Nákup auta - stupně výbavy ?

Navážka
Příspěvky: 15
Registrován: pon lis 07, 2016 1:58

Nákup auta - stupně výbavy ?

Příspěvek od Navážka » pon lis 07, 2016 2:19

Ahoj,

přemýšlím nad koupí 75ky a rád bych si udělal jasno v tom, čím vším může být tenhle model potenciálně vybaven. Našel jsem tu zmínku o úrovních výbavy, ale žádné podrobnosti, a beztak nejsou žádné dva kusy stejné. Tak by mě spíš zajímalo jestli někde najdu seznam, co všechno z výbavy bylo volitelné? Výběr sice není velký a nakonec bude asi rozhodovat hlavně technický stav, ale rád bych aspoň věděl, co čekat / na co se zeptat / co by mi mohlo chybět.

Sháním kombi variantu, čili Tourer, a cenu bych si představoval do 60 000 - soudě podle bazoše a sauto to snad není nereálné - kdybyste měli nějaké tipy, byl bych vděčný. Kupovat to sice mám v úmyslu až někdy na konci zimy, ale je mi jasné že u vzácnějších aut občas člověk musí sáhnout po dobré nabídce mimo plán...

A protože se to tu učritě už někdy řešilo, ještě dotaz: jak moc blbý nápad je dovézt auto z Německa, kdkyž sám německy mluvím dost mizerně a v autech se nevyznám - protože třeba podobnou nabídku jsem u nás zatím neviděl. Jo a vzal bych zavděk i MG ZT-T, ale co jsem koukal tak ty jsou asi dražší než bych si chtěl dovolit.

Díky.

Uživatelský avatar
AnderN
Site Admin
Příspěvky: 6964
Registrován: pon zář 17, 2007 17:46
Bydliště: Brno, tel.: +420 725 378 817
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup auta - stupně výbavy ?

Příspěvek od AnderN » pon lis 07, 2016 9:03

Tak popořadě -- stupně výbavy R75/ZT sice nějaké byly, ale jejich obsah se stejně lišil v různých letech výroby. Podrobně je to popsané v chytré knize o R75, kterou jsme si tady před časem objednávali. Jinak to ale vesměs není žádná věda.

Většina aut je vybavena el. stahováním všech oken a dvouzónovou klimatizací. Existují "holátka" s manuální klimatizací a švihadly vzadu, zpravidla z NL a Belgie, kde se v této levnější konfiguraci prodávaly zejména jako služebáky. Nadto je dobré podívat se malý panel pod ovládáním klimatizace, kde se vyskytuje 0-5 tlačítek: tempomat, vypínání kontroly trakce, výhřev předních sedadel a el. roletka na zadní okno (netýká se Toureru).

Dále bylo možné ve výbavě mít nebo připlatit za různé druhy audio jednotek (původně Harmony, Symphony, High Line apod., modely po faceliftu měly často jen takový rámeček a v tom nějaké univerzální 1-DIN rádio). No a pak už se vlastně bavíme jen o doplňcích, jako jsou el. stavitelné přední sedačky (řidičovo s pamětí), dešťový senzor, střešní okno.

Pokud jde o rozsah ceny, R75 se dá dneska koupit i za 15 tisíc. Samozřejmě v odpovídajícím stavu a uvést ji do pěkného v zásadě znamená komplet renovaci třeba za 100+ kKč. Za 60 s trochou štěstí seženeš auto, které nebude až taková katastrofa, ale investice vyžadovat bude. Zrovna ten stroj z DE, co tady linkuješ, tak je obouchaný z různých stran, skoro bych vsadil na opravenou bouračku zadní části. Ten levý práh taky vypadá vtipně. Třeba to tam někde i popisuje, tak podrobně nemám čas to studovat. Ceny ZT jsou výše, protože ten model je vzácnější, býval zpravidla výkonnější a sportovnější. Pěkné ZT bude tak za 100-120 tisíc a excelentní ještě výš. Skoro bych řekl, že ty auta začínají získávat na ceně ;)
Obrázek
MG ZT CDTi @ 118 kW / 370 Nm - 2009-? :: 200.000 km @ Obrázek
Rover 25 18K4F / automat CVT - 2013-? :: 50.000 km @ Obrázek
Rover Mini Cooper - 2016-? :: 20.000 km @ Obrázek
Ex. Rover 620 SDi - 2004-2009 :: 100.000 km @ Obrázek

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17950
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: Nákup auta - stupně výbavy ?

