Hlavní spojkový válec pomoooc!!!

Odpovědět
donutil
Příspěvky: 914
Registrován: pát zář 28, 2007 11:07
Bydliště: Mor.Třebová

Re: Hlavní spojkový válec pomoooc!!!

Příspěvek od donutil » pon říj 05, 2009 13:32

Já si myslím že kdyby to rozdělal nějaký šikovný člověk,možná by se to dalo nahradit něčím za pár šušňů,ale já žádnýho takovýho neznám.Nezbude než abys to udělal ty a pak nám tu radu věnoval. :D

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavní spojkový válec pomoooc!!!

Příspěvek od Tommi_82 » pon říj 05, 2009 13:34

Jojo jak říká donutil.
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

F.i.s.h.men
Příspěvky: 1924
Registrován: úte lis 27, 2007 19:42
Bydliště: Praha, občas Karlovy Vary

Re: Hlavní spojkový válec pomoooc!!!

Příspěvek od F.i.s.h.men » pon říj 05, 2009 13:34

Ve Varech je spis samej vydriduch nez sikovnej clovek.
ObrázekObrázek<<<---Klikni pro zvětšení
Rover 216GSi - zanedlouho transplantace motoru D16Z2 (na obrázku) + pár dalších oprav a úprav HOTOVO 31.7.2011

Pittbull88
Příspěvky: 14
Registrován: úte kvě 19, 2009 10:06
Bydliště: Karlovy vary

Re: Hlavní spojkový válec pomoooc!!!

Příspěvek od Pittbull88 » pon říj 05, 2009 13:37

F.i.s.h.men píše:ve ctvrtek jedu z Prahy do Varů, kdyby jsi to precejen chtel vzit z toho vrakace, tak bych ti to dovezl.
To nemuzu vzit i kdybych chtel...Ten valec co tam mel,tak byl jen na benzinovy motory
Ale i tak moc dekuju

Pittbull88
Příspěvky: 14
Registrován: úte kvě 19, 2009 10:06
Bydliště: Karlovy vary

Re: Hlavní spojkový válec pomoooc!!!

Příspěvek od Pittbull88 » pon říj 05, 2009 13:48

donutil píše:Já si myslím že kdyby to rozdělal nějaký šikovný člověk,možná by se to dalo nahradit něčím za pár šušňů,ale já žádnýho takovýho neznám.Nezbude než abys to udělal ty a pak nám tu radu věnoval. :D
No rozdelany to mam,od sikovnyho cloveka :) prave proto se i ptam na moznost nejake te opravne sady...Nebo jsem myslel treba zkusit to nejak s valeckem z uplne jinyho auta ,treba BMW by to mohlo mit podobne...

donutil
Příspěvky: 914
Registrován: pát zář 28, 2007 11:07
Bydliště: Mor.Třebová

Re: Hlavní spojkový válec pomoooc!!!

Příspěvek od donutil » pon říj 05, 2009 15:48

To právě musí zjistit ten šikovnej člověk,omrknout co je tam za pajšl,rozměry gumiček a zjišťovat odkud to pasuje,anebo úchyty celého prasátka a šroubení a nahradit ho jiným jak píšeš.Ale kdo ti to dnes udělá,když čas je tak drahej?Jedině ty sám,páč ti na tom záleží.Kdyby se to stalo mě a byl mladší,určitě bych tomu věnoval moc úsilí a to by bylo abych nebyl úspěch.Ale dnes bych dal raději těch 800 zlotůvek polákovi ať to pošle abych nemusel marnit čas.Jo,jo byly doby kdy jsem spravil i prasklou jednotku hydragas na Austinovi a to všichni tvrdili že to není možný.

Uživatelský avatar
Thomson
Příspěvky: 367
Registrován: stř zář 19, 2007 18:36
Bydliště: Val. Mez.

Re: Hlavní spojkový válec pomoooc!!!

Příspěvek od Thomson » pon říj 05, 2009 18:17

Jen par linku pro ilustraci a inspiraci. Ja osobne jsem si obednal novy na LHD. A opravit ten stary pistek nejde leda ho vymenit.
http://www.roverki.pl/article.php?sid=480
http://www.roverki.pl/article.php?sid=489

Skic
Příspěvky: 286
Registrován: čtv říj 04, 2007 21:50
Bydliště: Trencin - Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavní spojkový válec pomoooc!!!

Příspěvek od Skic » úte říj 06, 2009 12:07

Tak ako písal UNDY, odišlo mi to, tiež mi vytiekla kvapalina. Z ebayu aj s poštovným cca 130€, akurát dodanie takmer 3 týždne :) Ale tiež by som za to 300€ na SK nedal...
Rover 75 2,0CDTi

Pittbull88
Příspěvky: 14
Registrován: úte kvě 19, 2009 10:06
Bydliště: Karlovy vary

Re: Hlavní spojkový válec pomoooc!!!

Příspěvek od Pittbull88 » úte říj 20, 2009 13:06

Tak mi ho ten sikovnej pan rozebral trochu vycistil a zkusil ho tam dat znovu no a zatim funguje :)

Uživatelský avatar
seba
Příspěvky: 1309
Registrován: sob říj 04, 2008 9:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlavní spojkový válec pomoooc!!!

