tempomat

Odpovědět
francesco069
Příspěvky: 29
Registrován: sob kvě 23, 2009 15:09
Bydliště: Bratislava

tempomat

Příspěvek od francesco069 » sob kvě 23, 2009 16:21

Dobrý deň. Kúpil som si tento týždeň rover 75 cdi a nedarí sa mi spustiť tenpomat, zapnem aj tlačitko s tou dialnicou medzi tlačitkami vyhrievania sedadiel a zasvieti sa kontrolka ale dalej môžem stlačať na volante tlačitko set+ alebo res a vôbec to nič nerobý. Mohol by mi niekto poradiť či netreba ešte niečo urobyť alebo bude chybný tempomat. A ešte by som sa rád spítal či niekto nevie niečo o kontrolkách lebo keď som ho kupoval tak mi tvrdili že svieti kontrolka opotrebenia platničiek lebo ich vymenili ale nevyresetovali chybu čo sa mi zdá ešte normálne, ale svieti popri tom aj kontrolka erbeku a že to svieti kôli tomu čo sa mi moc nezdá.

Ďakujem za pomoc a dúfam že sa mi podarí zúčastniť sa nejakého zrazu tejto značky a hlavne 75 lebo ja toto auto milujem už celé roky ale až teraz je dostuné aj pre mňa Ďakujem
Rover 75 CDTi

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: tempomat

Příspěvek od Tommi_82 » ned kvě 24, 2009 8:40

Nazdárek, gratuluju ke koupi.

Tím tlačítkem mezi vyhříváním sedaček se zapne napájení obvodu tempomatu, takže když svítí tak by měl být tempomat použitelný. Za předpokladu že jedeš více než zhruba 50 km/h. V malých rychlostech tempomat nejspíš nebude fungovat kvůli bezpečnosti.

Základní problém je ten, že ty tlačítka na volantu se mačkaj obráceně než by si člověk myslel. To znamená že držíš volant a prstem zmáčkneš tlačítko zespodu volantu a mačkáš ho tím že ho zatlačíš jakoby k sobě. Normálně by si člověk myslel že to je obráceně ale je to tak proto abys nemusel při ovládání tempomatu pouštět volant.

Je tam jedno tlačítko na nastavení rychlosti (set) -
jedno zmáčknutí = nastavení aktuální rychlosti jako přednastavené rychlosti
dlouhé držení tlačítka = zvyšování přednastavené rychlosti
více zmáčknutí za sebou = každé zmáčknutí je navýšení rychlosti o 1 km/h

Druhé tlačítko na resetování (res)-
1. stisknutí´= vypnutí tempomatu
2.stisknutí´= zapnutí tempomatu s poslední použitou přednastavenou rychlostí (takže když jsi před prvním zmáčknutím jel 130 po druhým zmáčknutí auto zase samo zrychlí/spomalí na 130)
3. stisknutí = zase vypnutí a tak furt dokola....
(Tu poslední přednastavenou rychlost si to pamatuje jen do vypnutí tlačítka dole mezi vyhříváním sedaček nebo do vypnutí motoru)


Co se týče toho druhýho problému, tak jednoznačně musíš zajet na pokročilou diagnostiku (Brno, Dunajská Streda, atd.). Tam ti zjistí jestli to je závažný problém nebo jenom nevyresetování servisního intervalu. Servisní interval se musí vyresetovat zhruba každých 10-25 tis. km nebo tak nějak. Je to k tomu aby tě to aspoň jednou za tenhle počet kilometrů donutilo jet do servisu aby ti zkontrolovali auto. Dá se to vyresetovat i doma, na aukru.cz prodávají přípravek na vyresetování a stojí asi 700 Kč. Každopádně, ty nejdřív zajeď na pokročilou diagnostiku aby zjistili jestli tam není problém! Pak už si to resetuj každej rok třeba doma.
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

Uživatelský avatar
Keksin
Příspěvky: 3382
Registrován: čtv zář 27, 2007 12:50
Bydliště: jižní Morava

Re: tempomat

Příspěvek od Keksin » ned kvě 24, 2009 9:11

francesco069 píše:ale svieti popri tom aj kontrolka erbeku a že to svieti kôli tomu čo sa mi moc nezdá.
NEJDŘÍV VYDĚLEJ KLÍČEK ZE ZAPALOVÁNÍ :!: :!: :!:
Kontrolka airbagu: posunout sedačku nahoru a k volantu, pod sedadlem jsou konektory (žlutej, modrej, černej) které rozpojíš a vyčistíš (je na to nějakej sprej), no a potom konektory spojíš a je to o.k. Dáš klíček do zapalování, otočíš a kontrolka zhasne.