Příspěvek od Trunda » pon lis 07, 2016 9:15

Vítej,
nebudeme chodit kolem horké kaše... upřímně, nepočítej s tím, že koupíš jakýkoli derivát Rover 75 tak, aby jsi se pak i s cenou nutného servisu a oprav zničené výbavy dostal na 60 tis.. Jak psal AnderN, počítej s tím, že 100 tis. je tak nějak realita. Jestli tolik peněz nemáš, tak do toho raději nechoď, protože z toho budeš nešťastný. Je to auto luxusnější kategorie a tomu odpovídá i složitost auta a náklady na opravy. I když to auto není nijak poruchovější, tak prostě je tam hodně vychytávek a výbavy a tedy hodně věcí, které se musí řešit a tím, že to není žádná tuctovka, tak kvalitní díly samozřejmě i něco stojí. Samozřejmě i práce. Navíc je potřeba auto servisovat u někoho, kdo tato auta zná, jinak je to cesta do pekel.
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

Navážka
Příspěvky: 15
Registrován: pon lis 07, 2016 1:58

Re: Nákup auta - stupně výbavy ?

Příspěvek od Navážka » pon lis 07, 2016 11:25

Díky za odpovědi.

Nejradši bych samozřejmě koupil kus, ve kterém se nebudu muset šťourat už jen abych s ním odjel od prodejce :-) Ale kosmetické vady mě -aspoň zpočátku- netrápí, klidně bych jezdil s promáčknutou kapotou pokud by technický stav byl jinak ok. Samozřejmě počítám s tím, že jako u každého levného ojetého auta budu hned ze startu muset investovat nějaké peníze do nutných oprav a těch 60k je moje představa pouze o nákupní ceně na základě inzerátů - doufal jsem že pak do toho vrazím tak ještě 20k max na opravy, ale ne že bych si nemohl dovolit víc kdyby si to situace žádala. Jen se asi musím zamyslet, jestli radši nezvolit praktičtější přístup než vybírat auto srdcem, tj. o kolik víc mi to jetě stojí za to :-) Že to bude dražší jsem čekal, vzácný vůz a vnitřnosti od BMW atd... ale holt sháním staré přibližovadlo vyšší střední třídy, které je bezpečné, pohodlné, prostornější a není úplně ošklivé, tak to za pár šupů asi být nemůže. Záložní varianta je nudné Mondeo MkIII nebo Mazda 6, ale Rover mi dokonale sedl do vkusu po stránce designu a nemám úplně jasno v tom, o kolik peněz navíc mi to za to stojí.

Ad náhradní díly a servis: na jiném fóru mě kdosi odkazoval na náhradní díly z Polska, jestli to je pravda tak to by neměl být problém bo rodina bydlí takřka na hranicích, jinak pobývám většinou v Brně a tady věřím že se určitě nějaký schopný servis najde.

Ad ta výbava: To je mrzuté že nění dostupný nějaký seznam. Krom toho co píšete jsem na fotkách totiž viděl i věci jako multifunkční volant, kožené sedačky či dokonce s nějakým větším displejem ve středovém sloupku (předpotopní navigace?), které určitě standardní nejsou, ale minimálně o první dvě fičury bych docela stál (audio jednotku bych posléze asi chtěl vyměnit za něco moderního androidího). Btw. kontrola trakce teda patří k volitelné výbavě, nebo jen možnost ji vypnout? Vyhřivané sedačky ani tempomat nepotřebuju, ale bezpečnostní prvky čím víc tím líp...

