Ventilator chladica stale bezi, navyse sa rozsvietila kontro

Uživatelský avatar
rudiger1
Příspěvky: 187
Registrován: ned dub 13, 2008 15:50
Bydliště: Bratislava

Re: Ventilator chladica stale bezi, navyse sa rozsvietila ko

Příspěvek od rudiger1 » ned pro 12, 2010 11:46

Tommi_82 píše:Jak píše donutil, pokud jezdíš pořád se zaplou klimou tak se nediv(Auto = zaplá klima, Econ = vyplá klima). V zimě chápu že někdo klimu zapne na vysušení auta na chvilu, ale jinak mi to hlava nebere. Zejména vzhedem k tomu jaký má R75 potíže s ventilátory mi to přijde jako nevhodné. Takže si to přepni na Econ. Ušetříš jak baterku tak peníze na opravu ventilátoru.
Otázka bude jestli i na Econ se bude točit ventilátor???
Odpoved: Ano aj v prevadzke Econ ventilator toci na plnu rychlost. Tak som zatial vytiahol tu poistku, lebo neviem co s tym dalej a musim si naplanovat asi vyjazd do servisu v Dunajskej Strede, kde mi to hadam opravia.

Este otazka mimo tejto zavady ohladne kurenia. Ked pustim kurenie, tak po chvili na vodicovej strane prudi teply vzduch ale u spolujazdca z obidvoch prieduchov ide len vlazny, skoro studeny. Neviete v com je problem?
Dakujem.
Rover 75, 2.0 diesel, r.v. 2000

pirát
Příspěvky: 76
Registrován: sob bře 14, 2009 16:18
Bydliště: Trenčín - SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventilator chladica stale bezi, navyse sa rozsvietila ko

Příspěvek od pirát » ned pro 12, 2010 11:54

Ahoj, ako pise donutil, ak jazdis na ,,auto,, tak sa ti bude vrtula chladica tocit stale aj po zapnuti klucika, vrtulu vypnes len ked budes jazdit na ,, econ,, . Ale v tejto suvislosti moze byt aj chyba, ktora sa stala mne, tiez som menil ventilator pred rokom a asi mesiac po vymene sa mi zacala vrtula chladica tocit stale a to aj po vynuti zapalovania a zamknuti centralu proste natvrdo stale, neviem toto asi nebude mozno tvoj problem. Ja som to vyriesil opetovnu demontazou celeho predku a vedla vrtule je na chladicovej stene taka mala plastova skatulka asi 5x10cm ktora je plna relatiek no a ja so maljedno toto relatko vadne. Ked to bolo rozobrate nasledovala v podstate jednoducha vymena asi celkom bezneho relatka lebo ho mechanik elektrikar normalne vybral so suplika na stole a doteraz to funguje v pohode. Takze prajem prijemne kontrolovanie:-))).
Keď musíš, tak musíš.
JAGUAR S-type 2,7d V6 Sport

Uživatelský avatar
rudiger1
Příspěvky: 187
Registrován: ned dub 13, 2008 15:50
Bydliště: Bratislava

Re: Ventilator chladica stale bezi, navyse sa rozsvietila ko

Příspěvek od rudiger1 » ned pro 12, 2010 12:02

Vdaka za dobry tip, pozrieme sa na to s mechanikom. U mna ked som klucik vytiahol , tak po chvili sa vypol. Kazdopadne mi hned zacal bezat na plny vykon, ked som otocil klucik na zhavenie bez ohladu na to, ci som mal zapnutu klimu.
Naposledy upravil(a) AnderN dne ned pro 12, 2010 12:15, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Pro odpověď na předchozí příspěvek nepoužívej tlačítko Citovat, ale Odpovědět ... šetří to prostor.
Rover 75, 2.0 diesel, r.v. 2000

Uživatelský avatar
rudiger1
Příspěvky: 187
Registrován: ned dub 13, 2008 15:50
Bydliště: Bratislava

Re: Ventilator chladica stale bezi, navyse sa rozsvietila ko

Příspěvek od rudiger1 » ned pro 12, 2010 12:05

donutil píše:Tak na klimu furt nejezdi,je to zlozvyk který ničí auto.
u mna to nebol zlozvyk ale iba moja bolbost, proste som si to neuvedomil :(. Navod som sice cital, ale akosi to vyprchalo z hlavy.
Rover 75, 2.0 diesel, r.v. 2000

