nový vůz do rodiny

Odpovědět
Pítrs
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv dub 21, 2011 18:32
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: nový vůz do rodiny

Příspěvek od Pítrs » pon srp 06, 2012 9:55

Abrazivní přípravky nebrat.
Jen v případě strojního leštění, když budu chtít odstranit veškeré škrábance a hologramy- tam je to nutné.
Já používám pH neutrální šampon (v tomto případě to teoreticky můžu mýt kolikrát chci a vosk nesleze) od Dodo Juice, na vyčištění laku plastelínu (to jsem použil jen jednou, stačí 2x do roka), na dočištění a vyleštění lehce abrazívní leštěnku od Dodo Juice a jako finální vrstvu karnaubový vosk od Dodo Juice na tmavé metalické laky.
Tohle jsem udělal jen jednou, pak už jen zhruba 1x za 2-3 týdny opláchnout, narychlo oběhnout s výše zmíněným šamponem a vysušit spec. utěrkou.
Mám to tam už třetí měsíc a vosk stále drží.
Pravdou je, že každý den nejezdím a mám to garážované.
A ty přírodní vosky obecně tolik nevydrží, mají sice nádherně podtržený lesk, ale např. v zimě to údajně vydrží tak max. 3 týdny.
Jsou syntetické vosky, ještě jsem ho nezkoušel, ale uvádí se výdrž až rok, čemuž celkem věřím (za cenu nižšího lesku, ale to je dánou povahou toho vosku).
Ideální pro lidi, co nemají čas se s tím několikrát do roka hrát.
Rover 75 1.8L Turbo sedan 2004
Tento automobil byl: 72 453. ve výrobním pořadí, z celkového počtu 112 381 ks, 752. 1.8 T Connoisseur z celkového počtu 2 392 ks, 1 003. v barvě laku Odyssey Blue (kód: JGA) z celkového počtu 2 856 ks.

Alfa Romeo 147, 1.6 L Twinspark 105 KS

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17951
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: nový vůz do rodiny

Příspěvek od Trunda » pon srp 06, 2012 10:15

... Dodo Juice.... toz to jsou kvalitni pripravky a taky neco stoji. Pravda ale je, ze rozdil v kvalitach je obrovsky... takovy ty sracky z hypermarketu maj kolikrat akorat placebo efekt....
... ono je asi potreba rozlisovat to, jestli se jedna o auto, s kterym se jezdi denne (je uplne sumak, jestli je garazovane pres noc, kdyz pak stejne stoji nejakych 10 hodin pred praci) a autem, ktere se vyuziva obcasne, na nakup, vylety, pricemz jinak je v garazi... Ja treba musim umyvat auto kazdy tyden od nanosu prachu a bahna... v takovem pripade se asi neda ocekavat zazrak od niceho. Kdyz se jede na sraz, tak udelam kompletni ocistu, co nejde, to vezmu cisticem no a lesk udelam onim tekutym voskem.... pak se asi za tyden raduju z toho, ze kdyz na wapce omejvam prach, tak to z auta pekne sjede... dalsi omejvani je uz opet pakarna, kdy spina dolu nechce... Jenze jak umejvat auto od usazene spiny a prachu, ktery se za ten tyden v desti promeni v bahno? To proste nelze zabranit tomu, ze se ona spina musi odstranit mechanicky, cimz samozrejme prvne smeju onen vosk a nasledne zas o dalsi nanometr obrousim lak....
Je to tak, ze na srazu slintam na lestenky co se lesknou novotou.... ale vetsi radost mam z meho auta, ktere se sice leskne jen o neco mene, ale mimo sraz plni funkci neomezeneho drice, ktery tahne at je teplo nebo zima a v suchu i desti... :-)
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

Pítrs
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv dub 21, 2011 18:32
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: nový vůz do rodiny

Příspěvek od Pítrs » pon srp 06, 2012 10:22

Nepochybuji o tom, že některé laciné značkově se tvářící přípravky z hypermarketu jsou dobré.
Chce to ale vyzkoušet.
U těch horších je efekt po nanesení ve srovnání s profi výrobkem v podstatě stejný, rozdíl je ve výdrži.
Si někdy říkám, jaký to má smysl každý týden leštit a nechávat na tom ruky....