Uživatelský avatar
AnderN
Site Admin
Příspěvky: 6964
Registrován: pon zář 17, 2007 17:46
Bydliště: Brno, tel.: +420 725 378 817
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup auta - stupně výbavy ?

Příspěvek od AnderN » pon lis 07, 2016 12:50

Výbava

Kožené sedačky samozřejmě, vyšší výbavy je měly standardně a v těch nižších se za ně dalo připlatit. Takže tam ti označení výbavy moc neřekne. Navíc některé R75 mají sedadla v kombinaci kůže/alcantara s lepším bočním vedením, jaké se jinak používaly v MG ZT. Je prostě potřeba mrknout dovnitř ;)

Multifunkční volant má každá R75, protože má minimálně ovládání rádia (levá strana). Pokud jsou tlačítka i napravo, je to tempomat. Pak už je tam jen klakson (na dva palce), nic dalšího pokud vím.

Ta předpotopní obrazovka je multimediální systém s BMW navigací MK3, jaká se dávala např. do BMW E46 a E39. Umí to rádio, údaje z palubního počítače, navigaci a TV (analogový tuner). Označovalo se to High Line, jak jsem už zmínil výše. Pokud to chceš měnit za Android, tak je to stejně jedno, ale třeba to propojení na palubní počítač žádný android mít nebude. V tom se originál těžko nahradí.

Kontrolu trakce mají myslím všechny, jen to vypínání je extra. Ale nejsem si tím teď jistý.

Něco se o těch výbavách dohledat dá i na internetu, třeba tady pro Rover 75 a tady pro MG ZT.

Kromě toho, co jsme vyjmenovali, má to auto spoustu vychytávek, jako je automatické zatmívání vnitřního zpětného zrcátka, parkovací senzory, detekce prasklých žárovek a milion dalších věcí, které ale má v podstatě každé tohle auto. Než to všechno vyjmenovávat, tak si raději stáhni uživatelský manuál a podívej se sám, co to všechno umí.

Servis a náklady

V Brně není problém, je tady servis na Bratislavské, který Rovery servisuje už dlouho. Někdy bývají stížnosti na kvalitu odvedené práce, já se s nimi vždy domluvil jako člověk. Jinak se dá na Moravě servisovat v Olomouci a Otrokovicích podle domluvy. Cena a náročnost servisu tohoto typu podle mě odpovídá jiným vozům stejné kategorie (MB, BMW, Volvo, apod.), naopak mi R75 přijde ještě z těch méně náročných (na to, co umí).

Kdybych kupoval R75 za 60 tisíc, asi bych počítal, že těch 20 tisíc bude takové minimum na odstranění kritických závad (sjeté brzdy, ruplý výfuk, vadný termostat, prasklé pružiny, nové pneumatiky, nějaké přetěsnění motoru nebo převodovky, nějaká ta koroze nebo cokoliv se tak typicky může vyskytnout). Zhruba na těch 100 tisíc se tak podle mě dostaneš s každým tímto autem, ale samozřejmě mohou být výjimky, které se budou výrazně odchylovat na obě strany podle toho, jestli budeš mít stěstí nebo smůlu.
Obrázek
MG ZT CDTi @ 118 kW / 370 Nm - 2009-? :: 200.000 km @ Obrázek
Rover 25 18K4F / automat CVT - 2013-? :: 50.000 km @ Obrázek
Rover Mini Cooper - 2016-? :: 20.000 km @ Obrázek
Ex. Rover 620 SDi - 2004-2009 :: 100.000 km @ Obrázek

Uživatelský avatar
djmicho
Příspěvky: 756
Registrován: sob úno 06, 2016 22:01
Bydliště: Polná, Dukovany
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup auta - stupně výbavy ?