Uživatelský avatar
AnderN
Site Admin
Příspěvky: 6964
Registrován: pon zář 17, 2007 17:46
Bydliště: Brno, tel.: +420 725 378 817
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventilator chladica stale bezi, navyse sa rozsvietila ko

Příspěvek od AnderN » ned pro 12, 2010 12:21

donutil píše:Tak na klimu furt nejezdi,je to zlozvyk který ničí auto.
Tohle by chtělo rozvést ... samozřejmě, že provoz auta vyžaduje jisté technické znalosti a dovednosti, aby Lojza uživatel (Lojzové prominou) nepůsobil autu škodu, byť třeba nevědomky. Ale na druhou stranu -- proto tam to tlačítko AUTO je, aby si ten Lojza nastavil jen teplotu a systém si to pak sám ošéfoval tak, jak je to pro něj nejlepší. Samozřejmě tento přístup nepředpokládá, že ten Lojza bude řešit, že se mu točí ventilátor. Jasně, že člověk, co používá hlavu a přečetl si návod, tak umí zapnout ECON (= vypnout klimu), ale primárně nevidím důvod, proč by to mělo ničit auto.
Obrázek
MG ZT CDTi @ 118 kW / 370 Nm - 2009-? :: 200.000 km @ Obrázek
Rover 25 18K4F / automat CVT - 2013-? :: 50.000 km @ Obrázek
Rover Mini Cooper - 2016-? :: 20.000 km @ Obrázek
Ex. Rover 620 SDi - 2004-2009 :: 100.000 km @ Obrázek

Uživatelský avatar
roverix
Příspěvky: 3062
Registrován: sob led 31, 2009 19:30
Bydliště: Ublo, taková díra u Vizovic 75rover@seznam.cz tel. 604464504

Re: Ventilator chladica stale bezi, navyse sa rozsvietila ko

Příspěvek od roverix » ned pro 12, 2010 13:52

Tak, já tvrdím, že to co se nepouživá ,to se pokazí. Proto klimu nikdy nevypínám. V zimě to rychle osuší okna a pak se vypne sama. V horku si nastavím 25 st. , aby to zas tolik nežralo.
Britská auta v minulosti: Ford Cortina 1200 3x / Austin Maestro 1.3 / Maestro 1.6 / Rover 213s / Rover 75 1.8 Současný vozový park: Rover75 2.5 manual. Rover75 2.5 automat Rover45 IDT Rover25 1.4 TEL. 604464504

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventilator chladica stale bezi, navyse sa rozsvietila ko

Příspěvek od Tommi_82 » ned pro 12, 2010 15:10

Řekl bych že donutil to myslel tak, že ventilátor R75/MGZT je jedno ze známých slabých míst. Každýho z nás čeká výměna a čeká nás tak brzy, jak často používáme klimatizaci. Zatímco třeba spojku používat musíme, klimatizaci používat nemusíme. Oprava ventilátoru výměnou za originál stojí tolik jako oprava spojky, takže nemálo(jen samotný ventilátor stojí 400 liber bez pošty). Proto je vcelku dobrá rada si auto zbytečně neku..it. Vnímám to tedy stejně jako donutil.
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

donutil
Příspěvky: 914
Registrován: pát zář 28, 2007 11:07
Bydliště: Mor.Třebová

Re: Ventilator chladica stale bezi, navyse sa rozsvietila ko

Příspěvek od donutil » ned pro 12, 2010 17:42

S tím topením jsem měl problém u ZT,ale nevím fakt čím to bylo.Když šel u spolujezdce studenější,tak jsem tam přidal na max.na té straně a začalo to topit.To jsem si myslel že potvrdilo že není systém zavzdušněný.Pak jsem to stáhnul oboje nastejno a topilo to skoro stejně,říkám skoro,páč stejně to nebylo.Jak jsem zapnul klimu,tak se to celý rozkur.ilo a ještě se mě zamlžilo okno.Nevěděl jsem čím to je a dodnes to nevím.Možná se tam dá někde něco seřídit.

