Rover 75 - ABS

Miamoto
Příspěvky: 28
Registrován: úte úno 03, 2009 21:22

Rover 75 - ABS

Příspěvek od Miamoto » pon úno 09, 2009 19:21

Pomoc můj miláček začal zlobit. Nemyslím ženu, ale auto. Jedu si takhle z vesela a najednou mi vyskočí kontrolka ABS, ukazatel rychlosti neukazuje (ani ťuk). Zastavím, znovu nastartuju a nic. Doma jsem zkontroloval pojistky, taky nic. U levého a pravého předního kola jsem odpojil konektory, které šli k brzdám, myslím, že hlídají opotřebení brzdových desek, prostříkl je Kontaktolem a zase připojil. V minulosti mi vyskočila kontrolka ABS a když jsem udělal tohle, tak zhasla a bylo to OK. Teď nic. Kontrolka svítí pořád dál a ukazatel rychlosti taky nic. Když jsem se ptal v prodejnách náhradních dílů na čidla ABS, tak nic takového nemají.
Nevíte někdo, co by to mohlo být? Resp. nevím jestli jsou čidla na všech čtyřech kolech nebo jen na některých. Tzn. Kde jsou čidla (myslím na autě) a kolik stojí? Diagnostiku jsem ještě nezkoušel.
Děkuju moc za radu.

comax
Příspěvky: 100
Registrován: úte zář 18, 2007 0:06
Bydliště: Duchcov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rover 75 - ABS

Příspěvek od comax » pon úno 09, 2009 21:10

zkus čidlo tachometru,mělo by bejt na převodovce.možná proto i abs,pokud pokud potřebuje znát rychlost,tak je to taky kvůli tomu čidlu

Uživatelský avatar
Fujitsu
Příspěvky: 1187
Registrován: stř zář 19, 2007 20:04
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Rover 75 - ABS

Příspěvek od Fujitsu » pon úno 09, 2009 21:15

Tak tak... určitě to spolu bude souviset....zjistit, proč neukazuje tachák. V jiném tématu si stáhni Vivid a hurá na to ;).
Rover 416Si, 1997, šedá kůže, Platinum Silver
http://www.rover-club.net/car_detail.php?id=212
www stránky: http://www.fuji.estranky.cz

Miamoto
Příspěvky: 28
Registrován: úte úno 03, 2009 21:22

Re: Rover 75 - ABS

Příspěvek od Miamoto » úte úno 10, 2009 8:52

Vivid?? Neznám. Prosím vysvětlit.

Uživatelský avatar
Fujitsu
Příspěvky: 1187
Registrován: stř zář 19, 2007 20:04
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Rover 75 - ABS

Příspěvek od Fujitsu » úte úno 10, 2009 8:59

Rover 416Si, 1997, šedá kůže, Platinum Silver
http://www.rover-club.net/car_detail.php?id=212
www stránky: http://www.fuji.estranky.cz

Miamoto
Příspěvky: 28
Registrován: úte úno 03, 2009 21:22

Re: Rover 75 - ABS

Příspěvek od Miamoto » úte úno 10, 2009 9:15

Wow, jestli se mi to podaří stáhnout, tak to bude dílo. Dopředu díky.

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Rover 75 - ABS

Příspěvek od Tommi_82 » úte úno 10, 2009 9:16

Jste si jistí že tam 75ka je?
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

Uživatelský avatar
Fujitsu
Příspěvky: 1187
Registrován: stř zář 19, 2007 20:04
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Rover 75 - ABS

Příspěvek od Fujitsu » úte úno 10, 2009 9:38

Doma se podívám, jestli to tam je, ale na 99% sem ji tam viděl. Kouknu na to zapojení a kdyžtak ti sem hodim přímo to co potřebuješ, jestli to nechceš celé stahovat.
Rover 416Si, 1997, šedá kůže, Platinum Silver
http://www.rover-club.net/car_detail.php?id=212
www stránky: http://www.fuji.estranky.cz

Uživatelský avatar
Fujitsu
Příspěvky: 1187
Registrován: stř zář 19, 2007 20:04
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Rover 75 - ABS

