ventilátor chladiča R 75

Uživatelský avatar
undy
Příspěvky: 974
Registrován: pon zář 17, 2007 15:14
Bydliště: Horné Saliby SR

Re: ventilátor chladiča R 75

Příspěvek od undy » úte kvě 27, 2008 12:25

asi sme sa nepochopili.píšem,že tých 22 mm môže byť -to je dĺžka /lenght/.Tých 0,5 cm je prierez a ten je aj na fotografii skutočne skoro štvorcový./prierez-ak ich prerežeme tak to vyzerá tak štvorcovo ten rez/ :D
Predtým Rover Seventyfive 2,0 V6 AT, teraz Mercedes CLS 320 CDI, Chrysler 300 C 3,0 CRD

Uživatelský avatar
Thomson
Příspěvky: 367
Registrován: stř zář 19, 2007 18:36
Bydliště: Val. Mez.

Re: ventilátor chladiča R 75

Příspěvek od Thomson » úte kvě 27, 2008 13:20

Obrázek

Uživatelský avatar
undy
Příspěvky: 974
Registrován: pon zář 17, 2007 15:14
Bydliště: Horné Saliby SR

Re: ventilátor chladiča R 75

Příspěvek od undy » úte kvě 27, 2008 14:07

no tak som prehral :oops:

na jeseň som tam montoval celý motorček z Opel Vectra /podľa poľského návodu/ a trochu sa mi to v hlave poplietlo
Predtým Rover Seventyfive 2,0 V6 AT, teraz Mercedes CLS 320 CDI, Chrysler 300 C 3,0 CRD

noris
Příspěvky: 41
Registrován: čtv zář 20, 2007 7:16

Re: ventilátor chladiča R 75

Příspěvek od noris » úte kvě 27, 2008 15:47

Thomson, uhlíky s tým C na obrázku sú originál?

Uživatelský avatar
Thomson
Příspěvky: 367
Registrován: stř zář 19, 2007 18:36
Bydliště: Val. Mez.

Re: ventilátor chladiča R 75

Příspěvek od Thomson » úte kvě 27, 2008 16:32

No mely by byt, aspon je tak prezentuji na anglickem foru. Samozrejme original je nekoupis jako nahradni dil to si musis dopasovat z nejakych podobne rozmerovych. Ja jsem je mel jako nove ale problem byl v tom resistoru (ta stribrna vec na obrazku za vrtuli)
Obrázek

noris
Příspěvky: 41
Registrován: čtv zář 20, 2007 7:16

Re: ventilátor chladiča R 75

Příspěvek od noris » stř kvě 28, 2008 5:47

Ok, skôr mi ide o farbu uhlíka. Pokúsim sa pozháňať podobnej farby (tvrdosti). Jasnéže nový originál uhlík nezoženiem.

Mechwarrior
Příspěvky: 218
Registrován: úte zář 18, 2007 20:53
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé - běloch
Kontaktovat uživatele:

Re: ventilátor chladiča R 75

Příspěvek od Mechwarrior » stř kvě 28, 2008 8:15

Kucí, spíná vám vrtule v těchto teplotách kolem 26°C, i když nemáte zapnutou klimošku?

Kdejakej vehikl spíná a hučí jako pominutej a Rourka prostě nic, vegac .. budu muset počkat na větší horka :roll:
Mechwarrior Mireček Rover 75 2.0 CDT Fajnšmekr

Uživatelský avatar
undy
Příspěvky: 974
Registrován: pon zář 17, 2007 15:14
Bydliště: Horné Saliby SR

Re: ventilátor chladiča R 75

Příspěvek od undy » stř kvě 28, 2008 8:42

spína mi to až keď ozaj dlho idem krokom , na omege mi to tiež spínalo stále.inak minulé leto som jazdil bez ventilátora a prehrial som to iba jediný krát-blúdil som v uličkách v kopci a vonk teplote cca 25 st.C asi po 20 minútach mi začal stúpať teplomer tak som to vypol.takže chladenie máme asi ozaj dobre dimenzované
Predtým Rover Seventyfive 2,0 V6 AT, teraz Mercedes CLS 320 CDI, Chrysler 300 C 3,0 CRD

Mechwarrior
Příspěvky: 218
Registrován: úte zář 18, 2007 20:53
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé - běloch
Kontaktovat uživatele:

Re: ventilátor chladiča R 75

Příspěvek od Mechwarrior » stř kvě 28, 2008 8:54

jezdil jsem cca 3roky bez ventilátoru (makal jen na 3.stupeň, což je v podstatě moment, kdy se motor začíná přehřívat) a nevadilo to, protože jsem jezdil většinou dálky a vrtule se nehnula - nebylo potřeba, ale jednou se to vymstilo, když jsem v Praze š.u.k.a.l v koloně asi hodinu v 35°C - ručička se najednou pohnula nahoru a snížil se výkon, takže okamžitě všechno vypnout a na blikačky 10minut klid - pak už v pohodě. Kdo zkusil někdy v Praze, tak ví o čem mluvím - trotlové z okolních popelnic se můžou podělat vzteky 8) Teď už fungují všechny rychlosti ventilátoru (teda alespoň podle kompjůtru :mrgreen: ), tak to bude snad v pořádku. Jinak chladí super, konečně do Rourky leze studená fronta i když stojím :lol:
Mechwarrior Mireček Rover 75 2.0 CDT Fajnšmekr

Uživatelský avatar
Thomson
Příspěvky: 367
Registrován: stř zář 19, 2007 18:36
Bydliště: Val. Mez.