Příspěvek od djmicho » pon lis 07, 2016 18:39

S kontrolou trakce jsou 3 varianty:
- Bez kontrol trakce (to mám já)
- S nevypínatelnou kontrolou trakce
- S vypínatelnou kontrolou trakce
Prostě nejjednoduší je se řídit počtem tlačítek pod klimou
- žádný tlačítko = holom*d
- 5 tlačítek = skoro nebo plná palba ;)
Ale myslím, že se po Evropě prodává tak málo kusů do 70 tisic, že výbava bude to poslední, co Tě bude zajímat..
Provozovatel maloobjemového dieslu (3222ccm)

Uživatelský avatar
Keksin
Příspěvky: 3382
Registrován: čtv zář 27, 2007 12:50
Bydliště: jižní Morava

Re: Nákup auta - stupně výbavy ?

Příspěvek od Keksin » pon lis 07, 2016 19:16

Nezapomínejme i na autotelefon. Ten mám jááá :-D

cvrko
Příspěvky: 1677
Registrován: sob led 01, 2011 21:17
Bydliště: Havířov

Re: Nákup auta - stupně výbavy ?

Příspěvek od cvrko » pon lis 07, 2016 20:52

Rudíček 2951.jpg
Ty tlačítka plné výbavy jsou pod klimou,já mám všech 5 a jsou na středovém tunelu v úrovni poloviny řadící páky a to audio,co Ti popsal Ondra vypadá asi takhle nějak. mir:
Přílohy
Rudíček 1437.JPG
Obrázek Obrázek
Rover 75 CDTi r.v. 2005

michal.lom
Příspěvky: 1448
Registrován: sob kvě 17, 2008 17:33
Bydliště: Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup auta - stupně výbavy ?

Příspěvek od michal.lom » pon lis 07, 2016 22:00

Nevím jestli se nepletu, ale kontrolu trakce (teda vypínací tlačítko) jsem viděl vždycky jen na autě v naftě.
Jinak ta velká navigace Highline se dělala i v oškubaný verzi bez CD měniče, bez repro od Harmana a zřejmě i bez extra zesíku, jak jsem právě zjistil v 75, kterou jsme koupili pro manželu, ale k tomu se ještě dostaneme... :wink:
Rover 75 CDTi British Racing Green
MG ZT-T 190 Trophy Blue
Rover 75 CDT Copperleaf Red
ZT + ZTT jako zdroj ND

cvrko
Příspěvky: 1677
Registrován: sob led 01, 2011 21:17
Bydliště: Havířov

Re: Nákup auta - stupně výbavy ?

Příspěvek od cvrko » pon lis 07, 2016 23:47

S tou navigací to nevím,mám tam vše a je fakt,že ten můj je taky ropák. ;)
Obrázek Obrázek
Rover 75 CDTi r.v. 2005

Navážka
Příspěvky: 15
Registrován: pon lis 07, 2016 1:58

Re: Nákup auta - stupně výbavy ?

Příspěvek od Navážka » úte lis 08, 2016 0:36

No, máte tu pěkné kusy, jen co je pravda.
djmicho píše:Prostě nejjednoduší je se řídit počtem tlačítek pod klimou
- žádný tlačítko = holom*d
- 5 tlačítek = skoro nebo plná palba ;)
Ale myslím, že se po Evropě prodává tak málo kusů do 70 tisic, že výbava bude to poslední, co Tě bude zajímat..
Tak jsem zběžně prolítl inzeráty v Polsku a Německu, a co se Tourerů týče, i kdybych se rozhodl připlatit mám smůlu - z cca 60 kusů mělo něco víc než základní výbavu (rozuměj kožené sedačky a víc než jeden čudlík) tak možná šest, z toho půlka najeto kolem 250t Km. Plná výbava ani jeden. Když se k tomu přidá, že nechci automat a ideálně 2.0 CDTi (jinde mi tvrdili, že benzín je u Roverů méně spolehlivý a V6ky náročnější na údržbu) a ještě úplně ideálně aby to nebylo stříbrné - abych si na to najal detektiva... :D

Navážka
Příspěvky: 15
Registrován: pon lis 07, 2016 1:58

Re: Nákup auta - stupně výbavy ?

