Snimac poctu otacok kolesa

Odpovědět
Jakub
Příspěvky: 35
Registrován: úte kvě 25, 2010 9:50
Bydliště: Pezinok

Snimac poctu otacok kolesa

Příspěvek od Jakub » pát zář 17, 2010 11:28

Chcem sa spytat ci nema niekto skusenosti s touto suciastkou, neviem ako sa to ani presne vola..to co ma na starosti ABS vpredu na kolese. Ked som volal do CR tak mi povedali ze budem potrebovat celu nejaku vecsiu cast uz od tlmicu ci klbu take nieco. ze to stare cidlo mi nepojde dat dole. A jedna sa o to ze ten privodny kabel sa odpojil bud odhnil alebo nieco podobne..tak teda se ptam ze ci staci kablik alebo cele cidlo aj s kablikom alebo aj nejaky ten zaves kolesa alebo take neco.
Rover 75 2.0 CDT

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Snimac poctu otacok kolesa

Příspěvek od Tommi_82 » pát zář 17, 2010 11:45

Co je to CR a kam jsi přesně volal?

Čidlo se vyměňuje podle mě normálně(zatím jsem ho ale neodmontovával), kabel samostanej se podle mě vyměnit nedá musíš celý čidlo s kabelem(kabel vede až do motorovýho prostoru nahoru)...
Viz .
http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-GRID001560
http://shop.ebay.co.uk/?_from=R40&_trks ... Categories
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

stefanbutko
Příspěvky: 4
Registrován: čtv zář 16, 2010 11:19

Re: Snimac poctu otacok kolesa

Příspěvek od stefanbutko » pát zář 17, 2010 12:00

Jakub píše:Chcem sa spytat ci nema niekto skusenosti s touto suciastkou, neviem ako sa to ani presne vola..to co ma na starosti ABS vpredu na kolese. Ked som volal do CR tak mi povedali ze budem potrebovat celu nejaku vecsiu cast uz od tlmicu ci klbu take nieco. ze to stare cidlo mi nepojde dat dole. A jedna sa o to ze ten privodny kabel sa odpojil bud odhnil alebo nieco podobne..tak teda se ptam ze ci staci kablik alebo cele cidlo aj s kablikom alebo aj nejaky ten zaves kolesa alebo take neco.
Da sa to vymenit aj samotne.Je to cidlo snimaca ABS.Treba odpojit spojovaci kablik,nachadza sa v motorovej casti.Je to hned vedla baterie(modry valcek)Samotne cidlo je namontovane na brzdovych celustiach.Staci odsroubovat jeden srobik,a cele to vytiahnut.Je to tam dost natesno,ale pôjde to.Potom vlozit na to iste miiesto nove cidlo a bude

Jakub
Příspěvky: 35
Registrován: úte kvě 25, 2010 9:50
Bydliště: Pezinok

Re: Snimac poctu otacok kolesa

Příspěvek od Jakub » pát zář 17, 2010 12:06

CR - ceska republika
cislo som nasiel tu na fore v nahdardnich dieloch - nabidka..a ten mi tvrdil ze potrebujem nieco za 100 € lebo mi to nepojde vymenit
a uz som to pozeral v ceskom AUTOKELLY eshope tam to mate za nejakych 900 KČ
v nasom slovenskom nebola cena..dufam ze to bude nieco podobne, lebo ked som sa pytal v jednych autosuciastkach..tak mi povedali 80 € minimalne..a to je rozdiel 900 a 2500 korun.
A mechanik mi hovoril ze to bude musiet odtial nejak vysekat lebo ze to tam je cele hrdzave a v zlom stave, ze to pojde tazko von.
Rover 75 2.0 CDT

stefanbutko
Příspěvky: 4
Registrován: čtv zář 16, 2010 11:19

Re: Snimac poctu otacok kolesa

Příspěvek od stefanbutko » pát zář 17, 2010 12:08

A ty mas problem z ABS,alebo z tachometrom

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Snimac poctu otacok kolesa

Příspěvek od Tommi_82 » pát zář 17, 2010 13:18

Jojo v originální kvalitě to bude kolem těch 80 E. Z autokelly to je nějaká polská kopie.
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

Jakub
Příspěvky: 35
Registrován: úte kvě 25, 2010 9:50
Bydliště: Pezinok

Re: Snimac poctu otacok kolesa

Příspěvek od Jakub » pát zář 17, 2010 14:29

problem mam s ABS aj ESP aj mi to svieti na palubovke kontrolky, tachometer je v pohode..
aha cize 80 je normalna cena? a stymi polskymi kopiami co moze byt nejaky problem?..nemusi fungovat alebo nevydrzi alebo co?
Rover 75 2.0 CDT

Jakub
Příspěvky: 35
Registrován: úte kvě 25, 2010 9:50
Bydliště: Pezinok

Re: Snimac poctu otacok kolesa

Příspěvek od Jakub » pát zář 17, 2010 15:13

stefanbutko píše: Da sa to vymenit aj samotne.Je to cidlo snimaca ABS.Treba odpojit spojovaci kablik,nachadza sa v motorovej casti.Je to hned vedla baterie(modry valcek)Samotne cidlo je namontovane na brzdovych celustiach.Staci odsroubovat jeden srobik,a cele to vytiahnut.Je to tam dost natesno,ale pôjde to.Potom vlozit na to iste miiesto nove cidlo a bude
no ten kablik viem ktory to je presne..a ta vymena znie dost jednoducho..fakt iba jeden sroubik?
by som sa do toho pustil aj sam ale nemam sa ako pod to dostat..ani jamu nemam ani nic
Rover 75 2.0 CDT

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Snimac poctu otacok kolesa

Příspěvek od Tommi_82 » pát zář 17, 2010 15:46

Rover 75 nemá ESP, to co máme je kontrola trakce (tedy spíš ASR). ESP je trošku vymakanější mechanizmus.

