Kterak se stane, že funkci denního svícení převezmou blinkry?

Odpovědět
olson
Příspěvky: 489
Registrován: čtv dub 25, 2013 14:28
Bydliště: Lanškroun

Kterak se stane, že funkci denního svícení převezmou blinkry?

Příspěvek od olson » čtv lis 04, 2021 21:25

Chystám se na zprovoznění Webasta - netočí se oběhové čerpadlo. Tak jsem si dnes oměřil hadice na vstupu a výstupu, abych mohl Webasto vyndat a propojit to napřímo a jezdit s tím, než to opravím a dám zase zpátky.
Netuším jestli jsem při tom měření někde do něčeho drbnul, ale chvíli potom jsem jel do města a po cestě na mě v protisměru blikaly auta. Měl jsem to ale za upozornění na někde stojící policii. Znejistěl mě až jeden školák, který nechápavým pohledem civěl na auto. Zaparkoval jsem, vystoupil, ale ouha - nešlo zamknout. Ani dálkovým ovladačem, ani klíčem. Tedy klíčem ano, ale jen mechanicky, dveře řidiče. Centrál bez reakce. Taktéž tlačítko společného zamknutí na středovém tunelu bylo nefunkční. Došlo mi, že asi něco nebylo v pořádku i se světly. Nastartoval jsem a hele - místo automatického rozsvícení potkávacích světel ve funkci denního svícení svítí blinkry, nepřerušovaně. Potkávací bylo možno rozsvítit jen ručně vypínačem. Tak to jsem musel vyvolat při jízdě dobrý rozruch.
Napadlo mě jestli to nesouvisí s tím Webastem, tak jsem z něj pro jistotu vytáhl oba konektory. Ale žádná změna. S hodně velkým otazníkem nad hlavou jsem aspoň symbolicky zamknul dveře řidiče a šel jsem na poštu.
Po zhruba čtvrt hodině se vracím a ze zvyku automaticky mačkám tlačítko na dálkáči - Cvaknutí, bliknutí. Mačkám zamykání - cvaknutí, blikání. Mačkám odemykání - cvaknutí, bliknutí. Nasedám, startuji, jdu se podívat na světla - potkávačky svítí, opraveno. Nechápu.
No schválně, stalo se toto už někomu?
ROVER 75CDT, r.v. 2001, zelená HEW
ROVER 620SDi, r.v. 1995, šedý
ROVER 620SDi, r.v. 1998, zelený
ROVER 620SDi, r.v. 1997, modrý
OLTCIT CLUB 11R

Uživatelský avatar
Trunda
Site Admin
Příspěvky: 17933
Registrován: pon lis 12, 2007 9:33
Bydliště: Morava

Re: Kterak se stane, že funkci denního svícení převezmou blinkry?

Příspěvek od Trunda » čtv lis 04, 2021 22:37

Koroze je sfiňa.... obzvlášť v elektronice ;-) .... beztak ti teče do řídící jednotky světel. Vyndej ji a koukni do konektoru, nebo přímo do ní a nejspíš tam najdeš parádní kvašenou zelenou nadílku ;-) .....
A nebo, problém s nějakým ukostřením, kvůli kterému ti tekl proud z potkávaček místo na kostru přes směrové žárovky.
... I love K-SERIES ;-) ... 4 ... 6 cylinders.... it doesn't matter ;-)

Kupéčko - Rover 216 Coupe -> 218VVC, 1997 - Článek | Labuťka - Rover 416si Tourer, 1998 - Profil | MG ZT-T 190, 2002 - Článek | MG ZR 160, 2002 - Článek | Chrysler Pacifica 3.6l V6, 2017
Obrázek

olson
Příspěvky: 489
Registrován: čtv dub 25, 2013 14:28
Bydliště: Lanškroun

Re: Kterak se stane, že funkci denního svícení převezmou blinkry?

Příspěvek od olson » pát lis 05, 2021 20:14

Ahoj. Kdepak, toto není případ zatékání do jednotky světel. Ano do auta zatékalo, ale do kufru - okolo těsnění výdechových klapek v kufru (promáčklý plech)a taky otvory pro úchyty ozdobných lišt na bocích. Důsledně jsem to pořešil a už zhruba rok a půl je v autě sucho. Auto není žádná leštěnka, ale toto si bedlivě hlídám.
Vysvětlím, proč mě napadlo to Webasto. Nejsem jasnovidec, vedla mě k tomu jistá zkušenost. Už když jsem auto koupil, tak jsem je celé detailně prolezl. Na seznámenou. Přitom jsem si všiml povytažených konektorů Webasta. Zamáčkl jsem je a rozběhlo se dmychadlo, chvíli běželo a pak se vyplo, nic víc. Nevěnoval jsem tomu pozornost až do okamžiku, kdy jsem si všiml, že na displeji klimatizace je zobrazena hláška "Er" a klimatizace je nefunkční. Tak jsem konektory zase vytáhl a klimatizace začla fungovat.
O něco později jsem narazil na tento příspěvek: http://www.roverclub.cz/bb3/viewtopic.php?f=9&t=10262
Tím je to myslím ozřejměno a neblahý vliv zablokovaného Webasta na řídící jednotky auta je prokázán.
Nakonec na anglickém klubu v příspěvku zde: https://the75andztclub.co.uk/forum/show ... p?t=100297
se píše v odstavci Poruchy a Problémy, že komunikační vodič na pinu 2, šestikolíkového konektoru doporučuje odpojit, jelikož se jinak může vyskytovat "divné chování auta". No a já mám Webasto zablokované, protože se nerozběhne oběhové čerpadlo, tak proto to asi posílá ven něco co se ostatním jednotkám nelíbí a blbne je.
ROVER 75CDT, r.v. 2001, zelená HEW
ROVER 620SDi, r.v. 1995, šedý
ROVER 620SDi, r.v. 1998, zelený
ROVER 620SDi, r.v. 1997, modrý
OLTCIT CLUB 11R

Odpovědět