZT CDTi @ 118 kW / 370 Nm - 2009-? :: 200.000 km @ Obrázek
Rover 25 18K4F / automat CVT - 2013-? :: 50.000 km @ Obrázek
Rover Mini Cooper - 2016-? :: 20.000 km @ Obrázek
Ex. Rover 620 SDi - 2004-2009 :: 100.000 km @ Obrázek

mario.viznerx
Příspěvky: 40
Registrován: čtv zář 19, 2013 18:37

Re: prosim o pomoc po vymene remenice, kladky sponovacej, re

Příspěvek od mario.viznerx » pon říj 14, 2013 16:42

:) :) :) nie nie ja som z nr a kupil som ho z nr pred 5 mesiacmi :)

norbert
Příspěvky: 101
Registrován: pon říj 01, 2007 22:08

Re: prosim o pomoc po vymene remenice, kladky sponovacej, re

Příspěvek od norbert » pon říj 21, 2013 9:34

Nebude ten remeń príliš napnutý? Na inom aute po výmene rozvodového remeňa som tiež počul zvuky v istých otáčkach, keď sa napnutie povolilo zvuky zmizli.

mario.viznerx
Příspěvky: 40
Registrován: čtv zář 19, 2013 18:37

Re: prosim o pomoc po vymene remenice, kladky sponovacej, re

Příspěvek od mario.viznerx » pon říj 21, 2013 21:18

No taaak za odpoved dakujem ale bol meneny klinovy ren nakolko mam 2cdt a to ma rozvodovu retaz.a s tym nebolo nic robene bola menena sponovacia kladka na tom mensom klinovom remeni.Remenica bola tiez menena lebo bola total rozsypana
.a ked sa to vymenilo t.j.remenica a kladka ta spodna.
Tak to vydava take pistave zvuky no skor mnaucanie ako pistanie na volnobehu to robi menej. Ale ked mam zaradenu rychlost a pustim plyn tak to totalne huci.

mario.viznerx
Příspěvky: 40
Registrován: čtv zář 19, 2013 18:37

Re: prosim o pomoc po vymene remenice, kladky sponovacej, re

Příspěvek od mario.viznerx » sob lis 09, 2013 23:14

Aby som nezabudol natrafil som ozaj teda dufam ozaj mechanika - odbornika sadol do auta povozil som ho 3km.Povedal otvor kapotu volaco tam z rukou robil a prestalo to.
No problem bol v tom, ze trubka od serva sa opierala o plech karoseriu a prenasala zvuk do kabiny.No povedal som to mlademu , ktory mi to robik , ze ako sa zavada odstranila .jeho reakcia bola : Je to stara kktina spravis jednu vec objavi sa dalsia :):):):):) :D

Uživatelský avatar
make
Příspěvky: 149
Registrován: úte čer 01, 2010 20:45
Bydliště: Bratislava, Ružomberok

Re: prosim o pomoc po vymene remenice, kladky sponovacej, re

Příspěvek od make » úte kvě 20, 2014 9:46

mate skusenosti s vymenou remenice? aku pouzivate original, pripadne original land rover, pripadne OEM alebo rovno len nahradu? Ceny su tam velmi zvlastne (od 170 za nahradu po 730eur za orig landrover, ale to bola asi nespravna predajna, lebo v inej LR predajni mi ponukol originalnu za 560eur)

moja sa prave rozpadla a v servise, kde mi to robi mi nahradu neodporucal, lebo pred tym tam mal nahradu remenice na BMW a pri porovnani s originalnou bola o polovicu tensia a vydrzala rok.
Nasiel som OEM land rover freelander TD4 za priaznivu cenu 200eur, tak dufam ze vydrzi.

Neviete ci pri vymene treba nejako specialne zaistit rozvody, alebo nieco, alebo to inak nesadne?
Rover 75 2.5 V6 Saloon + 2.0 CDTi Tourer
Obrázek

klevis
Příspěvky: 322
Registrován: sob zář 22, 2007 16:01
Bydliště: Kojetín
Kontaktovat uživatele:

Re: prosim o pomoc po vymene remenice, kladky sponovacej, re

Příspěvek od klevis » úte kvě 20, 2014 17:05

Tu řemenici na Frríčko tam mám taky a zatím dobrý. Na rozvody v případě dieslu to snad nemá vliv je tam řetěz. A při povolování řemenice pozor, protože mám pocit, že je tam levý závit.

Uživatelský avatar
make
Příspěvky: 149
Registrován: úte čer 01, 2010 20:45
Bydliště: Bratislava, Ružomberok

Re: prosim o pomoc po vymene remenice, kladky sponovacej, re

Příspěvek od make » stř čer 11, 2014 21:22

Dnes mi v servise vymenil tu remenicu, na volnobehu to dost trasie remenom, je to normanlne? nemoze to nic ine pokazit?
Mechanik co to menil mal tu skusenost s BMW 30d a tam pri neoriginalnej remenici (dnes mi povedal ze to bola tiez corteco) podobne triaslo ale este aj nepekne hucalo a po vymene za original to slo pekne ticho aj na volnobehu, mne to zatial velmi nehuci ak sa to nezhorsi

http://youtu.be/0uJ6MA1uZD4
Rover 75 2.5 V6 Saloon + 2.0 CDTi Tourer
Obrázek

Odpovědět