Čím umýváš auto, že si stěžuješ, že brzo sleze vosk?
Bahno si nedokážu představit.....to ten Tvůj vůz vypadá jak traktor?
To nestačí předem odmočit, pak stáhnout wapkou a nakonec klasicky šamponem?
Se mi nezdá, že vosk sleze jen tak po mechanickém zásahu, to bys musel opravdu festovně drhnout a i tak.....
No a levný vosk teda asi sleze, stačí se jen na něho podívat, to máš pravdu :-)
Rover 75 1.8L Turbo sedan 2004
Tento automobil byl: 72 453. ve výrobním pořadí, z celkového počtu 112 381 ks, 752. 1.8 T Connoisseur z celkového počtu 2 392 ks, 1 003. v barvě laku Odyssey Blue (kód: JGA) z celkového počtu 2 856 ks.

Alfa Romeo 147, 1.6 L Twinspark 105 KS

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17951
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: nový vůz do rodiny

Příspěvek od Trunda » pon srp 06, 2012 10:50

.... nevim jak to popsat :-) .... pro predstavu - auto stoji venku, rano do neho sednu a jedu 30 km do prace, jedu po silnicich druhe a treti tridy, kde temer neni obdobi, aby na ni nevyjizdeli traktory z poli a auta ze staveb. Silnice jsou uzke, v zimne sterkovane, takze kdyz jede auto v protismeru, nejde zabranit tomu, abych projel prasnou krajnici, pricemz se jeste bokem auta otrel o travu trcici na krajnici, v ktere jsou slimaci, brouci a podobna havet, ktera se v ten moment rozmazne po dverich a blatnicich... dojedu do prace a postavim auto na nerezervovane misto - nekdy u obchodaku, nekdy u silnice. Praci mam pobliz zeleznicniho nadrazi, kde uz nekolik let porad cosi stavi a v techto suchych dnes se prasi jak svina, takze kdyz po deviti hodinach v praci prijdu k autu, tak uz po jednom dni je ve stavu, kdy by potrebovalo umejt... ale... vyrazim na cestu domu, jenze po ceste me potka decentni dest... co se stane? Ten prach na aute se promeni v bahno a to musi byt opravdu slejvak, aby to ta voda smyla uplne... prijedu domu, a vzhledem k tomu, ze cesta je po hodne klikatych cestach, kde to jinak, nez brzda plyn nejde, kola jsou od brzd cerna, pricemz ten hnus se dostava i dal na karoserii....
A takto to je kazdy den... po tydnu jedu na benzinku nabrat benzin... auto uz neni bile, ale hnusne sede, pres skla temer nevidim - zajedu teda rovnou do myciho boxu, ostriknu, otru chlupatou rukavici s odstranovacem hmyzu (cimkoli jinym bych tam stravil nejmene hodinu, nez bych smyl ty vceli hovinka, ptaci hovinka, rozmazle slimaky a zazrany prach) a oplachnu. A takto je to kazdy tyden....
.... takze jak to shrnout... asi ano... po tom tydnu a najetych cca 500 km to auto vypada skutecne jak traktor :-D

.... asi by to chtelo zalozit tema o umejvani aut, at to tu Alesovi nekazime...
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

methos17
Příspěvky: 171
Registrován: sob čer 05, 2010 13:41
Bydliště: Slovenská Republika, Šaľa

Re: nový vůz do rodiny

Příspěvek od methos17 » úte srp 07, 2012 15:38

Ludia dnes mi po tretíkrát zdochol motor za jazdy, idem do práce (cca do 4km po meste), bol som už aj na diagnostike v dsv a tam mi nič nezistili, dal som im typ že by to mohol byť snímač otáčok kľukového hriadela ale tvrdia že je to ok. Jedine čo mi spravili bola vymena predných ramien a silentblokov a povedali mi ešte že mám zlé tesnenie pod hlavou valca, môže mi toto auto robiť kôli tomu tesneniu? Inak idem si to tesnenie dať spraviť rovno s výmenou rozvodou.
Čo toto zdochnutie motora môže spôsobovať? Hneď po tom mi nejde naštartovať vôbec ako dnes(potom som sa ponahlal do práce a na prvý raz mi auto naštartovalo jak som k nemu prišiel z práce to už bol aj motor vychladnutý), predtým keď mi to naštartovalo tak to malo nízke otáčky pod voľnobeh cca300-400ot.
viete mi niekto poradiť prosím? človek aby sa bál ísť kamkoľvek s autom. :(
predtym VW Polo 1.4 benzin 44kw
teraz Rover 75 1.8 benzin 88kw

