Zkušenosti s repasí ventilátoru a kompresoru klimatizace

Odpovědět
Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Zkušenosti s repasí ventilátoru a kompresoru klimatizace

Příspěvek od Tommi_82 » úte kvě 05, 2009 9:06

rudiger1 píše:Zdravim.

Zhanam na Rover 2.0 CDT, r.v.2000 ventilator chladica (moze byt aj s vrtulou) a kompresor klimatizacie. Napiste mi prosim, v akych cenach sa uvedene diely pohybuju a v akom su stave.

Uz som totiz minuly rok investoval do uplne noveho kompresoru a takisto sa menil nefunkcny ventilator za ventilator z opla, co ma vyslo celkom pekne peniaze. Teraz po zime som navstivil servis na prehliadku a zistili mi ze opat nejde ani ventilator ani kompresor. Vyhovaraju sa na neoriginalny ventilator a nechcu ma nijako odskodnit, uz som vazne zvazoval auto aj predat. Skusam teda, co by ma to stalo cez Vas a zvazim svoju situaciu. Uf nemam to lahke, manzelka ma minimalnu mzdu.

P.S.: moze byt pricina, ze mi to odislo aj niekde inde ?

Vopred dakujem za info a sorry za offtopic.

Otázka je jestli ten ventilátor je fakt nefunkční nebo jestli je jen vadnej kompresor?? Zkoušels nějak ten ventilátor??
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

Uživatelský avatar
rudiger1
Příspěvky: 187
Registrován: ned dub 13, 2008 15:50
Bydliště: Bratislava

Re: NABÍDKA - nahradni dily rover vsechny modely.

Příspěvek od rudiger1 » úte kvě 05, 2009 10:33

Tommi_82 píše:Otázka je jestli ten ventilátor je fakt nefunkční nebo jestli je jen vadnej kompresor?? Zkoušels nějak ten ventilátor??
skusali ho v servise, a tvrdia mi, ze je vadny aj ventilator :(
Rover 75, 2.0 diesel, r.v. 2000

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: NABÍDKA - nahradni dily rover vsechny modely.

Příspěvek od Tommi_82 » úte kvě 05, 2009 11:18

aby to měli na co hodit, je otázka nakolik jim důvěřuješ a na kolik si to sám prověříš.
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

Uživatelský avatar
rudiger1
Příspěvky: 187
Registrován: ned dub 13, 2008 15:50
Bydliště: Bratislava

Re: NABÍDKA - nahradni dily rover vsechny modely.

Příspěvek od rudiger1 » úte kvě 05, 2009 12:24

uz im nedoverujem vobec, chcem si to overit niekde inde......kazdopadne chcem vediet aj ceny odtialto.
Pokracovat v tejto debate by sme mali asi v inom vlakne...ak chces.....

dakujem
Rover 75, 2.0 diesel, r.v. 2000

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s repasí ventilátoru a kompresoru klimatizace

Příspěvek od Tommi_82 » úte kvě 05, 2009 12:52

Jak často jsi tu klimu používal, nebo to ti odešla přes zimu? Vím že ti s takovejma dotazama moc nepomůžu ale zajímá mě to. Docela mě zaráží jak může novej kompresor tak rychle odejít?!? Nebo to byl repasovanej? Asi by nebylo uplně od věci se poptat na kolik přijde novej kompresor(nebo i ventilátor) na vrakáči třeba v Jeseníku... tel: +420603269750
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

Uživatelský avatar
rudiger1
Příspěvky: 187
Registrován: ned dub 13, 2008 15:50
Bydliště: Bratislava

Re: Zkušenosti s repasí ventilátoru a kompresoru klimatizace

Příspěvek od rudiger1 » úte kvě 05, 2009 14:44

Za kompresor som minuly rok v juni (cerven) platil ako za novy. veril som im ze som aj novy dostal, teraz som na pochybach. Kedze pri instalacii a sprevadzkovani klimatizacie mi zistili ze original ventilator je nefukcny, zohnal som na doporucenie clena undy neoriginal pouzity z opel vectra, jemu bezi v aute bez problemov dodnes vid tato diskusia viewtopic.php?f=9&t=387 a ten mi ochotne doinstalovali podla navodu, ktory som im dodal. Rozdiel oproti povodnemu ventilatoru je vo vrtuli, ktora je o kus mensia.

Ventilator aj kompresor po servisnom zasahu fungovali v poriadku v beznej prevadzke az do cca oktobra (rijen), potom som uz nechladil, skor kuril. No a teraz po zime som mal pocit, ze je nutne skontrolovat klimu, aj z dovodu, ze sa mi nikdy nezapol ventilator.

Po kontrole servisom mi alibisticky oznamili, ze kompresor odisile vdaka slabej podpore neoriginalneho ventilatora, ze vraj aj vdaka malej vrtuli. Preco odisiel aj ventilator, mi povedat nevedeli :( . Inak bol to servis DSV.

