Signalizácia otvorených dverí

RomanSA2
Příspěvky: 8
Registrován: ned říj 28, 2012 10:09

Signalizácia otvorených dverí

Příspěvek od RomanSA2 » ned říj 28, 2012 10:16

Dobrý deň
vlastným Rover 75 2,5l V6 rok výroby 1999,
a mám taky problem že včera večer som odparkoval auto a dnes teplota vonku prišla skoro ku nule, som si všimol,
že mi idú všetky smerovky, po kratšej "diagnostike" som zistil že aj ked su vodičové dvere zavreté signalizuje že sú otvorene,
premazal som ich, problem zmyzol a znovu po 1O minutách pozriem na auto a znova smerovky blikaju.

roblem je v tom že dialkové ovládane mám nefunkčne, ževraj jednotka nedokáže rozoznať klúč. t
akže musím chodiť k autu stále ked bliká. neviete kde je umiestnený alarm a na akom princípe funguje senzor otvorených dverí.

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: Sygnalizácia otvorených dverý

Příspěvek od Tommi_82 » ned říj 28, 2012 10:45

Je to zajímavý, já když se snažím zaarmovat auto a něco je otevřený tak mi alarm akorát pípne aby mě upozornil. Pokud to tak nechám být auto se normálně zaarmuje (celý kromě té části kde detekovalo otevřeno) a celou noc je částečně zaarmovaný aniž by blikalo nebo houkalo.
Pokud se ale během zaarmování nadetekuje někde zavřeno a během doby kdy je auto zaarmovaný se stav změní na otevřeno tak se auto rozbliká. Takže bych se obával nějakýho náhodnýho zkratu v čidle nebo podobně.
Když jsou mrazy a auto stojí venku a nateče tam voda tak čidla dveří u R75 zlobí (alespoň u té mojí). Dá mi pípnutím najevo že auto není celý zamčený ale alarm to nespouští nikdy.
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

RomanSA2
Příspěvky: 8
Registrován: ned říj 28, 2012 10:09

Re: Sygnalizácia otvorených dverý

Příspěvek od RomanSA2 » ned říj 28, 2012 10:54

no bude to asi stymi čidlamy, lebo já auto zaalarmujem tak že je všetko zavrete, lenže čidla asi blbnú lebo skratka začne blikať. ( akoby sa otvorili dvere) ked sadnem do auta a dám klucik do polohy 1 tak mi ukazuje že ktore dvere su otvorene, a aj ked mám dvere zavrete tak preblikava že otvorene, zatvorene, otvorene, zatvorene... včera som auto umýval a potom poriadne prsalo a fúkalo a nechal som ho vonku parkovať. asi to bude stým. a Neviete kde su ulozene tie čidlá a senzory na dvere ? :)

JaRoY
Příspěvky: 238
Registrován: čtv čer 21, 2012 14:59
Bydliště: LM slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Sygnalizácia otvorených dverý

Příspěvek od JaRoY » ned říj 28, 2012 19:59

su to kontakty a su v zamku. myslim ze neopravitelne, iba vymenit zamok.
ROVER 75 TOURER CDTi
Obrázek

RomanSA2
Příspěvky: 8
Registrován: ned říj 28, 2012 10:09

Re: Sygnalizácia otvorených dverý

Příspěvek od RomanSA2 » pon říj 29, 2012 19:40

v zámku myslíš ako tam kde "pchám kluč" ? alebo tak kde je tá mechanická západka co zablokuje dvere??

JaRoY
Příspěvky: 238
Registrován: čtv čer 21, 2012 14:59
Bydliště: LM slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Sygnalizácia otvorených dverý

Příspěvek od JaRoY » úte říj 30, 2012 8:12

v mechanizmu zamku. To je cely ten mechanizmus v ktorom su motorceky a su tam aj kontakty a vsetky tie zalezitosti ktore sa staraju o otvaranie zaviieranie zamykanie a ovladanie dveri. Je to nerozoberatelne. Iba vumenit zamok cely.
ROVER 75 TOURER CDTi
Obrázek

RomanSA2
Příspěvky: 8
Registrován: ned říj 28, 2012 10:09

Re: Sygnalizácia otvorených dverý

Příspěvek od RomanSA2 » úte říj 30, 2012 22:03

a ked to uz tak bude tak kolko asi stoji ten zámok :(

JaRoY
Příspěvky: 238
Registrován: čtv čer 21, 2012 14:59
Bydliště: LM slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Sygnalizácia otvorených dverý

Příspěvek od JaRoY » úte říj 30, 2012 23:07

cistonovy nejakych 100€ a tazko zohnatelne.
ROVER 75 TOURER CDTi
Obrázek

Uživatelský avatar
roman_mg
Příspěvky: 584
Registrován: pát dub 24, 2009 11:11
Bydliště: Hodonín, JM

