kvalitny servis na Rover 75 v okoli Bratislavy

Uživatelský avatar
Heat22
Příspěvky: 94
Registrován: úte čer 24, 2008 19:45
Bydliště: Bratislava

Re: Re: Servis na Rover

Příspěvek od Heat22 » pát črc 04, 2008 9:46

sunwine píše:No iba ma zaujimalo, ci niekto nepozna dobry servis alebo servismana v BA. Je to divne, ze priamo v hlavnom meste nic take neni...
B.t.w. pokial viem, vlastne je, Rover v BA z historickych dovodov servisoval, mozno aj stale servisuje priamo Auto Bavaria, BMV. Len tam ist do servisu chce pekne tucnu penazenku :)...

Ci je 100km do servisu daleko? Samozrejme, ze 100km autom je tazka pohoda. Len pokial mas uz auto nepojazdne a auto potrebujes v servise nechat a zabezpecit si cestu z DS do BA a potom zasa po opravene auto do DS, tak je to minimalne neprakticke a musis uz do toho zapojit kamosov, aby tam zaviezli.
No nic, ked v BA neni nikoho, tak DS, dufam, ze sa tam dohovorim este po Slovensky a nebudem potrebovat tlmocnika do Madarciny :)

No Auto Bavaria určite Rover 75 neservisuje, ja som tam volal lebo som potreboval kompletnú diagnostiku. Nerobia nijaký servis na Rover75. Najbližššie je servis naozaj len D.S. Ale ten servis má veľmi dobré meno. A do DS až tak ďaleko nie je:)))

sunwine
Příspěvky: 24
Registrován: sob lis 10, 2007 21:09

Re: kvalitny servis na Rover 75 v okoli Bratislavy

Příspěvek od sunwine » čtv srp 14, 2008 8:52

ako tu uz v nejakom prispevku bolo spominane, tak servis na Rover v BA robi http://www.autodiskanec.sk
Nemaju test book, ale ten casto nie je potrebny. Bol som s nimi v kontakte a potvrdili mi, ze Rover servisuju. Nemam vsak s nimi osobnu skusenost, takze neviem posudit. Ak tam uz niekto auto servisovane mal, mohol byt napisat svoj nazor. Myslim, ze tu niekto pisal, ze tam mal opravovanu poistnu udalost. Mozno stoji zato vyskusat...
Ani servis v DSV neni ziaden zazrak..., aj ked maju testbook. Par krat som mal moznost skusit. Pri rozhovore tvrdia, ze sucastky vedia zohnat do 3 dni, max. 1 tyzden. Moja skusenost je 3 tyzdne a stale sa treba pripominat, ci je to objednane, kde to je atd.... Nehovoriac o tom, ze mi vyfuk vyvarali na 2x. Ale inak asi slusny priemer. Snazia sa a hlavne pri drahych original nahradnych dieloch vedia, pokial je to mozne zohnat aj lacnejsiu alternativu, ak to niekto vyraba. Moj osobny nazor, ze dobry autoservis asi ani neni... Su iba tie zle a menej zle :| , tak isto ako so stavebnymi firmami :). A tom som uz pochodil vela a s roznymi znackami aut. A skusil som aj tie co maju ISO certifikat, napr. Valousek. Treba sa vsade vyzbrojit trpezlivostou...

Uživatelský avatar
Heat22
Příspěvky: 94
Registrován: úte čer 24, 2008 19:45
Bydliště: Bratislava

Re: kvalitny servis na Rover 75 v okoli Bratislavy

Příspěvek od Heat22 » čtv srp 14, 2008 10:53

Tu je link na jeden obchod s ND, majú aj na Rover autá. Neviem či všetko, neviem či sú to vysoké ceny, alebo sú to ceny normálne. No v každom prípade to môže poslúžiť ako nejaké vodítko na porovnanie.

http://www.elitecat.cz/CategorySelection.aspx?B=0

a ešte jedna linka, tá je asi každému známa:

http://roverclub.cz/view.php?cisloclanku=2006110501

Iné obchody s náhradnými dielmi na Rover nepoznám. A čo sa týka servisov, tak ja osobne som vedel len o tom v D.S. Ten v Bratislave treba v každom prípade vyskúšať. Asi sa tam vyberiem na "prieskum" :)))