Uznat zaruku mi vobec nechcu, hadzu vinu na mna, ze ja som ich "prinutil" (ha, ha. drzal som im noz pod krkom) namonotvat neoriginalny ventilator a odisla spojka na kompresore a ta sa vraj neda zohnat samostatne, aspon tak som im rozumel. Rozhodne ma pri montazi ventilatora neupozornili na riziko, ktore podla nich moze nastat.

Minuly rok som dal za kompresor 24000Sk a 2500Sk za ventilator + cena za pracu a ocakaval som niekolko rokov s klimou pokoj.

Som z toho zdrveny a neocakaval som tento rok vydaje za tu istu zavadu, ak by som mal kupovat original ventilator tu na Slovensku alebo v CR novy, tak by ma to vyslo este o hodne viac ako minuly rok.
Rover 75, 2.0 diesel, r.v. 2000

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s repasí ventilátoru a kompresoru klimatizace

Příspěvek od Tommi_82 » úte kvě 05, 2009 18:43

Ty brďo tak to je pálka to by zdrtilo každýho! To že tam pasuje ventilátor z Vectry tu nepsal jen undy, bral jsem to taky jako hotovou věc. Nechápu proč by mělo vadit že má menší lopatky... Nevím chtělo by to nějak zjistit jestli je ten kompresor opravdu nefunkční, nechce se mi věřit že by nešlo takovou věc repasovat... Spousta firem má na svých stránkách že ty kompresory normálně repasují...

Citace z http://www.autoklima.cz/
Repasujeme a prodáváme kompresory autoklimatizace.
Při kompletní repasi kompresoru autoklimatizace je dvouletá záruka.
V naší nabídce máme spojky kompresorů, cívky, těsnění, vnitřní součásti, apod.
Dostupnost dílů je závislá na typu a výrobci kompresoru autoklimatizace.

Novej kompresor už bych už na tvým místě rozhodně nekupoval.
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

Stanik
Příspěvky: 152
Registrován: čtv zář 27, 2007 0:39

Re: Zkušenosti s repasí ventilátoru a kompresoru klimatizace

Příspěvek od Stanik » stř kvě 06, 2009 0:43

Já tam mám ventilátor z Vectry taky a funguje 1,5 roku bez problémů. Vrtule je menší, ale jen o cca 2-3cm v průměru. Lopatky jsou menší, ale je jich zas víc. Médium v klimatizaci nemá konstantní teplotu - ta se mění dle podmínek. Jiná je když je venku 35°, jiná, když je 20°. Kdežto ventilátor má konstantní otáčky. Z toho plyne, že pokud by to mělo být ventilátorem, musel by mít tak o 50% nižší výkon než origo. A to rozhodně nemá! Ještě je tam pojistný ventil, který když teplota překročí určitou mez, tak systém odstaví a kompresor nepracuje. To je právě pro ochranu kompresoru. Takže jestli servis tvrdí, že to je ventilátorem, tak je to blbost! Pokud servis tvrdí, že byl přinucen, musí to mít na papíře s tím, že zákazníka poučil o možných následcích. Zákazník je laik, servis odborníci, kteří by měli o možném riziku zákazníka informovat a dát to písemně nebo odmítnout tuto práci provést. Při takovéto částce bych klidně pohrozil soudem. Pokud to nedali písemně, nemůžou vyhrát.
Stanik ROVER 75 CDT (do 02 2010), JAGUAR S-TYPE 4.0 V8 (od 02 2010 do 06 2013), BMW E91 (od 05 2013)

Uživatelský avatar
rudiger1
Příspěvky: 187
Registrován: ned dub 13, 2008 15:50
Bydliště: Bratislava

Re: Zkušenosti s repasí ventilátoru a kompresoru klimatizace

Příspěvek od rudiger1 » stř kvě 06, 2009 7:58

Stanik.

Velka vdaka za Vase skusenosti s uvedenym ventilatorom, uz vcera som poslal mail servisu a Vase vyjadrenia, pokial by sa nadalej zdrahali vyriesit to k mojej spokojnosti velmi rad vyuzijem. Som naozaj laik a takto by som im to urcite nevedel opisat. Takze este raz dakujem.

Co sa tyka servisu, nie je to prva vec, ktoru som musel u nich reklamovat, doteraz vsak vzdy pristupovali k reklamacii prozakaznicky akurat som musel absolvovat cestu naviac.
Rover 75, 2.0 diesel, r.v. 2000

Uživatelský avatar
INZER
Příspěvky: 619
Registrován: čtv lis 27, 2008 9:27
Bydliště: Český Brod: 773057689

Re: Zkušenosti s repasí ventilátoru a kompresoru klimatizace

Příspěvek od INZER » úte bře 08, 2011 9:12

Vypáral jsem z jednoho bavoráka relé na ventilátor.Obrázek
Má někdo zkušenost s touto výměnou za jiný,nebo to budu měnit zbytečně? Diagnostika hovoří tak, že mi nejde ani jedna rychlost-(což vím taky). Je to ale nutný měnit i s vrtulí?
R75 CONNOISSEUR 2.0 CDT 03/2000
Obrázek

Odpovědět