ABS....

Odpovědět
peter zachar
Příspěvky: 24
Registrován: úte říj 16, 2007 9:37
Bydliště: dubnica n-vahom-

ABS....

Příspěvek od peter zachar » čtv srp 21, 2008 19:52

Nazdar po preblikovani abs ostalo svietit natrvalo... :( typujem že niaky senzor sa poručal do nenevratna...nemate niekto typ ako zistit ktory , respektive odhali to test-book? dik za napady .peter

Uživatelský avatar
rudiger1
Příspěvky: 187
Registrován: ned dub 13, 2008 15:50
Bydliště: Bratislava

Re: ABS....

Příspěvek od rudiger1 » ned srp 24, 2008 15:09

ahoj, ja som este tento problem nemal, ale skus si precitat toto viewtopic.php?f=6&t=641&p=7509&hilit=abs#p7509
a nieco sa o tom pise aj tu viewtopic.php?f=9&t=543&p=4588&hilit=abs#p4588

dufam ze to na nieco bude.

drzim palce, ahoj.
Rover 75, 2.0 diesel, r.v. 2000

peter zachar
Příspěvky: 24
Registrován: úte říj 16, 2007 9:37
Bydliště: dubnica n-vahom-

Re: ABS....hotove

Příspěvek od peter zachar » ned srp 31, 2008 21:15

Nazdar všetci .po pripojeni na diagnostiku v Dubnici nad vahom-www.auto-sluzby.sk zistene vadny senzor na zadnom kolese.objednany novy senzor Hella 1900sk. povodny senzor zapečeny v naboji -postup vymeny koleso dole ,brzdovy strmen s platničkami- dva šroby-očkovy 13, dalej srob na brzdovom kotuči -1 kus -hviezdicovy neviem presny nanazov... brzdovy kotuč dole, nasleduje naboj -krytka dole matica -32 gola ,naboj dole-objavi sa senzor nasleduje vyklepanie smerom do stredu auta ale až po vybrati upevnovacieho šrobu senzora z vnutornej strany auta tušim gola 10 alebo 8 .všetko ok abs nesvieti :mrgreen: p.s. montaž v opačnom poradi...

Uživatelský avatar
Heat22
Příspěvky: 94
Registrován: úte čer 24, 2008 19:45
Bydliště: Bratislava

Re: ABS....

Příspěvek od Heat22 » stř pro 03, 2008 12:09

Nuž takže s mojím svietením ABS (teda len občasným) a vypisovaním na displej " ABS FAILD" je to dosť na kočku. Bol som s tým v servise a začali sme tým, že sa vymení čidlo-senzor ABS na prednom kole. Tak som si kúpil cez Ebay senzor ABS. Včera keď som tam bol, tak diagnostika zistila, že to nie je senzor, ale že je to ABS čerpadlo (cena za nové v servise 30.000.-Sk ), alebo že je to spínacie relátko na tom čerpadle. Takže som si pozrel na Ebay, tak sa dá kúpiť ABS čerpadlo za 237.- Libier (repasované s dokladom a zárukou) a ešte vedia vrátiť aj 100.-Libier, pokiaľ sa im pošle späť to pokazené. Takže asi to budem musieť skúsiť takto. Inak mi hovoril ten pán, že nech ešte mesiac jazdím takto a potom to hodí znova na diagnostiku a uvidí sa tam v čom je skutočne problém. Takže nie som z toho moc nadšený, ale čo už..... :cry:
A na vrakovišti mi asi nikto nezaručí že je to čerpadlo funkčné a nedá mi asi na to ani záruku.

Pitbull
Příspěvky: 11
Registrován: čtv bře 12, 2009 0:50
Bydliště: Lom u Mostu
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS....

Příspěvek od Pitbull » pon čer 29, 2009 7:22

Minulý týden jsem se stal hrdým majitel "pětasedmdesátky", ale auto má jedno velké mínus - svítí mi kontrolka ABS a TC (spolu s tím samozřejmě nejde tachometr a věci s tím přímo související - ukazatel spotřeby, najetých km atd). Prodávající mi řekl, že auto měl napíchlé na diagnostice (neoriginální - na nějaké té univerzální) a že, pokud by to bylo čidlo ABS, tak by mu prý diagnostika řekla na kterém kole je čidlo špatné, takže to prý musí být v ABS jako takovém - v čerpadle. Neporadíte někdo, kde čerpadlo sehnat použité a funkční? Nebo případně poradit, co všechno zkusit (za který kabel kde zatahat), jestli by se to "neopravilo samo" Chlapi díky předem za info.

max80

Re: ABS....

Příspěvek od max80 » pon čer 29, 2009 12:16

.

hrusoo
Příspěvky: 3
Registrován: čtv dub 12, 2012 20:47

Re: ABS....

Příspěvek od hrusoo » sob dub 14, 2012 13:28

Pitbull píše:Minulý týden jsem se stal hrdým majitel "pětasedmdesátky", ale auto má jedno velké mínus - svítí mi kontrolka ABS a TC (spolu s tím samozřejmě nejde tachometr a věci s tím přímo související - ukazatel spotřeby, najetých km atd). Prodávající mi řekl, že auto měl napíchlé na diagnostice (neoriginální - na nějaké té univerzální) a že, pokud by to bylo čidlo ABS, tak by mu prý diagnostika řekla na kterém kole je čidlo špatné, takže to prý musí být v ABS jako takovém - v čerpadle. Neporadíte někdo, kde čerpadlo sehnat použité a funkční? Nebo případně poradit, co všechno zkusit (za který kabel kde zatahat), jestli by se to "neopravilo samo" Chlapi díky předem za info.
Pozerám, že je to už staršie forum, ale môj príspevok si myslím, že patrí sem.

Tiež mám problém so svietením ABS, tak som teda začal hľadať, kde je chyba. Prešiel som káble od predných senzorov ABS až ku konektorom - všetko OK - neporušené. Prečistil som kontakty na konektoroch, ale aj tak svietila kontrolka. Tak som išiel ďalej, dal som dole baterku a pozrel som sa na konektor, ktorý ide priamo do modulátora ABS. A to bol pohľad stupo: - zaoxidované a odpálené kontakty.
Taksom si povedal - si nejaký elektrotechnik, tak poďho vyber pajkovačku. Napajkoval som kable priamo od pinov, ktoré sú na modulátore - dobrá "je.ačka" (musel som prevŕtať pôvodný konektor na miestach, kde boli odlomené piny a cez tieto diery som pretiahol kábly von a následne ich zapajkoval). Po cca 4 hodinách sa mi podarilo vrátiť všetko do pôvodného stavu a kontrolka ABS zhasla.

Zatiaľ chodím takto, ale už mám sľúbený jeden nový modulátor aj s konektorom, kde budem musieť preletovať všetky káble.
Aktuálne ROVER 75 - 1,8 Automatik, r. 2000 - tak toto už je luxus a pohodička

Prvý môj ROVER 400 - 1,6 - spokojnosť nadovšetko, ale začal sa ukazovať zub času

Odpovědět