Uživatelský avatar
Heat22
Příspěvky: 94
Registrován: úte čer 24, 2008 19:45
Bydliště: Bratislava

Re: kvalitny servis na Rover 75 v okoli Bratislavy

Příspěvek od Heat22 » čtv zář 04, 2008 6:53

No takže som sa objednal do servisu v Bratislave http://www.autodiskanec.sk na výmenu zadných brzdových doštičiek+kontrolné čidlo opotrebenia.
Cez telefón mi povedali že materiál bude stáť 1477.-Sk+456.-Sk a za prácu si účtujú 800.-Sk bez DPH. Tá cena za prácu je dosť vysoká, to majú v D.S. oveľa menšiu cenu za prácu. Uvidím ako to tam bude prebiehať, nakoľko majú vraj strašne veľa roboty. Potom by som sem hodil informáciu.

sunwine
Příspěvky: 24
Registrován: sob lis 10, 2007 21:09

Re: kvalitny servis na Rover 75 v okoli Bratislavy

Příspěvek od sunwine » pon zář 08, 2008 8:07

super, potom daj vediet za ako si pochodil...
Pokial budu aspon trochu schopni, tak tam pojdem aj ja. Doteraz som bol 3x iba v DS, ale robit za kazdu aj malu opravu 2x cestu BA - DS je dost otravne a aj to chce cas. Pokial by sa dalo v BA, tak by bolo ideal, tak som zvedavy, ze ako sa ukaze tento servis...

bng
Příspěvky: 42
Registrován: sob led 19, 2008 14:03
Bydliště: Bratislava

Re: kvalitny servis na Rover 75 v okoli Bratislavy

Příspěvek od bng » úte zář 09, 2008 10:39

...presne tak aj u mna, radsej si priplatim trochu za pracu ako cestovat mimo BA, tam pol dna cakat niekde v meste na kave, alebo tam ist este s inym autom a vodicoum ak je ot na dlhsie, v ramci BA je to jednoduchsie v takychto pripadoch pre mna...

Uživatelský avatar
Heat22
Příspěvky: 94
Registrován: úte čer 24, 2008 19:45
Bydliště: Bratislava

Re: kvalitny servis na Rover 75 v okoli Bratislavy

Příspěvek od Heat22 » pát zář 12, 2008 12:51

Takže, nakoľko nemali všetky diely čo treba na opravu zadných bŕzd a hlavne majú naozaj kopu roboty (videl som ich servisný zoznam opráv, a bolo tam naozaj poobjednávaných kopa áut), tak som objednaný na 16.9.2008 na 7,00 hod. Zatiaľ je predpokladaná cena opravy cca 7000.-Sk, pokiaľ teda sa už nevyskytnú žiadne problémy. Po uskutočnení opravy sem hodím rozpis cien súčiastok aj práce.

Uživatelský avatar
Heat22
Příspěvky: 94
Registrován: úte čer 24, 2008 19:45
Bydliště: Bratislava

Re: kvalitny servis na Rover 75 v okoli Bratislavy

Příspěvek od Heat22 » stř zář 17, 2008 8:06

No vážení, takže som absolvoval prvý servis v AUTO DIŠKANEC v Bratislave. Moje pocity sú také, že majiteľ tohoto servisu má snahu pomôcť svojmu zákazníkovi, evidentne má dobré vedomosti čo sa týka Roverov. Podľa jeho slov si nedovolí pustiť dobre neopravené auto zo servisu, lebo v prípade že by sa niečo stalo tak by potom mohol mať opletačky so zákonom on.


