prasknuta predna pruzina

Odpovědět
petbab
Příspěvky: 180
Registrován: sob zář 05, 2009 5:37
Bydliště: Prešov, SR

prasknuta predna pruzina

Příspěvek od petbab » ned úno 05, 2012 19:45

No dnes mi praskla predna lava pruzina. :-(
Luplo to , nastastie sme isli pomalicky a hned sme zaparkovali. Nastastie preto, lebo cast prasknutej pruziny bola skoro zapichnuta v pneumatike a riadne o nu suchala.
Potreboval by som poradit, co dalej. Je nevyhnutny odtah, alebo sa s tym daco da spravit , aby auto doslo do servisu? Da sa nejako jednoducho vymontovat pruzina? a da sa potom bez pruziny ist len na tlmici?
Otazky su mozno blbe a nezmyselne, ale ja sa v tom fakt nevyznam. Viem vymenit koleso a nic viac...
Skusim pripadne prihodit neskor foto

A este jedna otazka, kolko cca stoji pruzina? Treba pri vymene pruziny menit i nieco ine?

Vopred dik za rady
Pekny den
P.
ex - R 75 CDT 2000
Toyota Corolla Verso, 2,2 D4D 100kw 7-miest, rv 2006

Hombre
Příspěvky: 2761
Registrován: pon zář 17, 2007 7:26
Bydliště: Krnov, tel: 604 573 386

Re: prasknuta predna pruzina

Příspěvek od Hombre » ned úno 05, 2012 20:45

Zkus zvednout auto, jako bys chtěl měnit kolo a tím se pružina uvolní a budeš s ní moci manipulovat, takže ji tam nějak porovnej, aby nikam nevyčnívala a nedřela o pneumatiku nebo o podběh, pokud je ulomená jen menší část, tak tu malou část úplně vytáhni a na zbytek spust auto a můžeš pomalinku dojet do servisu. Pružinu si sežeň buď obě nové, nebo jednu starší z vrakáče, jinak budeš jezdit nakřivo.
.....Rover 45 1.6 2005...............MG-F 1.8 1999........
Obrázek.Obrázek
........Obrázek...........Obrázek.......

martas.plp
Příspěvky: 81
Registrován: úte úno 19, 2008 10:27
Bydliště: Postřižín, okr. Mělník

Re: prasknuta predna pruzina

Příspěvek od martas.plp » ned úno 05, 2012 21:37

Mám taky R 75 2.0 CDT a loni někdy v říjnu jsem kupoval na vrakovišti v Jeseníku komplet přední tlumiče s pružinama a uložením. Auto se mi při jízdě trochu třáslo, ale po výměně tyček a gum stabilizátoru to přestalo, tak jsem ty pružiny a tlumiče nepoužil. Jestli máš zájem, tak je prodám za 2000 Kč komplet na obě strany. Stály asi 3000. Odkud jsi ? Na poslání poštou je to asi moc velký a těžký.
Rover 75, 2.0 CDT, sedan, Postřižín, okr. Mělník, cca 15 km severně od Prahy, tel. 604 503 844, email: martas.plp@seznam.cz

petbab
Příspěvky: 180
Registrován: sob zář 05, 2009 5:37
Bydliště: Prešov, SR

Re: prasknuta predna pruzina

Příspěvek od petbab » ned úno 05, 2012 21:50

Dik za radu, skusim tu mensiu cast nejako vybrat.
Jeden chlapik co od neho beriem remenicu mi ponuka pruzinu za 33 eur , ale je z tourera. snad to nevadi.
P.
ex - R 75 CDT 2000
Toyota Corolla Verso, 2,2 D4D 100kw 7-miest, rv 2006

jeffocadca
Příspěvky: 21
Registrován: sob říj 02, 2010 15:13

Re: prasknuta predna pruzina

Příspěvek od jeffocadca » pát úno 17, 2012 11:22

Mal som tento isty problem, ale mne praskli obidve pruziny naraz a uplne identicky, na rovnakom mieste. Auto som mal cez zimu odparkovane na parkovisku a striedavo snezilo a mrzlo.. Zrejme zataz snehu a silny mraz ich oslabil. Ked som sadol do auta nechcelo sa pohnut, tak som vytocil otacky a chcel som s tym trhnut lebo som si myslel ze to su zalepene brzdy.. Naraz rana jak hovado - roztrhalo mi pneumatiku. Hned som vedel co je vo veci, dal som auto na dvihak, zhodil som pneumatiku, flexou som odrezal osstru hranu pruziny, pruzinu som nahodil provizorne do toho taniera a to iste som urobil z druhou stranou.
Kupil som orginal pruziny Monroe kvalitne sadu za 88,-€ cize jedna stala 44 - co si myslim ze je za novu pruzinu super cena.
Ojazdenu by som nekupoval, pretoze sa jedna o diel na ktory sa neda spolahnut a volnym okom sa neda urcit stav...
Tolko moja rada..

Odpovědět