Ta kontrolka airbagu svítí jak se furt hýbe se sedadlem.

donutil
Příspěvky: 914
Registrován: pát zář 28, 2007 11:07
Bydliště: Mor.Třebová

Re: tempomat

Příspěvek od donutil » ned kvě 24, 2009 14:34

S těma brzdama bych dodal jestli ti vyměnily i ty káblíky co jsou tuším jen u pr.předního a zadního kola.Já jsem je s brzdama v sadě neměl a musel jsem je dokoupit.Po výměně destiček i káblíků jsem nic neresetoval a kontrolka sama zhasla.

francesco069
Příspěvky: 29
Registrován: sob kvě 23, 2009 15:09
Bydliště: Bratislava

Re: tempomat

Příspěvek od francesco069 » ned kvě 24, 2009 15:04

Ďakujem Vám za reakcie a poradenie a vyzerá to tak že ten tempomat nereaguje a je nefunkčný lebo mačkám a nereaguje takže pôjdem do servisu a keby mi mohol niekto poradiť adresu alebo telefón do tej Dunajskej Stredy lebo to mám najblišie.

Ďakujem.
Rover 75 CDTi

Uživatelský avatar
Keksin
Příspěvky: 3382
Registrován: čtv zář 27, 2007 12:50
Bydliště: jižní Morava

Re: tempomat

Příspěvek od Keksin » ned kvě 24, 2009 15:17


Uživatelský avatar
rudiger1
Příspěvky: 187
Registrován: ned dub 13, 2008 15:50
Bydliště: Bratislava

Re: tempomat

Příspěvek od rudiger1 » ned kvě 24, 2009 18:27

zdravim.

pripajam sa ku gratulacii ku kupe tohto krasneho auticka.

ja som si povodne tiez myslel ze mi tempomat nefunguje, a robil som malichernu chybu, ze som aj po pusteni tempomatu nechal nohu zlahka na spojke. Az po case som zistil , ze tempomat funguje a ze chyba je medzi sedadlom a volantom :) .

S airbagom som mal ten isty problem, ktory sa obcas prejavuje, staci posuvat sedacku a uz kontrolka svieti, bud sa mi to podarilo odstranit samemu a ked nie, tak som to nechal na navstevu v servise. Servis DSV po vlastnych skusenostiach moc nedoporucujem.
Rover 75, 2.0 diesel, r.v. 2000

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: tempomat

Příspěvek od Tommi_82 » ned kvě 24, 2009 18:56

jojo jak říká rudiger, stačí opravdu jen hodně lehoulince polechat spojku nebo brzdu a tempomat se okamžitě vypíná.

Jo a než definitivně rozhodneš že je tempomat špatnej tak ho ještě vyzkoušej s vypnutou klimatizací a nabitou baterkou. Už se mi dvakrát stalo že když jsem třeba během jízdy s tempomatem zapl klimu tak proudovej odběr vyřadil z funkce obvod tempomatu. Prostě mi tlačítka najednou nereagovaly i když to dolní normálně svítilo. Tak jsem za jízdy vypl klimu vyřadil na neutrál a zařadil znova pětku a tempomat znova fungoval, pak už jsem mohl zova zapnout klimu a obojí fungovalo normálně.
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