Příspěvek od Fujitsu » úte úno 10, 2009 15:56

Tak ve Vividu opravdu není. Ale je v Autodatech... napiš mi motorizaci té 75ky, já se po tom zkusím podívat.
Rover 416Si, 1997, šedá kůže, Platinum Silver
http://www.rover-club.net/car_detail.php?id=212
www stránky: http://www.fuji.estranky.cz

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Rover 75 - ABS

Příspěvek od Tommi_82 » úte úno 10, 2009 17:00

Pročítám si znovu úvodní příspěvek a koukám u toho do Haynesova servisního manuálu. Čidla jsou na všech 4 kolech u všech 75tek. Pokud umíš anglicky tak v Haynesově manuálu jsou tomu věnovány tři stránky Kapitola 9 strana 15-17.
Kdybys měl zájem o knihu tak to je: http://www.automotoknihy.cz/inshop/scri ... temId=1403

Edit: možná bych asi i zkusil zkontrolovat autobaterii a dobíjení, protože tam píšou, že pokud poklesne napětí pod potřebnou úroveň, systém ABS se z bezpečnostních důvodů vypne a kontrolka se rožne(což může platit i pro systém výpočtu rychlosti).
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Rover 75 - ABS

Příspěvek od Tommi_82 » úte úno 10, 2009 17:10

Vkládám printscreeny:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

gogo
Příspěvky: 4
Registrován: stř pro 17, 2008 19:35
Bydliště: Bojkovice-JM,CZ

Re: Rover 75 - ABS

Příspěvek od gogo » úte úno 10, 2009 18:06

Miamoto píše:Pomoc můj miláček začal zlobit. Nemyslím ženu, ale auto. Jedu si takhle z vesela a najednou mi vyskočí kontrolka ABS, ukazatel rychlosti neukazuje (ani ťuk). Zastavím, znovu nastartuju a nic. Doma jsem zkontroloval pojistky, taky nic. U levého a pravého předního kola jsem odpojil konektory, které šli k brzdám, myslím, že hlídají opotřebení brzdových desek, prostříkl je Kontaktolem a zase připojil. V minulosti mi vyskočila kontrolka ABS a když jsem udělal tohle, tak zhasla a bylo to OK. Teď nic. Kontrolka svítí pořád dál a ukazatel rychlosti taky nic. Když jsem se ptal v prodejnách náhradních dílů na čidla ABS, tak nic takového nemají.
Nevíte někdo, co by to mohlo být? Resp. nevím jestli jsou čidla na všech čtyřech kolech nebo jen na některých. Tzn. Kde jsou čidla (myslím na autě) a kolik stojí? Diagnostiku jsem ještě nezkoušel.
Děkuju moc za radu.
Tento problém trápil i mne, rozsvítila se kontrolka ABS a odmlčel se zároveň i tachometr :( !
Zhrozil jsem se , že by i náhon tachometru !?
Nechal jsem udělat v servisu diagnostiku a verdikt zněl:"obě čidla jsou OUT :cry: "!
Z omylu mne vyvedl až Olda Beneš( vskutku zasvěcený TOP odborník)- Unipart, přikládám jeho objasnění.
:idea: 75 nemá klasický náhon tachometru.
Tachometr je součást sdruženého přístroje, který ukazuje to, co mu řekne
centrální řídící jedotka... a řídící jednotka určuje rychlsot vozidla
podle údaje od čidla ABS na pravém předním kole.
Takže pokud rychloměr neukazuje nic, znamená to vadné čidlo ABS (svítí i
kontrolka ABS?) nebo vadný čip pro "překládání" tohoto pulzního signálu
na hodnotu srozumitelnou pro centrální jednotku, může být závada v
řídící jednotce nebo i v přístrojovém panelu jako takovém.
Já obě čidla pořídil za8.400,-Kč.
:D Doufám, že ti ten Oldův poznatek pomůže brzy zprovoznit tvého čtyřkolového krasavce :D !!!