Re: Sygnalizácia otvorených dverý

Příspěvek od roman_mg » stř říj 31, 2012 0:36

Ake no tak, JaRoY nic o tom autu nevíš, umíš jen nadávat a kecáš. Ono je to sice k tvým jiným přispěvkům, ale tys vidél moderní auta leda tak z rychlíku.
Jinak bys nepsal pitomosti, které teda mě vytáčí.
Tady to je Roman, do týdne je v ČR :
http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-ALR9783A
MGF 1.8 VVC; Jaguar S-type 4.2L; Rover 75 1.8/88 kW; Daimler X350 4.2L LWB SC; Jaguar XJS V12 5.3L Hess&Eisenhardt

RomanSA2
Příspěvky: 8
Registrován: ned říj 28, 2012 10:09

Re: Sygnalizácia otvorených dverý

Příspěvek od RomanSA2 » stř říj 31, 2012 9:17

roman_mg píše:Ake no tak, JaRoY nic o tom autu nevíš, umíš jen nadávat a kecáš. Ono je to sice k tvým jiným přispěvkům, ale tys vidél moderní auta leda tak z rychlíku.
Jinak bys nepsal pitomosti, které teda mě vytáčí.
Tady to je Roman, do týdne je v ČR :
http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-ALR9783A
Díkes, asi mi nic ine neostava len to objednat, ale ajprv ešte skočim do servisu do DS že čo mi povedia :)

JaRoY
Příspěvky: 238
Registrován: čtv čer 21, 2012 14:59
Bydliště: LM slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Sygnalizácia otvorených dverý

Příspěvek od JaRoY » stř říj 31, 2012 18:52

roman_mg píše:Ake no tak, JaRoY nic o tom autu nevíš, umíš jen nadávat a kecáš. Ono je to sice k tvým jiným přispěvkům, ale tys vidél moderní auta leda tak z rychlíku.
Jinak bys nepsal pitomosti, které teda mě vytáčí.
Tady to je Roman, do týdne je v ČR :
http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-ALR9783A
co. Napisal som nieco zle?
ROVER 75 TOURER CDTi
Obrázek

Uživatelský avatar
AlešB
Příspěvky: 202
Registrován: úte kvě 29, 2012 19:34
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Sygnalizácia otvorených dverý

Příspěvek od AlešB » stř říj 31, 2012 19:25

JaRoY píše:co. Napisal som nieco zle?
Všem se omlouvám za příspěvek, který není k tématu.
JaRoY, myslim že nejsem jedinej a vsadim na to i svoje boty, ale asi každýho už tady se*e jak značku Rover kritizuješ jenom kvůli tomu, že sis nedokázal koupit normálně fungující auto. A nebo sis normálně fungující auto koupil, ale hledáš na něm zbytečný chyby, protože to nejni supr neskutečně boží a úžasná Škoda Fobie, která má kdejakou kravinu aby se toho mohlo co nejvíc rozbít.
Takže buď se smiř s tím co sis koupil a nebo to prodej a kup si supr nadupanýho medvěda a nekaž tady všem jejich zálibu ke svým vozům a značce.
Rover 75 2,5 V6 Connoisseur r.v. 2000

RomanSA2
Příspěvky: 8
Registrován: ned říj 28, 2012 10:09

Re: Signalizácia otvorených dverí

Příspěvek od RomanSA2 » stř říj 31, 2012 21:38

chlapci diky za info, nic nepotrebujem, proste som chytil fen a prefenoval cele dvere, je to sice troska uleteny sposob, ale pomohol "klop, klop" :)) dakujem za info a rady

ROVERMAN 2
Příspěvky: 55
Registrován: stř kvě 13, 2009 16:08

Re: Signalizácia otvorených dverí

Příspěvek od ROVERMAN 2 » stř říj 31, 2012 21:42

JaRoY,Ty sem radši přestaň psát jakýkoliv přízpěvky.O autě víš kulový a furt tady jenom držkuješ,jakej je Rover krám,a ještě chceš udílet někomu rady??? Kolik těch zámků chceš sehnat ??? A jak si přišel na to ,že nejdou rozebrat???? Já měl loni v zimě,rozebraný dva,skoro do šroubku.Dělal jsem to pěkně v kuchyni na stole.Záleží na tom,jak se komu chce.Víš,že nejty jdou roznejtovat a pak buď vyměnit,nebo zanejtovat zpět???? No,jsem jenom strojní zámečník,Ty budeš mít asi lepší školy,takže rozbitý vyhodit a koupit nový.Jen nechápu,že sis nechal takovej krám,jako je Rover,a nenechal sis Q7 a nebo tu opěvovanou škodoffffku ?Pošli Rovera ze stráně a budeš mít pokoj.A my taky. mir: mir:

LukasR75
Příspěvky: 468
Registrován: čtv srp 16, 2012 20:57

.

Příspěvek od LukasR75 » stř říj 31, 2012 22:18

.

Odpovědět