Ty polský asi tolik nevydrží(kde polský = low end produkce zaměřená jen a jen na kvantitu a nízkou cenu). Většinou. Zkušenost s těma levnejma senzorama nemám.
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

Uživatelský avatar
AnderN
Site Admin
Příspěvky: 6964
Registrován: pon zář 17, 2007 17:46
Bydliště: Brno, tel.: +420 725 378 817
Kontaktovat uživatele:

Re: Snimac poctu otacok kolesa

Příspěvek od AnderN » pát zář 17, 2010 17:43

Polák i Číňan umí vyrobit i kvalitní zboží, ale cena tomu pak odpovídá a je podobná, jako všude jinde. Když po někom chcete, aby něco vyrobil za hrst rýže, tak se to někde podepsat musí. Btw -- čím dál tím častěji člověk narazí na "polské" zboží za lákavou cenu. Vtip je ale v tom, že už i Poláci zadávají často výrobu právě do Číny.
Obrázek
MG ZT CDTi @ 118 kW / 370 Nm - 2009-? :: 200.000 km @ Obrázek
Rover 25 18K4F / automat CVT - 2013-? :: 50.000 km @ Obrázek
Rover Mini Cooper - 2016-? :: 20.000 km @ Obrázek
Ex. Rover 620 SDi - 2004-2009 :: 100.000 km @ Obrázek

René
Příspěvky: 806
Registrován: pon lis 03, 2008 20:43
Bydliště: Slezské Rudoltice

Re: Snimac poctu otacok kolesa

Příspěvek od René » pát zář 17, 2010 18:21

AnderN píše:Polák i Číňan umí vyrobit i kvalitní zboží, ale cena tomu pak odpovídá a je podobná, jako všude jinde. Když po někom chcete, aby něco vyrobil za hrst rýže, tak se to někde podepsat musí. Btw -- čím dál tím častěji člověk narazí na "polské" zboží za lákavou cenu. Vtip je ale v tom, že už i Poláci zadávají často výrobu právě do Číny.
Přesně jak říkáš.Sice to tu trochu nepatří,ale musím se o to podělit,když jsem čistil plech. disky narazil jsem na nápis MADE IN SOUTH AFRICA. oo: Takže mě to trochu pobavilo,ale asi to tak v rámci šetření muselo být :oops:
R 400 SDI 99

Jakub
Příspěvky: 35
Registrován: úte kvě 25, 2010 9:50
Bydliště: Pezinok

Re: Snimac poctu otacok kolesa

Příspěvek od Jakub » pát zář 17, 2010 18:36

to stym ESP som vedal teda stu trakciou len si nevedel rychlo spomenut na ten nazov, toho co to tam vlastne je
a teda neviem no ci mam ist do toho s tym polskym exemplarom..lebo rodiel v cene je celkom dost momentalne pre mna, ked idu do rovera dost penazi, ale ked by mal byt rozdiel iba v tom ze ten polsky vydrzi 2-3 roky a original /alebo drahsi/ navzdy..tak kupim polsky - lebo myslim ze chudak moj rover aj tak uz dlho nebude na scene.. :(
Rover 75 2.0 CDT

methos17
Příspěvky: 171
Registrován: sob čer 05, 2010 13:41
Bydliště: Slovenská Republika, Šaľa

Re: Snimac poctu otacok kolesa

Příspěvek od methos17 » pát zář 17, 2010 23:04

Jakub píše:Chcem sa spytat ci nema niekto skusenosti s touto suciastkou, neviem ako sa to ani presne vola..to co ma na starosti ABS vpredu na kolese. Ked som volal do CR tak mi povedali ze budem potrebovat celu nejaku vecsiu cast uz od tlmicu ci klbu take nieco. ze to stare cidlo mi nepojde dat dole. A jedna sa o to ze ten privodny kabel sa odpojil bud odhnil alebo nieco podobne..tak teda se ptam ze ci staci kablik alebo cele cidlo aj s kablikom alebo aj nejaky ten zaves kolesa alebo take neco.
ahoj no tak mne teraz menili nedavno na pravom zadnom kolese cidlo od abs, nejako sa pokazilo tak mi ho vymenli ale neviem ci aj s kablo alebo tam je nejaky klip na ktory sa to len pripoji, normalne zajdi do servisu a nech ti to objednaju a spravia a ked to servis nevie objednat tak skus cez net stranky ti uz poradili
predtym VW Polo 1.4 benzin 44kw
teraz Rover 75 1.8 benzin 88kw

stefanbutko
Příspěvky: 4
Registrován: čtv zář 16, 2010 11:19

Re: Snimac poctu otacok kolesa

Příspěvek od stefanbutko » pon zář 20, 2010 7:22

netreba mat jamu.staci trochu dvihnut na hever,a dat len dolu koleso.ten snimac sa nachadza hned na brzdovych celustiach.aby si to najlepsie nasiel chod po kabliku dolu az ku kolesu a uvidis kam to ide.je to uplne jednoduche.nepotrebujes ziadne specialne naradie.staci iba mala golasada.len sa trochu horsie vytahuje ten snimac po odsrobovani,ale netreba sa bat.a zahrdzaveny urcite nebude pretoze je z umeliny,a niejetam ani nasrobovany,je tam len nasunuty.

Odpovědět