Uživatelský avatar
Heat22
Příspěvky: 94
Registrován: úte čer 24, 2008 19:45
Bydliště: Bratislava

Re: Rover 75 - ABS

Příspěvek od Heat22 » stř úno 11, 2009 14:40

Miamoto píše:Pomoc můj miláček začal zlobit. Nemyslím ženu, ale auto. Jedu si takhle z vesela a najednou mi vyskočí kontrolka ABS, ukazatel rychlosti neukazuje (ani ťuk). Zastavím, znovu nastartuju a nic. Doma jsem zkontroloval pojistky, taky nic. U levého a pravého předního kola jsem odpojil konektory, které šli k brzdám, myslím, že hlídají opotřebení brzdových desek, prostříkl je Kontaktolem a zase připojil. V minulosti mi vyskočila kontrolka ABS a když jsem udělal tohle, tak zhasla a bylo to OK. Teď nic. Kontrolka svítí pořád dál a ukazatel rychlosti taky nic. Když jsem se ptal v prodejnách náhradních dílů na čidla ABS, tak nic takového nemají.
Nevíte někdo, co by to mohlo být? Resp. nevím jestli jsou čidla na všech čtyřech kolech nebo jen na některých. Tzn. Kde jsou čidla (myslím na autě) a kolik stojí? Diagnostiku jsem ještě nezkoušel.
Děkuju moc za radu.
Tak toto je presne môj prípad. Chodím s touto závadou do servisu už ako na housle. V servise (kde majú výborný prístup k zákazníkom) sa tomuto venuje sám majiteľ. Nechce ma "obrať" zbytočne o peniaze, tak na túto závadu ide vylučovacím spôsobom. Vymenili mi tam čidlo ABS a opotrebenia brzdových doštičiek (mimochodom som si ich kúpil cez Ebay a vyšli ma na tretinu ceny ako chceli za to v servise). Vždy po servisnom zásahu "vymaže z pamäte" detekované chyby a potom po 2-3 týždňoch idem do servisu znova. Zasa to napojí na testbook a pozrie sa akú chybu to detekuje. Bohužial, v mojom prípade to vyzerá na poškodené čerpadlo ABS (výmena za nové cca 1000 EUR + robota), ale zatiaľ ešte k tomuto kroku nepristúpim, ešte je možná chyba elektriky ktorá napája ABS čerpadlo. Toto bude ďaľšou úlohou keď pôjdem do servisu. Takže moc Ťa asi nepoteším, ale budeš s tým mať dosť starostí. Aj keď to nemusí byť u Teba totožná závada ako u mňa, ale podľa toho čo si napísal, to tak vyzerá. Inak, keď chceš, napíš mi SS a ja Ti pošlem kontakt na predaj náhradných dielov na Rover v Anglicku, odkiaľ som aj ja kupoval tie čidlá. Inak som našiel predajnu ND (Anglicko), kde ponúkajú ABS čerpadlá za cenu 327.-Libier a keď im pošleš vadné čerpadlo naspäť, tak Ti vrátia ešte 100.-Libier. Ozaj, majitel servisu ešte hovoril, že môže byť chyba aj v riadiacej jednotke. Takže uvidím, aký výsledok prinesú moje ďalšie návštevy.

Uživatelský avatar
Heat22
Příspěvky: 94
Registrován: úte čer 24, 2008 19:45
Bydliště: Bratislava

Re: Rover 75 - ABS

Příspěvek od Heat22 » stř úno 11, 2009 14:57


Miamoto
Příspěvky: 28
Registrován: úte úno 03, 2009 21:22

Re: Rover 75 - ABS

Příspěvek od Miamoto » stř úno 11, 2009 18:11

Děkuji všem za info, je to 2.0 CDt. Zkusím se podívat na tu pravou stranu, to by odpovídalo tomu, s čím jsem se potkal v minulosti, po vyčištění konektorů to tenkrát fungovalo. Jenže nemám garáž, takže musím počkat, až bude alespoň trochu hezky. Teď je venku šílená siberie. Nicméně jdu vytáhnout baterku a zkontroluju, jak je na tom.

Odpovědět