RECENZE OJETIN: Rover 75 - Levný při nákupu, drahý na servis

Riko
Příspěvky: 20
Registrován: stř říj 03, 2007 8:20
Bydliště: Galanta, SR

Příspěvek od Riko » čtv říj 11, 2007 20:41

Tak teraz neviem, čo si mám o tom myslieť. Tento článok ma dosť zaskočil, nakoľko je v rozpore s mojimi doterajšími informáciami.
1) prakticky všetky údaje, spomínané v roverclube.cz, ale aj na iných stránkach, a rovnako aj všetky informácie z počutia, doteraz hovorili, že najviac sa kazí motor na benzíne 1,8l. U diesla váha vzduchu a nejaké iné muchy. U 2,5l V6 ojedinele nejaké problémy pri nesprávnom zaobchádzaní, ale benzíny V6 som z doterajších informácii chápal ako vcelku spoľahlivé. A najmä o motore 2,Ol V6 som doteraz nemal žiadne negatívne informácie, lepšie povedané, o ňom absolútne ticho. Ostáva mi len dúfať, že mne sa smola vyhne, alebo že informácie v tom článku nie sú presné.
2) v článku sa uvádza požadovaná viskozita oleja do motorov V6. Skoro ma porazilo keď som si to prečítal. Totiž nedávno som dal meniť olej v značkovom servise DSV Dun.Streda a oni mi tam dali 5W/40 s tým, že ho bežne dávajú, vraj s ním majú lepšie skúsenosti. Boli školení v
MG Rover Kompetenz- Center v nemeckom Neuss, odtiaľ majú certifikát a aj informáciu o vhodnosti takého oleja. Teraz neviem, mám veriť im, alebo to mám vyliať a čím skôr tam dať olej, aký uvádza článok ... a koniec-koncov aj manuál ?????
Rover 75 2,0 V6 Silverstone Edition

Skic
Příspěvky: 286
Registrován: čtv říj 04, 2007 21:50
Bydliště: Trencin - Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skic » čtv říj 11, 2007 20:46

Olej redsi ako 10W 40 je 15W 40, a nie 5W 40, ci sa mylim?
Rover 75 2,0CDTi

Uživatelský avatar
Thomson
Příspěvky: 367
Registrován: stř zář 19, 2007 18:36
Bydliště: Val. Mez.

Příspěvek od Thomson » čtv říj 11, 2007 21:20

Skic píše:Olej redsi ako 10W 40 je 15W 40, a nie 5W 40, ci sa mylim?

tak pro motory do V jedine 10W40 tohle moudro neni ode mne ale od pana anglicana ktrery je hodne ale hodne chytry a vi o cem mluvi jinak auto ma predepsany nejaky olej tak by se tam mel davat ten predepsany

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommi_82 » čtv říj 11, 2007 22:36

syntetika 5W40 je dalo by se rici ridsi olej nez polosyntetická 10W40, a nineralni 15W40 je analogicky tedy hustsi. Kdyz uz to chcete takhle porovnavat, proto se mineral dava do vychozených motorů kde tolik neproteče.

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommi_82 » čtv říj 11, 2007 22:42

jinak pri vyberu oleje je samozrejme nejvice dulezite doporuceni vyrobce, ale take by se mel olej vybirat podle toho jestli se s autem jezdi v zime kazdej den kratky cesty po meste, nebo jen obcas nejake delsi cesty atd, i timhle totiz muze byt vyber oleje ovlivnen, nebo taky stavem motoru. Ale nejdulezitejsi z meho laickeho pohledu je doporuceni vyrobce a ja bych si tam nenchal nalit jiny nez doporuceny typ i kdyby mi v servisu tvrdili cokoli.

Uživatelský avatar
undy
Příspěvky: 974
Registrován: pon zář 17, 2007 15:14
Bydliště: Horné Saliby SR

olej

Příspěvek od undy » pát říj 12, 2007 7:32

Pridávam sa k Rikovi,taktiež mi v servise DSV vyslovene doporučili olej 5W 40 namiesto výrobcom predpísaných 10W 40.Mali na to aj nejaké odborné vysvetlenie,už si presne nepamätám aké.Po výmene oleja mi to na voľnobehu začalo vydávať taký klepotavý zvuk,po zvýšení otáčok hoci len o 50-100 zvuk prestal.Ale aj tak mám teraz blbý pocit,cez víkend mením olej určite.Aj Riko tvrdí,že má po výmene oleja nejaký iný zvuk motora.
Predtým Rover Seventyfive 2,0 V6 AT, teraz Mercedes CLS 320 CDI, Chrysler 300 C 3,0 CRD

Uživatelský avatar
Thomson
Příspěvky: 367
Registrován: stř zář 19, 2007 18:36
Bydliště: Val. Mez.

