Vnitřní ventilátor pomoc!

Hombre
Příspěvky: 2761
Registrován: pon zář 17, 2007 7:26
Bydliště: Krnov, tel: 604 573 386

Re: Vnitřní ventilátor pomoc!

Příspěvek od Hombre » čtv lis 10, 2011 18:39

Arkatius píše:Zdarec, mám menší problém. Je to trochu offtopic, ale malinko to souvisí. Občas slyším někde za palubní deskou takový "štrachání, tukání", je to hrozně na palici. Myslel jsem, že to je něco s ventílátorem, avšak změna intenzity foukání to "štrachání" nezesílí, ba naopak při silnějším foukání to přestane. Zapnutá/vypnutá klima také nema vliv. Zvenku, při zvednuté kapotě to není slyšet. Má s tím někdo zkušenost? Nějaké rady, kde bych mohl začít hledat? Nějaká snadno přístupná místa, odkud bych mohl videt k "orgánům"? Servis kolem Hradce Králove je myslím problém, takže bych to rád vyřešil sám...
To štrachání, jestli přestane s vysokýma otáčkama ventilátoru a nebo když ho vypneš může být způsobeno listím a lipovými "nosy" v lopatkovém kole ventilátoru, které z něj trčí ven a pleskají o vnitřní stěny ventilátorové skříně. Musíš ventilátor vymontovat a vysypat ten bordel, ale jak se to dělá na 75 netuším, na 400 je to na 10 minut.
.....Rover 45 1.6 2005...............MG-F 1.8 1999........
Obrázek.Obrázek
........Obrázek...........Obrázek.......

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Vnitřní ventilátor pomoc!

Příspěvek od Tommi_82 » čtv lis 10, 2011 19:34

Na pětasedmě by to nemělo nastat, jediná možnost je nějakej problém na pylovým filtru. Postup na kontrolu/výměnu pylovýho filtru tu někde je a je to práce tak na půl hodinky.
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

Arkatius
Příspěvky: 36
Registrován: sob bře 19, 2011 15:44
Bydliště: Nové Město na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Vnitřní ventilátor pomoc!

Příspěvek od Arkatius » pát lis 11, 2011 15:45

ok, dík za info k webastu. Zase jsem o něco chytřejší :) . KK pilový filtr není problém, zítra tam kouknu a dám vedět.

Hery
Příspěvky: 94
Registrován: pát čer 04, 2010 0:23
Bydliště: Popice

Re: Vnitřní ventilátor pomoc!

Příspěvek od Hery » ned lis 13, 2011 12:22

Kde se prosím vás nachází ten vnitřní ventilátor, relé a teplotní čidlo. Už přes měsíc mi nefunguje vnitřní ventilátor, pojistky v interiéru i pod kapotou v pořádku. Jsem už z toho zoufalý. Auto potřebuji na každodenní dojíždění do práce a nemám kdy ho dát do servisu. Nebo kdyby měl někdo odkaz na servisní manuál.

Děkuji moc za odpověď
Rover 75 1,8 2004

Arkatius
Příspěvky: 36
Registrován: sob bře 19, 2011 15:44
Bydliště: Nové Město na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Vnitřní ventilátor pomoc!

Příspěvek od Arkatius » pon lis 14, 2011 15:49

Tak jsem v sobotu koukl na ten pilový filtr, vyčistil co se dalo, našel kus ulomenýho plastu z "boxu" na filtr a pořad to dělá ten hnusný zvuk, ale ne tak často. Ted už budu jenom sbírat odvahu se pustit do rozebrání palubovky. Snad se odhodlam ...

Uživatelský avatar
mbures89
Příspěvky: 330
Registrován: úte srp 31, 2010 21:42
Bydliště: Luhačovice

Re: Vnitřní ventilátor pomoc!

Příspěvek od mbures89 » ned led 06, 2013 14:58

Arkatius píše:Zdarec, mám menší problém. Je to trochu offtopic, ale malinko to souvisí. Občas slyším někde za palubní deskou takový "štrachání, tukání", je to hrozně na palici. Myslel jsem, že to je něco s ventílátorem, avšak změna intenzity foukání to "štrachání" nezesílí, ba naopak při silnějším foukání to přestane. Zapnutá/vypnutá klima také nema vliv. Zvenku, při zvednuté kapotě to není slyšet. Má s tím někdo zkušenost? Nějaké rady, kde bych mohl začít hledat? Nějaká snadno přístupná místa, odkud bych mohl videt k "orgánům"? Servis kolem Hradce Králove je myslím problém, takže bych to rád vyřešil sám...
vyřešeno http://www.roverclub.cz/bb3/viewtopic.p ... 3&start=15
Obrázek
Rover 216Si ,Rover 75 V6 2.0,Toyota Hilux 1KZ-TE

Odpovědět