Moja oprava zahŕňala toto:

1. Výmena kotúčov+doštičiek, vyčistenie strmeňov+unášačov - 1.487,50 Sk
2. Kontrola elektroinštalácie vyhrievania pred. sedadla - 238,-Sk
3. Brzdové kotúče - 3552,98 Sk
4. Brzdové platničky - 1.304,24 Sk
5. Signalizácia zadných bŕzd - 454,58 Sk
6. Kvapalina BRAKLEEN 600 ml - 136,85 Sk

Celkom za opravu aj s DPH : 7.174,00 Sk


No čo sa týka cien, tak vysoká je len tá cena za brzdové kotúče, tie som videl na ebay (nové) za 42,50 Libier. Nuž čo už :wink:
Pýtal som sa čo by stála oprava toho vyhrievania predného sedadla, tak za to vyhrievacie teleso by to bolo 4.500.-Sk + robota cca 1500-2000 Sk. Takže to je tiež dobrá pálka.
Záver z toho celého je ten, že mám lepší pocit z tohoto servisu v BA ako zo servisu v D.S. Tam sú síce lacnejší čo sa týka práce, ale dosť sú povrchní. A navyše sa trepať do D.S. a tam čakať, to tiež nie je to pravé:)

Skic
Příspěvky: 286
Registrován: čtv říj 04, 2007 21:50
Bydliště: Trencin - Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: kvalitny servis na Rover 75 v okoli Bratislavy

Příspěvek od Skic » stř zář 17, 2008 9:29

Heat, vďaka za príspevok... Aspoň budeme vedieť kam s našimi miláčikmi, keď budú chorí :)
Rover 75 2,0CDTi

sunwine
Příspěvky: 24
Registrován: sob lis 10, 2007 21:09

Re: kvalitny servis na Rover 75 v okoli Bratislavy

Příspěvek od sunwine » pon zář 22, 2008 15:02

super, vdaka za referenciu... Je pozitivne vediet, ze sa da Rover servisovat aj v BA. Tiez zastavam nazor, ze hodit rano auto do servisu a vecer, alebo na dalsi den si prist po neho v BA je omnoho pohodlnejsie ako 2x cesta do DS. (sama zapcha). Teraz si potrebujem iba vymenit spatne zrkadlo, urcite sa objednam tam...

sunwine
Příspěvky: 24
Registrován: sob lis 10, 2007 21:09

Re: kvalitny servis na Rover 75 v okoli Bratislavy

Příspěvek od sunwine » úte zář 30, 2008 10:59

Mozem uz doplnit aj ja svoje cerstve skusenosti z navstevy tohoto servisu. Tiez mi robili kompletku brzd. Co ma milo prekvapilo nahradne diely na brzdy mali skladom a nemusel som cakat. Rano som tam hodil auto a po obede uz bolo hotove. Ceny hodnotit nechcem. Urcite vseobecne plati, ze pokial si clovek da namahu a pozhana si nahradne diely sam cez ebay, alebo nieco pouzite, atd..., tak to vyjde lacnejsie. Ale s tym sa maloktory autoservis bude hrat, aby zhanal zakaznikovi lacne nahradne diely cez rozne cesticky...
Co sa tyka pristupu a prace, tak max. spokojnost z mojej strany. Pozreli aj veci o ktore som neziadal a povedali, co este nasli a co odporucaju...
Ak mozem porovnat so servisom v DS, kde som uz bol par krat, tak omnoho lepsia uroven. V DS si ani nevsimli, ze uz brzdy potrebuju kompletku, ze treba menit tlmic atd...
Takze ja mozem pre ludi z BA iba odporucit tento servis. Na ceny suciastok sa treba pytat, ak by boli za nove nehorazne vysoke, radim skusit cez ebay, alebo cez net najst nejaku lacnejsiu altrernativu, napr. pouzite.

Uživatelský avatar
Heat22
Příspěvky: 94
Registrován: úte čer 24, 2008 19:45
Bydliště: Bratislava

Re: kvalitny servis na Rover 75 v okoli Bratislavy

Příspěvek od Heat22 » pát lis 14, 2008 13:35

Takže bol som dnes v servise AUTO DIŠKANEC v Bratislave. Ráno som tam doviezol auto a dával som si prekontrolovať nemrznúcu zmes+výmena, dal som si nastaviť ručnú brzdu a dal som diagnostikovať ABS+TC nakoľko mi dosť často tieto 2 kontrolky svietia. No a dnes som sa dozvedel, že aj v tomto servise vedia napojiť Rover na testbook a vedia diagnostikovať veľmi veľa vecí, len na úplne špeciálnu diagnostiku, kde treba ísť do "hĺbky" problému, treba ísť do D.S. Tento servis sa mi začína páčiť stále viac a hlavne sa mi páči prístup a ochota poradiť a pomôcť.

Odpovědět