Plný vody!!!

zmotor
Příspěvky: 20
Registrován: pát led 09, 2009 23:01
Bydliště: Hlboké pri Senici Záhorie

Re: Plný vody!!!

Příspěvek od zmotor » pon bře 23, 2009 11:03

Je to kábel ktorý je videt od palubnou doskou v ľavo, smere od diagnostickej zásuvky hore, je tam otvor pre ten kábel v podložnom tapacíre. Ale je lepšie dat preč kryt z priestoru, kde je brzdový valec a tam dole v ravo v rohu je tá gumička videt. Inak musíš ležať na motore, aby si tam videl. Ta kontrolka Airbagu ti može svietiť aj pre kontakty pod sedačku, nemusíš mať a dúfam ža ani nemáš vodu pod kobercom.

mirda
Příspěvky: 37
Registrován: stř zář 19, 2007 21:08
Bydliště: Horka nad Moravou

Re: Plný vody!!!

Příspěvek od mirda » pon bře 23, 2009 22:50

Gumička vypadá v pořádku.Podle mne je to průchodka ovládání spojky-měl jsem rozdělaný kryt pedálů a v okolí jsem viděl jen tu jednu.Není tam v tom prostoru nějaká odtoková díra nebo hadička kudy by voda odtékala zprostoru pod posilovačem brzd?Nikde jsem nic neviděl.Auto mám chvíli tak sbírám zkušenosti.Pod kobercem voda je a je jí tam docela dost.Na diagnostice mi to hlásí špatnou komunikaci čidla bočního nárazu levého.To čidlo je asi pod kobercem?Jinak moc díky
Mirda a Rover 75 2.0 V6

Uživatelský avatar
Keksin
Příspěvky: 3382
Registrován: čtv zář 27, 2007 12:50
Bydliště: jižní Morava

Re: Plný vody!!!

Příspěvek od Keksin » čtv dub 02, 2009 18:10

Tak mám ten samej problém - VODA v autě :cry: ! Voda vnikala do auta přes manžetu spojkového válce, která byla vysunutá do motorového prostoru. Z motoru je přístup jak prase, nakonec se ju podařilo nasadit zpátky a "opatlat" silikonem, tak doufám, že to bude dobrý. Teď budu sušit, sušit a sušit.
Kdo máte R75, tak si to raději zkontrolujte.

max80

Re: Plný vody!!!

Příspěvek od max80 » čtv dub 02, 2009 18:24

.

Uživatelský avatar
Keksin
Příspěvky: 3382
Registrován: čtv zář 27, 2007 12:50
Bydliště: jižní Morava

Re: Plný vody!!!

Příspěvek od Keksin » čtv dub 02, 2009 18:30

Pro snažší přístup z auta odšroubuj šroubky co drží černej plast nad pedálama. Pak si vem baterku a hoď oko za pedál od spojky(směrem nahoru) a uvidíš ten válec a okolo manžetu. Teda, pokud bude na svém místě.
Je mokrej jenom koberc, ale pod ním je tlustej molitan nebo co.

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Plný vody!!!

Příspěvek od Tommi_82 » pát dub 03, 2009 4:55

Minimálně Mirda by měl bejt zejtra na srazu tak počítám že nám poreferuje a ukáže co přesně a jak zkontrolovat. Začínám se taky bát...
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

Uživatelský avatar
Fujitsu
Příspěvky: 1187
Registrován: stř zář 19, 2007 20:04
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Plný vody!!!

Příspěvek od Fujitsu » pát dub 03, 2009 5:14

Mirda jede na sraz??? Já že bych mu vzal čip a DPS co jsem mu slíbil. Sorry za OT :oops: .
Rover 416Si, 1997, šedá kůže, Platinum Silver
http://www.rover-club.net/car_detail.php?id=212
www stránky: http://www.fuji.estranky.cz

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Plný vody!!!

Příspěvek od Tommi_82 » pát dub 03, 2009 7:35

jj jede, akorát nevím přesně k čemu mu to teď bude, když šestikilo prodal a pětasedma kompjůtr má.
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

Uživatelský avatar
Fujitsu
Příspěvky: 1187
Registrován: stř zář 19, 2007 20:04
Bydliště: Lanškroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Plný vody!!!

Příspěvek od Fujitsu » pát dub 03, 2009 11:07

Tommi, jedná se o tripling, a mluvil jsem s ním i po tom, co R600 prodal - stále to chce ;).
Rover 416Si, 1997, šedá kůže, Platinum Silver
http://www.rover-club.net/car_detail.php?id=212
www stránky: http://www.fuji.estranky.cz

max80

Re: Plný vody!!!

Příspěvek od max80 » pát dub 03, 2009 14:48

.

mirda
Příspěvky: 37
Registrován: stř zář 19, 2007 21:08
Bydliště: Horka nad Moravou

Re: Plný vody!!!

Příspěvek od mirda » sob dub 04, 2009 20:00

Kolegové omlouvám se že jsem nedorazil na sraz,ale musel jsem narychlo řešit nějaké problémy.Teď k té vodě v autě.Nestačí jen pročistit ty krajní odtoky,ale jsou tam ještě jedny a to jeden u pilového filtru a druhý po hlavním brzdovým válcem.Nejlépe se na ně dostanete ze spodku auta odkud jsou vidět dvě gumové hadice(jsou na konci zúžené).Já osobně jsem vzal drát a zespodu jsem obě pročistil.Potom jsem lil na čelní okno vodu aby se všecho vyplavilo během toho zespodu pročišťoval obě hadice.Mokrý jsem byl až za ušima.Teď je v autě sucho-doufám že dlouho bude.
Mirda a Rover 75 2.0 V6

Uživatelský avatar
Keksin
Příspěvky: 3382
Registrován: čtv zář 27, 2007 12:50
Bydliště: jižní Morava

Re: Plný vody!!!

