ako ziskat spat kod ku autorádiu

Odpovědět
jancharbula
Příspěvky: 1
Registrován: ned říj 18, 2009 18:51

ako ziskat spat kod ku autorádiu

Příspěvek od jancharbula » ned říj 18, 2009 18:55

chcel by som sa súpytat ako mam ziskat kod k autoradiu po vybrati autobaterie,nakolko nemam ziadnu kartu s kodom

Tommi_82
Příspěvky: 6440
Registrován: čtv zář 20, 2007 18:17
Bydliště: Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: ako ziskat spat kod ku autorádiu

Příspěvek od Tommi_82 » ned říj 18, 2009 19:33

Kurňa jak to všichni děláte? Já už jsem vyndal baterku třikrát a nikdy to naštěstí kód nechtělo a to jsem ji jednou měl venku snad na 3 nebo 4 dny. Vždy mám ale rádio vypnutý, když odpojuji baterii (vypínám rádio před otočením klíče do polohy off)

ale mám teda tohle rádio.
Obrázek

Jinak si dovolím malou citaci(jak jsem psal nikdy jsem to nepotřeboval):

Once the security code is programmed, power disconnection will activate the security function and code input will be required to reactivate the unit when the power is reconnected.
The security code can be deactivated which will allow the unit to function after power disconnection/reconnection without inputting the code. The security function is deactivated by holding the radio tuning search up button depressed while switching on the unit using the push on/off rotary volume control.
Security code input will be requested on the LCD and audio output will be muted. Once the security code is successfully input, the audio output will be restored
and the security code function will be disabled. The security code can be reactivated by holding the radio tuning search up button depressed while switching on the unit using the push on/off rotary volume control. A 'CODE ENABLED' message will be displayed on the LCD for approximately two seconds.

Každopádně tak jak to chápu, to co jsem zvýraznil tučně by se mělo dělat před odpojením baterie, teďka už to asi nebude nic platný, ale asi bych to aspoň vyzkoušel.
Jinak na anglických fórech byly kontakty na lidi co za peníze pošlou kód ale už to asi není aktuální.
Dříve: 214 Si r.v. 1996 modrá met.
Obrázek
Dříve: 75 Tourer 2.0 CDT r.v. 04/2002 modrá met.(Royal blue)
Obrázek
Obrázek
Dříve: Mazda CX-7 2.3 DiSi Turbo 191 kW r.v. 2008
Obrázek
Nyní: Opel Zafira Tourer 2.0 CDTi 143 kW r.v. 2014
Obrázek

Uživatelský avatar
roverix
Příspěvky: 3062
Registrován: sob led 31, 2009 19:30
Bydliště: Ublo, taková díra u Vizovic 75rover@seznam.cz tel. 604464504

Re: ako ziskat spat kod ku autorádiu

Příspěvek od roverix » ned říj 18, 2009 19:45

Britská auta v minulosti: Ford Cortina 1200 3x / Austin Maestro 1.3 / Maestro 1.6 / Rover 213s / Rover 75 1.8 Současný vozový park: Rover75 2.5 manual. Rover75 2.5 automat Rover45 IDT Rover25 1.4 TEL. 604464504

Stanik
Příspěvky: 152
Registrován: čtv zář 27, 2007 0:39

Re: ako ziskat spat kod ku autorádiu

Příspěvek od Stanik » ned říj 18, 2009 23:01

Já jsem stejný problém řešil na jaře. Po odpojení baterky rádio chtělo kód. Je to stejný typ, jako má Tommy. Měl jsem kód napsaný od bývalého majitele, takže jsem byl v klidu. Jenže on nefungoval. Prolezl jsem kde co, kdejaký odkaz. U tohohle typu se ale kód narozdíl od spousty dalších, třeba Fordovských, Opelovských a jiných origo rádií nedá zjistit z výrobního čísla rádia nebo z VINu auta nějakým softwarem. Pouze z jakési databáze, nebo přímo z EPROM rádia. Což nabízela jedna firma z Anglie (tu databázi). Posílat někam do Anglie celé rádio se mi nechtělo :( Zaplatil jsem 20 liber a zaslal požadované údaje. Druhý den přišla odpověď, že to moje rádio v databázi není :( Peníze naštěstí vrátili (holt jiný kraj, jiný mrav).
Nakonec to dopadlo tak, že jsem rádio dal do elektroservisu, kde zjišťují kódy mobilů, rádií apod. Rádio tam bylo 3 týdny. Nakonec kód zjistili, ale při přebírání mi bylo řečeno, že to dalo zabrat. Že rádio se tváří jako Phillips, ale není to běžný Phillips, konektor má BMW, prostě, že je to hybrid. Ale kód mám. Nezbyde asi nic jinýho, než to udělat takhle.
Stanik ROVER 75 CDT (do 02 2010), JAGUAR S-TYPE 4.0 V8 (od 02 2010 do 06 2013), BMW E91 (od 05 2013)

Odpovědět