Uživatelský avatar
roman_mg
Příspěvky: 584
Registrován: pát dub 24, 2009 11:11
Bydliště: Hodonín, JM

Re: nový vůz do rodiny

Příspěvek od roman_mg » úte srp 07, 2012 17:28

Re: nový vůz do rodiny
od roman_mg » úte črc 17, 2012 11:38 pm

Ještě me napadlo. Tohle dělaly auta, kterým prosakovala (těsnění) voda do válce. Ráno za studena nešly nastartovat, kolísaly otáčky, jakmile byly zahřáté, bylo po problému (akorát ubývala voda). Do dalšího rána. Nebo v zimě, když déle stálo.
Já bych nechal udělat těsnění a pak hledal dál :) Pokud bude co.
MGF 1.8 VVC; Jaguar S-type 4.2L; Rover 75 1.8/88 kW; Daimler X350 4.2L LWB SC; Jaguar XJS V12 5.3L Hess&Eisenhardt

Uživatelský avatar
AlešB
Příspěvky: 202
Registrován: úte kvě 29, 2012 19:34
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: nový vůz do rodiny

Příspěvek od AlešB » úte srp 07, 2012 18:51

Jen si tak řikám, mohlo by to způsobit těsnění pod hlavou i přesto že to nemá odpovídající příznaky (ubývání vody, probublávání vody, emulze pod víčkem, bílý kouř)? Se servisákem jsme to tedy zavrhly, ale nějak mi to pořád vrtá hlavou.
Rover 75 2,5 V6 Connoisseur r.v. 2000

methos17
Příspěvky: 171
Registrován: sob čer 05, 2010 13:41
Bydliště: Slovenská Republika, Šaľa

Re: nový vůz do rodiny

Příspěvek od methos17 » úte srp 07, 2012 20:39

To máš tak, mne sa toto stalo trikrát a aj to za dosť dlhý čas..ale myslím že sa to zhoršuje lebo medzi prvým a druhým zlyhaním bol mesiac a medzi druhým a tretím je cca 2 týždne..takže ked mi opravia to tesnenie budem si myslieť že pohroma je fuč a auto mi pojde mesiac, dva.. a potom sa mi to stane zase :D potom ma už šlaktrafí..po prvom raze som menil filtre a sviečky a myslel som si že už je všetko ok a po mesiaci zas :)
predtym VW Polo 1.4 benzin 44kw
teraz Rover 75 1.8 benzin 88kw

Pítrs
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv dub 21, 2011 18:32
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: nový vůz do rodiny

Příspěvek od Pítrs » stř srp 08, 2012 8:41

Ahoj.
Můj postřeh: Opel Astra bensin- Majitel s tím zachází hovadsky, tzn. chce např. změřit napětí na akumulátoru, tak prostě za studena nakopne motor a osolí to na plný plyn a to doslova. Sice "jen" na volnoběh, ale i tak....
Ráno nastartuje a jede....stylem jakoby ten motor byl zahřátý.

Stav - špatné starty po delším stání, chvíli jede na 3 válce.
Svíčky měněny před nedávnem, kabely taktéž.
Rozdělovač byl myslím vyčištěn. Nicméně přiznávám, že zapalovací soustava příliš zevrubně kontrolována nebyla.
Jsem se s mechanikem o tom bavil, padlo podezření na chycené těsnění pod hlavou. Emulze v oleji, ani olej v chladivu není, sem tam se decentně přehřeje, ale to může být i termostatem, chladivo neubývá, z výfuku se nedýmí.
Prostě by to mohlo být, že troška vlhkosti za studena pronikne do válce a jak se to zahřeje, tak se to zatáhne a pak už je to v pohodě.
Tak malý únik chladiva není v expanzce patrný.
Rover 75 1.8L Turbo sedan 2004
Tento automobil byl: 72 453. ve výrobním pořadí, z celkového počtu 112 381 ks, 752. 1.8 T Connoisseur z celkového počtu 2 392 ks, 1 003. v barvě laku Odyssey Blue (kód: JGA) z celkového počtu 2 856 ks.