Příspěvek od Keksin » ned dub 05, 2009 7:55

Tak,tak. Auto jsem měl zvedlý a odtoky jsou prošťáraný a profoukaný, manžeta nasazená a projistotu oblepená silikonem. No a teď suším.

Uživatelský avatar
Keksin
Příspěvky: 3382
Registrován: čtv zář 27, 2007 12:50
Bydliště: jižní Morava

Re: Plný vody!!!

Příspěvek od Keksin » ned čer 28, 2009 14:25

Tak opět byla v autě voda!!!! Tak jsem vymontoval sedačku od šoféra a koukal jestli není v podvozku díra(už mně z toho hrabe). U pedálů jsem se pokoušel oddělat šedej tapecírunk, nešel , tak nastal čas pro chyrurgický řez a část šla odklopit. Odstranil jsem silikon u spojkového pedálu a znovu nasadil těsnící manžetu (bylo to jako protáhnout slona uchem jehly) a zasilikonoval z venku a zevnitř. Došel jsem k závěru, ře tudy voda netekla. http://picasaweb.google.com/Keksin75/RO ... 4478871394

Tak jsem hledal kudy ta voda může týct. No a když jsem ležel s hlavou u pedálů, tak jsem si všim nějakýho káblu a když jsem ho chytl, tak se rozpojil a tekla špinavá voda(jen trochu). Je to nějaká hadička a drželo to na cca 1mm, tak sem to nasadil zpátky a uvidím (zase prší). Je nalevo od spojky. http://picasaweb.google.com/Keksin75/RO ... 4641773346
Porovnával jsem to s R75 1.8 a u toho ta hadička není!! Nevíte k čemu ta hadička je? Je možný, že R75CDT má jinak řešený odtoky než R75 1.8??

francesco069
Příspěvky: 29
Registrován: sob kvě 23, 2009 15:09
Bydliště: Bratislava

Re: Plný vody!!!

Příspěvek od francesco069 » stř črc 01, 2009 17:31

Mám stejný problém ale pekne od začiatku. Ten lievyk na odvod vody ktorý je na kraji karosérii je podla mňa bez problémou aj keď sa upchá ale
problémový je ten pod brzdovým posilovačom ktorý sa nachádza pod stieračmi,je takí plastový dekel a pod ním sa nachádza tento posilovač a pod ním je asi (nieje tam vydieť a ani prístup ) spojkový posilovač a príčina vytápanie je taká že ak sa upchá tento další odtok tak tam ostane stáť voda a tá vpodstate rozmočí tesnenie alebo je to niejaká gumička ( nieje tam vydieť ) a cez nu začne tiecť voda do priestoru kabýni a to dokáže natiecť aj spominánich 20l vody.

K tomuto lieviku sa dostanete jedine zospodu auta a treba dať dole ten plastový dekel a nachádza sa to viac vzadu skoro na úrovni konca blatníku k vodičovy a je zašitý medi rúri a treba si tam posvietiť ale pri dobrom pozeraní sa to naisť dá ale stalo sa mi že keď som ho našiel a niečo som si chcel podať zasa som ho nevedal najsť.

Ja som mal tiež plno vodi normálne stála voda ale uschlo to samé aspoň sa to tak tvári ale si spomínal nejaký laminát a dúfam že to nebudem musieť rozoberať lebo to sa mi zdá nadlho ak pevne verím že nie.

A aby som nezabudol musí tam natiecť vela vody lebo teraz mi netečie ale keď idem po dialnici tak mi normálne ťahá na nohy a dosť sylno takže ak sa to upchá tak to musí byť kvantum vody.

Napísal som toto asi za dve min. Tak keby to nebolo moc zrozumitelné tak napíšte a vrátim sa ktomu a rozpíšem to detalnejšie.

Aj tak je rover najkrajší :-))))
Rover 75 CDTi

Uživatelský avatar
make
Příspěvky: 149
Registrován: úte čer 01, 2010 20:45
Bydliště: Bratislava, Ružomberok

Re: Plný vody!!!

Příspěvek od make » sob črc 30, 2011 21:14

Ja som sa dnes odhodlal riesit zaplaveny interier, vsetky odtoky pri motore boli upchate a zo stresneho okna nastastie iba jeden predny pri vodicovy. Kedze som to robil na parkovisku a nemal som auto kde zdvihnut a predchadzajuci prispevok som si pred tym neprecital pozorne, tak som si nebol isty, ci sa k odtokok dostanem odspodutak som sa ich snazil vycistit zhora. Problem robil len ten pod brzdovym posilovacom. Konkretne kovove trubky posilovaca, kedze na tie som si uz netrufol odmontovat. Ale po odmontovani posilnovaca z kabiny vodica sa dal aspon mierne pohnut a podarilo sa mi aspon trocha ten odtok presprtat.
Uz ma caka len vysusenie koberca ten je mokty este aj pod nohami zahneho pasaziera to bude musiet ist vsetko von, je to mozne ze sa voda dostane az do zadu? Nemoze to pretekat este niekde inde okrem tychto prednych odtokov?
Rover 75 2.5 V6 Saloon + 2.0 CDTi Tourer
Obrázek

Odpovědět