Stanik
Příspěvky: 152
Registrován: čtv zář 27, 2007 0:39

Re: tempomat

Příspěvek od Stanik » ned kvě 24, 2009 23:20

K tomu tempomatu - dobré je zkontrolovat funkci mikrospínačů na pedálech. Ty zajišťují to, že se tempomat při dotyku brzdy nebo spojky vypne. Mě to taky najednou přestalo reagovat na tlačítka na volantu i když hlavní spínač svítil a tempomat do té doby normálně fungoval. Musí se oddeklovat ten kryt pod palubkou nad pedálama. Člověk se musí poskládat do akrobatické polohy a s baterkou v jedné ruce tam nasoukat ruku druhou. Fakt špičkový přístup :? :? :? Dělal mi to spínač co je až nahoře na konci spojkového pedálu. Před tím jsem doplňoval kapalinu do nádobky spojky a abych se tam vůbec dostal, musel jsem odpojit táhlo hlavního spojkového válce od pedálu. Tím pružina pedál jakoby "nadzdvihla" a konec pedálu zatlačil tělo spínače, které je uloženo v takovém plastovém držáku o několik milimetrů. Po vrácení spojkového pedálu do normální polohy tak spínač neměl s koncem pedálu kontakt a tempomat si "myslel", že je spojka sešláplá, tudíž se neaktivoval. Stačilo tam pak vsunout ruku a prstama ze zadní strany ten spínač zacvaknout do normální polohy. Pak už vše fungovalo. Je možné že spínače jsou znečištěné, pak pročistit. Poslední možnost - někde na trase přívod el. ke spínačům na volantu - spínače - ŘJ tempomatu špatný kontakt.
Stanik ROVER 75 CDT (do 02 2010), JAGUAR S-TYPE 4.0 V8 (od 02 2010 do 06 2013), BMW E91 (od 05 2013)

francesco069
Příspěvky: 29
Registrován: sob kvě 23, 2009 15:09
Bydliště: Bratislava

Re: tempomat

Příspěvek od francesco069 » stř kvě 27, 2009 19:36

No tak to ma čaká pekný kus práce kým prídem kte je ten tempomat pokazený no čo už ale chcel som sa opýtať či sa dá zohnať tá oválna chrómová kritka na kľučku na dverách z vnútra, stále mi vypadáva.

Pôjdem na budúci mesiac z Bratislavy do Ostravy a neviete či je po ceste nejaký servis na rover alebo kto by mi mohol pomôcť stým tempomatom?

Ďakujem za poradenie.

Keksin tvoj rover je pekný ja mám tiež takú farbu ale nie až takú bohatú výbavu.
Rover 75 CDTi

Uživatelský avatar
Keksin
Příspěvky: 3382
Registrován: čtv zář 27, 2007 12:50
Bydliště: jižní Morava

Re: tempomat

Příspěvek od Keksin » stř kvě 27, 2009 19:43

francesco069 dík

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: tempomat

Příspěvek od Tommi_82 » čtv kvě 28, 2009 5:24

Předpokládám že jedeš po dálnici.

Servis Rover je v Brně, Bratislavská 12. Tam by si rozhodně měli vědět rady, mají tam s Roverama bohaté zkušenosti.

http://www.autoservis-ds.cz/
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

Uživatelský avatar
AnderN
Site Admin
Příspěvky: 6964
Registrován: pon zář 17, 2007 17:46
Bydliště: Brno, tel.: +420 725 378 817
Kontaktovat uživatele:

Re: tempomat

Příspěvek od AnderN » čtv kvě 28, 2009 12:29

BA - OV pres Brno se asi normalne moc nevyplati ... spis po dalnici na Trencin a Bytcu ... no ale pokud potrebuje do Brna na servis, bude holt muset tu ceskou dalnicni znamku koupit.
Obrázek
MG ZT CDTi @ 118 kW / 370 Nm - 2009-? :: 200.000 km @ Obrázek
Rover 25 18K4F / automat CVT - 2013-? :: 50.000 km @ Obrázek
Rover Mini Cooper - 2016-? :: 20.000 km @ Obrázek
Ex. Rover 620 SDi - 2004-2009 :: 100.000 km @ Obrázek

Uživatelský avatar
undy
Příspěvky: 974
Registrován: pon zář 17, 2007 15:14
Bydliště: Horné Saliby SR

Re: tempomat

Příspěvek od undy » úte črc 07, 2009 10:13

Poprosím Vás kolegovia,kto máte tempomat na 75 benzín V6 potreboval by som 2 fotky:uchytenie pumpičky na škrt.klapke a uchytenie motorčeka,ktorý vytvára podtlak do tej pumpičky-ten je pri spolujazdcovom tlmiči vedie do neho hadička od tej pumpičky na škrt.klapke.Domontoval som si ten tempomat,všetko som zohnal na Ebay okrem týchto dvoch uchytení a nedá mi to pokoj,zatiaľ to mám len provizórne.poprosím na undymm@gmail.com alebo sem.Ešte raz vďaka
Predtým Rover Seventyfive 2,0 V6 AT, teraz Mercedes CLS 320 CDI, Chrysler 300 C 3,0 CRD

Odpovědět