Nefunkční rychloměr a ABS.

Odpovědět
Medvídek
Příspěvky: 15
Registrován: úte srp 04, 2009 15:16

Nefunkční rychloměr a ABS.

Příspěvek od Medvídek » ned bře 22, 2015 10:58

Dobrý den všem.

Prosím o radu k závadě. Při jízdě po dálnici (žádné díry apod) se rozsvítila kontrolka ABS na displeji palubního PC výstraha ASR a přestal fungovat tachometr. K tomu se začala vychylovat i ručičika palivoměru. Reaguje na zatáčky a polohu auta (s kopce - do kopce) Při poloviční nádrži se v začátce ručička palivoměru dostane i k rozsvícení kontrolky paliva.
Od té doby stále svítí ABS (nesvítí červené brzdy) a na displeji ASR. Nefunguje tachometr, nenačítají se kilometry a ručička palivoměru je citlivá na polohu auta a průjezd zatáček?
Nevíte někdo příčinu? Dodám, že se jedná o "pětasednu" 2,0 Diesel, 2000 r.v. Díky za rady Medvíd.

lenham3
Příspěvky: 2349
Registrován: pát lis 30, 2007 0:52
Bydliště: Zlin,Canterbury,Zlin +420603476566 lenham3@seznam.cz

Re: Nefunkční rychloměr a ABS.

Příspěvek od lenham3 » ned bře 22, 2015 11:09

K tem brzdambude spatne cidlo ABS nebo praskly magneticky krouzek na lozisku ,palivomer bud nejaky kontakt nebo kostry

Medvídek
Příspěvky: 15
Registrován: úte srp 04, 2009 15:16

Re: Nefunkční rychloměr a ABS.

Příspěvek od Medvídek » ned bře 22, 2015 11:41

Díky za promptní reakci. S dovolením bych vadné čidlo vyřadil a to proto, že porucha ABS má opravdu vliv na tachometr a palivoměr. Vše to, co jsem popsal se stalo v jeden okamžik. Na diagnostice jsem ještě nebyl. Stalo se to včera. Již před časem jsem měl v poruše čidlo ABS na levém předním kole. Svítila mi současně i kontrolka brzd. To se nyní neděje. Ale i tak díky.

Uživatelský avatar
kptHergot
Příspěvky: 297
Registrován: úte říj 05, 2010 10:44
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Nefunkční rychloměr a ABS.

Příspěvek od kptHergot » ned bře 22, 2015 15:08

věř lenhamovi, je to čidlo abs pravého kola . . . už u tří 75tek jsem se setkal s tím, že kolo prodřelo kabel čidla . . . abs souvisí s asr a krom jiného čidlo dodává impulsy pro výpočet rychlosti, takže ano, čidlo má vliv na tachometr, bez něj nefunguje a jestli je třeba ten kabel prodřeny může zkratovat a ovlivnit třeba i ten palivoměr car::
hadraplán MGF 1.8 VVC
Rover 75 2.0 V6 - v péči když je nemocná

Medvídek
Příspěvky: 15
Registrován: úte srp 04, 2009 15:16

Re: Nefunkční rychloměr a ABS.

Příspěvek od Medvídek » ned bře 22, 2015 15:35

Děkuji i Tobě za vzácnou radu. Zítra pojedu na diagnostiku. Mám člověka s originální. Navíc jsem si vzpomněl, že už jednou jsem měl poruchu na čidle ABS a to pravho zadního. Do toho mi přestala ukazovat pohyb navigace (mám s velkou obrazovkou). Asi to bude pravda. Určitě sem uvedu, jak jsem dopadl, aby byla info pro ostatní. Díky.

redy.montego
Příspěvky: 63
Registrován: ned čer 01, 2008 8:44
Bydliště: příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční rychloměr a ABS.

Příspěvek od redy.montego » úte bře 24, 2015 12:50

ten ukazatel paliva má nějakou souvislost s tím čidlem v pravém kole..... taky ho mám KO a ručička palivoměru lítá v zatáčkách nahorů dolů....kabel od senzoru prodřený není........
montego kombi asi 6kousku porůznu v kopřivach,r75 2,5l automat LPG(tak nějak půjčeno kolegovi)

Medvídek
Příspěvky: 15
Registrován: úte srp 04, 2009 15:16

Re: Nefunkční rychloměr a ABS.

Příspěvek od Medvídek » úte bře 24, 2015 16:09

Jojo, díky všem za odpovědi. Dnes jsem byl na diagnostice a je vadné čidlo ABS v pravém předním kole. S tím souvisí veškeré mnou popsané závady. Až ho vyměním, určitě napíši výsledek. To pro info ostatním. Zatím díka. medvíd.

Odpovědět