zasa problem s otvaranim dveri - pomoc na vych.SR

Odpovědět
petbab
Příspěvky: 180
Registrován: sob zář 05, 2009 5:37
Bydliště: Prešov, SR

zasa problem s otvaranim dveri - pomoc na vych.SR

Příspěvek od petbab » čtv črc 29, 2010 13:07

Tak mi zasa zacali blbnut zamky dveri - teda samotne zamky su viacmenej v pohode, ale otvaranie dveri blbne, v jednej chvili sa zvonka dali otvorit len spolujazdcove dvere.
Na jednych zadnych dverach bol problem jasny, prasknuta ta plastova vec, co ju treba vymenit za kovovu. teraz blbnu aj druhe zadne a na soferovej strane. Po prestriekani WDckom sa zadne dvere zacali spravat ako tak normalne. Stve ma ale to, ze sa k volantu dostanem len za pomoci otvorenia dveri z vnutra cez spolujazdcovu stranu
Nemate niekto tip na niekoho, kto by mi to na vychode SR alebo niekde pobliz vedel opravit? Dunajska je fakt dost odruky :-(

Vrucne zo srdca by som sa tomu cloveku podakovaL :-) !!!

P.
ex - R 75 CDT 2000
Toyota Corolla Verso, 2,2 D4D 100kw 7-miest, rv 2006

Uživatelský avatar
bad_angel
Příspěvky: 61
Registrován: pát črc 23, 2010 22:45
Bydliště: Prešov

Re: zasa problem s otvaranim dveri - pomoc na vych.SR

Příspěvek od bad_angel » pát črc 30, 2010 2:23

Odkiaľ presne si? ja som si to daval robiť v PO, ale ak ti mam pravdu povedať, pomohlo to len dočasne... mal som aj komplet rozoberané dvere, nové zámky a hluposti a neskôr sa mi mexanik vyjadril, že to bude v elektronike a nie v samotnýx dveráx a možno má aj pravdu, pretože ak som prišiel k autu, skúšali sme dvere otávrať, všetko bolo super, ale akonáhle som sadol do auta, pohol sa a po xvílke sa zacvakli všetky dvere, zase to už nešlo otvoriť :roll: a tak sme to opakovali stále dookola, on to zase rozobral, lebo som sa samozrejme vrátil spať po čase, že opať sa deje to isté, a opať pred ním som skúšal a šlo to, odišiel som a zase...

petbab
Příspěvky: 180
Registrován: sob zář 05, 2009 5:37
Bydliště: Prešov, SR

Re: zasa problem s otvaranim dveri - pomoc na vych.SR

Příspěvek od petbab » sob črc 31, 2010 9:08

nazdar, ja som priamo z PO, sidl. II. U mna by problem v elektrike nemal byt, skor je to mechanicka zavada. Zamky na povel otvaraju a zatvaraju, akurat nejde otvorit uz odomknute dvere.
Kto Ti zvykne robit servis na roveri? Niekto by sa zisiel, ti, co ich ja poznam robia vsetko mozne, ale R75ku este nerobili.
P.
ex - R 75 CDT 2000
Toyota Corolla Verso, 2,2 D4D 100kw 7-miest, rv 2006

Uživatelský avatar
Keksin
Příspěvky: 3382
Registrován: čtv zář 27, 2007 12:50
Bydliště: jižní Morava

Re: zasa problem s otvaranim dveri - pomoc na vych.SR

Příspěvek od Keksin » sob črc 31, 2010 9:16

Můj mechanik taky R75 viděl jen projet okolo, ale je šikovnej, tak je vše bez problému. Pokud ty lidi znáš (hlavně jejich práci), tak se neboj a dej to tam. Stáhni si CD Rave Rover ať mají nějaké podklady a je to.

Uživatelský avatar
bad_angel
Příspěvky: 61
Registrován: pát črc 23, 2010 22:45
Bydliště: Prešov

Re: zasa problem s otvaranim dveri - pomoc na vych.SR

Příspěvek od bad_angel » sob črc 31, 2010 9:40

petbab píše:nazdar, ja som priamo z PO, sidl. II. U mna by problem v elektrike nemal byt, skor je to mechanicka zavada. Zamky na povel otvaraju a zatvaraju, akurat nejde otvorit uz odomknute dvere.
Kto Ti zvykne robit servis na roveri? Niekto by sa zisiel, ti, co ich ja poznam robia vsetko mozne, ale R75ku este nerobili.
P.
hm... ak nemáš problém v elektrike, tak potom mam dobrého mexanika, ktorý by sa ti na to určite pozrel, ale je až z KE, ak xceš, môžem mu prevolať a opýtať sa, ja k nemu xodím už 6 rokov so všetkými autami čo som mal a všetkýx kamošov som tam posielal a zatial nemôžem povedať ani jedno krivé slovo, aj ked osobne ti neviem povedať, či bude vedieť na 100% opraviť práve dvere na roveri, pretože ja som to ani cez neho neriešil, nejak ma to netrápilo, skúsil som to dva krát tu v PO u kamarata a potom som to nexal tak. Ale nie je problém opýtať sa, bud ti dám číslo ja a povieš mu že maš kontakt odomňa, alebo najprv prevolám ja, a dám ti vedieť. Je dobrý v tom, že vždy vidí nejakú alternatívu, mne odišlo servo na roveri, popozeral, pomeral a povedal, že také isté servo majú vectry, že mi to tam vie dať, a tak aj bolo, teda výhoda toho je tá, že za origo servo by som dal 60 tis, za repas svojho starého by som dal okolo 15 tis s tým, že by som bol aj mesiac bez auta a tak on mi zaobastaral oplack vectry a nestaral som sa o nič
Kebyže, napíš mi SS a dohodneme sa