Příspěvek od seba » úte říj 20, 2009 17:42

http://www.frenkit.es/docs/rover.pdf Jen nevim jestli tam je na tvuj koráb, Asi ne vid.
Miluji Rover Club. T16 turbo power.

zdenek
Příspěvky: 8
Registrován: sob úno 14, 2009 19:03
Bydliště: Orlová

Re: Hlavní spojkový válec pomoooc!!!

Příspěvek od zdenek » čtv říj 22, 2009 21:36

Mám podobný problém, po výměně spojkového hydr.ložiska a lamely zůstává občas vyset pedál, hlavně jak potřebuji podržet spojku při couvání, kapalina , ale nikde neuniká
orlovák
R 75

E=mg2
Příspěvky: 26
Registrován: sob zář 05, 2009 17:08
Bydliště: Milovice

Re: Hlavní spojkový válec pomoooc!!!

Příspěvek od E=mg2 » stř lis 04, 2009 19:42

Ahoj,tak mi to přestává řadit,1 a zpátečka jdou velmi ztuha,na hlavnim spojkovim válci je pár kapek brzdovky,takže asi to bude ten válec v pr... potřeboval bych vědět jestli jde spojkový systém nějak odvzdušnit třeba to na chvíli pomůže než koupím nový.je rozdíl na levo a pravostrané auto?díky
MGF,Rover 75,Land rover S2A

Stanik
Příspěvky: 152
Registrován: čtv zář 27, 2007 0:39

Re: Hlavní spojkový válec pomoooc!!!

Příspěvek od Stanik » stř lis 04, 2009 22:23

Systém jde odvzdušnit jednoduše. Nevím, co máš za motor. U diesela je mezi převodovkou a webastem taková gumová hadička a na ní odvzdušňovací šroub. Tak to je ono. Benzíny to budou mít podobně. Odvzdušňuje se tak, že ti někdo musí "našlapat" pedál spojky, pak podržet u podlahy. V tom okamžiku povolíš. Jediný problém je v tom, že pokud máš málo kapaliny v systému, nebo tohle několikrát zopakuješ, musíš brzdovku doplnit do nádržky na hlavním válci (vejde se jí tam dost málo). Je tam naprosto příšernej přístup a navíc víčko nádobky nejde sundat (je těsně nad ním takovej plast, takže to povolíš, ale nesundáš). Musí se odšroubovat hlavní válec, odpojit od pedálu a pak to jde. Je v tom takovej obrácenej gumovej klobouček. Ten vyndat a pak teprv doplnit kapalinu. Musí se to dělat třeba injekční stříkačkou s nasazenou hadičkou - ničim jinym se tam nedá dostat.
Stanik ROVER 75 CDT (do 02 2010), JAGUAR S-TYPE 4.0 V8 (od 02 2010 do 06 2013), BMW E91 (od 05 2013)

donutil
Příspěvky: 914
Registrován: pát zář 28, 2007 11:07
Bydliště: Mor.Třebová

Re: Hlavní spojkový válec pomoooc!!!

Příspěvek od donutil » čtv lis 05, 2009 12:07

E=mg2 píše:Ahoj,tak mi to přestává řadit,1 a zpátečka jdou velmi ztuha,na hlavnim spojkovim válci je pár kapek brzdovky,takže asi to bude ten válec v pr... potřeboval bych vědět jestli jde spojkový systém nějak odvzdušnit třeba to na chvíli pomůže než koupím nový.je rozdíl na levo a pravostrané auto?díky
Kdybys kupoval nový,dej sem odkaz omrknu a pošlu ti prachy na ještě jeden-ušetříš na poštovným a já budu mít do zásoby.

E=mg2
Příspěvky: 26
Registrován: sob zář 05, 2009 17:08
Bydliště: Milovice

Re: Hlavní spojkový válec pomoooc!!!

Příspěvek od E=mg2 » čtv lis 05, 2009 21:22

Stanik píše:Systém jde odvzdušnit jednoduše. Nevím, co máš za motor. U diesela je mezi převodovkou a webastem taková gumová hadička a na ní odvzdušňovací šroub. Tak to je ono. Benzíny to budou mít podobně. Odvzdušňuje se tak, že ti někdo musí "našlapat" pedál spojky, pak podržet u podlahy. V tom okamžiku povolíš. Jediný problém je v tom, že pokud máš málo kapaliny v systému, nebo tohle několikrát zopakuješ, musíš brzdovku doplnit do nádržky na hlavním válci (vejde se jí tam dost málo). Je tam naprosto příšernej přístup a navíc víčko nádobky nejde sundat (je těsně nad ním takovej plast, takže to povolíš, ale nesundáš). Musí se odšroubovat hlavní válec, odpojit od pedálu a pak to jde. Je v tom takovej obrácenej gumovej klobouček. Ten vyndat a pak teprv doplnit kapalinu. Musí se to dělat třeba injekční stříkačkou s nasazenou hadičkou - ničim jinym se tam nedá dostat.
Bezvadný díky moc,za super radu , mám CDT ,:mrgreen: dám vědet jak to dopado
MGF,Rover 75,Land rover S2A

Odpovědět