Denní svícení pomocí dálkových světel (30% výkonu)

Odpovědět
JakubP
Příspěvky: 245
Registrován: stř kvě 04, 2016 13:23
Bydliště: Sýkořice

Denní svícení pomocí dálkových světel (30% výkonu)

Příspěvek od JakubP » pát čer 17, 2016 20:57

Zakládám tedy nové téma na základě podnětu Trundy,měl bych zájem o nějaký návod nebo radu jak vyřešit svícení pomocí žárovky dálkového světla svítící na 50 procent výkonu jak psal.
Jestli to jde nastavit tak,že svítí jen ty žárovky a nesvítí nic dalšího včetně budíků,bylo by to super.Nechci rušit originál mlhovky když na autě byly a předělávat je na denní svícení,a vrtat někam pod nárazník nebo kamkoliv jinam nějaké přídavné nepřichází v úvahu.
Díky moc!
Range Rover a MG B GT

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17950
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: Denní svícení

Příspěvek od Trunda » pát čer 17, 2016 21:31

:-) Oukej, jdeme na to....

Funkčnost denního svícení dálkovými světly není původní funkčnost, která by u R75/MG ZT byla k dispozici. Tuším, jde o funkčnost, která se objevila až v druhé generaci LCM jednotky světel, která se montovala někdy od roku 2005 do BMW E46. Funguje to stejně, jako teď máme možnost zapnout režim denního svícení potkávacími světly, kdy svítí potkávačky a obrysovky, ale interiér ne. Jen svítí místo potkávaček dálková světla na 50% výkonu. Výhodu to má v tom, že se svítí žárovkami, které jsou využité méně často, tedy celková zátěž se rozloží stejnoměrně mezi obě žárovky.
A jak se tedy dá aktivovat?
Kluci v Polsku si dali tu práci a vytvořili vlastní diagnostický software pro R75/MG ZT. Je to v podstatě obšlehnutý Testbook, jen to funguje přes obyčejný OBD2 diagnostický kabel, který se musí mírně upravit...... http://toaf.roverki.eu/index.php/en/download-en
A pak si dali tu práci, kdy padlo za vlast asi 20 jednotek světel a nakonec se jim podařilo najít adresu v programu jednotky, kam nahrát program denního svícení dálkovými světly. A toto by dnes měl zvládat tento diagnostický program.

Já, tuhle diagnostiku už nějakou dobu provozuji, ale protože to je pořád v takovém nějakém testovacím provozu, tak jsem to tu nechtěl moc šířit.
A protože mám xenony a nastavené denní svícení jimi, tak jsem neměl potřebu to na ty dálkové přepínat. Popravdě, od vyzkoušení mě tak trošku odrazovala i jakási obava, abych si tím něco neodpráskl. Ale že jste to vy, tak to zítra vyzkouším a dám vědět, jestli to je průchozí ;-)
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

Range Rover
Příspěvky: 216
Registrován: pát kvě 27, 2016 20:59
Bydliště: Podkrkonoší

Re: Denní svícení

Příspěvek od Range Rover » sob čer 18, 2016 5:41

Statečnost průkopníka se cení!!!
Country boy...

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17950
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: Denní svícení

Příspěvek od Trunda » sob čer 18, 2016 7:18

Tak před odjezdem na sraz jsem to ještě prubnul a....

Kecal jsem - je to na 30% výkonu dálkové žárovky :-)
A kecal jsem - svítí to okamžitě po otočení klíčku do polohy zapnutého zapalování a svítí pouze dálkové žárovky a nic víc. Ani zadní obrysovky.
Takže použitelné to asi je, nevypadá to, že by mi zapnutí této funkce zničilo zbytek auta :-D, ale nejsem si jistý, jestli je toto legislativně přípustná varianta.
Mám k tomu víceméně jen tu výhradu, že si nejsem jistý tím, jestli to i přes těch 30% výkonu nebude v šeru oslňovat, protože geometrie dálkového světla.
A pak netuším co na to řekne jednotka, kde to bude nápor na spínací člen.

Jinak ale lze diagnostikou aktivovat denní svícení potkávačkami a to v režimu, kdy se rozsvítí takto hned při zapnutém zapalování a nebo až po nastartování (to mám já). Není tedy potřeba otáčet spínačem, leda až po setmění, kdy chci plnohodnotná světla.

Tak čao... mizím na sraz do Holomóca :-D
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

Odpovědět