Re: ventilátor chladiča R 75

Příspěvek od Thomson » stř kvě 28, 2008 17:27

no ja v tomdle pocasi bez klimy nejezdim takze se mi toci porad a kdyz je moc vedro a nebo jen popojizdim po meste malou rychlosti tak se ventilator toci na tu vetsi rychlost

Uživatelský avatar
rudiger1
Příspěvky: 187
Registrován: ned dub 13, 2008 15:50
Bydliště: Bratislava

Re: ventilátor chladiča R 75

Příspěvek od rudiger1 » stř srp 06, 2008 17:57

zdravim panove.

tak som bol dnes v servise v Dunajskej Strede na vymenu repro vo dverach a ked som si prisiel auto vyzdvihnut, tak mi oznamili spravu, ze mi odisiel ventilator chladica a ze mozem byt rad, ze ked som isiel s klimou pri dnesnych teplotach (32 stupnov) , ze mi neodisiel aj novy kompresor na klime.

Navrhli mi objednat novy za 19000,-Sk, co som zamietol, alebo mi ponukol opravu ventilatora u nejakeho ich autoelektrikara za nejakych 1500,- az 3000,-Sk. A ze to nie je iste, ze pojde opravit !!! Je to prosim Vas realna cena ? A da sa niekde zohnat pouzity ? MAte nejake skusenosti ? Pripadne som rozmyslal ho niekde v Bratislave dat nejakemu autoelektrrkarovi dat opravit, ale ako tu citam, niektore suciastky sa realne ani nedaju zohnat.... :)

Ja mam smolu, ze si sam na aute nedokazem nic opravit. Neviem co mam teraz robit, je teplo a bez klimy je to hroza.
A este ma upozornovali, ze s tym teraz ani nemam jazdit, lebo ze mi odide aj motor. Jazdim kratke trate dennodenne ale v plynulej premavke, nie zacpe.

Dakujem za kazdu radu.
Rover 75, 2.0 diesel, r.v. 2000

Uživatelský avatar
Thomson
Příspěvky: 367
Registrován: stř zář 19, 2007 18:36
Bydliště: Val. Mez.

Re: ventilátor chladiča R 75

Příspěvek od Thomson » stř srp 06, 2008 19:35

No tak k tomu jezdeni, je dulezite jestli se ti ten ventilator vubec toci. To vyzkousis jednoduse. Nastartuj si auto a zapni klimatizaci (bat se nemusis nic se ji nestane) Pokud se ti okamzite zacne tocit ventilator takovou stredni rychlosti tak vsechno funguje. Pokud se ale zapne az za chvi a to jenom na par sekund a jeste ktomu na hodne vysoke otacky tak ti nefunguje jedna rychlost. S autem ale muzes normalne jezdit (bez klimy) Pokud se ti s klimatizaci ventilator vubec neroztoci tak je asi motor v haji nebo neco jinak zavazneho (to ovsem nepredpokladam) Ted co se s tim da delat. Muzes si koupit novy ventilator treba na ebay ale ja bych se ho pokusil opravit. S nejvetsi pravdepodobnosti to budou uhliky ktede jdou nahradit ovsem nesmi byt poskozene teleso motoru. Pokud to nejsi schopny opravit sam nechal bych to na autoelektrikari krtery ti urcite poradi.

Uživatelský avatar
rudiger1
Příspěvky: 187
Registrován: ned dub 13, 2008 15:50
Bydliště: Bratislava

Re: ventilátor chladiča R 75

Příspěvek od rudiger1 » stř srp 06, 2008 19:52

dakujem za rady, pojdem to vyskusat. Dufam ze vobec rozoznam medzi zvukmi motora zvuk ventilatora :) :D :?: Som dobry lama....

Takze som to bol vyskusat : ked som len otocil klucikom (bez nastartovania a pustenia klimy), tak nejaky (asi) ventilator v oblasti kompresoru na klimu tam bolo pocut a este tam nieco akoby sumelo :shock: . Ked som nastartoval a pustil klimu v oblasti chladica som nezaznamenal ziadne zvuky, jedine ak by boli velmi slabe a zanikali by vo zvuku motora. Takze ten motor na ventilatore asi definitivne odisiel na vecnost. V piatok idem do nejakej autoelektrikarskej firmy v Bratislave (do Dunajskej Stredy sa mi teraz nechce), maju nejake skusenosti s ventilatormi, po telefone nevedeli povedat, ci budu vediet opravit tento typ. Neviete niekto ako sa vola, resp. ake ma oznacenie ?

Dakujem.
Rover 75, 2.0 diesel, r.v. 2000

donutil
Příspěvky: 914
Registrován: pát zář 28, 2007 11:07
Bydliště: Mor.Třebová

Re: ventilátor chladiča R 75

Příspěvek od donutil » stř srp 06, 2008 20:02

Však si zapni klimu a můžeš si stoupnout před auto,nebo zdvihnout kapotu.Zepředu je vidět jestli se ventilátor točí,nebo ne.

Uživatelský avatar
rudiger1
Příspěvky: 187
Registrován: ned dub 13, 2008 15:50
Bydliště: Bratislava

Re: ventilátor chladiča R 75

Příspěvek od rudiger1 » stř srp 06, 2008 20:39

to ma teda nenapadlo, ze som mohol pozriet spredu, ci sa toci, :D kazdopadne uz je tma, tak to skusim zas zajtra. Ale snad tym servisakom mozem verit.
Rover 75, 2.0 diesel, r.v. 2000

Odpovědět