Příspěvek od Thomson » pát říj 12, 2007 19:14

to proc je tento olej udajne nevhodny (ja tomu verim) pro V motory je vtom ze je ridsi, kdyz se zamyslite nad konstrukci motoru tak vam to bude jasne, motor do V at uz jakykoliv ma polovinu lozisek nez radovy motor coz znamena ze veskere zatizeni prenasi mensi plocha a proto i takova vec jako jiny olej muze zpusobit vazne problemy

Riko
Příspěvky: 20
Registrován: stř říj 03, 2007 8:20
Bydliště: Galanta, SR

olej a servis

Příspěvek od Riko » pát říj 12, 2007 21:51

K môjmu prvému príspevku k pilotnému článku chcem pripomenúť, že som nechcel spochybniť servis v DS. Tí páni ešte za existencie značky robili záručný a pozáručný servis a boli vyškolení v rover-centre v D. Len ma zneistil rozdiel medzi ich informáciami a informáciami v manuáli. 5W-40 alebo 10W-40 ????? Medzitým som bol v 2 ďalších servisoch, nie roveráckych, ale majitelia Roverov tam chodia a sú spokojní. Prečítal som si tam katalóg motorových olejov, kde sú uvádzané najvhodnejšie oleje pre jednotlivé motory. Nepamätám sa, ako sa to volá, myslím že "olejový program" alebo tak nejak. A v kolonke Rover 75, typ motora V6 2,0l je uvedený 5W-40. Takže neviem... Podľa všetkého všetky Rovery 75 V6 na Slovensku chodia na 5W-40...a chodia.
Rover 75 2,0 V6 Silverstone Edition

Riko
Příspěvky: 20
Registrován: stř říj 03, 2007 8:20
Bydliště: Galanta, SR

olej a servis

Příspěvek od Riko » pát říj 12, 2007 22:14

Postupne prichádzam k názoru, že u mňa problém spočíva nie v terajšom oleji 5W-40, ale asi v oleji od predchádzajúceho majiteľa. Skutočne neviem čo tam bol za olej, ale ukazovateľ najbližšej výmeny ukazoval ešte cca 3.000km. Ja som olej nemenil hneď po kúpe, ale podľa ukazovateľa na palub. počítači (snáď o 1000 km skôr). Ale na druhej strane takého odporúčanie som dostal v servise. Považujem sa za dobrého vodiča, najazdil som niekoľko stotisíc kilometrov, ale víkendy netrávim ležaním pod autom, to nie je môj koníček...na to sú servisy, a mne ostáva len počúvať ich rady, nakoľko moje technické znalosti sú len teoretické. Samozrejme že auto si budem dávať pravidelne kontrolovať, ale zatiaľ môžem naďalej konštatovať, ťe jazdí perfektne. Chválabohu.
Rover 75 2,0 V6 Silverstone Edition

Mirek 1234.cz
Příspěvky: 143
Registrován: pon zář 17, 2007 8:11
Bydliště: Praha, Přílepy, Hradec Králové

Rover je kvalitní, závady nejsou běžné.

Příspěvek od Mirek 1234.cz » stř říj 24, 2007 19:53

Řekl bych, že celý článek spíše vypichuje jakési nedostatky vyslyšené za léta. Nezapomínejme, že pouze mezy řadou 100-200-400-600-800 kolem roku 95-98 je přes dvacet motorizací a kde máme řadu Metro-25-45-75 a samostatně MG. Popisované vady nejsou rozhodně u této obrovské, byť již dnes bývalé obrovské automobilky standardem. Rovery jsou poměrně kvalitní vozy.

Prodávané díly modelů 200-25-400-45-600 se omezují časo na maličkosti, lidmi ulámané knoflíky topení, odcizené znaky a díly pro bouračky. Sem tam vadná převodovka, ztráta klíčů-koupě jednotek, nebo uvařený, vylítaný motor. Nic co by nebylo běžné i u jiných značek. Naopak si dovolím tvrdit, že Rover prostě funguje.