Alfa Romeo 147, 1.6 L Twinspark 105 KS

Uživatelský avatar
roman_mg
Příspěvky: 584
Registrován: pát dub 24, 2009 11:11
Bydliště: Hodonín, JM

Re: nový vůz do rodiny

Příspěvek od roman_mg » stř srp 08, 2012 12:56

JJ já bych to viděl podobně (ale nemusí to být pravda, jen jedna z možností). A pokud bys dělal těsnění, udělej ho i se šrouby. Jsou to sice peníze navíc, někdo bude možná říkat, že to není třeba, ale já bych si za tím stál. A přesně jak píše Pitrs, může to být malý únik, třeba doliješ trochu vody jednou za půl roku. Dá se poznat jestli je to těsnění nebo jen standardní únik ? A to, že se to zhoršuje, by mohl být příznak.
MGF 1.8 VVC; Jaguar S-type 4.2L; Rover 75 1.8/88 kW; Daimler X350 4.2L LWB SC; Jaguar XJS V12 5.3L Hess&Eisenhardt

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17951
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: nový vůz do rodiny

Příspěvek od Trunda » stř srp 08, 2012 13:02

.... chlapi! Resite tu dve auta s ruznyma motorama a uz aby se prase vyznalo v tom, o kterem se zrovna bavite. Methosi, prosim zaloz si svoje tema, kde se bude resit tvuj problem s 1.8 turbo a tu to nechte Alesovi a jeho KV6, ok? Mistni tvoje prispevky o tvem aute a reakce na ne tam klidne presunu...
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

Pítrs
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv dub 21, 2011 18:32
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: nový vůz do rodiny

Příspěvek od Pítrs » stř srp 08, 2012 14:36

Já nechci Alešovi kazit téma nějakým jiným autem a motorem, ale dávám mu tip, protože konstrukce takovýchto pístových spalovacích motorů je téměř identická :)
Ať mu to pomůže v rozhodování, co s tím.
Rover 75 1.8L Turbo sedan 2004
Tento automobil byl: 72 453. ve výrobním pořadí, z celkového počtu 112 381 ks, 752. 1.8 T Connoisseur z celkového počtu 2 392 ks, 1 003. v barvě laku Odyssey Blue (kód: JGA) z celkového počtu 2 856 ks.

Alfa Romeo 147, 1.6 L Twinspark 105 KS

Uživatelský avatar
AlešB
Příspěvky: 202
Registrován: úte kvě 29, 2012 19:34
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: nový vůz do rodiny

Příspěvek od AlešB » stř srp 08, 2012 18:28

Původně jsem neměl nic proti, ale vzhledem k tomu, že má Methos jiný typ motoru, tak by asi bylo lepší založit nové téma.

A teď k mému mazlovi. :-)
V první řadě děkuji všem kdo se mi snaží pomoc a přemýšlí nad mým problémem.
Když jsem měl auto v servisu naposled, říkal mi že tlakovali i vodu. Jestliže by bylo těsnění minimálně načatý, to by nepoznali když to bylo pod tlakem?
Kdybych měnil těsnění pod hlavou, je potřeba udělat i výbrus hlav či něco jiného, nebo stačí vyměnit jenom to těsnění?
Rover 75 2,5 V6 Connoisseur r.v. 2000

lenham3
Příspěvky: 2349
Registrován: pát lis 30, 2007 0:52
Bydliště: Zlin,Canterbury,Zlin +420603476566 lenham3@seznam.cz

Re: nový vůz do rodiny

Příspěvek od lenham3 » stř srp 08, 2012 19:07

Zaprve stejne to neni KV6 a placat 1,8 z V6 dohromady je mimo misu.
Kdyz budes delat tesneni tak musis prebrousit hlavy ,pokud je unik do vody tak se to da zjistit existuje takova kapalina ktera zmeni barvu kdyz jsou ve vode vyfukove plyny ,da se to na aplikator nad nadobku a nasaje se trochu vody a tak se to pozna .......

Uživatelský avatar
AlešB
Příspěvky: 202
Registrován: úte kvě 29, 2012 19:34
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: nový vůz do rodiny

Příspěvek od AlešB » stř srp 08, 2012 19:52

Zeptám se tedy trochu jinak.
I přesto že nemám příznaky načatýho těsnění, doporučujete mi to těsnění vyměnit?
Rover 75 2,5 V6 Connoisseur r.v. 2000

Odpovědět