ROVERMAN 2
Příspěvky: 55
Registrován: stř kvě 13, 2009 16:08

Re: zasa problem s otvaranim dveri - pomoc na vych.SR

Příspěvek od ROVERMAN 2 » úte srp 10, 2010 2:00

Ahojte,zdravím.Měl jsem ten samý problém s dveřmi na své R 75-ce.Předem,nutno říct,že ten,kdo navrhoval a zkonstruoval mechanismus otvírání dveří u R 75-ky,by potřeboval pěkných pár facek.Né za samotný mechanismus,ale za použité materiály.Jako strojní zámečník,absolutně nepochopím použití plastových dílů,u tak mohutných dveří,jako má 75-ka.Co tím chtěli ušetřit? Pár gramů,na váze auta? Nebo pár liber na ceně?A nebo tímto živit servisy? A zrovna to jsou dost namáhaný části celého mechanismu.Měl jsem dveře několikrát kompletně rozebraný,jelikož mi nešli otevřít ani z venčí ani zevnitř.Přitom zámky se normálně el. odemkly.Zkoro celou noc,jsem nad tím koumal a různě zkoušel,vše po elektrický stránce fungovalo bezvadně.Dokonce jsem si celej mechanismus vzal domů a v kuchyni na stole skoro do šroubku rozebral,vyčistil,a zase složil.Nikde žádná závada.Jakmile jsem ho ale dal zpátky a zapojil táhla,zabouchl jsem dveře,a opět nešly otevřít.Tak jsem šel po táhlech a dalších dílech.Vymontoval jsem venkovní kliku,a uviděl první problém.Ten plastovej xindl,ve tvaru jakoby trojůhelníku se zobáčkem,nebo jakoby 4 (sám nevím jaký to mělo původně tvar,páč to bylo tak ohoblovaný,že to nešlo poznat),je přímo na venkovní klice a vede od něj táhlo do zámku dveří.Vlastně,když zatáhnete za venkovní kliku,tak tenhle plastovej (věčně ulámanej)xindl přes táhlo otevře západku dveří.U jedněch dveří,byl ten zobáček ůplně ulomenej a u druhých pro změnu ohoblovanej.Tyto jsem doplnil z kovu a půl problému bylo vyřešeno.Další problém,je v samotném nastavení táhla.Nahoře u kliky je zastrčený a zacvaklý v pouzdře,ale ve spodní části,je zašroubovaný,v dalším plastovím xindlu.Je to jakoby krabička s podélnou dírou se závitem.Jakoby nestačilo,že to je z plastu,ono to je ještě ke všemu podélně rozříznutý i s tou dírou se závitem :evil: :evil: .Takže táhlo v tomhle xindlu časem přestane držet, plastovej,podélně rozříznutej závit povolí a táhlo pak nevycvakne západku dveří.Vyrobit to z kovu by bylo docela složitý,tak jsem na táhlo našrouboval matičku nad i pod tenhle xindl,táhlo jsem šroubováním vycentroval do správný polohy,matičkama nad i pod tím plastem zafixoval, a světě div se,dveře fungujou.Nevím,jesli toto někomu pomůže,můžou být i jiné závady,než jsem měl já,ale alespoň malá rada,na co se nejdřív mrknout,než to dát do servisu.Původně jsem chtěl koupit nový zámky,tím bych si ale rozhodně nepomohl a stálo by to asi pěknej baťoh.Ještě rada na závěr : Dokud vám nebudou dveře fungovat na 100%,nedávejte čalounění dveří.Při zabouchnutých dveřích se to docela špatně sundává,ale s velkou opatrností to jde.

Uživatelský avatar
Keksin
Příspěvky: 3382
Registrován: čtv zář 27, 2007 12:50
Bydliště: jižní Morava

Re: zasa problem s otvaranim dveri - pomoc na vych.SR

Příspěvek od Keksin » úte srp 10, 2010 10:15

Kdyby se nekomu chtělo vyrobit ty části z kovu (co jsou původně plastový), tak bych měl zájem o dva kusy (do zásoby).

Yaris27
Příspěvky: 6
Registrován: pon říj 18, 2010 20:08
Bydliště: Bratislava - Martin, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: zasa problem s otvaranim dveri - pomoc na vych.SR

Příspěvek od Yaris27 » stř lis 24, 2010 17:27

Uz to niekto vyrobil z kovu ten zobáček????????
Yaris

donutil
Příspěvky: 914
Registrován: pát zář 28, 2007 11:07
Bydliště: Mor.Třebová

Re: zasa problem s otvaranim dveri - pomoc na vych.SR

Příspěvek od donutil » stř lis 24, 2010 19:27

Já,na obou zadních dveřích,ale už si to nepamatuju.

Odpovědět