Jeytee
Příspěvky: 746
Registrován: pon kvě 10, 2010 8:48

Re: Ventilator chladica stale bezi, navyse sa rozsvietila ko

Příspěvek od Jeytee » pon pro 13, 2010 9:52

@Rudiger1:
Mel jsem v lete podobny problem ale vubec jsem o nem nevedel, zjistil ho az servisak p.Mareda.
Ventilator chladice mi tocil jen na 3 rychlost/stupen a uvnitr byl uplne vypaleny.
Vyresilo se to vymenou za repasovany ventilator, cena cca 6500,- Kč
Pote jeste byly problemy s ridici jednotkou ze i po vymene mi stale tocila vetrakem na 3ti stupen ikdyz byl vetrak vymenen za funkcni repasovany. P. Mareda nahral novy software ridici jednotky a problem prestal, ted jiz vetrak toci jak ma (3 stupne). Na jaro pojedu jeste na kontrolu, jelikoz u Zakara mi to na univerzalnim testbooku hlasilo ted na podzim znovu chybu ventilatoru, nicmene ventilator toci jak ma, chyba vymazana.
Tvuj problem ale nutne nemusi byt to same jako u me, me se totiz ventilator netocil stale, spinal jak mel, pouze tocil stale na 3ti stupen.

Uživatelský avatar
Keksin
Příspěvky: 3382
Registrován: čtv zář 27, 2007 12:50
Bydliště: jižní Morava

Re: Ventilator chladica stale bezi, navyse sa rozsvietila ko

Příspěvek od Keksin » čtv pro 30, 2010 13:16

donutil píše:S tím topením jsem měl problém u ZT,ale nevím fakt čím to bylo.Když šel u spolujezdce studenější,tak jsem tam přidal na max.na té straně a začalo to topit.To jsem si myslel že potvrdilo že není systém zavzdušněný.Pak jsem to stáhnul oboje nastejno a topilo to skoro stejně,říkám skoro,páč stejně to nebylo.Jak jsem zapnul klimu,tak se to celý rozkur.ilo a ještě se mě zamlžilo okno.Nevěděl jsem čím to je a dodnes to nevím.Možná se tam dá někde něco seřídit.
Zjistil jsem stejný problém. U šoféra jde teplej vzduch a u spolujezdce jde vlažnej. Není tam nějaká "klapka", nebo něco, co pouští teplej vzduch?????

Uživatelský avatar
Keksin
Příspěvky: 3382
Registrován: čtv zář 27, 2007 12:50
Bydliště: jižní Morava

Re: Ventilator chladica stale bezi, navyse sa rozsvietila ko

Příspěvek od Keksin » čtv pro 30, 2010 15:27

Tak zakopanej pes bude v tom kolečku pod hodinama. Nějaká klapka se blbě otevírá.

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventilator chladica stale bezi, navyse sa rozsvietila ko

Příspěvek od Tommi_82 » čtv pro 30, 2010 16:07

No tak to kolečko mě nefunguje tak jak by mělo, na jednu stranu jde lehoučce a když to chci zavřít, tak to musím rvát takovou silou že bych ho skoro urval. Tak jsem to jednou zavřel co to šlo a už to raději nepovoluju.
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

mirda
Příspěvky: 37
Registrován: stř zář 19, 2007 21:08
Bydliště: Horka nad Moravou

Re: Ventilator chladica stale bezi, navyse sa rozsvietila ko

Příspěvek od mirda » pát pro 31, 2010 16:03

Ahoj chlapci.S tím topením jsem měl také stejný problém a vyřešíl jsem ho vyčištěním radiátoru topení. On je totiž přívod teplé vody do radiátoru ze strany řidiče.
Mirda a Rover 75 2.0 V6

Uživatelský avatar
rudiger1
Příspěvky: 187
Registrován: ned dub 13, 2008 15:50
Bydliště: Bratislava

Re: Ventilator chladica stale bezi, navyse sa rozsvietila ko

Příspěvek od rudiger1 » pát led 28, 2011 15:54

Dobry den.

tak chyba ventialtora bola najdena, boli zhnite kable, ked sa vymenili, je vsetko v poriadku. S tym vycistenim radiatora kurenia to moze byt dobry tip, pozrieme sa na to. No a k tomu mi odisli aj zhavice, teraz sa vymienaju :( .
Rover 75, 2.0 diesel, r.v. 2000

Uživatelský avatar
Keksin
Příspěvky: 3382
Registrován: čtv zář 27, 2007 12:50
Bydliště: jižní Morava

Re: Ventilator chladica stale bezi, navyse sa rozsvietila ko

Příspěvek od Keksin » ned úno 13, 2011 8:42

Keksin píše:]Zjistil jsem stejný problém. U šoféra jde teplej vzduch a u spolujezdce jde vlažnej. Není tam nějaká "klapka", nebo něco, co pouští teplej vzduch?????
Tak problém je vyřešenej. Je to tak, jak psal Mirda. Včera se Mirda stavil a hodil na to oko. Po řádném propláchnutí radiátoru, už auto topí jak sviňa. Doporučuju všem to vyčistit.

Odpovědět