Psát, že je legendární značka MG exotická... Ještě jsem neslyšel podobné přirovnání např. u MB AMG, Audi MTM a to nejsou přímo výrobci jako MG.

Navíc vypíchnutí čtyřválce R75, před kultivovaným šestiválcem 2,5V6 je minimálně nerozumné. 1,8 je dobrá, ale nedá srovnávat s šestiválcem, který táhne a nechává 1,8 během vteřin daleko za sebou. Výměna rozvodů V6 není o nic náročnější než u jiných značek, v mnoha případech mnohem jednodušší.

Jediný servis s diagnostikou někde v Ostravě je také nesmysl. Originálních diagnostik a servismanů, kteří původně pracovali v Roveru a léta opravují Rovery dál, je rozhodně více než jediný. Kdo má zájem o kvalitní servis, dobrého mechanika najde. Důležité spotřební díly jsou velmi často v druhovýrobě, originální nejsou rozhodně z nejdražších. Mimochodem Jaguar se dá koupit také za pár korun a nikdo se cenám dílů nepodivuje.

Velká část lidí neservisuje, nebo-li jezdí dokud auto jede. 1/2 závad je zapříčiněna samotnými uživateli po opravách kamarádskými mechaniky a mnohými majiteli jednoho vozu. Dávají vůz do opravy mechanikům, kteří o Roveru nemají ponětí a opravují "2x levně", po třetí končí u řádného mechanika Roveru za peníze, ovšem vůz po "levné opravě" je často ve stavu vraku.

Uživatelský avatar
undy
Příspěvky: 974
Registrován: pon zář 17, 2007 15:14
Bydliště: Horné Saliby SR

len tak

Příspěvek od undy » pát lis 16, 2007 8:56

Len tak pre zaujímavosť,vedeli ste , že trysky ostrekovačov sú vyrobené v ČR? A idú tam s trochou násilia napasovať z fábie a tie ostrekujú po celej ploche skla nie len 4 prúdy vody.
Predtým Rover Seventyfive 2,0 V6 AT, teraz Mercedes CLS 320 CDI, Chrysler 300 C 3,0 CRD

Mirek 1234.cz
Příspěvky: 143
Registrován: pon zář 17, 2007 8:11
Bydliště: Praha, Přílepy, Hradec Králové

.....

Příspěvek od Mirek 1234.cz » pát lis 16, 2007 16:30

Co k tomu dodat... :roll:

Možná se mělo v CZ/SK založit fórum jak ušetřit, nechat vrtat koleno, co pasuje z Žiguli, Trabi, nebo Š120.... :(

max80

Re: .....

Příspěvek od max80 » pát lis 16, 2007 18:53

.

Uživatelský avatar
undy
Příspěvky: 974
Registrován: pon zář 17, 2007 15:14
Bydliště: Horné Saliby SR

ostrekovače

Příspěvek od undy » pon lis 19, 2007 10:56

Aby ste ma zle nepochopili,tu nešlo o ušetrenie peňazí ale o funkciu-ozaj to lepšie ostrekuje s tými tryskami z Fabie-z trysky nejde prúd vody ale sklo je po celej ploche oštriekané akoby z rozprašovača.Cena u nás cca 150 sk/ks a ide to bez akejkoľvek úpravy prehodiť,len tie nové trysky sú o cca 0,5 mm širšie ale idú tam zacvaknúť bez poškodenia alebo akejkoľvek úpravy.Aj rozmer hadičky presne pasuje.
Predtým Rover Seventyfive 2,0 V6 AT, teraz Mercedes CLS 320 CDI, Chrysler 300 C 3,0 CRD

Uživatelský avatar
Keksin
Příspěvky: 3382
Registrován: čtv zář 27, 2007 12:50
Bydliště: jižní Morava

telefon

Příspěvek od Keksin » stř lis 21, 2007 11:52

Čau lidi.
Mám v autě auto telefon Nokia a nevím, kam nacpat simkartu. Už jsem kuchnul sluchátko a nenašel jsem místo kam bych tu simku nacpal :?
Pořaďte prosím
:)

Odpovědět