Příspěvek od Navážka » úte lis 08, 2016 3:53

Tak jsem se ještě koukal na inzeráty, zajímal by mě zdejší názor na tuhle dvojici:
http://otomoto.pl/oferta/rover-75-150km ... yBGPd.html
http://otomoto.pl/oferta/rover-75-lift- ... yuslN.html
Mě se to zdá nějaké hrozně levné v porovnání s ostatními - rv 2004/5, najeto jen 100k, a chcou za to 60, žádné vady tam nejsou, naopak prý "bez investic". Jen té výbavy toho moc nepobraly.

Ještě mě zaujal tenhle z Němec, nějaké mouchy to má (vadný displej), ale za tu cenu to vypadá ok.

A poslední zajímavost - ZTT - https://www.olx.pl/oferta/mg-zt-t-rover ... 4585ffda1d už je o dost dražší než bych chtěl zaplatit, ale vypadá fest lákavě a z toho inzerátu mám dojem že je to v dobrých rukou. Kdyby si tak člověk mohl být jistý, že do toho není třeba vrazit moc peněz... :(
Btw: Je nějaký rozdíl mezi Roverem a MG v prostoru na zadních sedačkách? Stejné, nebo má některý navrch? Z fotky toho ZTT mi přijde že toho místa tam moc není, na to jak je to velké auto.


Jo a co umí Message Centre oproti obyčejnému displejina palubce?

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17950
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: Nákup auta - stupně výbavy ?

Příspěvek od Trunda » úte lis 08, 2016 9:07

Ten černý kombík vypadá jako velice pěkná kombinace. Sedačky jako ZT - jsou sice tvrdší, ale člověk v nich v zatáčkách necestuje. Turbo benzín je asi nejrozumnější motor. Výbavou jinak má dešťový senzor, což je velice dobrá věc a to je vše. Cena je jakási podezřelá, takže pokud to auto není vysloveně nějaké utopené, tak bych se s mířil s tím stropem 100 tis. a snad tam žádné větší překvapení nebude.

ZTT z Polska bych se z principu bál. Poláci jsou co se týká aut nenechavci a co můžou, to "vylepší"... Jinak ZTT má výrazně tvrdší podvozek, místa je jinak úplně stejně. Ta kola, co na tom jsou, jsou k zblití.... Už z toho bych měl strach, kde co je ještě takto "customizované".
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

michal.lom
Příspěvky: 1448
Registrován: sob kvě 17, 2008 17:33
Bydliště: Tachov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup auta - stupně výbavy ?

Příspěvek od michal.lom » úte lis 08, 2016 17:59

Ten vadnej displej v kapličce je spíš pravidlo, než závada... Jo a Rover a MG je stejný auto, takže vnitřní prostor absolutně stejnej, liší se naladěním podvozku a předním nárazníkem s maskou.
Rover 75 CDTi British Racing Green
MG ZT-T 190 Trophy Blue
Rover 75 CDT Copperleaf Red
ZT + ZTT jako zdroj ND

Uživatelský avatar
KDB
Příspěvky: 2148
Registrován: úte úno 26, 2008 21:41
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Nákup auta - stupně výbavy ?

Příspěvek od KDB » úte lis 08, 2016 21:49

Display je bolest zděděná od BMW, je stejný jako v E46, úplně stejně odcházející - jsou lidi, kteří to údajně umí opravit.
MGF, Tourer, RR P38,R75, MGF Trophy, Rover 200 BRM, Rover 827 Coupe, 827 Sedan, Elise S1, XK8 , Škoda Felicia(60´), 1000(64) + 1100(67)MB, 110R(70,71,72,78,80), Garde(83), W353(67,73)...prostě mě to baví.

Odpovědět